Lechia Gdańsk

3

Ruch Chorzów

3

• Doprawdy świetne widowsko obejrzeliśmy dziś w Gdańsku. Ambitna gra, piękne gole i szybkie tempo to to, co najbardziej lubimy w futbolu. Należy tym bardziej docenić klasę spotkania, bo przecież na ekstraklasowych boiskach, aż takich rarytasy mamy przyjemność oglądać niezwykle rzadko. Uczciwy i sprawiedliwy rezultat, aż sześć bramek, bezbłędny sędzia. Aż szkoda że to spotkanie już się skończyło... Piotr Smoluch dziękuje państwu za uwagę.

• Strzela jednak w Kamińskiego, bez problemów piąstkuje bramkarz. A Tomasz Kwiatkowski gwiżdże dziś po raz ostatni.

• Ostatnia minuta i rzut wolny, Vranjes przy piłce, mamy 25 metr !

• I żółtko dla Austriaka, za wcześniej wspomnianą radość przy bramce.

• Naprawdę świetne widowisko na PGE Arenie, gospodarze nareszcie grają co najmniej na miarę swoich możliwości.

• To jest mecz debiutantów ! Z prawej strony dogrywa Makuszewski, piłka spada pod nogi zaskoczonego młodego napastnika wypożyczonego z Benfiki, który nie ma jednak problemów żeby umieścić ją w siatce. Kamiński nie ma nic do powiedzenia, a Friesenbichler zdejmuje koszulkę i w radości podbiega do fanów!

• 3:3!! Friesenbichler !

• A paczka Jana Kociana wraca na właściwe ekstraklasowe tory po ekscytujących europejskich bojach.

• Friesenbichler wbiegł teraz lekko trącając Kamińskiego, który teatralnie się przewrócił, całe szczęście sędzia nie dał się nabrać. Fajnie prowadzi to spotkanie pan Kwiatkowski.

• Bardzo przyjemnie ogląda się mecz polskiej ekstraklasy gdzie napastnicy potrafią uderzyć przewrotką.

• Niesamowite, pozazdrościł pięknej bramki Starzyńskiemu Pawłowski ! Fenomenalne uderzenie przewrotką z 15 metra jednak zbyt blisko środka bramki i Kamiński radzi sobie z tym strzałem.

• Zieńczuk asystuje, podaje do Visniakovsa, który wbiega z lewego narożnika pola karnego i ładuje piłkę po długim rogu obok bezradnego Treli, który mógł się chyba zachować lepiej... Bramka w debiucie Łotysza!!

• Visniakovs !!! 3:2!!

• Brawa dla sędziego, który puścił grę, faulowany był tam zawodnik Lechii w środku pola, ale piłka trafia do Makuszewskiego, który biegnie na bramkę dogrywa na siódmy metr do Colaka, ten z kolei pakuje piłkę do bramki ! Nie było spalonego.

• 2:2!!!

• Kowalski znów bardzo łatwo ogrywa Pietrowskiego, kręci nim i kręci dziś zawodnik Niebieskich. Niestety niewykorzystana wrzutka.

• Prosty błąd w przyjęciu Gigołajeva, a dobrze podawał mu Zieńczuk. Aut dla Lechii na wysokości własnej szesnastki.

• Niesamowite, Diego Hoffman nowym zawodnikiem Lechii... Skąd oni ich wszystkich biorą?

• Kowalski nadepnął na prawa nogę Pietrowskiego i sędzia gwiżdże przewinienie w środku pola.

• Colak ależ chciał piętką w stylu Tomka Frankowskiego sprytnie wcisnąć futbolówkę po tym jak otrzymal podanie na 5 metr od Kevina Friesenbichlera. Trela jednak był czujny.

• Babiarz podaje w poprzek i traci piłkę, to już druga tak głupia strata w środku pola, niewykorzystana kontra Ruchu.

• Gigołajev ależ teraz ograł na lewej flance obrońcę Lechii ! Siatka założona Dźwigale, ale chyba za bardzo zawierzył w swoje umiejętności, bo później powinien dogrywać a stracił futbolówkę w kolejnej próbie dryblingu.

• Zobaczymy, co pokaże nam Eduards Visniakovs, chwilę nie oglądaliśmy go na ekstraklasowych boiskach.

