2

Wisła Kraków

3

• Zapraszamy serdecznie na Ekstraklasa.net po pomeczowe materiały. Zapraszamy również na kolejne relacje na naszym serwisie. Za uwagę dziękują Kevin Słomka i Wojciech Maćczak.

• Lech bardzo dobrze zagrał w drugiej połowie, ale jednak nie udało się zdobyć choćby punktu. Wisła za to po świetnej pierwsze odsłonie trochę słabsza druga, jednak Wiślaków było stać na jedną bramkę po przerwie. Ozdobą spotkania będzie na pewno piękne trafienie Barry'ego Douglasa z rzutu wolnego.

• Bardzo dobry mecz zaserwowali dziś piłkarze Lecha i Wisły. Emocje do ostatniego gwizdka, Lech podniósł się z kolan. 0:2 do przerwy, następnie dwie bramki ze stałych fragmentów, ale ostatecznie zwycięska bramka rezerwowego Guerriera dała 3 punkty Białej Gwieździe.

• Pierwsze zwycięstwo Wisły w obecnym sezonie T-Mobile Ekstraklasy. Świetny mecz Garguły i Boguskiego. Dobrze zaprezentowali się również Burliga, Stilić i Dudka. W ekipie Lecha pechowcem został Hubert Wołąkiewicz, który mimo, iż strzelił bramkę dla Lecha, to zawinił przy dwóch trafieniach dla Wisły.

• KONIEC MECZU, WISŁA WYGRYWA W POZNANIU Z LECHEM 3:2!

• Kilka sekund do końca, ostatnia akcja Lecha!

• Jeszcze taktyczna zmiana w Wiśle, za Semira Stilicia pojawia się Tomasz Zając

• Błąd Buricia, złe wybicie golkipera Lecha, co chciał od razu wykorzystać Stilić, ale nie trafił!

• Jeszcze żółta kartka dla kapitana Wisły, Arka Głowackiego za faul na Hamalainenie.

• 5 minut doliczone

• Świetny mecz mamy w Poznaniu, minuta do końca, ale wynik jeszcze jest sprawą otwartą!

• Boguski świetnie zagrał do Guerriera, który niedokładnie przyjął piłkę, ale Wołąkiewicz interweniował tak niefortunnie, że ta pozostała pod nogami Haitańczyka, który pewnie skierował ją do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLL WISŁA PROWADZI 3:2!!! GUERRIER!!

• Zaczyna się robić nerwowo w szeregach Wisły, żółta kartka dla Burligi za przepychanki z Keitą.

• KA PI TAL NIE ZAKRĘCIŁ DOUGLAS Z RZUTU WOLNEGO! Pięknie, pięknie to strzelił! Lech doprowadza do remisu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL BARRY DOUGLAS!!!! 2:2!! ALEŻ GOL!

• Trzeba zaznaczyć, że Kownacki wniósł sporo ożywienia w szeregi Kolejorza.

• Kownacki faulowany tuż przed polem karnym. Będzie dobra okazja dla Lecha!

• Mały "kocioł" w polu karnym Wisły, ale ostatecznie nikt nie oddał strzału na bramkę Buchalika!

• KEITA TUŻ OBOK SŁUPKA! Ale brawa dla Hamalainena, który ładnie popędził z piłką, wyłożył ją Keicie, a ten pomylił się o centymetry!

• I Paweł Brożek nie zmarnuje już dziś żadnej sytuacji, bo za niego pojawia się Wilde-Donald Guerrier

• Uryga uderza z ponad 30 metrów, przy okazji łapiąc jakiś uraz.

• Gdyby Wiśle nie udało się dziś wygrać, to Paweł Brożek może oczekiwać poważnej "bury" od Franciszka Smudy.

• PAWEŁ BROŻEK, co on zrobił?! Był sam na sam z Buriciem, próbował go minąć, ale golkiper Lecha wyszarpał mu piłkę spod nóg!! Kolejna "setka" Brożka!

