Legia Warszawa

5

Górnik Łęczna

0

• P.S. Na uwagę zasługuje też pomeczowy doping kibiców Górnika Łęczna. Mimo pogromu podziękowali swoim zawodnikom za grę.

• W przerwie wspominałem, że taka odważna gra obu stron może dać w drugiej połowie ciekawsze widowisko. I tak było. Po dwie bramki zanotowali Ivica Vrdoljak (w tym jedna z rzutu karnego, na przełamanie) oraz rezerwowy Orlando Sa. Jedno trafienie dołożył też Jakub Kosecki. Warto wspomnieć, że trzy gole padły po zasłużonej czerwonej kartce Tomislava Bozicia. Mistrzowie Polski pokazali charakter po ostatnim zamieszeniu i wielkie brawa za to. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net

• KONIEC SPOTKANIA. Legia po bardzo skutecznej grze w drugiej połowie gromi Górnik Łeczna 5:0.

• Portugalczyk mógł zanotować hattricka! Nie udało mu się posłać piłki do siatki z najbliższej odległości.

• Bartosz Bereszyński ograł z łatwością na lewej stronie Patrika Mraza, wpada w pole karne i... fatalnie podaje do Orlando Sa. Po chwili Tomasz Jodłowiec strzela nad poprzeczką z dystansu.

• Jarosław Przybył dolicza do drugiej połowy 3 minuty.

• Kolejna próba Tomasza Brzyskiego. Uderzył nad murem, ale też obok bramki.

• Orlando Sa faulowany przez Velijko Nikitovicia ok. 25 metrów od bramki Silvio Rodicia.

• Dogodną okazję na zmniejszenie rozmiarów porażki zmarnował Shpetim Hasani.

• Konrad Jałocha wykorzystał moment zawahania zawodnika Górnika, który jeszcze za mocno wypuścił sobie piłkę. Pierwotnie sędzia pokazywał na rzut rożny, ale zmienił decyzję

• "Szaleńczy" zryw Górnika Łęczna. Zapowiadała się dobra kontra, ale zwolnił ją Sebastian Szałachowski. W końcu wreszcie zdecydował się na strzał zza pola karnego. Piłka po rykoszecie od Jakuba Rzeźniczaka wyszła na rzut rożny.

• Udany powrót Portugalczyka, który wykazał się przytomnością umysłu przy dużym tłoku w polu karnym. "Podcinką" posłał piłkę w stronę dalszego słupka i po odbiciu się od niego podwyższa (i tak już okazałe) prowadzenie.

• GOL, ORLANDO SA

• Ciepło przywitany przez kibiców Legii Sebastian Szałachowski wchodzi na boisko w miejsce Fiodora Cernycha.

• Legia gra na zupełnym luzie, ale mimo to jest blisko pola karnego Górnika. Jurij Szatałow szykuje trzecią zmianę. Ondrej Duda nie doszedł do podania Tomasza Brzyskiego.

• 10 331 - tylu widzów ogląda z trybun to spotkanie

• Nie przypominam sobie, kiedy ostatnio Górnik był w pobliżu bramki Konrada Jałochy. Ale zyskał dwa rzuty rożne. Po jednej z akcji Patrik Mraz strzelał technicznie i bramkarz Legii musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności by sparować uderzenie.

• Czyżby szykowała się powtórka z 21.10.2006 r.? Wówczas Legia pokonała przy Łazienkowskiej Górnika Łęczna 5:0... Pamiętają Państwo kto strzelał bramki?

• Adam Ryczkowski zmienia strzelca drugiej bramki, Jakuba Koseckiego. Henning Berg wykorzystał limit zmian.

• Idealne dośrodkowanie w pole karne Tomasza Brzyskiego i nabiegający Orlando Sa barkiem(?) skierował piłkę do siatki obok bezradnego Silvio Rodicia.

• Vrdoljak Ivica, kocha cię cała stolica - skandowali kibice Legii po trzeciej bramce.

• Orlando Sa wchodzi na murawę zmieniając żegnanego brawami Marka Saganowskiego.

• IVICA VRDOLJAK PEWNIE POD POPRZECZKĄ!! Na przełamanie...

• Czerwoną kartką ukarany Tomislav Bozić za faul na Marku Saganowskim

• Rzut karny dla Legii, i to nie wszystko...

• Jurij Szatałow wprowadza drugiego zawodnika. Jest nim Velijko Nikitocvić, któremu miejsce ustępuje Przemysław Kaźmierczak.

• Ondrej Duda melduje się na murawie. Opuszcza ją Helio Pinto.

• Przydał się wzrost Przemysława Kaźmierczaka w polu karnym po dośrodkowaniu Bartosza Bereszyńskiego. Oblężenie bramki Górnika trwa, ale większość centr jest niedokładna.

• Tomasz Brzyski ustawił piłkę na 30. metrze od bramki Silvio Rodicia. Strzela prosto w mur.

• Pierwsza zmiana w ekipie gości. Shpetim Hasani zastępuje Miroslava Bożoka.

