Lech Poznań

1

Zagłębie Lubin

1

• Podział punktów jest małym zaskoczeniem. Wydawało się, że rozpędzony Kolejorz nie będzie miał zbyt dużego problemu z ograniem Miedziowych. Tymczasem goście ambitną grą udowodnili, że utrzymanie jest jak najbardziej w ich zasięgu. Powiedzieć, że zagrali dziś solidnie to jak nic nie powiedzieć. Byli bliżsi wygranej, mieli lepsze sytuacje. Jednak piękny strzał Możdżenia sprawił, że chyba żadna ze stron nie będzie dziś w pełni usatysfakcjonowana. Za uwagę dziękuje Bartosz Grzelak!

• Koniec. W Poznaniu remis 1:1! Strzelcami bramek Rymaniak oraz Możdżeń.

• Trener Lenczyk na zyskanie czasu. Papadopoulos w miejsce Piecha.

• Linetty w dogodnej pozycji fatalnie pudłuje.

• 3 minuty doliczone do regulaminowych 90.

• Lechici próbują zdobyć zwycięską bramkę. Z kolei goście czyhają na kontrę.

• Świetnie bita piłka trafiła do Ślusarskiego, ale ten dobrze kryty nie zdołał oddać strzału.

• O piłkę ambitnie walczył Lovrencics i będzie rożny.

• I zmiana również w Lechu. Ślusarski za Teodorczyka.

• Murawski próbował z daleka, ale to nie mogło zaskoczyć Gliwy. Nie dość, że słabo to niecelnie.

• Woźniak za Abwo.

• GOOOOOOL 1:1 Ależ strzał Możdżenia! Ten chłopak nie potrafi strzelać brzydkich goli!

• Abwo faulował Douglasa tuż przed polem karnym. Żółta kartka dla skrzydłowego gości i dobra okazja do wyrównania!

• Świetne zagranie Linettego do Henriqueza. Panamczyk płasko dośrodkował, ale doskonale interweniował Gliwa, który uprzedził napastników gospodarzy.

• Wrzutkę Lovrencicsa przedłużył Linetty. Ta trafiła do zaskoczonego obrotem sytuacji Teodorczyka. Przyjęcie napastnika Lecha nie było więc najlepsze co pozwoliło skutecznie interweniować Gliwie.

• Długo rozgrywali lechici. W końcu na strzał zdecydował się Murawski, ale uderzenie kapitana Kolejorza zatrzymało się na poprzeczce!

• Na spalonym po raz kolejny złapany aktywny Piech.

• Kuriozalna sytuacja. Rymaniak z autu... na aut.

• Fatalny błąd Douglasa i aut dla gości.

• Żółta kartka dla kapitana gości, Bartosza Rymaniaka.

• Na to czekali lechici. Piłkę po wrzutce Lovrencicsa wypluł przed siebie Gliwa, ale wyjaśnili obrońcy.

• Na boisku leży Piech a tymczasem zmiana w Lechu. Za Trałkę wchodzi Linetty.

• Lovrencics znów na notę dla obrońców...

• Błąd w przyjęciu Boneckiego. Zagrał ręką i będzie wolny dla Kolejorza.

• Dużo niedokładności w grze Lecha. Raczej nie zanosi się na zmianę losów meczu jak w spotkaniach z Ruchem czy Górnikiem.

• Bliski oddania strzału Hamalainen. Piłkę jednak wybił Bilek. Zrobił to w taki sposób, że ta trafiła pod nogi Lovrencicsa, który z pierwszej piłki posłał futbolówkę obok bramki.

• Henriquez zmienił Pawłowskiego.

• Pojawiają się pierwsze gwizdy przy Bułgarskiej.

• Na stadionie dziś 12 500 widzów.

• Teraz sprawdził Gliwę Lovrencics. Prosto w ręce bramkarza gości.

• Zamieszanie w polu karnym Zagłębia. Nikt nie mógł zdecydować się na strzał. Kiedy wreszcie zrobił to Pawłowski został zablokowany.