• Jevtić fatalnie przerzucił piłkę do Wołąkiewicza.

• KEITA, zablokowany strzał! Zawodnik Lecha dostał zagranie od Pawłowskiego, ale dobrze przypilnował go Głowacki!

• Gracz Wisły chyba będzie mógł kontynuować grę.

• Marcin Kamiński zastąpi kontuzjowanego Paulusa Arajuuriego. Tymczasem na murawie leży też Burliga.

• Arajuuri utykając opuszcza murawę, będzie konieczna zmiana.

• [zdjecie=1 oblej=1]Lech

• Sadlok wrzucił piłkę do Pawła Brożka, ale byłego reprezentanta Polski ubiegł Jasmin Burić.

• Lech Poznań - Wisła Kraków

• Kolejorz widocznie się ożywił po tej bramce

• Pawłowski miał szansę na dobre dośrodkowanie, ale zupełnie mu ono nie wyszło.

• Wracając jeszcze do rzutu karnego - był ewidentny, bo Buchalik nie zdążył wybić piłki spod nóg Trałki, co spowodowało faul na Lechicie. Wołąkiewicz natomiast pewnym strzałem w prawy róg bramkarza dał nadzieję Lechowi!

• Maciej Wilusz ukarany żółtym kartonikiem za faul na wychodzącym z kontrą Pawle Brożku

• Kownacki zbyt lekko podaje do Keity w znakomitej sytuacji! Kapitalna interwencja Dudki!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL Wołąkiewicz!! Lech podnosi się z kolan!!

• Buchalik odbił strzał Kownackiego, ale nie zdążył do Trałki. Żółta kartka!

• RZUT KARNY DLA LECHA!! Buchalik zdaniem sędziego fauluje Trałkę!

• Bardzo dobry mecz Rafała Boguskiego. Nie dość, że jest dziś bardzo groźny w ofensywie, to jeszcze pomaga w obronie. I to efektywnie.

• Boguski zagrał do linii do Stilicia, ten próbował minąć Arajuuriego, ale zawodnik Lecha wybił na korner

• Powracający Pawłowski dobrze zatrzymał akcję Wisły, przecinając podanie Boguskiego.

• OKAZJA DLA LECHA! Hamalainen dobrze popracował w polu karnym, wrzutka do Keity, którą wybili Wiślacy. Piłka powędrowała przed pole karne do Jevticia, a ten uderzył na bramkę, tyle, że wprost w Buchalika. Ale ładnie to wyglądało.

• Kownacki chciał się zabrać z piłką tuż przy linii bocznej, ale nie opanował jej i Wisła ma aut.

• Boguski chciał ciekawie zagrać na prawo do Garguły, ale przesadził z siłą tego zagrania

• Pawłowski nieźle przedarł się przez kilku zawodników Wisły, ale strzał który oddał był bardzo niecelny.

• Seria autów dla Lecha

• Zaczynamy drugą połowę!

• A za Gergo Lovrencsicsa wchodzi Szymon Pawłowski.

• Już od początku, za Łukasza Teodorczyka pojawia się Dawid Kownacki

• Będzie od razu podwójna zmiana w drużynie Kolejorza.

• Piłkarze wracają na murawę, za chwilę początek drugiej odsłony.

• Czy Lech zdoła podnieść się z kolan? Czy może Wisła dopnie swego? Jak myślicie?

• Dobry w wykonaniu Kolejorza był tylko początek. Następnie coś się zacięło, a do głosu doszła Wisła. Bardzo niepewnie gra defensywa Lechitów, co dobrze wykorzystuje Wisła. Bardzo duże zagrożenie dla bramki gospodarzy stwarza kwartet Stilić - Boguski - Garguła - Brożek.

• Wisła po początkowym impasie nagle znalazła receptę na Lecha. 2 bramki Garguły i kilka zmarnowanych okazji pokazują, że Lech jest niczym dziecko we mgle. Tak naprawdę, to zawodnicy trenera Smudy mogli ten mecz już zakończyć, a gdyby Paweł Brożek zachował nieco więcej zimnej krwi, to Biała Gwiazda prowadziłaby już 4:0.

