3 1 połowa

Zawisza Bydgoszcz

2

• Dziękuję państwu za uwagę i zapraszam na kolejne relacje w Ekstraklasa.net!

• Lech odniósł zasłużone wysokie zwycięstwo, a Zawisza już ósmą porażkę w obecnych rozgrywkach. Ciężko jednak, by bydgoszczanie zdobywali punkty, skoro nie mają formacji defensywnej. Tych panów, którzy dzisiaj biegali przed Grzegorzem Sandomierskim nie można nazwać obrońcami.

• Koniec meczu! Rumak upokorzony przez swój poprzedni zespół!

• Kibicka - za dużo działo się na boisku :) Na transparetnach "Osuch=Pinokio" oraz "Piłkarską biedę na pewno widzicie, dlaczego ciągle na transfery skąpicie?!".

• Druga połowa przedłużona o dwie minuty.

• Nerwy puściły Petaszowi, który kopnął Formellę. Czerwona kartka dla gracza Zawiszy.

• Kadu zagrywa piłkę wzdłuż linii bramkowej, ale żaden z graczy Zawiszy nie zdołał skierować jej do bramki.

• Keita próbował zaatakować lewą stroną, nie zdołał jednak utrzymać piłki w boisku.

• Wydawało się, że niewiele z tej akcji może wyniknąć. Jevtić przedzierał się w polu karnym Zawiszy i w końcu któryś z obrońców powinien mu wytrącić piłkę. Żaden jednak tego nie zrobił, a Szwajcar znalazł trochę miejsca, oddał strzał i po raz drugi w tym meczu wpisał się na listę strzelców.

• GOOOOL!!! JEVTIĆ PO RAZ DRUGI!!!

• Lovrencsics z rzutu wolnego trafia w mur.

• Strąk faulował Wilusza, żółta kartka dla zawodnika Zawiszy.

• Formella dostał bardzo dobre dogranie od Lovrencsicsa, ale chyba za bardzo chciał. Trochę pogubił się przy przyjęciu, a gdy już oddał strzał, to za lekki, by zaskoczyć Sandomierskiego.

• Trzecia zmiana również w Zawiszy: schodzi Luis Carlos, zastępuje go Łukowski.

• I mamy ostatnią zmianę w Lechu. Szymon Drewniak zastępuje Szymona Pawłowskiego, zdobywcę ostatniej bramki dla "Kolejorza".

• Żółta kartka dla Douglasa za faul na rywalu.

• Druga zmiana w Lechu. Boisko opuszcza strzelec pierwszego gola Zaur Sadajew. Żegnanego owacjami przez kibiców Czeczena zastąpi Dariusz Formella.

• Pierwsza zmiana w zespole Lecha: Keita zastępuje Hamalainena.

• Bardzo dobra dwójkowa akcja Hamalainena z Pawłowskim w środkowej strefie boiska zakończona celnym strzałem tego drugiego. Piłka po raz piąty w siatce Sandomierskiego!

• GOOOL!!! SZYMON PAWŁOWSKI!!!

• Jevtić uderzył z dystansu obok bramki Sandomierskiego. Za lekki i niecelny strzał nie mógł zagrozić bramce Zawiszy.

• Rzut rożny Zawiszy, Kotorowski niepewnie piąstkuje, a sytuację wyjaśnia dalekim wybiciem Darko Jevtić. Piłka trafiła do Pawłowskiego, ten jednak stracił.

• Araujo ma dzisiaj spore wyczucie, gdzie stanąć. Teraz trafia w niego strzał Pawłowskiego.

• Gergo do Hamalainena, a ten przegrywa pojedynek sam na sam z Sandomierskim!

• Pawłowski do Hamalainena, ten strzela w nogi Araujo. Mógł Fin trochę poczekać, przyjąć sobie piłkę i przygotować strzał, a nie od razu walić na bramkę Sandomierskiego.

• Mariusz Rumak reaguje na stratę środkowego obrońcy. Boisko opuszcza napastnik Vasconcelos, a w jego miejsce Strąk. Zawiszy będzie trudno odrobić straty bez portugalskiego snajpera.

• GOOOL!!! Darko Jevtić pewnym egzekutorem!!!

• Czerwona kartka dla Andre Micaela, który wjechał od tyłu w nogi Czeczena!

• Sadajew pada w polu karnym, jedenastka dla Lecha!

• Wagner rozpędzał się na prawej stronie boiska, piłka jednak uciekła mu za linię boczną i zamiast groźnej akcji gości mamy aut dla gospodarzy.

• Sadajew dobrze przejął piłkę na połowie Zawiszy, ale chwilę później ją stracił.

• W przerwie nastąpiła zmiana w Zawiszy: Piotr Petasz zastąpił Anestisa Argyiou.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Piłkarze Lecha na murawie, wychodzą również gracze Zawiszy. Za chwilę początek drugiej połowy!

• Świetne zawody rozgrywa dziś Zaur Sadajew. To co Czeczen zrobił przy strzelonej bramce, było prawdziwym majstersztykiem - zszedł z prawego skrzydła do środka, pierwsze uderzenie zablokowali obrońcy, ale szybko złożył się do dobitki i umieścił piłkę w siatce. A później jeszcze zaliczył asystę przy golu Lovrencsicsa. Ogólnie bardzo dobrze się zastawiał, często był przy piłce. Jeżeli ktoś skreślił go po nieudanym debiucie - błąd.

• Ależ ciekawe spotkanie! Lech Poznań miał wiele akcji do strzelenia kolejnych bramek przy stanie 2:0, jednak goście nie poddali się i wyrównali stan meczu. Po chwili jednak znów cieszyli się kibice Lecha, ponieważ gola na 3:2 zdobył Kasper Hamalainen. 5 goli w pierwszej połowie... Oby w drugiej części spotkania było równie ciekawie na stadionie w Poznaniu!

