2

Górnik Zabrze

1

• Za wspólne emocje dziękuje Marek Koktysz. Widzimy się na następnych relacjach "na żywo" z Łazienkowskiej 3 oraz innych dostępnych na Ekstraklasa.net. Legia pozostaje liderem T-Mobile Ekstraklasy.

• Górnik bardzo dobrze zaczął ten mecz. Goście wyglądali zdecydowanie lepiej od Wojskowych. Ci jednak systematycznie się budzili, a w drugiej połowie potrafili całkowicie zdominować Zabrzan. Mimo wszystko był to zdecydowanie najtrudniejszy mecz dla Legii w lidze w tym sezonie.

• I KONIEC! Lider zostaje w Warszawie!

• Kosznik dostaje kartkę. Trochę niepotrzebnych emocji na koniec.

• Ojamaa dobrze w tempo zagrywa do wbiegającego na jedenasty metr Jodłowca, ale piłkę spod nóg wyciąga mu Gancarczyk!

• Vrdoljak ukarany żółtą kartką.

• Mikita wygrał pojedynek biegowy z Gancarczykiem, ale jego odegranie piętką do Radovicia było chyba za bardzo kreatywne... Serb się nie połapał.

• Trzy minuty doliczone do drugiej połowy!

• Ale teraz piękna akcja Legii. Mikita długo kiwał się z Mączyńskim. W końcu oddał piłkę Radoviciowi, a ten zaraz mu ją oddał. Wtedy młody legionista zagrał piętką prostopadle do Ojamy, który jednak nie zdążył już jej opanować.

• Nakoulma! Nakoulma! Nakoulma! Jak on tego nie trafił? Piłka wpadła mu niczym niespodziewany prezent pod nogi w polu karnym, ale Burkińczyk walnął gdzieś Panu Bogu w okno!

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Główkuje jeden z legionistów, ale piłka trafia w poprzeczkę! Odbija się jednak szczęśliwie prosto w Tomka Jodłowca, który wpycha ją do bramki całym ciałem.

• 2:1!!!

• Mikita zmienia wyraźnie zmęczonego Saganowskiego.

• Brzyski wrzuca piłkę na Radovicia, który jest pilnowany przez dwóch obrońców. Serb jednak wkłada nogę między defensorów i oddaje strzał, który przelatuje nad bramką! Ale niewiele!

• Brzyski dośrodkowuje w pole karne prosto na Kosznika.

• Pinto dobrze wypatrzył Radovicia, który z kolei odegrał Saganowskiemu na czystą pozycję. Napastnik Legii jest jednak za wolny i daje się wyprzedzić obrońcy.

• Olkowski strzela z dystansu! Skaba broni. Piłka leciała do lewego narożnika bramki.

• Rzeźniczak zatańczył sobie teraz przed obrońcą jak Sebastian Boenisch w meczu Polski z Czarnogórą. Tylko, że legionista miał piłkę. Ale i tak ją wybił. Na aut.

• Kontra Górnika! Przybylski jednak niecelnie podaje i piłka ląduje w nogach Jodłowca, od których odbija się jak od drewnianej deski.

• Znakomite dośrodkowanie Pinto. Za mocna podbiega pod piłkę Ojamaa i główka mu nie wychodzi! Ale to była fajna, szybka akcja. Legia ciągle naciska.

• Żyro z dystansu! Odbija przed siebie Steinbors!

• Długo montują akcję bramkową legioniści na połowie przeciwnika. Gospodarze chcą wejść z piłką do bramki. Ostatnie podanie Ojamy ląduje pod nogami obrońców.

• Miękkiej wrzutki próbuje Pinto, ale główkuje Szeweluchin.

• Dobre, prostopadłe podanie do Saganowskiego, ale napastnika uprzedza Gancarczyk!

• Furmana zmienia Pinto.

• RADOVIĆ! Strzał wyciągają na raty obrońcy z golkiperem!

• Ostatnia zmiana u gości. Iwan daje zmianę Sobolewskiemu.

