1

Widzew Łódź

0

• Za uwagę dziękuje wam Wojciech Maćczak.

• Mecz zaczął się dobrze dla Lecha, wydawało się, że poznaniacy pewnie zwyciężą, ale wynik do końca meczu był sprawą otwartą. Ostatecznie trafienie Teodorczyka dało Lechowi trzy punkty, a Widzew wraca do Łodzi z niczym.

• Koniec meczu!

• "Żółtko" dla Jakóbowskiego.

• JAK TO NIE WPADŁO? Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w poprzeczkę trafił Nowak, a później w Gostomskiego przyłożył Leimonas!

• Na boisku melduje się Michał Jakóbowski, zmieniając Karola Linettego.

• Teodorczyk próbował zwodów na linii pola karnego Widzewa - zbyt długo, dlatego akcja straciła szansę powodzenia.

• Dwójkowa akcja Teodorczyka z Lovrencsicsem, Węgier nie zdołał dojść do podania Łukasza.

• Okaqchi zagrywa do Visnakovsa, piłkę w porę wybił Wołąkiewicz.

• Do wejścia na boisko szykuje się Jakóbowski.

• Ślusarski efektownie zagrał piętką do Teodorczyka, ten jednak zgubił piłkę.

• POLUB NAS NA FACEBOOKU!!!

• Żółta kartka dla Alexa Bruno.

• Ostatnia zmiana w Widzewie - Bartović za Rybickiego.

• Zamieszanie w polu karnym Widzewa. Teodorczyk wygarnął piłkę spod nóg obrońców, później próbował dojść do niej Ślusarski. Skończyło się rzutem rożnym.

• Gostomski wyszedł z bramki i powstrzymał rajd Visnakovsa. Bardzo pewnie spisuje się dziś golkiper Lecha.

• Strzał Ślusarskiego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nie mógł zaskoczyć Mielcarza.

• Hamalainen obsłużył prostopadłym podaniem Teodorczyka, a ten w sytuacji sam na sam trafia w Mielcarza!

• Pierwsza zmiana w Lechu - Ślusarski zastępuje Pawłowskiego.

• Przebojowa akcja Hamalainena zakończona niecelnym strzałem z ostrego kąta.

• Pawłowski wyłożył piłkę Linettemu, a ten źle trafił i posłał ją nad bramką.

• Wrzutka Kaczmarka z wolnego - Gostomski wychodzi z bramki i pewnie łapie piłkę.

• Lovrencsics zagrał długą piłkę w pole karne Widzewa, tam był Hamalainen, który jednak nie trafił do bramki.

• Podanie Rybickiego do Visnakovsa świetnie przeczytał Kamiński.

• Pawłowski ukarany żółtą kartką za faul na Rybickim.

• Ciut za głębokie dośrodkowanie Rybickiego i piłkę zamiast Visniakovsa otrzymał Gostomski.

• Teodorczyk dostał w polu karnym piłkę od Lovrencsicsa, obrócił się i trafił w słupek. Gdyby wpadło i tak gola by nie było - napastnik Lecha był na spalonym.

• Dobre przejęcie Douglasa, piłka w pole karne do Hamalainena, ale ten źle ją sobie przyjął.

• Pawłowski za długo przedzierał się przez gęstwinę nóg obrońców Widzewa, podczas gdy na lewej stronie był kompletnie niepilnowany Gergo.

• A tym razem po wrzutce Douglasa dobry strzał głową oddał Teodorczyk - na posterunku Mielcarz.

• Dośrodkowanie, wybicie widzewiaków i kolejny korner.

• Kolejna świetna okazja dla Lecha, z pięciu metrów nie trafia Możdżeń! Był rykoszet, zatem mamy rożnego.

• Jakiś chaos zapanował na sektorze Widzewa, kibice gości zaczęli opuszczać swoje miejsca.

• Kolejny korner dla poznaniaków, tym razem strzał Kamińskiego broni Mielcarz.

• Ależ okazja dla Lecha! Po dośrodkowaniu Wołąkiewicza z rożnego w słupek trafił Trałka!

• Lovrencsics uderzał z narożnika pola karnego - broni Mielcarz.

