3

Zawisza Bydgoszcz

2

• Za uwagę dziękuje Wojciech Maćczak. Jednocześnie zapraszam na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net!

• Mecz walki w Poznaniu rozstrzygnięty na korzyść Lecha. "Kolejorz" był dzisiaj wyjątkowo skuteczny, wykorzystał trzy sytuacje i zdobył trzy punkty. Gdyby goście mieli lepiej nastawione celowniki, to wynik mógłby być inny.

• KONIEC MECZU!

• Żółta kartka dla Kotorowskiego za opóźnianie gry.

• Uderzał Masłowski - obok bramki.

• Tuż przed własnym polem karnym Trałka faulował Kuklisa. Będzie rzut wolny z 20 metrów, ogromna szansa dla gości na wyrównanie.

• Drewniak długim wybiciem uruchomił Teodorczyka, ale ten był kompletnie osamotniony i stracił piłkę.

• O cztery minuty przedłużył drugą połowę sędzia Raczkowski.

• Wołąkiewicz wpadł w pole karne, przeszedł jednego rywala i oddał groźny strzał, po którym piłka odbiła się od nóg Skrzyńskiego i przeleciała tuż obok bramki Kaczmarka.

• Zmiana w Zawiszy - Kuklis w miejsce Dudka.

• W niezłej sytuacji do bramki Lecha nie trafia Luis Carlos.

• Teodorczyk wrócił na boisko zza linii bocznej, od razu dostał niezłe podanie, a sędzia, który kazał mu wejść na murawę... pokazał mu żółtą kartkę. Podnieśli się wszyscy z ławki rezerwowych Lecha, protestując przeciwko decyzji arbitra, ale na nic to się zdało. Co więcej, Raczkowski kazał zejść napastnikowi Lecha z boiska i czekać na zgodę na wejście.

• Nędzny strzał Masłowskiego z 25 metrów.

• Poza boiskiem opatrywany Teodorczyk, Lech chwilowo w dziewiątkę.

• WYŚMIENITA OKAZJA DLA ZAWISZY!!! Po dograniu Lewczuka Vasconcelos wpadł w pole karne Lecha, najpierw trafił w Kotorowskiego, a odbitą przez niego piłkę skierował wprost w Wołąkiewicza! Jak to nie wpadło?

• Dośrodkowanie Luisa Carlosa przedłużył nogą Wójcicki, na szczęście dla gospodarzy zagrał w miejsce, w którym nie było żadnego gracza Zawiszy.

• Dośrodkowanie Gergo zablokowane przez Andre Micaela.

• Gromkimi brawami żegnany schodzący z boiska Daylon Claasen, w jego miejsce wchodzi Gergo Lovrencsics.

• Dobra akcja Claasena, dogranie do Teodorczyka, a ten szukał podaniem Pawłowskiego. Nie znalazł.

• Lech znów zepchnięty do defensywy broni jednobramkowej zaliczki. To może źle skończyć się dla graczy Mariusza Rumaka!

• Druga zmiana w Zawiszy - Strąk w miejcie Goulona.

• Pawłowski wszedł w pole karne rywala, przeszedł jednego przeciwnika, drugiego, po czym stracił piłkę. Zbyt dużo indywidualizmu, powinien rozegrać to z którymś z kolegów.

• Zmiana w Lechu - Ślusarskiego zastępuje Teodorczyk.

• Stoper Zawiszy uderzył ze stałego fragmentu gry, wydawało się, że piłkę dziubnie Vasconcelos. Ten jednak uciekł z nogami, co zmyliło Kotorowskiemu i dało Zawiszy kontaktową bramkę. Do końca meczu jeszcze ponad dwadzieścia minut, będzie się działo!

• GOOOOL!!! ŁUKASZ SKRZYŃSKI TRAFIA Z RZUTU WOLNEGO!

• Żółta kartka za faul dla Kamińskiego.

• POLUB NAS NA FACEBOOKU!

• Roszada również w ekipie Ryszarda Tarasiewicza - miejsce Petasza zajął Luis Carlos.

• Zapowiadana wcześniej zmiana - Drewniak zastępuje Ubiparipa.

• Po czerwonej kartce dla Henriqueza przemeblowane zostało nieco ustawienie Lecha. Na lewą obronę powędrował Wołąkiewicz, a na prawej stronie defensywy gra Vojo Ubiparip.

• Żółta kartka dla Michała Masłowskiego.

• Do wejścia na boisko szykuje się Drewniak.

• Lech zakończy mecz w dziesiątkę! Drugą żółtą kartkę obejrzał Henriquez.