• Grzegorz Bonin strzela zza pola karnego i piąstkuje Konrad Jałocha na głowę Fiodora Cernycha. Ten nie zdążył złożyć się do strzału i piłka wyszła poza linię końcową.

• Idealny przerzut Jakuba Rzeźniczaka na lewą stronę do swojego imiennika (Koseckiego). Ten szukał prostopadłym podaniem Marka Saganowskiego, lecz uprzedził go Maciej Szmatiuk.

• I mamy pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu. Ukarany... rezerwowy bramkarz Górnika Łęczna, Sergiusz Prusak.

• Mogło być 3:0 dla Legii! Marek Saganowski strzela zza pola karnego obok prawego słupka!

• Miroslav Radović zagrywa z prawej strony w pole karne do Marka Saganowskiego, który mija się z piłką. Podobnie Silvio Rodić i Jakub Kosecki posyła piłkę do pustej bramki.

• GOL, JAKUB KOSECKI!!!

• Odpowiedź Górnika - Patrik Mraz zagrywa w pole karne Legii i udana interwencja Dossy Juniora.

• Ależ początek Legii! Rajd lewą stroną Jakuba Koseckiego przynosi rzut rożny. Po nim do dośrodkowania najwyżej wyskakuje Ivica Vrdoljak, który strzałem głową pokonuje rozpaczliwie interweniującego Silvio Rodicia.

• GOL, IVICA VRDOLJAK!!!

• Goście zaczęli drugą połowę. Niemal od razu od straty tuż za linią środkową.

• Gospodarze wracają na murawę. A zaraz po nich wychodzą piłkarze Górnika Łęczna. Na oko nie widać żadnych zmian personalnych.

• mysle że górnik zrobi niesodzianke i wygra choć nie kibicuje temu zespołowi. Zobaczymy. Ja liczę, że sędzia nie zaliczy takiej wtopy jaka miała miejsce wczoraj w meczu Cracovia - Korona i tym samym 'wypaczył' wynik spotkania.

• Gospodarze przez znaczną część meczu przeważali, ale nie potrafili tego udokumentować. A mieli ku temu kilka okazji, m.in. Ivica Vrdoljak po strzale głową czy (przede wszystkim) Marek Saganowski. Dwukrotnie górą był jednak Silvio Rodić. Goście z kolei są uważni w obronie, ale to nie przeszkadza im w kontrach i szaleńczych atakach. To jest dobry prognostyk na drugą połowę, na którą zapraszam. Nie odchodźcie od monitorów/ekranów.

• Indywidualna akcja Tomasza Jodłowca daje rzut rożny dla Legii. Dossa Junior skacze najwyżej do piłki i posyła piłkę obok bramki Silvio Rodicia.

• Marek Saganowski chciał objechać wychodzącego z bramki Silvio Rodicia, ale ten jakimś cudem wybił piłkę spod nóg napastnika Legii!

• Jakub Kosecki chciał przeprowadzić akcję w stylu Arjena Robbena. "Ściął" z boku pola karnego do środka... strzela i zablokowana próba skrzydłowego.

• Silvio Rodić ratuje Górnik! Kapitalne uderzenie głową Ivicy Vrdoljaka po centrze Tomasza Brzyskiego i jeszcze lepsza interwencja bramkarza.

• Grzegorz Bonin leżał przez kilkanaście sekund na murawie po starciu z Jakubem Rzeźniczakiem. Dopiero wybicie piłki przez gości przerwało grę. Nie była jednak potrzebna interwencja medyczna.

• Liczę, że coś widać ;). Górnik Łęczna

• Miroslav Radović lekko nagiął przepisy w walce z Tomislavem Boziciem. Serbowi w barwach Legii nie podobała się aptekarskie zachowanie arbitra.

• Fiodor Cernych znowu złapany na spalonym. Lewą stroną po chwili przedzierał się Jakub Kosecki, który zdaniem arbitra faulował w pojedynku sam na sam Łukasza Mierzejewskiego.

• Silvio Rodić pewnie piąstkuje po centrze z rzutu wolnego. Legia ma problem by w 'normalnych okolicznościach' przedrzeć się pod bramkę rywala.

• Są kibice gości??? Są, ponad 150 (tak sądzę)

• Ostatecznie grę z "piątki" wznawia Silvio Rodić. O dziwo żadna ze stron nie miała do tej pory celnego strzału.

• Dobra centra i Ivica Vrdoljak posyła piłkę głową nad poprzeczką. Po drodze jednak otarła się od Macieja Szmatiuka i stąd rzut rożny dla Legii.

• Goście zamknięci w hokejowym zamku przed własnym polem karnym. Nerwowo interweniują obrońcy Górnika - na lewej stronie faulowany Jakub Kosecki.

• Dossa Junior ze stoickim spokojem radzi sobie z Fiodorem Cernychem, który czeka na prostopadłe podania między obrońców. Taktyka prosta, przewidywalna, i niekiedy.. skuteczna. Do czasu.