• Mamy debiut nowego napastnika Ruchu ! Jan Kocian zdejmuje Grzegorza Kuświka, niezły mecz Grześka.

• Jest strzał Vranjesa, ale pilnował krótkiego rogu Kamiński.

• Szykuje się do wejścia Eduards Visniakovs, tymczasem rzut wolny dla Lechii z prawej strony, wysokość około 5 metra.

• Możdżeń opuszcza murawę, Dźwigała wchodzi z ławki.

• Zieńczuk świetnie na lewej stronie, dobra wrzutka między dwóch środkowych obrońców, Starzyński głową, ale niecelnie i zbyt słabo. Powinien to chyba kończyć podobnie jak przy pierwszym golu.

• Dobrze wychodzi z bramki Krzysztof Kamiński, uprzedzając biegnącego w kierunku podania na dojście Antonio Colaka.

• Uciekła piłka Kusiowi, przejął Tiago Valente, ratował się obrońca Ruchu ostrym faulem. Kwiatkowski wyciąga żółty kartonik.

• Vranjes ładnie ograł babiarza, następnie jednak podał wprost do Zieńczuka, zupełnie jakby były Wiślak biegał w zielonym trykocie.

• Łukasik wchodzi na wzmocnienie środka pola, Borysiuk, który nie do końca realizował swoje defensywne zadania kieruje się w kierunku ławki rezerwowych.

• Ależ teraz zabawili się z Trelą Niebiescy ! Wyszedł z bramki golkiper , rozegrali parę podań zawodnicy Ruchu, jednak ostatecznie górą jest bramkarz, gdyż Zieńczuk oddaje mu piłkę w ręce praktycznie za darmo.

• Kowalski do asysty przy golu Starzyńskiego dorzuca trafienie.

• Zakręcił Pietrowskim Kowalski, uderzył na bramkę z około 7 metrów w sam środek ! Jednak piłka odbija się od jadącego wślizgiem Borysiuka i wpada do siatki !

• JEST BRAMKA !! 2:1 DLA RUCHU

• Pietrowski wrzuca piłkę w pole karne, Kamiński bez problemów łapie to niecelne podanie.

• Ależ teraz tiki-takę zaprezentowali Niebiescy ! Niestety zbyt mocna piłka za linię obrony do Babiarza i bramkarz gdańszczan wychodzi na 14 metr, zagarniając bezpańską futbolówkę.

• Kowalski! Świetny strzał prostym podbiciem z około 25 metrów ! Trela ponownie broni i mamy rzut rożny!

• Piłka na aucie po starciu Janickiego i Starzyńskiego.

• Teraz Pietrowski do Makuszeskiego, ten technicznie do napastników, ale niestety niecelnie.

• Teraz znów słupek niebieskich! Wydaje się, że Trela minimalnie trącił futbolówkę, przez co nie wpadła do bramki ! A strzelał Kuświk z kilku metrów.

• Podobnie jak wczoraj w Łęcznej, gospodarze zaczęli grać dopiero po przerwie.

• Z dystansu uderza Możdżeń, nieczysto uderzył, piłka trafia pod nogi Vranjesa, a ten spokojnie schodzi do lewej nogi i uderza na bramkę ! Tak padła bramka defensywnego pomocnika Lechii.

• Vranjes !!! Mamy remis !!

• Surma za linię obrońców do Starzyńskiego, ten wbiega w pole karne, przekłada piłkę na prawą nogę i fenomenalnie uderza po dalszym rogu ! Trafia w słupek , tuż przy okienku bramki Treli ! O kilka centymetrów pomylił się napastnik, mielibyśmy dublet pięknych goli Starzyńskiego, ależ on jest dziś w gazie!

• Starzyński w pole karne, akcja zakończona spalonym jednego z napastników.

• Rozpoczynamy zatem druga połowę, nad stadionem pojawił się lekki deszcz.

• Mamy zmianę boisko opuszcza Aleksić, a na boisko wchodzi wypożyczony do końca sezonu Kevin Friesenbichler, na dwóch napastników zagra teraz Lechia.

• A w Lechii z przodu wybijał się głównie chorwacki napastnik Antonio Colak, dwukrotnie zagrażając bezbramkowemu remisowi.

• Nie przypadkiem Starzyński nosi przydomek Figo

• Sporo niestety wolnych krzesełek na PGE Arenie.

