Lechia Gdańsk

3

Piast Gliwice

1

• Jurado wpakował piłkę z bliskiej odległości, jednak ta bramka będzie miała znaczenie jedynie dla bukmacherów. Sędzia kończy mecz. Lechia - Piast 3:1.

• GOOOOOOOOOOL DLA PIASTA! Ruben Jurado!

• Rozpaczliwe ataki gliwiczan, ale za każdym razem górą z pojedynków wychodzi bramkarz gospodarzy.

• Z boiska schodzi Maciej Kostrzewa, a w jego miejsce melduje się Krzysztof Bąk.

• Strzał z dystansu Matrasa dobrze wybroniony przez Mateusza Bąka.

• Hymn Lechii na trybunach. Nie może się już gospodarzom nic złego wydarzyć w tym meczu.

• Głową uderzał Kamil Wilczek, ale piłka przeleciała nad bramką Mateusza Bąka.

• Zakręcił przeciwnikiem Patryk Tuszyński, ale jego dośrodkowanie zostało wybite przez obrońców.

• Bardzo niecelny strzał z dystansu Rubena Jurado. Piłkarze Piasta wyraźnie zrezygnowani.

• Zmiana w zespole gospodarzy. Boisko opuszcza Maciej Makuszewski, a zastępuje go Przemysław Frankowski.

• Goście starają się skonstruować atak pozycyjny, ale bardzo czujni są obrońcy Lechii.

• Ostatnia zmiana w Piaście. Schodzi Badia, wchodzi Szeliga.

• Niezła kontra zawodników Lechii, ale strzał Makuszewskiego niecelny.

• Lechia Gdańsk - Piast Gliwice

• Rzut rożny dla Piasta, piłka wybita przez obrońców Lechii i z kontrą wychodzą gospodarze!

• Znów zamieszanie w polu karnym Lechii i znów piłkę wybija Oualembo.

• Zamieszanie w polu karnym gospodarzy po rzucie rożnym dla Piasta, ale dobrą interwencją popisał się Christopher Oualembo.

• Mogło być 3:1! Dobrym dośrodkowaniem z prawej strony popisał się Podgórski, ale strzał Rabioli został znakomicie obroniony przez Mateusza Bąka! Coż za interwencja!

• Kibice Lechii już świętują zwycięstwo.

• Boisko opuszcza Nikiema, a zmienia go Rabiola. Ogromne gwizdy żegnają zawodnika Piasta...

• Znakomitą kontrę wyprowadzili gospodarze! Lewą stroną pognał Rafał Janicki, dograł do Makuszewskiego, a ten znakomitym dośrodkowaniem otworzył drogę do bramki Stojanowi Vranjesowi. Nokaut na PGE Arenie!

• GOOOOOOOOOOL DLA LECHII!!!!!!!!! STOJAN VRANJES!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• Teraz Oualembo górą w pojedynku z Hanzlem. Rzut rożny dla Piasta.

• Ależ katastrofalny błąd Oualembo! Obrońca Lechii stracił piłkę na połowie przeciwnika, czym sprowokował groźną kontrę gości. Na szczęście dla biało-zielonych zawodnicy Piasta pogubili się w tej akcji.

• W polu karnym piłkę dostał Piotr Grzelczak, ale za długo zwlekał ze strzałem i piłka została wybita na rzut rożny.

• Ogłuszający doping na PGE Arenie!

• Zmiana w zespole gości. Boisko opuszcza Kędziora, a wchodzi na nie Ruben Jurado.

• Znakomite przerzucenie piłki Piotra Grzelczaka do Macieja Makuszewskiego, a ten ze stoickim spokojem uderzył na bramkę Piasta. 2:0!

• GOOOOOOOOOL DLA LECHII!!!!!!!!!!!!!!! MACIEJ MAKUSZEWSKI!!!!!!!!

• Z prawej strony uderzał Tomasz Podgórski, ale piłka minęła bramkę Mateusza Bąka.

• Napastnik Lechii wszedł w przeciwnika wyprostowanymi nogami. Kibice żegnają Sadajewa gromkimi brawami.

• Szał radości kibiców Lechii natychmiast przerodził się w złość! Czerwoną kartką ukarany Zaur Sadajew za brutalne zachowanie wobec Victora Nikiema. Biało-zieloni będą grać w osłabieniu!