• Tylko minutę doliczył sędzia Raczkowski. Koniec 1 połowy w Poznaniu, Wisła prowadzi 2:0 po dwóch trafieniach Garguły!

• Piłka w siatce, ale Burliga na spalonym po zagraniu Stilicia!

• STILIĆ, przekombinował!! Wisła na potęgę marnuje znakomite sytuacje! Boguski zagrał świetną piłkę do Stilicia, ten będąc już w polu karnym wdał się w niepotrzebny drybling, przez co stracił piłkę!

• Zbyt głęboka wrzutka Douglasa, pewnie piąstkuje Buchalik

• 2 piłki na murawie, ale sędzia pozwolił grać dalej. W tym czasie Lech wywalczył kolejny rzut rożny.

• Bez zagrożenia z kornera, ale Lech nadal przy piłce.

• Nerwowe wybicie Dudki, rzut rożny dla Kolejorza.

• Wisła w ciągu ostatnich 2 minut mogła zakończyć w zasadzie ten mecz.

• BROŻEK! Kolejna znakomita sytuacja!! Stilić podał piłkę do Boguskiego, a ten zagrał w pole karne, gdzie był już Paweł Brożek. Zawodnik Wisły wślizgiem kopnął piłkę, a ta chyba jeszcze musnęła słupek, tyle, że ze złej strony!

• BROŻEK!! DRUGIE TAKIE PUDŁO W MECZU! Trałka stracił piłkę na 40. metrze od własnej bramki, Brożek popędził z futbolówką sam na bramkę, ale nie trafił w doskonałej sytuacji!

• Sadlok uderzył z dystansu, ale około 2 metry od prawego słupka bramki Lecha.

• Stilić do Brożka, ten pognał prawą flanką, spróbował zagrania do środka do Stilicia, ale zrobił to za słabo i Burić bez problemów złapał piłkę.

• Jankowski w walce z Arajuurim, ale górą zawodnik Kolejorza.

• Chyba mało kto się spodziewał takiego obrotu spraw. Wisła, która początkowo nie istniała w ofensywie, nagle zdobywa 2 bramki i prowadzi w Poznaniu z Lechem!

• Wielkie brawa dla Wisły za tę akcję! Najpierw Stilić nabrał Jevticia markując strzał, następnie odegrał na lewo do wchodzącego Boguskiego. Ten zwiódł Wołąkiewicza, zagrał wzdłuż bramki prosto do Garguły, który tylko dostawił nogę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL 2:0!!! PONOWNIE GARGUŁA!!!

• Sadlok zagrał do środka do Brożka, ten zgrał do Jankowskiego, ale niedokładnie. Zawodnik Wisły powalczył jeszcze i finalnie aut dla Białej Gwiazdy.

• Jevtić, próba strzału z dystansu, ale baaardzo niecelnie.

• Lovrencsics uderza z rzutu wolnego, piłka jeszcze po rykoszecie mogła zmylić Buchalika, ale golkiper Wisły był czujny i złapał futbolówkę.

• BROŻEK, to mogło być 2:0!! Stilić genialnie zagrał na prawo do Jankowskiego, ten przebiegł kilka metrów i wrzucił w pole karne, a tam Brożek musnął piłkę głową! Było blisko!

• Arajuuri w pojedynku biegowym z Pawłem Brożkiem, górą zawodnik Lecha, ale Wisła ma aut.

• Ależ groźna wrzutka Douglasa! Niewiele brakło, a Teodorczyk sięgnąłby tej piłki! Buchalik za to bardzo niepewnie.

• A przed chwilą napisałem, że Wisła bez argumentów w ofensywie. Widać w trochę złym momencie :)

• Zaczęło się od dobrego strzału Burligi, który wybronił Burić. Futbolówka wróciła jednak pod nogi obrońcy Wisły, który odegrał ją na 11. metr do Garguły, a ten pewnie wpakował ją do siatki! Wisła prowadzi w Poznaniu 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL GARGUŁA!!!!