• De Amo przecina dobre podanie do Teodorczyka. Ważna interwencja łódzkiego obrońcy.

• Świetna okazja dla Lecha, strzał Pawłowskiego z najbliższej odległości broni Mielcarz!

• Nastąpiła zmiana w Widzewie - Aleksejsa Visnakovsa zastąpił Alex Bruno.

• Początek drugiej połowy.

• Pierwszą połowę spotkania ustawiła czerwona kartka dla Rafała Augustyniaka. Wydaje się, że była to trochę zbyt pochopna decyzja sędziego Tomasza Wajdy - co prawda arbiter wybroni tą decyzję, osobiście jednak sądzę, że powinien pokazać żółtą kartkę. Tego jednak już nie zmieni, a Widzew - jeżeli chce zdobyć w Poznaniu chociaż punkt - musi po przerwie wziąć się w garść i odrobić jednobramkową stratę.

• ZAPRASZAMY W PRZERWIE!

• Przerwa.

• Minutę doliczył sędzia Wajda do pierwszej połowy.

• Rybicki zagrywał do A. Visniakovsa, z bramki bardzo dobrze wyszedł jednak Gostomski i złapał piłkę.

• Leimonas świetnie zatrzymał akcję Pawłowskiego.

• De Amo omal nie stracił piłki na rzecz Linettego we własnym polu karnym. Skończyło się rożnym dla Lecha.

• Hamalainen świetnie wyprzedził obrońców Widzewa, ale w końcowej fazie akcji nie trafił do bramki Mielcarza.

• I kolejna okazja dla Widzewa, po dośrodkowaniu z rożnego strzelał Nowak, zmierzającą do bramki piłkę zdążył wybić Douglas! Przycisnęli teraz łodzianie!

• Niesygnalizowane uderzenie Okachiego sprzed pola karnego z trudem broni Gostomski!

• Linetty blokuje dośrodkowanie Bartkowskiego.

• POLUB NAS NA FACEBOOKU!

• Po dośrodkowaniu Pawłowskiego niewiele brakowało, by Hamalainen oddał bardzo dobry strzał głową. Piłka była jednak ciut za wysoko i Fin jej nie opanował.

• Maciej Mielcarz ratuje Widzew! Świetne krzyżowe podanie Lovrencsicsa do Teodorczyka, ten znalazł się w sytuacji sam na sam, ale jego uderzenie obronił golkiper Widzewa!

• Po dośrodkowaniu Kamińskiego o górną piłkę walczyli Teodorczyk z de Amo, wszystko skończyło się interwencją Mielcarza.

• Rybicki dośrodkował do E. Visniakovsa, tego jednak umiejętnie powstrzymał Wołąkiewicz. Na tyle, że łodzianie nie wywalczyli nawet rożnego.

• Niezdecydowanie obrońców Widzewa mogło się skończyć bardzo źle dla zespołu z Łodzi. Piłka kozłowała w polu karnym, a żaden z nich nie kwapił się, by ją wybić. W końcu zdecydowane wyjście Mielcarza wyjaśniło sytuację.

• Barry Douglas próbował szczęścia z dystansu - niecelnie.

• Strzał Linettego z dystansu nie miał szans powodzenia - zbyt lekki, a w dodatku niecelny.

• Eduards Visnakovs wszedł w pole karne, oddał strzał, ale zbyt lekki, by zaskoczyć Gostomskiego.

• Teodorczyk dostał świetne prostopadłe podanie, ale był na minimalnym spalonym.

• Długa piłka do Hamalainena przechwycona przez Mielcarza.

• Dośrodkowanie Linettego blokuje Leimonas. Ależ przycisnęli rywala lechici!

• Kopia bramkowej sytuacji! Tym razem jednak po dośrodkowaniu Hamalainena Teodorczyk miał trudniejszą pozycję i nie trafił do bramki.

• Rafał Pawlak zmienia taktykę - w miejsce napastnika Melunovicia wchodzi defensywny pomocnik Okachi.

• A po strzelonej bramce gracze "Kolejorza" wykonali kołyskę dla córki Rafała Murawskiego.