• Tomasz Brzyski przedzierał się lewą stroną i zatrzymał go Łukasz Mierzejewski, lekko pomagając sobie ręką. Sędzia nakazał grać dalej co nie podoba się jednemu kibicowi siedzącemu za mną (oby tego nie czytał przez ramię ;))

• Tomislav Bozić powstrzymał na prawej stronie Bartosza Bereszyńskiego. Rzut rożny. Kontra Górnika i po dwójkowej akcji Fiodora Cernycha z Grzegorzem Boninem ten drugi popisuje się niedokładnym podaniem zwrotnym. Dobry mecz, otwarty z obu stron, w przeciwieństwie do ostatniego meczu z Górnikiem Łęczną.

• Legia Warszawa - Górnik ŁęcznaLegia Warszawa - Górnik Łęczna

• Składna akcja Górnika przed polem karnym przeciwnika. Aut na wysokości pola karnego. Jeszcze jeden, ale tym razem dla podopiecznym Henninga Berga.

• Faul Ivicy Vrdoljaka na lewej stronie. Sędzia nie widział do pokazania żółtej kartki. Fiodor Cernych na spalonym.

• Interwencja a' la Manuel Neuer w wykonaniu bramkarza Legii, tyle tylko, że wybija piłkę pod nogi rywala na 35-40. metrze. Ten wolał rozgrywać niż strzelać. Uderzenie z dystansu przyjął na ciało Ivica Vrdoljak.

• Tomasz Brzyski w stylu karate przecina podanie do Tomasza Nowaka. Akcja szybko przeniosła się jednak na lewą stronę, która została zakończona zablokowanym dośrodkowaniem. Korner dla gości. Bez zagrożenia pod bramką Konrada Jałochy.

• Miroslav Radović dobrze opanował piłkę na klatkę piersiową i strzelił z półobrotu... wysoko nad poprzeczką. Mimo to został nagrodzony gromkimi brawami.

• Płaskie zagranie Bartosza Bereszyńskiego z prawej strony zostało zablokowane i rzut rożny, pierwszy, w tym meczu.

• "Podcinką" wypuścił w pole karne Jakuba Koseckiego kapitan Legii. Ten uprzedził wychodzącego z bramki Silvio Rodicia, lecz z ostrego kąta nie trafił w światło bramki. Goście z "piątki".

• Marek Saganowski w roli prawoskrzydłowego szukał miejsca by dośrodkować. Nie znalazł. Poszła kontra (przyczajonego) Górnika, ale została szybko przerwana, tuż za linią środkową.

• Górna piłka na Miroslava Radovicia, z pominięciem drugiej linii. Szczelnie kryty przez Macieja Szmatiuka nie sięgnął piłki głową.

• Efektowna ruleta Marka Saganowskiego pozwoliła zgubić w "16" Tomislava Bozicia, ale Patrik Mraz zdążył z asekuracją.

• Miękka centra w pole karne na Dossę Juniora, ale wyższy od niego obrońca wybija piłkę.

• Rzut wolny dla Legii z ok. 25 metrów. Piłkę ustawia Tomasz Brzyski...

• Na prawej stronie, przy linii środkowej faulowany Bartosz Bereszyński. Szybko wznowiona gra, daleka piłka do Fiodor Cernych, ale nie miał szans by opanować piłkę w walce z Dossą Juniorem

• Gwizdek Jarosława Przybyła i pierwszą połowę rozpoczęła Legia

• Obie drużyny już wychodzą na murawę!

• Na boisku pojawili się piłkarze Legii 2003, którzy pomogli Wojciechowi Hadajowi "przedstawić" wyjściową jedenastką gospodarzy. A teraz Sen o Warszawie. Mimo dość słabiej frekwencji, robi wrażenie.

• Legia - Łęczna

• Większość zadaje sobie pytanie "co z tą Legią?". Ostatnie zawirowanie mocno namieszało w polskiej (i chyba światowej piłce). Z nowości wiemy to, że jutro odbędzie się specjalna konferencja prasowa dotycząca stanowiska klubu ws. decyzji Control Ethics and Disciplinary Body UEFA.

• I rezerwowi Legii Warszawa: Budziłek, Astiz, Ojamaa, Duda, Moneta, Ryczkowski, Sa.

• Znamy wyjściowe składy obu drużyn. Pora przedstawić rezerwowych, zacznijmy od gości: Prusak, Kalkowski, Nikitović, Sasin, Szłachowski, Buzała, Hasani.

• Z Łazienkowskiej 3 wita Państwa bardzo gorąco Tomasz Górski i serdecznie zapraszam do śledzenia relacji NA ŻYWO, pisania w komentarzach m.in. swoich typów jakim wynikiem zakończy się to spotkanie oraz dyskusji.

• 10 - tyle razy mierzyły się ze sobą obie drużyny. Bilans jest po stronie gospodarzy: 4 razy wygrywali i zanotowali 2 porażki. Czterokrotnie spotkania nie miały rozstrzygnięcia. Jak będzie dzisiaj?

• Za 40 minut rozpocznie się drugie sobotnie spotkanie 4. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Legia Warszawa zmierzy się z beniaminkiem, Górnikiem Łęczna!