• Po raz kolejny do kreowania gry włącza się Rzeźniczak. Podaje do Ojamy, ten odgrywa do Brozia, który wrzuca piłkę w pole karne, ale Rzeźniczaka ubiega obrońca.

• Dośrodkowanie nie stworzyło żadnego zagrożenia dla bramki Górnika.

• Radović pokręcił obrońcą w polu karnym, przełożył na prawą nogę i strzelił! Piłka poszła jeszcze po nogach defensora i jest rożny.

• Górnik miał rzut rożny, ale dośrodkowanie niewykorzystane. Strzału ze znacznej odległości z odbitej piłki próbował Olkowski, ale pilka poszybowala daleko.

• Legia Warszawa - Górnik Zabrze

• Gancarczyk zmienia Augustyna.

• Kolejna już w tym meczu głupia strata Furmana, która sprokurowała groźną akcję Górnika. Dośrodkowanie Kosznika jest jednak nieudane. W polu karnym nie było nawet komu grać.

• Do wejścia szykuje się Gancarczyk.

• Vrdoljak świetnie przedarł się lewym skrzydłem przez piłkarza Górnika, ale jego późniejsze odegranie do Saganowskiego skomentuje milczeniem.

• Piłka jednak wraca w pole karne Górnika jak bumerang! Po ziemi strzela Radović! Obok słupka.

• Dwójkowa akcja Brozia z Ojamą, ale obrońca Legii traci w polu karnym piłkę.

• Dwa dośrodkowania Legii w pole karne przeciwnika. Pierwsze przyniosło tylko rzut rożny, a wrzutka z kornera została odbita przez obrońców. Próbował jeszcze raz wbić ją na aferę Brzyski, ale trafił w boczną siatkę.

• Małkowski zmienia strzelca bramki dla Górnika, czyli Madeja.

• Brzyski strzela prosto w mur.

• Nakoulma fauluje Radovicia na skraju pola karnego! Serb jeszcze tam "raczkował", żeby coś zrobić z tą piłką.

• Legia złapała wiatr w żagle. Pachnie bramką dla Wojskowych! Górnik praktycznie zamknięty na własnej połowie!

• Piękna piłka od Radovicia do Żyry! Niepotrzebnie przyjmował ją sobie skrzydłowy Legii, biegł wzdłuż bramki i w końcu dał się obalić obrońcom i bramkarzowi Górnika. W pewnym momencie liczył już chyba, że ugra kolejnego karnego.

• Jodłowiec oszukał wszystkich. Głównie jednak siebie i kolegów. Fajnie poklepali legioniści w obrębie pola karnego gości, ale "Jodła" się w tym nie odnalazł i zagrał w przestrzeń wolną... od wszystkiego.

• Saganowski odzyskuje piłkę na połowie Górnika, pędzi lewą stroną i probuje oddać do dobrze ustawionego w obrębie "jedenastki" Radovicia, ale robi to za późno i obrońca przecina podanie.

• Legia chwilę pograła w osłabieniu. Vrdoljak był opatrywany poza boiskiem, ale już na nie wrócił.

• Vrdoljak dostaje piłką prosto w nos! I to niemałą siłą. Chorwat leży na murawie. Potrzebna pomoc medyczna.

• Żyro biegnie lewą stroną, ale traci piłkę.

• Ależ zerwał się Ojamaa! Estończyk pędzi prawą stroną niemal do linii końcowej, dopiero wtedy decyduje się zagrać w pole karne, ale podanie jest za głębokie i przed Saganowski dopada do piłki Steinbors!

• Szeweluchin podaje w pole karne do Nakoulmy. Skaba ubiega burkińczyka, ale i tak był spalony. Podanie było możliwe dzięki stracie piłki przez legionistów tuż przed polem karnym.

• 17 969 tysięcy osób zgromadził dziś na stadionie pojedynek liderów TME.

• Za głębokie dośrodkowanie Brzyskiego łapie Steinbors.

• Radović podaje wzdłuż pola karnego, Ojamaa przepuszcza piłkę, nie doskakuje do niej Saganowski.

