Lechia Gdańsk

1

Górnik Zabrze

1

• Gdyby piłkarze grali przez cały mecz tak, jak w ostatnich 15 minutach, to mielibyśmy znakomite wydarzenie. Akcja za akcje to przeciwieństwo tego, co oglądaliśmy w pierwszej części spotkania.

Za spędzony czas dziękuje Michał Laskowski.

• Koniec ! Arbiter kończy 'mecz rundy'.

• W polu karnym Lechii poślizgnął się Nakoulma. To nie pierwszy taki przypadek "Prezesa"

• W przypływie emocji zgubiłem zmianę Tuszyńskiego z Wiśniewskim

• Mamy remis! 1:1 GOOOOOOL, Pietrowski pokonuje bramkarza Górnika!

• Madej za Małkowskiego

• Rzut karny dla Lechii !! Ręka Szeweluchina i arbiter wskazuje na wapno.

• Pietrowski przewraca się w polu karnym! Arbiter wskazuje na rzut rożny. Nie ma jedenastki dla Lechii

• Nakoulma mocno z prawego skrzydła zagrywa piłę w pole karne, ale przed bramką Małkowskiego nie było żadnego z "Górników"

• Šteinbors głową poza polem karnym

• Mączyński ukarany słusznie żółtą kartkę. Pomocnik Górnika przerwał groźnie zapowiadającą się kontrę Lechii

• Sobol faulowany przez Deleu

• To już powinien być gol! Matsui technicznie piętą do Wiśniewskiego, który mocno wstrzelił piłkę w pole karne. Zabrakło centymetrów, aby strącić piłkę do siatki.

• Za moment zaczynamy drugą cześć spotkania. Należy mieć nadzieję, że będzie dużo ciekawsza niż poprzedniczka

• Szczerze mówiąc pierwsza połowa rozczarowała. Nie tak miał wyglądać mecz dwóch obecnie najlepszych drużyn w tabeli T-Mobile Ekstraklasy. Najważniejsze wydarzenie z tej części meczu to niewątpliwie uraz Adama Dancha, który z opatrunkiem na lewym kolanie ogląda poczynania kolegów

• Sędzia Marciniak kończy pierwszą - jakże przeciętną - część meczu

• Za ten faul żółtą kartką ukarany Dawidowicz

• Ależ teraz Nakoluma poszedł lewym skrzydłem ogrywając czterech piłkarzy. W końcu został zatrzymany faulem.

• Troszkę w tej końcówce pierwszej połowy lepiej wygląda Lechia. Kiepsko natomiast wygląda dobór obuwia jednych i drugich, który raz po raz ślizgają się po murawie.

• Frankowski wycofuje piłkę do Deleu, który piekielnie mocnym strzałem trafia prosto w Šteinborsa.

• Rzut rożny dla Lechii. Piłka trafia do Wiśniewski, który mocno strzela nad bramką Górnika

• Dobry strzał z powietrza Szeweluchina jednak nad poprzeczką

• Przycisnął troszkę Górnik w osobie Olkowskiego, ale gracz gości łatwo zatrzymany w okolicy narożnika boiska

• Jedni i drudzy jakoś próbują rozgrywać te akcje, ale póki co nie układa się ten mecz dla żadnej z drużyn. Wiele wskazuje na to, że bramka może być dziełem przypadku, bądź błędy którejś z linii obrony

• Piłkarze Lechii starają się odebrać piłkę już na połowie Górnika. Aktywny w tych poczynaniach Matsui

• Ponownie Matsui poszukał Buzały, ale i tym razem napastnik Lechii nie doszedł do piłki.