• Co ciekawe, zawodnik Lechii uderzał prawą nogą, która jest jego słabszą. Szał na trybunach PGE Areny!

• GOOOOOOOOOL DLA LECHII!!!!!!!! Znakomite uderzenie Grzelczaka z dystansu!

• Dużo niedokładnych podań w wykonaniu obu zespołów. Aut dla Piasta.

• Głośne "hej Lechia gol!" na trybunach.

• Nieudany strzał Badii z daleka.

• Druga połowa zaczęta!

• Zawodnicy są już na murawie. Zaraz początek drugiej połowy.

• 7705 widzów na trybunach. To najgorsza frekwencja w historii występów Lechii na PGE Arenie...

• Całkiem niezła pierwsza połowa. Wiele dynamicznych i stuprocentowych akcji. Zabrakło tylko bramek!

• Koniec pierwszej połowy.

• Faul na Makuszewskim. Będzie rzut wolny dla Lechii z około 40 metrów.

• Sędzia doliczył 3 minuty.

• Zakręcił obrońcą Piasta w polu karnym Zaur Sadajew! Ostatecznie piłka wyszła na rzut rożny, a kibice Lechii domagają się karnego dla swojego zespołu po ostrej interwencji zawodnika gości.

• Lechia Gdańsk - Piast GliwiceLechia Gdańsk - Piast Gliwice

• Ataku pozycyjnego próbowali gracze Lechii, ale piłkę przechwycili obrońcy Piasta. Kontra gości!

• Ależ błąd Oualembo! Obrońca Lechii wybił piłkę głową wprost pod nogi wbiegającego Mateusza Matrasa, który podał do Tomasza Podgórskiego. Strzał zawodnika Piasta był jednak niecelny.

• Tym razem Piast bardzo blisko gola! Dobrze dośrodkowywał z prawej strony Mateusz Matras, ale piłka po strzale głową Wojciecha Kędziory znalazła się w rękach bramkarza gospodarzy.

• W sektorze gości około 20 kibiców.

• Znów blisko bramki gdańszczanie! Dośrodkowywał Leković, głową przedłużył Tuszyński, a strzał próbował oddać Makuszewski. Został jednak zablokowany przez obrońcę Piasta.

• Efektowna akcja Lechii! Prawą stroną pognał Maciej Makuszewski, dośrodkował do Sadajewa, a ten nożycami próbował pokonać bramkarza gości. Piłka przeleciała jednak nad bramką.

• Dośrodkowania z prawej strony próbował Tomasz Podgórski, ale skutecznie zablokował go Stojan Vranjes.

• Na trybunach widoczny transparent z napisem "M. Probierz - dziękujemy!".

• Piłka w siatce Lechii, ale wcześniej zabrzmiał gwizdek sędziego po faulu na jednym z zawodników gospodarzy.

• Ostra interwencja Macieja Kostrzewy w środku pola. Na murawie leży Tomasz Podgórski, a sędzia ukarał Kostrzewę żółtą kartką.

• Bardzo intensywny pressing biało-zielonych. Gubią się obrońcy Piasta.

• Grę z rzutu rożnego wznowili piłkarze Lechii. Dobrą interwencją wykazał się Jakub Szumski.

• Leży na murawie bramkarz Piasta. Wygląda to na kontuzję kolana.

• TO POWINNA BYĆ BRAMKA!! Najpierw sam na sam z Szumskim wyszedł Maciej Makuszewski, a po interwencji bramkarza gości piłkę głową uderzał Stojan Vranjes! Trafił w słupek, ale będzie rzut rożny dla Lechii!

• Znowu okazję miał Sadajew! Znalazł się z piłką w polu karnym odwrócony plecami do bramki, ale obrońcom Piasta udało się ostatecznie wybić piłkę.

• Z kontrą natychmiast wyszli zawodnicy Lechii, ale Sadajew po kilku zwodach uderzył zbyt lekko i piłka znalazła się w rękach bramkarza gości.

• POWINNO BYĆ 0:1! Sam na sam z Bąkiem wyszedł Wojciech Kędziora, ale fantastyczną interwencją popisał się bramkarz gospodarzy! To była "setka"!

• Kolejny rzut rożny dla gości, ale i tym razem górą byli obrońcy Lechii. Piast próbował ataku pozycyjnego, czego efektem jest kolejny "róg".