• Znowu ostro zaczął Górnik. Goście czym prędzej chcą się przenieść w pole karne Legii Warszawa.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Po chwilach przestoju oglądamy bardzo dobry mecz w Warszawie! Górnik pokazuje, że nieprzypadkowo bije się w rundzie jesiennej o najwyższe cele. Legia systematycznie budziła się w tym spotkaniu. Karny jak najbardziej słuszny. Kosecki złapał chyba jakąś kontuzję, bo schodząc długo rozmawiał z trenerem i pokazywał na nogę, że został kopnięty.

• Koniec pierwszej połowy.

• Nacisnął w końcówce Górnik, doliczony czas gry upływa w zasadzie na połowie Legii.

• Nawałka znowu przyjmuje piłkę poza boiskiem, ale tym razem się udało :) Dostaje zasłużone brawa.

• Połowa przedłużona o dwie minuty.

• Ojamaa bardzo dobrze złapał piłkę, która zmierzała już na aut, ale jak już przyszło do zagrania w pole karne, to się pogubił.

• Mączyński krótko dośrodkowuje z wolnego, ale bez problemu radzą sobie z tym gospodarze.

• Piłka wybita poza pole karne po tym dośrodkowaniu. Doskakuje do niej Nakoulma i za chwilę nabija Jodłowca.

• Saganowski odepchnięty przez Augustyna. Wolny dla Legii na 35. metrze. Brzyski będzie wkręcał.

• Żyro anemicznie strzela na bramkę Steinborsa. Bramkarz Górnika nie ma najmniejszego problemu ze złapaniem tego uderzenia.

• Furman bawi się w środku boiska i traci piłkę na rzecz Madeja, który biegnie ile sił na bramkę Skaby, ale strzela bardzo, bardzo niecelnie!

• Dośrodkowanie z rożnego. Głową strzela Saganowski, ale ponad bramką.

• Nakoulma bez pardonu walnął piłką w bandy po tym jak sędzia nie odgwizdał faulu na nim (albo chociaż rożnego). Dostanie za to kartkę.

• Co tu się dzieje! Karny, awantura Radovicia z Sobolewskim, nagla zmiana Koseckiego! Ciężko nadążyć!

• Ale to nie Rzeźniczak się zmieni! Żyro wchodzi za Koseckiego.

• Rzeźniczak zderzył się z Vrdoljakiem. Obaj leżą na murawie, ale "Rzeźnik" coś nie może się pozbierać.

• Przybylski ukarany za faul na Ojamie, po którym był karny otrzymał żółtą kartkę.

• A karnego wywalczył Henrik Ojamaa, który znakomicie przedryblował obrońców Górnika i znalazł się w polu karnym. Tam jednak nogę podstawił mu Przybylski, a Estończyk skrzętnie to wykorzystał.

• VRDOLJAK PEWNIE I JEST 1:1!!!!

• KARNY DLA LEGII!

• Znalazł je jednak i ukarał Sobolewskiego oraz Radovicia.

• Z szybkim atakiem wychodzi na lewym skrzydle Radović, ale jest faulowany przez Sobolewskiego. Obaj Panowie mieli sobie coś do powiedzenia. Serb agresywnie odpychał zawodnika Górnika, przy okazji odepchnął sędziego, który pogubił kartki...

• Aj! Olkowskiemu zabrakło dosłownie paznokci u stóp, żeby dobrać się do piłki, którą zagrywał mu Zachara.

• Mączyński dobrze wypatrzył wbiegającego na dwudziesty metr Madeja, który próbował z pierwszej piłki odegrać w pole karne do Zachary. Nie wyszło mu to jednak i Skaba złapał futbolówkę.

• Ojamaa przebojem starał się wbić w pole karne. Stracił piłkę, potem ją odzyskał tuż przy linii końcowej. Futbolówkę otrzymał Saganowski, ale i on w końcu ją stracił.

• Szybko próbowali oddać cios kontrujący legioniści, ale dośrodkowanie w pole karne przeszło na lewą stronę boiska, gdzie stał osamotniony Kosecki. Szybko ją stracił i futbolówką znowu gra Górnik.

