Lechia Gdańsk 2 - 2 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Lechia Gdańsk

2

Podbeskidzie Bielsko-Biała

2

• Ależ szalona końcówka! Lechia z 1:0, przez 2:1, na 2:2!!! Telichowski zdobył wyrównującą bramkę po stałym fragmencie gry. Po tym zdarzeniu sędzia zakończył mecz! Jęk zawodu na trybunach, Lechia tylko, a może aż - remisuje z Podbeskidziem. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Jacek Czaplewski.

• GOOOOOOL! 2:2! Michniewicz z radości wbiegł na boisko!

• Lechia rozochocona - Grzelczak wprost w Rybanskiego. Trzy minuty potrwa jeszcze ten mecz.

• Lechia odwraca losy spotkania! W dziewięć minut zdobywa dwie bramki i jest już na prowadzeniu! Gola strzelił znowu Matsui, znowu w identyczny sposób!

• GOOOOOOOOL! 2:1!!! MATSUI!

• KaredPL Matsui poza golem - nie oszukujmy się - przeciętnie. Ma technikę, ale nie chce mu się biegać. Dla nas ciągle jest niewiadomą.

• Komplet zmian wykorzystany także w Lechii: Tuszyński za Wiśniewskiego.

• Tuszyński przybiegł z rozgrzewki, szybko zdjął treningowy dres i za moment wejdzie na murawę. Co ciekawe, w Lechii jest już dwa lata a będzie to jego dopiero trzeci występ.

• Nerwowo na boisku. Telichowski dostał kartkę.

• Debiutanckie trafienie Japończyka! Piłka w polu karnym spadła pod jego nogi. Matsui długo się nie zastanawiał i uderzył. Strzał nie był mocny, futbolówka po nogach bramkarza wpadła do siatki!

• GOOOOOL! Matsui!

• Grzelczak odnaleziony; był na spalonym.

• Deleu dostał żółtą kartkę. Sędzia wyliczył mu na palcach ilość przewinień, które uszły płazem.

• Niedobrze nam się robi, kiedy patrzymy na grę Lechii. Wrzutki za mocne, Matsui nie biega, Grzelczak nie pokazuje się do gry. Słowem - plaża!

• Malinowski wszedł i po chwili oddał strzał - z dystansu, ale, celnie.

• Ostatnia zmiana w szeregach "Górali". Strzelca gola, Wodeckiego, zmienia Malinowski.

• Nie oszukujmy się, mecz jest na tym poziomie, co fabuła wenezuelskich telenowel.

• Dobra okazja na wyrównanie! Frankowski dostał podanie na dobieg, przebiegł z piłką trzy-cztery metry i uderzył po długim słupku. Bramkarz Podbeskidzia był na posterunku.

• Lechia w natarciu; dwie groźne wrzutki posłane w pole karne Podbeskidzia nie zostały przez nikogo przecięte, choć bliscy byli i Deleu, i Grzelczak.

• Urban za Kołodzieja.

• Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała.

• Gniazdowy Lechii nawołuje do wojny. Tej pozytywnej, głośnej - na doping. Młyn w stylu HSV Hamburg kibicuje na dwie części.

• Sloboda brzydko potraktowany przez Deleu. Kartki dla Brazylijczyka jednak nie ma.

• Frankowski w miejsce Machaja. To druga roszada przeprowadzona przez Probierza.

• Pietrowski zdecydował się na strzał z 25 metra - Rybánsky broni na raty.

• Z dystansu strzelał jeden z bielszczan. Piłka wyszła na aut.

• Łatka na noszach opuścił boisko, ale po chwili na nie wrócił. Tymczasem zmiana w Lechii: Duda, żegnany gwizdami, został zmieniony przez Grzelczaka.

• Już nie tylko na boisku zrobiło się chłodno; promienie słoneczne coraz słabsze, a poza tym zaczął wiać wiaterek.

• Piłkarze na placu gry, a więc zaczynamy! Od środka rozpoczęli lechiści. Oby było ciekawiej niż w pierwszej połowie.

• 11 645 widzów ogląda dzisiejsze spotkanie.

• Koniec pierwszej połowy. Uff - parafrazując klasyka - jak dobrze, że państwo tego nie widzą! Na razie wieje totalną nudą. Podbeskidzie miało jedną sytuację i ją wykorzystało. Lechia też mogła strzelić, ale nie ma w drużynie Messiego, tylko Dudę. Wracamy po przerwie.

• "Mistrz, mistrz BKS!" - skanduje młyn. I nie dziwimy się, skoro trener Probierz obiecywał walkę o tytuł.

• Szymanek za Górkiewicza.

• "Oscypki pokonamy, Mistrza Polski mamy" - szydera na trybunach pierwsza klasa :)

• Kilka dokładnych szybkich podań i zablokowany strzał Machaja. Podbeskidzie wygląda obiecująco w obronie; nie daje miejsca w środku, zagęszcza newralgiczne boki, nie wpuszcza do swojego pola karnego.

• Dobrze się stało, że mecz z Barceloną przełożono, choć byłoby lepiej, gdyby w ogóle go nie było. Tak przynajmniej wnioskujemy po to, co Lechia prezentuje w pierwszej połowie.

• Druga szansa dla gospodarzy. Po kornerze nad poprzeczką główkował Pietrowski. Było niebezpiecznie.

• Duda!!! Z pięciu metrów do pustej bramki trafił... trzy metry obok prawego słupka! Lepszej sytuacji mieć nie będzie.

