Lechia Gdańsk

1

Lech Poznań

4

• Po pierwszej, dość wyrównanej połowie, w drugiej wicemistrzowie Polski kompletnie zdominowali rywala i zdołali wywieźć z jego boiska trzy oczka. Cztery strzelone gole, to z pewnością bardzo dobry prognostyk przed przyszłotygodniowym meczem z warszawską Legią. Z mojej strony to już koniec, za śledzenie tej relacji i uwagę dziękuję - Damian Wiśniewski.

• Koniec spotkania, Lech ogrywa Lechię na jej stadionie, aż 1:4

• Grzelczak w polu karnym, jednak sam jego strzał był chybiony.

• Dawidowicz oddał sprzed pola karnego, ale nieznacznie przestrzelił.

• Świetna sytuacja dla gospodarzy, jednak Grzelczak z dobrej pozycji uderzył niecelnie.

• Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Możdżenia. Zawodnik Lecha sfaulowal wychodzącego na czystą pozycję rywala, więc kara jak najbardziej słuszna.

• Gergo Lovrencsics dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, a tam kompletnie niepilnowany Teodorczyk, trafił do bramki gospodarzy. Lechia już nie na kolanach, Lechia na łopatkach.

• Gol na 1:4! Łukasz Teodorczyk po raz drugi!

• I ostatnia zmiana w zespole Lecha. Szymon Drewniak wchodzi z Łukasza Trałkę.

• Żółta kartka dla Rafała Murawskiego.

• Lechia próbuje zagrywać tylko długie piłki, to oczywisty znak, że nie potrafi rozegrać piłki, wymienić kilku podań.

• Lech spokojnie rozgrywa piłkę. Mało prawdopodobnym jest, aby Lechia była w stanie jeszcze coś zrobić, gdańszczanie wyglądają na kompletnie bezradnych.

• Żółta kartka dla Mateusza Możdżenia.

• Ostatnia zmiana trenera Probierza =- Adam Duda zmienia Wojciecha Zyskę.

• Świetna akcja poznaniaków przed polem karnym Lechii, bardzo dobre zachowanie Trałki, który przepuścił piłkę i jeszcze lepsze wykończenie Hamalainena.

• Gol! 1:3, Hamalainen!

• Po dośrodkowaniu w pole karne, jeden z piłkarzy Lechii uderzał głową, jednak piłka została wybita z linii bramkowej.

• Kapitalna okazja Lechii!

• Świetna wymiana podań na wysokości pola karnego rywala w wykonaniu Kolejorza, ale Pawłowski źle przyjął piłce i akcja spaliła na panewce.

• Najpierw Hamalainen dogrywa do Murawskiego, jednak ten w świetnej sytuacji pudłuje. Kilkanaście sekund później to Fin marnuje kapitalną okazję. Gdańszczanie jakby ogłuszeni tym początkiem drugiej połowy w wykonaniu Lecha, nie są w stanie odpowiedzieć.

• Ależ dwie świetne okazje Lecha!

• Szymon Pawłowski wchodzi na boisku za Claasena.

• Żółta kartka dla Janickiego, za taktyczny faul na Teodorczyku.

• Kolejna zmiana u gospodarzy. Z boiska schodzi słaby dziś Buzała, w jego miejsce Tuszyński.

• Claasen przeprowadził akcję lewą stroną, jednak jego dośrodkowanie było bardzo niecelne.

• Deleu oddał strzał z dystansu, jednak piłka poszybowała wysoko ponad bramką.

• Lechia jakby nie weszła w tę drugą połowę. Poznaniacy szybko strzelili gola na 1:2 i kontrolują przebieg gry.

• Tym razem żółta kartka dla Deleu, za spięcie z Teodorczykiem.

• Żółta kartka dla Douglasa za faul na Deleu.

• Zmiana w zespole gospodarzy. Macieja Kostrzewa schodzi z boiska, za niego Piotr Grzelczak.

• Szybki gol dla gości na 1:2. Gergo Lovrencsics wychodzi sam na sam z bramkarzem i nie daje szans bramkarzowi rywala.

• Gol! 1:2! Lovrencsics trafia do bramki!

• Rafał Murawski wchodzi za Karola Linetty'ego.

• Paweł Gil zagwizdał, więc zaczynamy drugą połowę!

• Wszyscy chyba czekamy na więcej ciekawych akcji i przede wszystkim więcej dobrych sytuacji bramkowych. Miejmy nadzieję, że po przerwie, jakość gry z obu stron nieco się podniesie.

• Po bardzo kiepskich pierwszych 15 minutach, później mecz nieco się rozkręcił. Jak na razie po trafieniach Deleu oraz Teodorczyka mamy remis 1:1. Chyba z lekkim (leciuteńkim) wskazaniem na Lechię.

