Lechia Gdańsk

2

Pogoń Szczecin

3

• Za uwagę dziękuje wam Wojciech Maćczak. Jednocześnie zapraszam na kolejne relacje w Ekstraklasa.net! Jutro czekają nas trzy mecze Ekstraklasy, w tym spotkanie Lecha Poznań ze Śląskiem Wrocław, które będę miał okazję relacjonować prosto ze stadiony przy Bułgarskiej. Jeszcze raz dzięki za dzisiaj i do zobaczenia!

• Ależ to był mecz, ale emocje! Świetne widowisko w Gdańsku wygrywa Pogoń, która świetnie wykorzystała dwa rzuty rożne. Trzy asysty zanotował bohater "Portowców" Takafumi Akahoshi. Lechii nie pomogły nawet dwa trafienia Patryka Tuszyńskiego!

• KONIEC MECZU!

• Tuszyński strzelał głową, ale w bramce świetnie Janukiewicz!

• Świetna kontra Pogoni! Akahoshi zagrał do Bąka, a ten z zimną krwią pokonał Kanieckiego! Lechia atakowała, ale najwyraźniej to Pogoń wywiezie trzy punkty!

• GOOOOL!!! JAKUB BĄK!!!

• O cztery minuty przedłużona została druga połowa meczu.

• Lechia chwilowo zamknęła rywala w jego polu karnym. Gdańszczanie chcą to wygrać!

• Pazio do Grzelczaka, ale ten stracił piłkę. Później próbował odzyskać ją Tuszyński, ale bez efektu.

• Znowu rożny Pogoni! Po dośrodkowaniu Akahoshiego w poprzeczkę trafił Dąbrowski!

• Jakub Bąk zablokowany w polu karnym Lechii.

• Bardzo dobra interwencja Hernaniego, który zatrzymał Jagiełłę.

• Na ostatnią roszadę zdecydował się również trener Probierz: Sadajew zastępuje Wiśniewskiego.

• Zmiana w Pogoni: Rudol zastępuje Ławę.

• GOOOOL!!! TUSZYŃSKI PEWNIE WYKONAŁ JEDENASTKĘ!!!

• Czerwona kartka dla Frączczaka i świetna okazja dla Lechii!

• Karny dla Lechii! Tuszyński faulowany przez Frączczaka!

• Po dośrodkowaniu Pazio z rożnego piłka trafiła przed pole karne do Grzelczaka, ten huknął z woleja, ale nie trafił do bramki.

• Akahoshi świetnie wbił piłkę na krótki słupek, tam był dobrze ustawiony Robak, który pokonał Kanieckiego. Pogoń znów prowadzi!

• GOOOOL!!! MARCIN ROBAK!!! Pogoń znów strzela z rożnego!

• Dobra akcja Małeckiego, zakończona nieudanym dośrodkowaniem - blokuje go Jagiełło.

• Debiutant za debiutanta - Aleksander Jagiełło zmienia Macieja Makuszewskiego.

• Z rzutu wolnego po ziemi strzelał Marcin Robak - piłka obok bramki Kanieckiego.

• Kaniecki! Bramkarz Lechii świetnie broni strzał Jakuba Bąka! Piłka trafiła do rezerwowego Pogoni po zablokowanym uderzeniu Małeckiego i mimo że był na sporym spalonym, sędzie gry nie przerwał. Na szczęście dla Lechii uczynił to bramkarz.

• Dośrodkowanie Pazio w kierunku Zyski, ale w bramce dobrze zareagował Janukiewicz.

• Małecki wszedł w pole karne Lechii, uderzał z ostrego kąta, ale dobrze nogami broni Kaniecki.

• Jakub Bąk wchodzi na boisko, a na ławkę wędruje Takuya Murayama.

• Dobre dośrodkowanie Adama Pazio, ale bez strzału na bramkę Janukiewicza.

• Tuszyński powalczył do końca w polu karnym i świetnie odzyskał piłkę, zagrał na lewo do Grzelczaka, ale ten nie miał szans, by oddać strzał z ostrego kąta. Rożny dla Lechii.

• Wiśniewski strzela z rzutu wolnego w mur. Kompletnie nie wychodzą mu dzisiaj stałe fragmenty gry.

• Zmiana w Lechii: Grzelczak zastępuje Frankowskiego.

• Ława ukarany żółtą kartką za faul na Wiśniewskim. Sporo przewinień na kapitanie Lechii zebrali dziś gracze Pogoni.

• Dąbrowski faulował Tuszyńskiego. Ostrzega go sędzia Frankowski, a strzelec pierwszej bramki musi bardzo uważać, bo ma już na koncie żółtą kartkę.

• Popara ostro potraktował Wiśniewskiego, obyło się jednak bez kartek.