• Pierwsza zmiana w tym meczu. Błąd za Przybeckiego.

• Żółta kartka dla Arboledy.

• Jeżeli w pole karne wędruje Arboleda, to wiedz, że coś się dzieje.

• Płaskie zagranie Murawskiego nie znalazło adresata w polu karnym.

• Leży teraz Bilek, który ucierpiał w starciu z Teodorczykiem.

• Teraz faul taktyczny Boneckiego. Arbiter nie dał jednak kartki piłkarzowi Zagłębia.

• Teraz przedzierał się Możdżeń. Na początku dość nieśmiale, ale gdy był już 20 metrów od bramki zdecydował się na strzał. Uderzał jednak niecelnie.

• Środkiem przedzierał się Pawłowski. Oddał wprawdzie strzał z dystansu, ale był on na tyle niecelny, że Gliwa zastanawiał się czy nie jest to dośrodkowanie.

• Lechici ruszyli dość mocno na Zagłębie. Czy przyniesie to efekt w postaci bramki?

• Rzut wolny dla Lecha wykonywał Douglas. Spokojnie wybili obrońcy rozpoczynając kontrę Zagłębia. Strzałem kończy Abwo, ale spokojnie łapie wysunięty przed bramkę Gostomski.

• Ależ świetne zagranie w pole karne od Możdżenia do Hamalainena. Ten zagrał do Teodorczyka, który wystawił nabiegającemu Murawskiemu. Napastnik Lecha zagrał jednak niezbyt dokładnie czym ułatwił zadanie defensorom gości.

• Teraz na spalonym złapany Piech.

• Sytuacja wyjaśniona przez obrońców Zagłębia.

• Dośrodkowywać próbował Pawłowski, ale Cotra wybija na róg.

• Teodorczyk z Hamalainenem rozpoczynają drugą połowę. Oba zespoły bez zmian.

• Piłkarz już na boisku. Czekamy na wznowienie gry.

• W Poznaniu dziś na oko 12-13 tysięcy widzów. Niemal dwa piętra wypełnione na kotle. Na trybunie gości około 400 osób. Niestety nie zanosi się na oprawy. Ciekawostka, wróży wróżbita Maciej! Jego zdaniem Lech spędzi zimę w pierwszej trójce.

• Sędzia kończy pierwszą połowę. Do przerwy 1:0 dla Zagłębia.

• Bonecki odzyskał piłkę, ale faulowany przy próbie rozpoczęcia kontrataku.

• Dośrodkowanie Douglasa z rożnego trafiło na głowę Arboledy. Kolumbijczyk posłał jednak futbolówkę obok słupka. Nie pozostało mu nic innego jak ukryć twarz w dłoniach okrytych czarnymi rękawicami.

• Ale teraz nieporozumienie Kamińskiego z Gostomskim! Dużo szczęścia mieli lechici, że nikt z lubinian nie wpakował piłki do bramki.

• Z dystansu próbował Możdżeń, ale strzał był niecelny.

• Wrzutka Kwieka z rzutu rożnego. Do piłki ruszyli Rymaniak, Gostomski i Douglas. Lekkie zamieszanie a po chwili... futbolówka w siatce!

• Gooooool, 1:0 dla Zagłębia!!

• Wrzutka Cotry, strzelał Rymaniak. Była dobra okazja! Tylko rzut rożny.

• Faulował Douglas. Zagłębie ma rzut wolny z prawej strony boiska. Z tej odległości można pokusić się o dośrodkowanie.

• Nudniejszy fragment spotkania. Gra przenosi się spod jednego pola karnego pod drugie, ale niewiele z tego wynika.

• Odezwała się teraz około 400 osobowa grupka kibiców z Lubina.

• Po dośrodkowaniu w pole karne Lecha wydawało się, że jako ostatni piłkę dotknął Kamiński. Arbiter nakazał jednak wznowić od bramki.