• Przybylski strzela zza pola karnego, ale pewnie broni ten strzał Małkowski. Chwile wcześniej kontrą wyszedł Górnik

• Nakoulma czaruje w polu karnym, ale jego dośrodkowanie ... do nikogo. Szkoda

• Matsui idealnie zagrywa prostopadle do Buzały, który odgrywa do Deleu. Obrońca Lechii wywalczył jednak tylko rzut rożny

• Matsui faulowany na własnej połowie

• Szybko wyszedł teraz Górnik. Mączyński fajnie zagrał na skrzydło do Olkowskiego, który zatrzymany w polu karnym przez dwóch obrońców Lechii

• Gancarczyk z rzutu rożnego, piłka trafia do Mączyńskiego a były gracz Wisły Kraków z powietrza uderzył nad bramką. Ładna próba !

• Rafał Kosznik zmienia kontuzjowanego Adama Dancha

• To może być poważny uraz Dancha. Obrońca Górnika opuszcza boisko ze stabilizatorem na kolanie. Szkoda, ale miejmy nadzieję, że Danch szybko wróci do gry.

• Paweł Buzała już na nogach. Okazuje się, że większy problem z Danchem, który na murawie opatrywany przez masażystów. Szykuje się zmiana.

• Na boisku leży Paweł Buzała, który zderzył się z Danchem.

• Adam Pazio znalazł się w polu karnym dosyć przypadkowo i jego nieprzygotowany strzał poszedł ponad bramką. To mogło zakończyć się golem.

• Ależ odpowiedź Górnika. Kapitalne podanie Przybylskiego do "Prezesa", ale strzał napastnika gości pewnie broni Małkowski.

• Świetne podanie Deleu za linię obrony Górnika, ale nieco spózniony do tej piłki był Wiśniewski

• Po stałym fragmencie Górnik został przez chwilę na połowie Lechii, Gancarczyk próbował wrzutek z daleka w pole karne, ale nic dogodnego z tych zagrań nie wyniknęło.

• Groźne dośrodkowanie Gancarczyka i ponownie rzut rożny.

• Rzut rożny dla Górnika. Może w końcu doczekamy się dogodnej sytuacji.

• Wiśniewski do Pazio na lewą stronę, ale dośrodkowanie obrońcy Lechii tym razem bardzo niecelne

• Była szansa na kontrę dla Górnika, ale w porę wrócili gracze gospodarzy.

• Deleu ładnie pograł z Frankowskim na prawym skrzydle. Rzut rożny dla Lechii

• Pierwsza dobra akcja Lechii. Środkiem boiska popędził Wiśniewski, który zagrał do Frankowskiego, którego dośrodkowania nie wykorzystał Matsui.

• Bieniuk atakowany przez Nakoulme zmuszony do wybicia piłki w aut

• Rozpoczynamy mecz w Gdańsku! Od środka rozpoczęli piłkarze trenera Probierza. Liczymy na dobre widowisko!

• Minuta ciszy poświęcona Kazimierzowi Kuleszy.

• Piłkarze Lechii i Górnika wychodzą już na murawę stadionu, a to oznacza, że Pan Szymon Marciniak za kilka chwil gwizdnie po raz pierwszy w 6. kolejce T-Mobile Ekstraklasy.

• Dzisiejsze spotkanie Lechii z Górnikiem będzie 33. w historii. Dotychczasowy bilans jest zdecydowanie bardziej korzystny dla Górnika, który wygrał 18 spotkań, 7 zremisował i 7 przegrał. Pierwszy mecz odbył się w czerwcu 1956 roku w Gdańsku i wówczas wygrali gospodarze pokonując "Górników" 2:0. Ostatnie spotkanie również rozegrano w Gdańsku, kiedy to w czerwcu bieżącego roku przyjezdni pokonali drużynę Lechii. Jaki wynik padnie dzisiaj na PGE Arenie ?

• Michał Laskowski, witam i zapraszam na piątkowe popołudnie z portalem Ekstraklasa.net

Za niespełna pół godziny mecz na szczycie T-Mobile Ekstraklasy. Zapraszam

• Zapraszamy na relację LIVE z meczu zespołów liderujących w Ekstraklasie. Lechia Gdańsk podejmie na PGE Arenie Górnika Zabrze.