• Strzał Wiśniewskiego wprost w ręce Kanieckiego.

• Robak szukał pozycji do oddania strzału, w końcu wyłożył piłkę nadbiegającemu Ławie, a ten huknął wysoko nad bramką.

• Po dośrodkowaniu z prawej strony piłka trafiła na środek pola karnego, gdzie została podbita do góry i przedłużona na długi słupek, wprost do niepilnowanego Tuszyńskiego. A ten miał sporo czasu i spokojnie skierował piłkę do siatki.

• GOOOOL!!! TUSZYŃSKI TRAFIA NA 1:1!!!

• Rogalski poważnie ucierpiał w tym starciu i opuszcza boisko. Zastępuje go debiutant Pavel Popara.

• Ostre starcie Makuszewskiego i Rogalskiego. Obaj leżą na murawie i sprawdzają, który będzie głośniej krzyczał.

• Początek drugiej połowy!

• Co nie udało się Lechii, uczynili gracze Pogoni. "Portowcy" świetnie wykorzystali rzut rożny i po strzale głową Dąbrowskiego prowadzą 1:0. Lechia po przerwie będzie musiała grać jeszcze lepiej, by odrobić stratę.

• Mimo wyniku do przerwy korzystniejsze wrażenie sprawiali gdańszczanie. To Lechia prowadziła grę, była częściej przy piłce `i stwarzała lepsze okazje. Na listę strzelców kilkakrotnie mógł wpisać si Piotr Wiśniewski, ale zabrakło wykończenia.

• Przerwa.

• Pierwsza połowa przedłużona o minutę.

• Tuszyński dostał łokciem od Hernaniego. Zagranie trochę przypadkowe, ale napastnik Lechii ma rozciętą skórę i potrzebuje interwencji medycznej.

• W poprzedniej sytuacji zadecydowała chyba interwencja Kanieckiego, który lekko podbił piłkę kolanem i zmienił jej tor. A więc bramkarz uratował gospodarzy przed stratą drugiego gola!

• Mogło być 2:0! Robak minął Deleu, minął Janickiego i z ostrego kąta dogrywał na środek pola karnego, ale tam nie było komu skierować piłki do bramki. A była pusta!

• Murayama i Akahoshi ustawili się w narożniku boiska, by wykonać rzut rożny. Pierwszy do drugiego, a ten dośrodkował wprost na głowę Dąbrowskiego. Kaniecki pokonany i Pogoń niespodziewanie obejmuje prowadzenie!

• GOOOOOOL!!! MACIEJ DĄBROWSKI!!!

• Małecki powstrzymany przez Adama Pazio. Dobry wślizg lewego obrońcy Lechii we własnym polu karnym, będzie rzut rożny dla Pogoni.

• Deleu dobrze do Tuszyńskiego, ten jednak został zepchnięty do boku i niewiele mógł zrobić.

• Madera poturbował Małeckiego i obejrzał żółtą kartkę. To powoduje, że nie zagra w kolejnym meczu.

• Rogalski faulował Makuszewskiego w środku boiska.

• Pierwsze pół godziny meczu za nami. Dobre, żywe widowisko, sporo ofensywnych akcji i przewaga Lechii Gdańsk. Gospodarze póki co stworzyli sobie lepsze sytuacje i byli bliżej zdobycia bramki.

• Ktoś chyba powinien przypomnieć Marcinowi Robakowi, co ma robić na boisku napastnik. Po dobrym dośrodkowaniu Frączczaka były gracz Piasta był kompletnie zaskoczony, piłka odbiła się od jego głowy (bo strzałem tego nazwać nie można) i wylądowała w rękach Kanieckiego. To trzeba strzelać!

• Miękkie dośrodkowanie Robaka w pole karne głową wybija Madera.

• Małecki walczył o piłkę z Deleu, Brazylijczyk ratował się faulem. Rzut wolny bez historii - źle dośrodkowywał Akahoshi.

• Lewandowski do Robaka, ten jednak źle przyjął piłkę i traci ją na rzecz Janickiego.

• Wiśniewski zabrał piłkę Frączczakowi, znalazł sobie pozycję do oddania strzału, ale samo uderzenie pozostawia wiele do życzenia.

• Pazio ruszył z akcją ofensywną w stronę bramki Pogoni, a w końcowej fazie akcji podawał... zupełnie do nikogo.

• Akcja Lechii przerwana przez złe przyjęcie Wiśniewskiego.

• Strzał Rogalskiego z półobrotu mija Janickiego, ale był za lekki, by zaskoczyć Kanieckiego.

• Groźny strzał Deleu z dystansu na raty broni Janukiewicz. Kolejna dobra interwencja bramkarza Pogoni.