• Biała Gwiazda jak dotąd bez żadnych argumentów w ofensywie.

• Rzut rożny dla Lecha, dośrodkowanie Douglasa, piłka wyleciała przed pole karne, gdzie czyhał Keita. Jego strzał jednak zablokowany.

• Dudka zagrał ciekawą piłkę do Pawła Brożka, ale zawodnik Wisły na niewielkim spalonym

• Wołąkiewicz dobrze chciał zagrać do Teodorczyka, ale napastnik Lecha lekko się nie zrozumiał z kapitanem gospodarzy i Wisła przejęła futbolówkę

• Hamalainen zagrywa w pole karne, ale piłka adresowana do nikogo i defensywa Wisły wybija.

• Keita ładnie chciał się zabrać z piłką, ale nie utrzymał jej w placu gry. Od autu Wisła.

• Lech na razie dominuje, Wisła nawet bez okazji do wyprowadzenia ataku.

• TEODORCZYK! ALEŻ PUDŁO! Hamalainen kapitalnie podał do "Teo", ten nawinął jednego z obrońców, ale fatalnie skiksował!

• Wrzutka Lovrencsicsa z rzutu wolnego, ale zdaniem sędziego Jevtić faulował Gargułę

• LechLech

• Dudka dwa razy wybija piłkę z pola karnego Wisły! Najpierw po dośrodkowaniu, a po chwili spod nóg Arajuuriego!

• Douglas obił mur, korner dla Lechitów.

• Od razu rzut wolny dla Lecha, po faulu na Wołąkiewiczu. Faulował Dudka.

• Pierwszy gwizdek sędziego Raczkowskiego, zaczynają od środka zawodnicy Lecha!

• Mariusz Rumak przywitał się z Franciszkiem Smudą, a piłkarze już gotowi do rozpoczęcia.

• Piłkarze już na murawie, za chwilkę zaczynamy mecz!

• Oba zespoły rozgrzewają się na Inea Stadionie, za 15 minut zaczynamy.

• LechLech

• Ławka rezerwowych Wisły: Gerard Bieszczad, Kamil Kuczak, Tomasz Zając, Wilde-Donald Guerrier, Przemysław Lech, Michał Czekaj, Piotr Żemło.

• Ławka rezerwowych Lecha: Maciej Gostomski, Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński, Luis Henriquez, Szymon Pawłowski, Dawid Kownacki, Vojo Ubiparip.

• W składzie Wisły również było kilka znaków zapytania. Ostatecznie Arkadiusz Głowacki i Paweł Brożek grają dziś w podstawowym składzie, co jest na pewno bardzo dobrą informacją dla kibiców "Białej Gwiazdy". Poza kadrą znalazł się natomiast Emmanuel Sarki.

• Przed meczem pod znakiem zapytania stał występ Łukasza Teodorczyka. Ostatecznie napastnik Lecha zdołał wykurować się na tyle, by dzisiaj zagrać od pierwszej minuty. Dawid Kownacki, który walczył z kontuzją, znalazł się na ławce rezerwowych.

• Rumak przemeblował ustawienie linii defensywnej swojego zespołu. Na ławce wylądowali boczni obrońcy Tomasz Kędziora i Luis Henriquez, ich miejsce zajęli odpowiednio Hubert Wołąkiewicz oraz Barry Douglas. W środku szkoleniowiec poznaniaków postawił na duet Maciej Wilusz - Paulus Arajuuri.

• Składy już podane, można zapoznać się z nimi w okienku obok.

• Przed nami spotkanie trzeciej kolejki Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Wisłą Kraków. Początek spotkania już za pół godziny, za chwilę przedstawimy składy obu zespołów. W Lechu trochę niespodzianek, ale przecież Mariusz Rumak nie byłby sobą, jakby nie zamieszał w składzie "Kolejorza".

• Dzień dobry, ze stadionu przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu wita was Wojciech Maćczak.