• Lechia na razie nie umie ani odpowiedzieć, ani w jakikolwiek sposób zagrozić "Góralom". Próbował Matsui, ale jego strzał był anemiczny, no i nie został skierowany w światło bramki.

• szymonytmail - Słuszna uwaga, że nie Łukasz, a Piotr - dzięki! W bazie mamy dwóch Wiśniewskich i omyłkowo wpisaliśmy niejakiego Łukasza. Co do frekwencji: Na nasze oko jest 12 tys. Oficjalną liczbę podamy w przerwie spotkania.

• W taki sposób kibice Lechii szydzą z przełożonego meczu z Barceloną: Kibice Lechii szydzą z przełożonego "Super Meczu" z Barceloną.

• Podbeskidzie wyszło na prowadzenie, po tym jak wyprowadziło kontrę lewą stronę. Celną główką zwieńczył ją Wodecki - nomen omen jeden z najniższych piłkarzy na boisku.

• GOOOOOOL! Wodecki!

• Zza szesnastki z powietrza strzelał Machaj po dwójkowym rozegraniu z Dudą. Uderzenie było mocne i niecelne.

• Górkiewicz dostał z buta wprost twarz. Widać jednak, że jest prawdziwym góralem; wstał i gra dalej, jakby nic się nie stało :)

• Przed meczem apelowaliśmy o to, by piłkarze nie przenieśli leniwej atmosfery z plaży na boisko. Niestety, na razie nas nie słuchają...

• Po rzucie rożnym główkował Konieczny. Obok bramki.

• Probierz w eleganckim garniturze. Michniewicz? Nie wiemy, Schował się pod wiatę i nie ma zamiaru jej opuścić...

• Madera - mówiąc kolokwialnie - skasował Wodeckiego. Debiutant w Podbeskidziu o dziwo szybko się otrząsnął i nie wymagał pomocy medycznej. Z prasówki wyglądało to dość dramatycznie.

• Matsui, choć został wystawiony na lewym skrzydle, sprawia wrażenie kogoś, kto jest wolnym elektronem; schodzi do środka, przemieszcza się na drugą flankę. Na razie biega wszędzie, ale piłka go nie szuka.

• Matsui zagrywa długą piłkę w kierunku Dudy. Napastnik Lechii nie zdążył jednak do niej dobiec. Ta padła łupem bramkarza Podbeskidzia, Rybanskiego, który debiutuje w nowym zespole.

• Pierwszy strzał w meczu autorstwa jednego z piłkarzy bielszczan. Lekko, po ziemi, obok lewego słupka.

• Młyn włącza do dopingowania resztę trybun. Na razie z dość przeciętnym skutkiem, ale przyśpiewka jest na tyle prosta, że z czasem powinno być lepiej.

• Zaczęli! Od środka Podbeskidzie.

• Zawodnicy wychodzą na ładną, krótko ściętą murawę. Lechia w białych strojach, Podbeskidzie na czerwono. Na PGE Arenie około 10 tys. widzów. W sektorze gości trzydziestoosobowa grupa z Bielsko-Białej.

• Za moment pierwszy gwizdek meczu awizowanego jako potyczkę polskiego Guardioli (Probierz) z polskim Mourinho (Michniewicz) :)

• W zeszłym sezonie w Gdańsku wygrali "Górale" 2:1. Poniżej skrót meczu:

• Wróćmy jednak do tego, co nastąpi dzisiaj; Lechia z Podbeskidziem zwieńczą pierwszą serię spotkań w nowym sezonie. Gospodarze już bez Ricardinho, ale z Daisuke Matsuim. Goście osłabieni odejściem Roberta Demjan liczą na kolektyw.

• Sparing z Barceloną dojdzie do skutku 30 lipca (wtorek). Dla Lechii to najdogodniejszy termin; cztery dni po meczu z Ruchem Chorzów, a dwa przed domowym starciem z Jagiellonią Białystok.

• W Gdańsku więcej niż o meczu z Podbeskidziem dyskutuje się o - jak się okazuje - przełożonym, a nie odwołanym sparingu z FC Barceloną. Pojedynek z mistrzem Hiszpanii miał się odbyć w ostatnią sobotę. Nie doszedł jednak do skutku, bowiem piłkarze "Dumy Katalonii" postanowili z niego zrezygnować, pokazując tym samym wsparcie dla ich dotychczasowego trenera, Tito Vilanovy, który musiał zrezygnować z prowadzenia zespołu, gdy dowiedział się o nawrocie choroby.

• Skoro mowa o publice, to na loży vipowskiej zasiądzie dziś właściciel Lechii, Andrzej Kuchar. Znajomy Kuchara, który przemieszczał się z nim po klubowym sekretariacie, żartował, że włodarz Lechii będzie musiał wypłacić premię, jeśli biało-zieloni wygrają.

• Piłkarze rozgrzewają się na murawie, kibice powoli zasiadają na swoich miejscach, a my odsyłamy was do zapowiedzi, którą możecie przeczytać tutaj

• Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała

• Witamy ze słonecznego Gdańska! Pogoda jest cudowna, woda w Bałtyku ciepła, a piasek na plaży gorący. Wiemy, bo sami to sprawdziliśmy. Mamy natomiast nadzieję, że plażowanie nie udzieli się dziś piłkarzom Lechii i Podbeskidzia. Liczymy na szybkie tempo i wiele goli.