• Rzut rożny mieli goście, ale i tym razem dobrze zachowali się obrońcy Lechii.

• Dwa nieudane zwody Patryka Tuszyńskiego. Gdzie się podziała forma tego zawodnika z pierwszych meczów tej rundy?

• Po rzucie wolnym dla Piasta znów uderzał Kamil Wilczek, ale i tym razem piłka minęła bramkę.

• Teraz Lechia! Dobrą okazję miał Piotr Grzelczak, ale niepotrzebnie próbował przekładać piłkę na drugą nogę i jego strzał nie zagroził bramce Szumskiego.

• I znów okazję miał WIlczek! Minął obrońców Lechii, po czym z czystej pozycji oddał niecelny strzał na bramkę gospodarzy.

• Tym razem groźnie było w polu karnym gości! Z lewej strony próbował po ziemi dośrodkowywać Piotr Grzelczak, ale piłkę wybili obrońcy Piasta.

• Pierwsza bardzo dobra okazja dla gości. Na strzał z ostrego kąta zdecydował się Kamil Wilczek, jednak piłka przeleciała obok bramki Mateusza Bąka.

• Starał się zakręcić obrońcami gości Zaur Sadajew, ale ostatecznie górą z tego pojedynku wyszli zawodnicy Piasta.

• Z rzutu wolnego dośrodkowywał Stojan Vranjes, a po interwencji bramkarza gości piłkę próbował dobijać Grzelczak. Strzał zawodnika Lechii był bardzo niecelny.

• Z lewej strony dośrodkowywał Leković, jednak nikt nie był w stanie zamknąć tej akcji.

• Spokojnie wymieniają podania zawodnicy gospodarzy na własnej połowie.

• Zaczęli!

• Kapitanem Lechii jest dziś Mateusz Bąk, zaś Piasta Tomasz Podgórski.

• Piłkarze są już na murawie. Na trybunach "ooo nasz!" w wykonaniu kibiców gospodarzy.

• Na trybunach w Gdańsku pusto. Piłkarze zaraz wyjdą na murawę, a na stadionie jest na razie zaledwie 5-6 tysięcy kibiców.

• Przegrany w dzisiejszym meczu praktycznie straci szansę na awans do czołowej ósemki sezonu zasadniczego.

• Lechia w poprzednim meczu ligowym przegrała na wyjeździe z Lechem Poznań 1:2, zaś Piast takim samym stosunkiem przegrał u siebie z Legią Warszawa. Spotkanie dzisiejszych gości miało szczególnie dramatyczny przebieg, gdyż decydująca bramka padła w ostatniej minucie doliczonego czasu gry.

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Tomasz Musiał z Krakowa.

• W zespole gości zaszła tylko jedna zmiana w porównaniu do poprzedniego meczu - Radosława Murawskiego zastąpił Gerard Badia.

• W zespole gospodarzy trzy zmiany w porównaniu do wtorkowego meczu 1/4 Pucharu Polski z Jagiellonią Białystok (1:1) - Pawła Stolarskiego, Wojciecha Zyskę i Pawła Dawidowicza zastąpili Christopher Oualembo, Maciej Kostrzewa i Maciej Makuszewski.

• Lechia i PIast są sąsiadami w tabeli - ci pierwsi zajmują obecnie jedenaste miejsce, a drudzy dwunaste. Oba zespoły mają jeszcze szansę na awans do grupy mistrzowskiej.

• Dzisiejszy mecz będzie debiutem nowego trenera biało-zielonych Ricardo Moniza. Holender zastąpił zwolnionego w środę Michała Probierza.

• Rezerwowi piłkarze Piasta: Dariusz Trela, Rabiola, Adrian Klepczyński, Matej Izvolt, Ruben Jurado, Bartosz Szeliga, Kornel Osyra.

• Rezerwowi piłkarze Lechii: Kacper Rosa, Krzysztof Bąk, Przemysław Frankowski, Piotr Wiśniewski, Marcin Pietrowski, Wojciech Zyska, Adam Pazio.

• Już o 20:30 początek ostatniego sobotniego meczu 28. kolejki T-Mobile ekstraklasy, w którym Lechia Gdańsk zmierzy się u siebie z Piastem Gliwice. Na relację bezpośrednio z PGE Areny zaprasza Janek Jaźwiński!