• Koniec pierwszej części spotkania! Lech Poznań prowadzi z Zawiszą Bydgoszcz 3:2.

• Rzut rożny dla Lecha Poznań, jednak ten korner został źle rozegrany.

• Rzut wolny dla bydgoszczan. Defensorzy Lecha wybijają futbolówkę, do której dopada Sebastian Ziajka. Strzał piłkarza Zawiszy ląduje daleko w trybunach, fatalne uderzenie Ziajki...

• Dośrodkowanie z prawej strony Gergo Lovrencsicsa na 5. metr, do piłki dobiegł Hamalainen, który skierował piłkę do bramki Zawiszy! Ależ odpowiedź "Kolejorza"!

• GOOOOOL na 3:2 dla Lecha Poznań! Kasper Hamalainen strzelcem bramki!

• Pierwszy strzał Wagnera zdołał odbić Kotorowski, jednak dobitka Wagnera była na tyle skuteczna, że Zawisza zdołał wyrównać wynik spotkania!

• GOOOOOL! Wagner strzela na 2:2!

• Vasconcelos przyjmował piłkę ręką. Od rzutu wolnego rozpocznie Krzysztof Kotorowski.

• Przerwa w grze, którą wykorzystuje Mariusz Rumak na przekazywanie wskazówek swoim podopiecznym.

• Przypadkowe zderzenie Wagnera Borgesa z Douglasem. Wagner opatrywany przez służby medyczne.

• Indywidualna akcja Hamalainena. Fin mógł zagrywać do Lovrencsicsa, jednak zdecydował się na strzał. Piłka poszybowała nad bramką Zawiszy!

• Jorge Kadu jest spóźniony i fauluje Douglasa. Słuszna żółta kartka dla Kadu.

• Po dośrodkowaniu Wagnera świetnie piłkę przed bramkę głową zgrał Drygas i Andre Micael nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce.

• Gol kontaktowy Zawiszy! Andre Micael!

• Zawisza próbował prawą stroną. Dośrodkowywać starał się Argyriou, ale skończyło się na... aucie dla Lecha.

• Hamalainen atakował prawą stroną boiska, przegrał jednak pojedynek z wracającym Wójcickim.

• Znów Sadajew! Bardzo łatwo dochodzi do sytuacji bramkowych napastnik Lecha. Tym razem uderzył w długi róg, ale nad bramką.

• Na razie powrót Mariusza Rumaka na Bułgarską nie jest zbyt udany. Lech Poznań - Zawisza Bydgoszcz

• Super okazja dla Lecha! Błąd Wójcickiego, który za lekko podał piłkę do Sandomierskiego. Futbolówka trafiła do Pawłowskiego, który uderzył do niemal pustej bramki sprzed pola karnego, ale nie trafił.

• Rożny dla Zawiszy po wrzutce w pole karne i wybiciu piłki przez obrońców gospodarzy.

• Mogło być 3:0, a Sadajew mógł mieć drugą asystę. Czeczen wycofał w polu karnym piłkę do Hamalainena, który strzelił potężnie z prawej nogi. Futbolówka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

• Posiadanie piłki po 20 minutach: Lech 66%, Zawisza 34%

• Sadajew z asystą! Czeczen podał w pole karne do wbiegającego w szesnastkę Węgra, a ten zmieścił piłkę w bramce strzelając obok Sandomierskiego. "Kolejorz" prowadzi 2:0.

• Już 2:0 dla Lecha! Lovrencsics!

• Zawisza próbuje odpowiedzieć, ale łatwo nie będzie.

• Sadajew "złapał" piłkę na linii bocznej nie pozwalając jej uciec poza boisko, wbiegł w pole karne, pierwsze jego uderzenie zostało zablokowane, a przy kolejnym kontakcie z piłką napastnik Lecha został nastrzelony przez obrońcę Zawiszy. Futbolówka wpadła do siatki przy samym słupku, Sandomierski nie mógł nic zrobić.

• Gol dla Lecha! Sadajew!

• Ławka rezerwowych Zawiszy: Witan, Petasz, Alvarinho, Strąk, Gevorgian, Łukowski, Mica.

• Piłkę do siatki Zawiszy pakuje w zamieszaniu Wilusz, ale sędzia nie uznaje bramki. Obrońca Lecha faulował Sandomierskiego, który wypluł piłkę po wrzutce Lovrencsicsa.

• Jevtić ładnie prostopadle podawał w pole karne Zawiszy do Pawłowskiego, ale przytomnie na rzut rożny wybija Anestis Argyriou.

• Ławka rezerwowych Lecha: Gostomski, Drewniak, Wołąkiewicz, Henriquez, Formella, Bednarek, Keita.

• Lech zgodnie z oczekiwaniami usposobiony bardzo ofensywnie.

• Od początku spotkania dużo walki, jest ostro.

• Gramy!

• Trwa rozgrzewka. My tymczasem czekamy na skład Zawiszy.

• Znamy już skład Kolejorza na mecz z Zawiszą. W pierwszym składzie między innymi sprowadzony po odejściu Teodorczyka Zaur Sadajew.

• Z INEA Stadionu w Poznaniu wita Państwa Bartosz Grzelak. Przed nami spotkanie drużyn, które w tym sezonie zdecydowanie zawodzą. W obu zespołach dokonano już zmian szkoleniowców. Co ciekawe do stolicy Wielkopolski powraca Mariusz Rumak, tym razem jako szkoleniowiec rywali - bydgoskiego Zawiszy. Z kolei przed poznańską publicznością zadebiutuje Maciej Skorża, który poprowadził już Lecha w wyjazdowym meczu z Jagiellonią przegranym 0:1.