• Jeszczę nawiążę do bramki Starzyńskiego, ja nie wiem czy w tym sezonie zobaczymy jeszcze równie pięknego gola... Czekamy na odpowiedź Semira Stilicia.

• Ruch Chorzow zdecydowanie przeważał w pierwszej części, częściej był też przy piłce, stwarzając sobie przy tym kilka dogodnych okazji

• Jan Kocian ma patent na talent Starzyńskiego, a sam zawodnik jeśli utrzyma obecną dyspozycję może być zagrożony zagranicznym transferem. My dziennikarze, możemy też śmiało zacząć wpychać go do kadry Adama Nawałki.

• Nie wspominać tego pięknego trafienia byłoby grzechem. Świetnie ustawił się Starzyński w polu karnym Lechii, dostał piłkę z prawej strony i tak jak skomentował sam zawodnik "instynktownie", lecz naprawdę pięknie złożył się do przewrotki, pokonując mocnym uderzeniem bezradnego w tej sytuacji Trelę.

• To było instynktowne uderzenie, mało strzelam takich bramek

Skomentował swoje trafienie przewrotką Filip Starzyński.

• Tomasz Kwiatkowski z Warszawy wskazuje środek boiska i zawodnicy udają się na przerwę.

• Niestety nie popisał się tym uderzeniem były zawodnik Lecha Poznań. Obok bramki a i siła nie była odpowiednia.

• Rzut wolny na 25 metrze, wykonawcą będzie Mateusz Możdżeń

• Głupia strata Ariela Borysiuka, Niebiescy wyszli z kontrą, jednak Gigołajev kończy tę dobrze zapowiadającą się akcję niecelnym podaniem.

• Kuś świetnie wbiegł z prawej strony, ale był już za ostatnim obrońcą, asystent musiał w tej sytuacji podnieść chorągiewkę. Ofsajd.

• Gigołajev przedzierał się z lewej strony, jego dośrodkowanie wybijają defensorzy Lechii. Wznawiamy autem z wysokości piątego metra.

• Niesamowite na jak wiele gościom pozwala dziś zespół Joaquima Machado. Niebiescy swobodnie rozgrywają piłkę na połowie rywali, nie czując żadnego zagrożenia.

• Janicki i Thiago Valente długo rozgrywają pilkę w formacji obronnej, akcja w ogóle nie posuwa się do przodu.

• Vranjes dośrodkował dosyć głęboko, niepewnie piłkę wypiąstkował Kamiński, świetną okazję do strzału miał Pawłowski, całe szczęście dla Niebieskich udało się zablokować to mocne uderzenie.

• Makuszewski podcięty przez Zieńczuka, będziemy mieli rzut wolny z 30 metra.

• Informacja od reporterów, kontuzja stawu skokowego stopera Niebieskich stąd też decyzja o zmianie, a w międzyczasie groźnie z trudnej pozycji uderzał Kuświk, jednak nie trafił w światło bramki, wznowi bramkarz.

• Nasz dzielny eks-pucharowicz prowadzi teraz grę na PGE Arenie.

• Malinowski. To on opuszcza murawę, czyżby jakiś uraz? Wchodzi wcześniej wspomniany Michał Helik, który zajmie miejsce Maliny na środku obrony.

• Jan Kocian już szykuje pierwszą zmianę, Michał Helik wejdzie na murawę. Kto tym razem podpadł szkoleniowcowi?

• To mógł być rzut karny, Pawłowski przewracany w polu karnym Ruchu, w odpowiedzi kontra gości w wykonaniu Starzyńskiego, kończy się to na Rafale Janickim.

• Bramka stadiony świata Filipa Starzyńskiego. Jaka będzie odpowiedź Lechii?

• GOOOOL DLA RUCHU!!!!! Filip Starzyński!

• ANTONIO COLAK!!! Chorwat wyszedł sam na sam z bramkarzem Ruchu, ale Kamiński popisał się znakomitą interwencją! Powinno być 1:0 dla Lechii!

• Przyblokował teraz dobrze Stawarczyk przy linii końcowej własnego pola karnego, z piątego metra zacznie Kamiński.

• Babiarz z lewego skrzydła, ale zbyt głęboko i piłka ląduje w rękach byłego golkipera Piasta Gliwice.