• Ubiparip zagrał na prawo do Pawłowskiego, ten oddał piłkę Wołąkiewiczowi, który z kolei dośrodkował w pole karne. Tam piłki nie sięgnął Ślusarski, sięgnął za to Claasen, który pewnym strzałem nie dał szans Kaczmarkowi. No to reprezentant RPA debiut zaliczy do udanych.

• GOOOOL!!!! DAYLON CLAASEN!!!

• Ślusarski dobrze dostrzegł wychodzącego lewą stroną Ubiparipa, ten wszedł w pole karne, poczekał, aż dojdą do niego obrońcy Zawiszy i oddał niecelny strzał.

• Wójcicki huknął z dystansu - bardzo mocno i bardzo niecelnie.

• Ciut za wysokie dośrodkowanie Pawłowskiego na głowę Ubiparipa, który nie zdołał czysto uderzyć piłki. A poza tym i tak był na spalonym.

• Zaczynamy II połowę!

• Do przerwy oba zespoły miały dwie idealne sytuacje. Lech wykorzystał obie, Zawisza jedną, co odzwierciedla wynik spotkania. Jednobramkowe prowadzenie to jednak bardzo niepewny wynik, w związku z czym po przerwie może być ciekawie.

• Przerwa.

• O minutę została przedłużona pierwsza połowa spotkania.

• W idealnej sytuacji przestrzelił Vasconcelos! To powinien być wyrównujący gol dla Zawiszy!

• Arboleda dobrze dostrzegł wychodzącego zza linii obrony Ubiparipa, ale Serb był na spalonym.

• Po zdobyciu kontaktowego gola Zawisza zepchnął Lecha do defensywy. Kolejorz chyba nie zamierza bronić jednobramkowej zaliczki?

• Skuteczna interwencja Trałki głową zażegnała zagrożenie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

• Żółta kartka za faul dla Wołąkiewicza.

• Zawisza wziął się za odrabianie strat! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Masłowski dobrze znalazł się na krótkim słupku i pokonał Kotorowskiego. Goście ponownie łapią kontakt!

• GOOOOL!!! MICHAŁ MASŁOWSKI!!!

• Wójcicki pięknie minął Henriqueza, dośrodkował w pole karne, ale tam jeden z jego kolegów przegrał pojedynek z obrońcą Lecha.

• Długie wznowienie Kotorowskiego, piłka posłana gdzieś w stronę pola karnego Zawiszy, a tam omal nie przejął jej Pawłowski. Na szczęście dla gości zdołał go uprzedzić Skrzyński.

• Dobrze ustawiony Arboleda skutecznie przerwał akcję Masłowskiego.

• Dobre dośrodkowanie Pawłowskiego, Ślusarski dziubnął piłkę czubkiem buta, ale nie dał rady jej opanować. Gdyby trafił lepiej, wpakowałby futbolówkę do siatki razem z Kaczmarkiem.

• "Żółtko" dla Skrzyńskiego za faul na Pawłowskim, przerywający niezły kontratak Lecha.

• Ubiparip próbował zwieść Wójcickiego i oddać strzał. Nie udało mu się ani jedno, ani drugie - po marnej próbie piłka przeleciała daleko od bramki Kaczmarka. Przepraszał kolegów po tym zagraniu zawodnik "Kolejorza".

• Masłowski szarżował na bramkę Zawiszy, w pojedynku jeden na jednego przegrał z Kamińskim. Obrońca Lecha do końca wyczekał rywala i zablokował jego strzał.

• Akcja dość podobna do pierwszej, tyle że wykonawcy inni. Tym razem z prawej strony dośrodkowywał Pawłowski, a Henriquez mimo asysty obrońców umieścił piłkę tuż przy słupku bramki Kaczmarka. Wydaje się, że bramkarz Zawiszy nie był dobrze ustawiony przy tym strzale, bo można to było obronić.

• Żółta kartka dla Henriqueza za podciągnięcie koszulki po golu.

• GOOOL!!! LUIS HENRIQUEZ!!!

• Długie dośrodkowanie Wołąkiewicza z rzutu wolnego w kierunku Arboledy, ale Kolumbijczyk musiałby w ekspresowym tempie urosnąć o jakieś pół metra, by dosięgnąć piłkę.

• Ubiparip miał niezły pomysł, by rozegrać piłkę z Henriquezem na lewej stronie. Panamczyk był nieco spóźniony, przez co dał czas obrońcom Zawiszy na skuteczną interwencję. Skończyło się tak, że odbita od nóg defensora Lecha piłka wyszła w aut.