• Lovrencsics dośrodkował w pole karne, tam Teodorczyk świetnie wykorzystał lukę powstałą po zejściu Augustyniaka i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Teo przełamał się na dobre!

• GOOOOL!!! ŁUKASZ TEODORCZYK PRZYŁOŻYŁ NOGĘ GDZIE TRZEBA!!!

• Faulowany de Amo Perez, żółtą kartkę za to przewinienie obejrzał Lovrencsics.

• PAWŁOWSKI!!! Pomocnik Lecha przebiegł kilkanaście metrów z piłką przy nodze, po czym przyłożył sprzed pola karnego i trafił w słupek! Było blisko gola dla Lecha!

• Po zejściu Augustyniaka do obrony cofnięty został defensywny pomocnik Leimonas.

• Zapraszamy na serwis specjalny poświęcony łódzkiemu Widzewowi. Bądź z nami na bieżąco.

• Barry Douglas przyłożył z wolnego obok bramki.

• Fatalny początek meczu dla Widzewa! Augustyniak sfaulował wychodzącego na pozycję Teodorczyka, a Tomasz Wajda pokazał mu czerwoną kartkę!

• Pawłowski dobrze zgrał do boku do Lovrencsicsa, ten dośrodkował po ziemi, ale piłkę zablokował Augustyniak.

• Początek meczu!

• Oba zespoły już na boisku, za chwilę zaczynamy!

• Ławka rezerwowych Widzewa: Krakowiak, Bartović, Alex Bruno, Okachi, Płotka, Staroń, Stępiński.

• Ławka rezerwowych Lecha: Kotorowski, Arboleda, Drewniak, Ślusarski, Injac, Jakóbowski, Bednarek.

• Do rozpoczęcia meczu jeszcze niespełna kwadrans, w tym czasie zapraszam do przeczytania zapowiedzi.

• Najważniejsza zmiana w łódzkim zespole nastąpiła jednak gdzie indziej - na ławce trenerskiej. Odsuniętego od prowadzenia pierwszej drużyny Radosława Mroczkowskiego zastąpił tymczasowo trener rezerw Rafał Pawlak.

• Z kolei w składzie Widzewa w porównaniu z ostatnim meczem nastąpiły cztery roszady. W bramce zagra Maciej Mielcarz, zawieszonego za czerwoną kartkę Kevina Lafrance'a zastąpi Jakub Bartkowski, miejsce Princewilla Okachiego zajmie Krystian Nowak, a Mariusz Rybicki zastąpi Levona Hajrapetjana.

• Ciekaw jestem zwłaszcza występu Szkota, który dziś zadebiutuje w barwach Lecha. Ostatnio wszyscy zagraniczni gracze w swoich premierowych występach w "Kolejorzu" strzelają bramki (Claasen, Hamalainen, Lovrenciscs, Ceesay). Czy tak samo będzie w wypadku Barry'ego?

• Teo dzisiaj w wyjściowym składzie Lecha, ale to akurat żadna niespodzianka. Zresztą Mariusz Rumak w przeciwieństwie do zeszłego tygodnia nie zaskoczył, w porównaniu z ostatnim spotkaniem zrobił trzy zmiany, których jednak można było się spodziewać. Zawieszonego Luisa Henriqueza zastąpił Barry Douglas, w miejsce Daylona Claasena zagra Szymon Pawłowski, a wracający po kontuzji Marcin Kamiński zluzował młodego Jana Bednarka.

• W poprzedniej kolejce poznaniacy pokazali niezłą piłkę. Pokonali 2:0 Piast Gliwice, a pierwsze bramki w sezonie zdobył Łukasz Teodorczyk. Dzisiejszy mecz powinien pokazać, czy było to przełamanie byłego napastnika "Czarnych Koszul", czy też jednorazowy przypadek.

• Mam nadzieję, że nie zabraknie ich również dzisiaj na boisku. Czekamy na niezły mecz ze sporą ilością bramek.

• Starcia Lecha Poznań z Widzewem Łódź należały kiedyś do klasyków polskiej ligi. I choć dzisiaj oba zespoły walczą o odmienne cele, to ich pojedynki wciąż wywołują spore emocje.

• Witam wszystkich ze stadiony przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu, z tej strony Wojciech Maćczak.