• Lech Poznań - Zagłębie Lubin

• W polu karnym Zagłębia ręką zagrał Teodorczyk. Wznowi Gliwa.

• Teraz Pawłowski szarżował prawą stroną. Wszedł w pole karne i kapitalnie wyłożył piłkę Lovrencicsowi. Węgier jednak zamiast strzelać z pierwszej piłki starał się przyjąć czym dał czas obrońcy na doskoczenie i zablokowanie uderzenia.

• Co tu dużo mówić. Lech gra piłką, Zagłębie stwarza stuprocentowe sytuacje.

• Po wybiciu z pola karnego kapitalna kontra Zagłębia. W sytuacji 2 na 1 Piech grał do Abwo. Ten oko w oko z Gostomskim, ale górą golkiper Lecha!

• Wrzutka Murawskiego do Teodorczyka. Wyjaśniają obrońcy. Będzie róg.

• Po stracie Lovrncicsa szybkim podaniem Kwiek uruchomił Piecha. Ten chciał strzelać z linii pola karnego, ale w świetnej sytuacji... zarył w ziemię. Murawa nie sprzyja dziś piłkarzom.

• Teraz dobra wymiana lechitów, piłka w pole karne do Teodorczyka, ale uprzedził go Guldan.

• Ależ teraz szansa Zagłębia! Abwo kapitalnym zwodem minął Douglasa, wycofał na jedenasty metr a tam czekał już Kwiek, którego strzał z pierwszej piłki odbija Gostomski!

• Przybecki szukał Piecha lecz zasięg ramion Gostomskiego był bezlitosny dla filigranowego napastnika gości.

• Teraz Abwo wrzucił w pole karne. W ostatniej chwili piłkę z nogi Piechowi ściągnął Arboleda. Po chwili znów dobrze Kolumbijczyk, który wyjaśnił sytuację.

• Dośrodkowanie z prawej strony pewnie wyłapuje Gliwa.

• "Gliwa - bramkarz, który lubi zrobić coś z niczego" - zasłyszane gdzieś na trybunach.

• Ponownie Węgier z rogu, ale tym razem Gliwa piąstkuje. Akcja przenosi się na połowę Lecha.

• Z rzutu rożnego zagrywał Lovrencics, do strzału doszedł Kamiński, ale Gliwa fenomenalnie obronił posyłając piłkę nad poprzeczkę!

• Zablokowany strzał Pawłowskiego. Ten jednak ambitnie powalczył, dośrodkował a Rymaniak nie ryzykując wybił na róg.

• Trzeba przyznać, że oglądamy dość wyrównane widowisko. Zagłębie nie sprawia wrażenia przedostatniej drużyny ligowej tabeli.

• Szybkościowy pojedynek z Możdżeniem wygrał Przybecki, ale jego wrzutka nie znalazła adresata.

• Na obieg poszedł Rymaniak, dośrodkował z pierwszej piłki lecz długo lecącą futbolówkę złapał Gostomski.

• Pierwsza próba lechitów. Po przyjęciu piłki szybką decyzję o strzale podjął Teodorczyk. Piłka tuż obok słupka.

• Próbował wrzucić Przybecki, ale zarył w ziemię. Kontra Lecha, ale tym razem potknął się Pawłowski...

• Pierwsza dobra akcja. Kontrę Zagłębia rozpoczął Kwiek, który zagrał na prawą stronę do Abwo. Płaskie dośrodkowanie strzałem ponad bramką zakończył Piech. To była niezła szansa.

• Bilard przy linii bocznej. Koniec końców od autu wznawia Lech.

• Faul w środkowej strefie. Z bólu zwija się Trałka, ale już wszystko w porządku. Z wolnego wrzucał Lovrencics. Ostatecznie futbolówka znalazła się w posiadaniu Gliwy.

• Teraz z kolei między obrońców do Hamalainena grał Pawłowski. Były zawodnik dzisiejszych gości zbyt mocno.

