Lech Poznań

2

Wisła Kraków

0

• Całkowicie zasłużony triumf Kolejorza, który dzisiaj nawet przez chwilę nie pozwolił Wiśle pomyśleć o zdobyciu choćby jednego punktu, będąc od pierwszej minuty ekipą zdecydowanie lepszą. Gole Henriqueza i Lovrencsicsa tylko to udokumentowały. To tyle z naszej strony, za uwagę dziękują Kuba Seweryn i Bartosz Grzelak.

• Koniec spotkania! Lech ogrywa Wisłę 2:0!

• Spięcie boiskowe Trałki z Brożkiem po ostrym faulu lechity.

• Trzy minuty doliczone do tego pojedynku.

• Ostatnia zmiana w Lechu. Schodzi Pawłowski, wchodzi Jakóbowski.

• Sarki z dystansu strzela wprost w ręce Gostomskiego.

• Wisła jest przerażająco bezradna. Lech nie daje żadnych szans dzisiaj krakowianom.

• Niepotrzebne spięcie Bunozy z Możdżeniem zakończona żółtą kartką dla gracza Lecha.

• Kownacki za Hamalainena w Lechu.

• Jest już chyba po meczu! Śliczna akcja Lecha! Linetty zagrywa idealnie w pole karne do Hamalainena, ten wycofuje piłkę na szósty metr do Lovrencsicsa, a Węgier dopełnia formalności płaskim strzałem i zdobywa swojego szóstego gola w tym sezonie! 2:0!

• Jest już chyba po meczu. Śliczna akcja Lecha - Linetty kapitalnie zagrywa w pole karne do Hamalainena, ten zagrywa piłkę na szósty metr, gdzie Lovrencsics płaskim strzałem dopełnia formalności i strzela swojego szóstego gola w tym sezonie! 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Gergo Lovrencsics!

• Trałka w dobrej sytuacji główkuje wprost w ręce Miśkiewicza, ale wcześniej i tak był na spalonym.

• Patryk Małecki na boisku w miejsce słabiutkiego Guerriera.

• Kontra Wisły zakończona fatalnym strzałem Sarkiego.

• Kwadrans do końca. Wisła nie jest w stanie cokolwiek zmienić w tym meczu. Lech ma nadal przewagę w polu.

• Kartka dla Ślusarskiego za faul na Burlidze, w pełni zasłużona i czwarta w tym sezonie. Napastnik Lecha nie zagra w ostatniej zimowej kolejce, przeciwko Zawiszy.

• Posiadanie piłki: Lech 63%, Wisła 37%

• Rzut rożny dla Lecha, ale z dośrodkowania Lovrencsicsa nie wynikło zagrożenie dla bramki Wisły.

• Opady śniegu nieco zelżały, dzięki czemu możemy mieć bardzo interesującą końcówkę.

• Zamieszanie w polu karnym Wisły, gdzie zablokowany został Pawłowski.

• Strzał z dystansu Boguskiego zablokowany przez... Gargułę.

• Pawłowski dobrze dośrodkował piłkę na szósty metr boiska, gdzie piłka odbiła się od Ślusarskiego, bowiem ciężko powiedzieć, żeby to był strzał na bramkę.

• Emmanuel Sarki zmienia Chrapka. Ciekawa zmiana w Wiśle.

• Wisła staje przed perspektywą trzeciej kolejnej wyjazdowej porażki. Zobaczymy, jak teraz zareaguje ekipa Smudy, która dzisiaj prezentuje mierny futbol.

• Hamalainen przy linii końcowej znakomicie dostrzegł wchodzącego w pole karne Henriqueza, a ten z kilkunastu metrów posyła znakomity strzał prawą nogą, nie do obrony dla Miśkiewicza! Piłka od słupka wpada do siatki i Lech prowadzi 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL! Luis Henriquez!

• Prosimy o kulturę w komentarzach - jak widzicie, przez nie też może przejść orkan Ksawery.

• Lech Poznań - Wisła KrakówLech Poznań - Wisła Kraków

• Ślusarski zza pola karnego posyła piłkę ponad poprzeczką.

• Brożek kontra Arboleda, silniejszy o dziwo wiślak, ale futbolówki już nie opanował.