• Dośrodkowanie Wójcickiego w pole karne Lecha, a tam był tylko Kotorowski. Skutek akcji łatwy do przewidzenia.

• Dośrodkowanie Petasza z rzutu wolnego, piłka leciała, leciała, aż wylądowała w rękach Kotorowskiego.

• Ubiparip przegrał pojedynek w środku pola... z sędzią Raczkowskim, który pokazał, że umie się nieźle zastawiać.

• Znów prawą stroną boiska atakował Wołąkiewicz, tym razem zbyt mocno wypuścił sobie piłkę, ledwo sięgając ją przed linią końcową. Nie mogło z tego wyjść dobre dośrodkowanie, piłka powędrowała w ręce Kaczmarka.

• Świetny początek spotkania w wykonaniu Lecha! Wołąkiewicz wszedł prawą stroną w pole karne gości, dośrodkował do niepilnowanego Ślusarskiego, a ten strzałem lewą nogą pokonał Kaczmarka! Piłka prześlizgnęła się jeszcze po rękach golkipera Zawiszy, ale ostatecznie wpadła do siatki! Lech prowadzi 1:0!

• GOOOOOOL!!! BŚ18!!!

• Zbyt dużo swobody miał pod polem karnym Lecha Masłowski, tyle że z interwencją zdążył Wołąkiewicz.

• Pierwsza ofensywna akcja Claasena, zakończyła się jednak wznowieniem gry przez Kaczmarka.

• "Kolejorz" ruszył od razu na połowę Zawiszy, najpierw jednak Pawłowski niecelnie podawał do wychodzącego prawą stroną Wołąkiewicza, a chwilę później za mocno zagrywał Hamalainen, który świetnie odzyskał piłkę.

• Zaczynamy!

• Ubiparip i Ślusarski zmierzają już na środek boiska...

• Sędzia Paweł Raczkowski wyprowadza na boisko oba zespoły, za chwilę początek meczu!

• Kto wygra dzisiejsze spotkanie? Zapraszamy do typowania wyniku w komentarzach!

• Ławka rezerwowych Zawiszy: Andrzej Witan, Vahan Gevorgian, Hermes, Luis Carlos, Piotr Kuklis, Paweł Strąk, Damian Ciechanowski.

• Ławka rezerwowych Lecha: Maciej Gostomski, Barry Douglas, Karol Linetty, Łukasz Teodorczyk, Gergo Lovrencsics, Szymon Drewniak, Mateusz Możdżeń.

• Do rozpoczęcia meczu pozostało jeszcze ponad dwadzieścia minut, w tym czasie zapraszamy jeszcze do przeczytania zapowiedzi.

• Na dwie roszady w swoim zespole zdecydował się natomiast Ryszard Tarasiewicz. Na środku obrony pojawi się Łukasz Skrzyński, zastępując Pawła Strąka, a zamiast Hermesa jako defensywny pomocnik zagra Herold Goulon.

• Podaliśmy już państwu składy, w jakich zagrają dzisiaj obydwa zespoły. W zestawieniu Lecha w porównaniu do meczu z Wisłą trzy zmiany: w ataku Łukasza Teodorczyka zastąpił Bartosz Ślusarski, zamiast Gergo Lovrencsicsa zagra Daylon Claasen, natomiast Mateusza Możdżenia w wyjściowym składzie zastąpił Manuel Arboleda.

• Na rozgrzewkę kilka minut temu wyszli również gracze Zawiszy, witani brawami przez swoich fanów, którzy dzisiaj w liczbie około tysiąca przybyli, by wspierać swój zespół.

• Wśród rozgrzewających się graczy "Kolejorza" jest Daylon Claasen, nowyn nabytek poznaniaków. Reprezentant RPA rozpocznie dzisiejsze spotkanie w podstawowym składzie Lecha.

• Na rozgrzewkę wyszli właśnie gracze "Kolejorza", chwilę wcześniej na murawie pojawili się bramkarze gospodarzy. Jest wśród nich Krzysztof Kotorowski, którego występ w dzisiejszym meczu stał pod znakiem zapytania. Doświadczony golkiper, mocno poobijany w Krakowie, wrócił już do siebie i dzisiaj jest gotowy, by stanąć między słupkami bramki gospodarzy.

• Niespełna trzy kwadranse pozostały do rozpoczęcia spotkania Lecha Poznań z Zawiszą Bydgoszcz. To pierwszy pojedynek obu zespołów od ponad dziewiętnastu lat. Dla kogo będzie szczęśliwy?

• Dzień dobry państwu! Ze stadionu przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu wita was Wojciech Maćczak.