• Koniec pierwszej połowy, sędzia nie doliczył ani jednej minuty.

• Lechia Gdańsk - Lech PoznańLechia Gdańsk - Lech Poznań

• Paweł Buzała uderzył sprzed pola karnego, jednak zrobił to bardzo kiepsko. Piłka poszybowała nad bramką.

• Brzydki fragment meczu. Gra toczy się głównie w środku pola, bez konstruowania jakichkolwiek akcji ofensywnych.

• Teraz mamy fragment gry szarpanej. Oba zespoły co rusz odbierają i tracą futbolówkę.

• Kapitalne zagranie Douglasa do Teodorczyka, za linię obrony i Łukasz musiał trafić do bramki. Bierność gospodarzy w obronie w tej sytuacji była zatrważająca.

• 1:1! Teodorczyk doprowadza do remisu!

• Lovrencsics przeprowadził akcję prawym skrzydłem, jednak sędzia uznał, że przekroczył linię końcową. Moim zdaniem niesłusznie.

• Matsui oddał strzał z rzutu wolnego, ale był on bardzo niecelny.

• Świetna akcja indywidualna akcja Matsui i Claasen fauluje go tuż przed polem karnym.

• Lech jak na razie sprawia wrażenie zagubionego. Piłkarze Mariusza Rumaka nie mają pomysłu, jakby tu odgryźć się rywalowi.

• Ależ szansa Lechii! Fatalne wybicie piłki Gostomskiego i Matsui wychodzi sam na sam. Japończyk jednak nie trafił nawet w światło bramki!

• Piłkę z lewej strony zagrano do środka, przed pole karne, gdzie ustawiony był Deleu. Brazylijczyk świetnym strzałem, od poprzeczki pokonał bramkarza.

• Gol dla Lechii! Deleu!

• Pierwsza ciekawa akcja gości. Poznaniacy dostali się pod pole karne, jednak Trałka niedokładnie dograł do Hamalainena.

• Kolejny faul Ceesey'a, tym razem na Frankowskim.

• Na spalonym znów Buzała.

• Pazio groźnie w pole karne, jednak spokojnie piłkę łapię bramkarz Kolejorza.

• Faul Kamińskiego na Buzale, w dobrym miejscu do dośrodkowania

• Pierwszy kwadrans upłynął w bardzo powolnym tempie. Żaden z zespołów nie spróbował na dobrą sprawę zaatakować groźnie rywala i gra toczy się głównie w środku pola.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Lecha, jednak bez strzału ze strony gdańszczan.

• Kolejny faul. Tym razem Ceesay podcina Buzałę.

• Lechia Gdańsk - Lech Poznań. Lechia Gdańsk - Lech Poznań.

• Łukasz Teodorczyk fauluje rywala na jego połowie boiska.

• Trałka fauluje Matsui w środkowej strefie.

• Tym razem Możdżeń wrzucał piłkę w pole karne, jednak zrobił to fatalnie i Lechia zacznie od bramki.

• Claasen dośrodkowywał w pole karne, jednak za głęboko i Małkowski spokojnie złapał futbolówkę.

• Na spalonym Buzała.

• Jak na razie oba zespoły nie wyprowadziły jeszcze żadnej groźnej sytuacji, piłkarze badają teren.

• Mecz od środka zaczną goście, pan Paweł Gil właśnie zaczyna spotkanie...

• Piłkarze już wchodzą na boisko, za kilkadziesiąt sekund nastąpi pierwszy gwizdek.

• W ostatniej kolejce, oba zespoły spisały się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Lechia niespodziewanie przegrała w Łodzi z Widzewem 1:4, a Lech tylko zremisował bezbramkowo z Podbeskidziem.

• Ciekawostką z pewnością jest, że obie drużyny ścierały się ze sobą jak dotąd 54 razy. 23 razy wygrywali poznaniacy, 11 razy był remis i 20 razy wygrywała Lechia. Bilans bramkowy 61:50 dla Lecha.

• Michał Probierz w rezerwie zostawił sobie następujących graczy: Bąk, Tuszyński, Oualembo, Powszuk, Duda, Pietrowski oraz Grzelczak

• Na ławce rezerwowych gości znajdują się: Kotorowski, Arboleda, Pawłowski, Murawski, Drewniak, Ślusarski, Drewniak, Injac

• Witamy! Już za około 15 minut rozpocznie się najciekawszy mecz 12 kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym gdańska Lechia podejmie Lech Poznań. Po lewej stronie możecie już zobaczyć składy, jakie desygnowali trenerzy obu drużyn.