• Teraz napastnik Zagłębia próbował prostopadle zagrać do Kwieka. Futbolówka w rękach Gostomskiego.

• Piech zaatakował Gostomskiego. Wywalczył aut.

• Zagłębie zaczęło od wysokiego pressingu. Na razie to Miedziowi przy piłce.

• Rozpoczęło Zagłębie.

• Szybka zmiana stron.

• Sędzia Tomasz Wajda wyprowadza obie jedenastki na boisko.

• POLUB NAS NA FACEBOOKU!

• Piłkarze obu ekip zeszli już do szatni. Czekamy na rozpoczęcie meczu.

• Pora podać również zawodników, którzy zasiądą na ławkach. Rezerwowi Lecha to: Krzysztof Kotorowski, Bartosz Ślusarski, Dariusz Formella, Luis Henriquez, Karol Linetty, Dimitrije Injac oraz Jan Bednarek. Z kolei na ławce Zagłębia zasiądą: Tomasz Ptak, Adrian Błąd, Filip Jagiełło, Paweł Oleksy, Michal Papadopoulos, Jan Wojciechowski oraz Arkadiusz Woźniak.

• Chłodny wieczór w Poznaniu nie przyciągnął zbyt wielu kibiców na INEA Stadion. Miejmy nadzieję, że w trakcie 20 minut które pozostały do rozpoczęcia spotkania frekwencja ulegnie poprawie.

• Są i podopieczni Mariusza Rumaka.

• Piłkarze Zagłębia są już na boisku. Czekamy na lechitów.

• W tym sezonie oba zespoły zmierzyły się już ze sobą. W 3. kolejce w Lubinie padł bezbramkowy remis. Jeżeli zaś przyjrzymy się wynikom, jakie padały w meczu Lecha z Zagłębiem w Poznaniu w ostatnich czterech latach to gospodarze wygrali 3 spotkania a raz komplet punktów pojechał do Lubina. Bilans bramkowy to 8-4 dla Lecha.

• Goście w tym sezonie wygrali zaledwie jedno wyjazdowe spotkanie. Ciężko więc stawać ich w roli faworyta gdy mierzą się z rozpędzonym Kolejorzem. Wydaje się, że największy kryzys poznaniacy mają już za sobą. Dość powiedzieć, że w ostatnich trzech spotkaniach lechici strzelili ż 13 bramek tracąc zaledwie cztery. Miejmy nadzieję, że i dziś zawodnicy obu drużyn zaserwują nam solidne ekstraklasowe danie przyprawione sporą dawką bramek.

• Jeżeli chodzi o zmiany w składach w porównaniu z ostatnimi spotkaniami to trener Orest Lenczyk postawił dziś m.in. na Bilka, Boneckiego czy Przybeckiego. Z kolei Mariusza Rumaka do roszad zmusiły głównie urazy. W meczu z Cracovią nabawili się ich Ceesay oraz Drewniak. Dziś zastąpią ich Arboleda oraz Trałka.

• Rzut oka na tabelę. Oba zespoły są w zgoła odmiennej sytuacji. Lech zajmuje obecnie czwarte miejsce. Bez względu na wynik podopieczni Mariusza Rumaka nie zmienią swojej pozycji. Mogą jednak na dwa punkty zbliżyć się do trzeciej Wisły. Z kolei Zagłębie jest sporym kryzysie. Zmiany trenerów w trakcie sezonu nie poprawiły gry zespołu a co za tym idzie sytuacji punktowej. Miedziowi z trzynastoma oczkami na koncie zajmują przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. Ewentualna wygrana w Poznaniu pozwoli im jednak wyprzedzić Widzew Łódź, który dziś uległ w Kielcach Koronie.

• Z INEA Stadionu w Poznaniu wita Państwa Bartosz Grzelak. Będę miał przyjemność przeprowadzić dla Was relację z meczu 18. kolejki T-Mobile Ekstraklasa, w którym zmierzą się Lech Poznań i Zagłębie Lubin.