• Źle zachował się w okolicach swojego pola karnego Douglas, ale Garguła zagrał minimalnie za mocno do Brożka.

• Żółtko dla Burligi za faul na Linettym. Nie ma dyskusji, dobra decyzja arbitra.

• Znowu dobrze dośrodkował Douglas i strzał głową Hamalainena broni Miśkiewicz!

• Groźne dośrodkowanie Douglasa z rzutu rożnego przechodzi bezkarnie przez pole karne Wisły.

• Wznawiamy grę!

• Jedna zmiana w Lechu! Bartosz Ślusarski zmienił Łukasza Teodorczyka!

• Piłkarze już na boisku, pola karne odśnieżone, za chwilę zaczynamy drugą połowę.

• Lech ma momentami przygniatającą przewagę w polu nad wiślakami, ale nie przekłada się to na sytuacje bramkowe i celne strzały na bramkę Miśkiewicza, który tylko raz musiał się wykazać umiejętnościami po uderzeniu Teodorczyka. Czekamy na bramki w drugiej połowie.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy bez bramek w Poznaniu.

• Żółta kartka dla Trałki za faul na Boguskim.

• Ależ okazja dla Lecha! Znakomita centra Pawłowskiego na głowę Teodorczyka, ale strzał byłego polonisty znakomicie odbija Miśkiewicz!

• Arboleda na spalonym.

• Lovrencsics dobrze dośrodkował w pole bramkowe, gdzie nie zdołał strącić piłki przed Miśkiewiczem Hamalainen.

• Bunoza ogląda kartkę za taktyczny faul na Pawłowskim. To oznacza, że Bośniak nie zagra za tydzień w meczu z Pogonią.

• Henriquez uderza z dystansu tuż obok bramki gości.

• Słupek!!! Douglas z narożnika boiska dośrodkował na głowę Arboledy, ale strzał Kolumbijczyka, po koźle, trafia w słupek bramki Miśkiewicza!

• Świetna interwencja Stjepanovicia wślizgiem. Wiślak zatrzymał szarżującego Hamalainena i będzie korner.

• Wisła znalazła się na połowie Lecha przez dłuższą chwilę, ale Gostomski na dobrą sprawę nie musiał nawet przerywać robienia bałwana.

• Ponownie "Jingle Bells" na trybunach z okrzykiem "Lech!", wspaniale współgra to z pogodą.

• Jeśli chodzi o frekwencję, to dostaliśmy informację, że na stadionie znajduje się około 10 tysięcy osób, natomiast sektor gości w tej chwili jest pusty.

• Przerwa na odśnieżenie linii po drugiej stronie boiska, bowiem silny wiatr (i śnieg) zmienił swój kierunek i teraz zasypał pole karne Gostomskiego.

• Żółta kartka dla Garguły za trafienie barkiem w Henriqueza. Upadek Panamczyka jednak z efektownym okrzykiem i o dużej wartości artystycznej - to mógł być podwójny axel albo nawet tulup.

• Do odbitej przed pole karne piłki dopadł Lovrencsics, ale uderzył fatalnie, daleko od bramki Wisły.

• Jeszcze jeden rzut rożny dla gospodarzy po odbitej centrze Pawłowskiego.

• Lech założył taki typowy hokejowy zamek na połowie Wisły. Krakowianie skutecznie się bronią. Cóż, w Białymstoku raczej wyczerpali limit straconych bramek na kilka kolejek.

• Urwał się lewym skrzydłem Lovrencsics, ale jego płaskie dośrodkowanie w pole karne nie dotarło do Teodorczyka.

• Teodorczyk mógł wyjść sam na sam z Miśkiewiczem, ale nie opanował piłki w pojedynku z Głowackim.

• Gramy dziś pomarańczową piłką. To chyba jej debiut w tym sezonie.

• Przerwa na odśnieżenie linii.

• Kolejny stały fragment gry, fatalnie jednak rozegrany przez Lovrencsicsa.

• Dobre dośrodkowanie Szkota na głowę Teodorczyka, który w trudnej sytuacji uderza piłkę obok bramki.

• Rzut rożny dla Lecha i kolejna szansa na dośrodkowanie ze strony Barry'ego Douglasa.

• Wciąż czekamy na pierwszą klarowną okazję do zmiany wyniku po którejkolwiek ze stron.