• Piłkarze Ruchu wymieniają podania w środku pola.

• Vranjes podobnie fauluje w środku pola, tym razem jego ofiarą padł Kowalski.

• Teraz Makuszewski lewą nogą starał się wrzucić futbolówkę w szesnastke gości, ale zbyt mocno i od autu Niebiescy.

• Faul przy linii środkowej, sprawcą przewinienia Vranjes, rzut wolny na wysokości 40 metra od bramki Treli

• Marcin Pietrowski podjął odważną decyzję. Pomocnik Lechii strzelił z ponad 30 metrów. Piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

• Dobre podanie do Marcina Kusia, która zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne. Zawodnik Ruchu zagrał jednak niezbyt precyzjnie i piłkę bez problemów złapał Dariusz Trela.

• Futbolówka spadła pod nogi Marka Zieńczuka, piłkarz Ruchu postanowił oddać natychmiastowy strzał lewą nogą. Piłka minęła jednak słupek.

• To powinna być bramka! Pojedynek biegowy z Malinowskim wygrał Antonio Colak, ale piłka po jego strzale przeleciała kilkadziesiąt centymetrów od bramki Kamińskiego.

• Dośrodkowanie Babiarza z rzutu rożnego wypiąstkowane przez Trelę. Dobra interwencja bramkarza Lechii.

• Bardzo niecelne uderzenie Pawłowskiego z około 30 metrów.

• Mogło być groźnie pod bramką Lechii! Prostopadle do Babiarza zagrał Zieńczuk, ale pomocnik "Niebieskich" nie zdążył do piłki.

• Faul Makuszewskiego na Gigolaevie w środku pola.

• Nieudana próba dryblingu Mateusza Możdżenia w prawym narożniku boiska. Piłka dla chorzowian.

• Za nami już dwie groźne akcje gospodarzy! Najpierw dośrodkowywał Vranjes, ale piłki nie sięgnął Colak, a potem Chorwat nie skorzystał z błędu defensywy Ruchu. Wynik nadal bezbramkowy.

• Początek meczu!

• Minuta ciszy ku czci zmarłego w ostatnim czasie wiernego kibica Lechii oraz mamy Nikoli Lekovicia, lewego obrońcy biało-zielonych.

• Piłkarze Lechii w białych spodenkach i zielonych koszulkach, zaś chorzowanie cali na niebiesko.

• Piłkarze wychodzą na boisko! Za chwilę początek spotkania.

• Na trybunach ponad 10 tysięcy kibiców.

• Owacja od kibiców Lechii dla Marka Zieńczuka i Łukasza Surmy.

• Mecze Lechii z Ruchem zawsze wzbudzają wiele emocji. Dwa lata temu na PGE Arenie gdańszczanie przegrywali 2:4, ale doprowadzili do wyrównania w doliczonym czasie gry.

• Ten mecz będzie sentymentalnym powrotem do Gdańska dla Marka Zieńczuka i Łukasza Surmy z Ruchu Chorzów.

• Do meczu kwadrans, to dobry czas, by przeczytać zapowiedź spotkania

• Obaj trenerzy posadzili dzisiaj na ławce nowych zawodników w swoich zespołach. Joaquim Machado ma w obwodzie Kevina Friesenbichlera, który do Lechii przyszedł na zasadzie wypożyczenia z Benfiki Lizbona. Jan Kocian będzie mógł skorzystać z Eduardsa Visnakovsa, napastnika pozyskanego z Widzewa Łódź

• Ruch - rezerwowi: Kamil Lech - Michał Efir, Sebastian Janik, Martin Konczkowski, Marek Szyndrowski, Michał Helik, Eduards Visnakovs

• Lechia - rezerwowi: Damian Podleśny - Mavroudis Bougaidis, Adam Dźwigała, Daniel Łukasik, Adłan Kacajew, Adam Buksa, Kevin Friesenbichler

• Znamy składy obu zespołów. Nie ma większych niespodzianek. Ciekawie zapowiada się pojedynek snajperów. Grzegorz Kuświk po stronie Ruchu i nowy człowiek w polskiej lidze, czyli Antonio Colak w ataku Lechii

• W 7. kolejce T-Mobile Ekstraklasy Lechia Gdańsk zagra u siebie z Ruchem Chorzów. Zapraszamy!