• Ale zamieszanie! Po dośrodkowaniu Wiśniewskiego z rzutu rożnego strzelał Tuszyński, próbował dobijać Dawidowicz, a później po raz kolejny uderzał były gracz MKS Kluczbork. Dwa razy świetnie interweniował Janukiewicz, a trzeci był już nieudany.

• Wiśniewski z rzutu wolnego krótko do Pazio, a ten prosto na głowę rywala.

• Dąbrowski bezpardonowo wchodzi w nogi Wiśniewskiego. Zdecydowanie spóźniona interwencja gracza Pogoni i zasłużona żółta kartka.

• WIŚNIEWSKI!!! Świetnie zabrał się z piłką, a że Tuszyński świetnie zszedł do boku i zwiódł krycie, miał wspaniałą okazję do strzelenia gola! Tyle że przegrał z Janukiewiczem!

• Wiśniewski na głowę Zyski, który jednak z takiej piłki nie mógł oddać celnego strzału.

• Frankowski faulowany na boku boiska, będzie niezła okazja dla lechistów do wrzucenia piłki w pole karne Janukiewicza.

• Dobra akcja Pazio lewą stroną, naciskany przez rywala zdołał dograć w pole karne, tyle że za plecy Tuszyńskiego.

• Pogoń próbowała zaatakować lewą stroną. Goście rozgrywali piłkę, ale w końcu sami zamotali się w akcji.

• Faul taktyczny Rogalskiego i żółta kartka dla zawodnika Pogoni. To szóste tego typu upomnienie dla tego gracza w tym sezonie.

• Po wyrzucie piłki z autu Wiśniewski traci piłkę na rzecz Robaka, ale chwilę później traci ją Ława.

• Ława przerywa akcję Lechii, a przy okazji jest faulowany przez Frankowskiego.

• Krótko rozegrany korner nie sprawił większego zagrożenia pod bramką Lechii.

• Robak przejął piłkę na prawej stronie, uderzył z zerowego kąta, a piłkę na róg sparował Kaniecki. Pierwszy rzut rożny w tym meczu.

• Zaczynamy!

• Okolicznościowe nagrody dla Deleu, który został wybrany ligowcem roku przez portal Trójmiasto.pl oraz dla Krzysztofa Bąka, który niedawno rozegrał 100. mecz w Lechii.

• Sędzia Bartosz Frankowski wyprowadza obie jedenastki na boisko, za chwilę zaczynamy!

• Jak będzie tym razem, kto okaże się lepszy? Zapraszam do typowania wyniku w komentarzach!

• W pierwszym meczu w tym sezonie Pogoń zremisowała z Lechią 1:1. Pierwsi bramkę strzelili gdańszczanie, a konkretnie Piotr Grzelczak w 26. minucie. Do wyrównania doprowadził Takafumi Akahoshi w końcówce meczu. Wynik mógł być inny, ale w 58. minucie Piotr Wiśniewski nie wykorzystał rzutu karnego.

• Znamy już składy obu drużyn. Na boisku dwóch debiutantów: Maciej Makuszewski w Lechii oraz Patryk Małecki w Pogoni.

• Ławka rezerwowych Pogoni: Dawid Kudła, Jakub Bąk, Pavle Popara, Sebastian Rudol, Dawid Kort, Dominik Kun, Filip Kozłowski.

• Ławka rezerwowych Lechii: Mateusz Bąk, Krzysztof Bąk, Christopher Oualembo, Maciej Kostrzewa, Aleksander Jagiełło, Zaur Sadajew, Piotr Grzelczak.

• Przed meczem zapraszam jeszcze do przeczytania zapowiedzi, link poniżej.

• Zdecydowanie mniej aktywna na rynku transferowym była Pogoń, choć "Portowcy" mogą pochwalić się jednym hitowym transferem. Mowa oczywiście o Patryku Małeckim, który zamienił Wisłę Kraków na zespół Dariusza Wdowczyka i dziś najprawdopodobniej zadebiutuje w nowym klubie.

• Te ciekawe transfery gdańszczan to przede wszystkim wypożyczenie dwóch graczy Tiereka Grozny - lewoskrzydłowego Macieja Makuszewskiego i napastnika Zaura Sadajewa. Dobrym ruchem jest wypożyczenie Aleksandra Jagiełły z warszawskiej Legii, ciekawym zawodnikiem jest również pozyskany z Wisły Patryk Stolarski.

• Pierwszy test zespołu już za nieco ponad godzinę - podopieczni Michała Probierza podejmą na PGE Arenie Pogoń Szczecin. Na relację LIVE zaprasza Wojciech Maćczak.

• Nowa jakość - to mamy zobaczyć wiosną w gdańskim zespole. Zmiana właściciela oraz ciekawe transfery mają sprawić, że Lechia spokojnie dostanie się do ósemki, a później powalczy o miejsce, gwarantujące grę w europejskich pucharach.