• Brożek dostał podanie na wolne pole, poczekał pod polem karnym na Chrapka, który jednak oddał zbyt lekki strzał, żeby pokonać Gostomskiego.

• Bardzo brzydki faul Barry'ego Douglasa na nogi Chrapka i w pełni zasłużona żółta kartka.

• Składna akcja Lecha, ale w najważniejszym jej momencie, podanie Hamalainena do Teodorczyka zostało przecięte przez Głowackiego w polu karnym.

• Gostomski uprzedził w polu karnym Guerrieera i jeszcze został uderzony przez Haitańczyka. Krótka przerwa w grze.

• Centra Douglasa pada łupem Miśkiewicza.

• Trałka nadepnięty przez Gargułę. Rzut wolny dla gospodarzy.

• Przy iście świątecznej aurze zaczynamy spotkanie! Na murawie na pewno nie będzie świątecznej atmosfery, mimo że na trybunach melodia "Jingle Bells" w wykonaniu kibiców Kolejorza!

• Paweł Gil wyprowadza obie drużyny na murawę zasypanego Inea Stadionu w Poznaniu.

• Rozpadało się na dobre. Zamieć nad stadionem Lecha. Tymczasem piłkarze zeszli już do szatni. Czekamy na pierwszy gwizdek.

• Znamy już składy. Większego zaskoczenia nie ma. W pierwszym składzie Lecha Henriquez, który zagra na lewej obronie. Wszystko ze względu na czerwoną kartkę jaką w Kielcach ujrzał Kamiński. Jego miejsce musiał zająć Douglas, co stworzyło miejsce w składzie dla Panamczyka.

• Na boisku są już oba zespoły. Wisła prawdopodobnie zagra dziś w jednolitych czerwonych strojach, natomiast Lechici w swoich tradycyjnych biało-niebieskich trykotach.

• Na boisku rozgrzewają się już bramkarze. Czekając na wyjście piłkarzy przybliżmy jeszcze jedną ciekawą statystykę. W tym sezonie Wisła na własnym boisku nie przegrała ani raz. Przed swoją publicznością ma kapitalny bilans bramkowy 18:1. Z kolei na wyjazdach Biała Gwiazda odniosła... zaledwie jedno zwycięstwo.

• Strasznie mało kibiców na stadionie w Poznaniu. Frekwencja chyba dziś nie powali na nogi...

• Warto przyjrzeć się ostatnim wynikom osiąganym przez oba zespoły. Gospodarze w minionej kolejce przegrał w Kielcach z Koroną 0:1. Natomiast Wisła uległa w Białymstoku Jagiellonii 2:5. Ostatni mecz jaki między sobą rozegrały oba zespoły 2:0 wygrała Wisła.

• Postawa Białej Gwiazdy w trwającym sezonie jest małym zaskoczeniem. Mało kto stawiał, że na tym etapie rozgrywek krakowianie nadal będą liczyć się w walce o mistrzowski tytuł. Bogusław Cupiał w ostatnich okienkach transferowych znacznie przykręcił kurek co sprawiło, że Wisła przestała dominować w lidze. Jednak w tym sezonie Paweł Brożek i spółka pokazują, że mieszanka rutyny z młodością jest w stanie walczyć o najwyższe cele.

• Dziś w Poznaniu zmierzą się trzecia i czwarta drużyna ligowej tabeli. Wisła ma nad Lechem przewagę czterech oczek co oznacza, że nawet ewentualna porażka nie sprawi, że podopieczni Franciszka Smudy wypadną z czołowej trójki.

• Spore opady śniegu mieliśmy okazję obserwować w Poznaniu. Teraz ponownie zaczyna prószyć. Na murawie jednak śniegu niewiele. Widać za to, że boisko jest już maksymalnie wyeksploatowane. Z pewnością będzie znacznie gorsze niż w poprzednim spotkaniu z Zagłębiem.

• Z INEA Stadionu w Poznaniu wita Państwa Bartosz Grzelak. Mam przyjemność przeprowadzić dla Was relację z meczu pomiędzy Lechem Poznań a Wisłą Kraków (o ile orkan Ksawery nie pokrzyżuje mi planów). Oby piłkarze nas dziś rozgrzali bo jest naprawdę zimno, brr...