• Nakoulma wjechał w pole karne Legii jak w masło. Piłki jednak nie utrzymał. Ta odbiła się od obrońców gospodarzy i wylądowała pod nogami Olkowskiego, który oddał do Madeja, a ten pięknym, technicznym strzałem pokonał Skabę, który stał jak wryty.

• GOOL! GÓRNIK WYCHODZI NA PROWADZENIE!

• Dobre zagranie w pole karne Brzyskiego. Jodłowiec wyskakuje i strzela głową! Broni Steinbors!

• Radović faulowany w środku boiska. Kolejny już wolny dla Legi.

• Ojamaa strzela po ziemi z prawej strony boiska. Bramkarz Górnika rzucił się za nią, legioniści reklamowali do sędziego, że musnął on futbolówkę. Arbiter postanowił inaczej i Górnik zacznie od bramki. Wreszcie się Estończyk pokazał.

• Radović ładnie próbował uruchomić Saganowskiego, który dobrze wybiegał zza obrońców. Podanie przeciął jednak głową Augustyn.

• Legioniści poklepali teraz w pobliży pola karnego Górnika, ale wszystko zakończyło się beznadziejnym strzałem Brzyskiego, który poszybował w trybuny.

• Niezrozumienie w szeregach Legii. Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę dostał Saganowski, który od razu odegrał do Radovicia, ale ten stał do niego plecami.

• Ostro potraktowany został Kosecki, który rozpędzał się w środku boiska. Wolny dla Legii na ich połowie.

• Po pierwszych minutach dominacji Górnika gra trochę się wyrównała. Legii jest daleko do ideału, ale powoli, systematycznie się budzą. Goście zwolnili tempo, bo chyba przekalkulowali sobie w głowach, że tutaj baterii musi starczyć na więcej czasu.

• Prostopadłe podanie do Zachary, mija się z piłką Broź, ale napastnik Górnika był na spalonym. Na szczęście obrońcy Legii, bo tak doświadczony zawodnik nie powinien popełniać takich błędów.

• Radović bardzo niecelnie strzela z prawej strony pola karnego. Serb odzyskał piłkę na połowie Górnika, ale jego próba strzału była fatalna.

• Faulowany był Kosznik, ale sędzia puścił grę. Zawodnik Górnika leży na boisku, ale Wojskowi kontynuują grę. Tak czy siak tracą piłkę.

• Piłka wybita poza boisko. Próbował ją przyjąć... Adam Nawałka. Nie wyszło ;) już nie te lata Panie trenerze.

• Brzyski dośrodkowuje w pole karne, ale najwyżej wyskakuje Sobolewski. Piłka spada jeszcze pod nogi Vrdoljaka, który odgrywa do Jodłowca, ale ten nie potrafi dobrze strzelić i pada w polu karnym. Oczywiście nie ma mowy o faulu.

• Zawiązywała się lepsza akcja Legii, ale piłkę stracił Vrdoljak. Chorwat wracał się po nią, ale był faulowany. Wolny dla gospodarzy.

• Legioniści wznawiają grę z autu i momentalnie tracą piłkę. Górnik wygląda w tych pierwszych minutach zdecydowanie lepiej.

• Bardzo niecelne podanie Brozia do Saganowskiego. Górnik znowu próbował szybko przedostać się na połowę Legii, ale tym razem nie wyszło.

• Za bardzo dokręcił tę piłkę Furman. Pewnie łapie bramkarz. Za chwilę szybka konta i niecelny strzał Mączyńskiego.

• Kosecki faulowany przez Sobolewskiego. Wolny dla Legii przy linii bocznej.

• Mocne, crossowe podanie Przybylskiego, zamyka akcję Zachara, ale nie zdążył do piłki.

• Piłka wycofana do Skaby. Naciska Zachara, legioniści wybijają, ale zaraz znowu atakuje Górnik!

• Wreszcie udało się wyrwać Legii. Podanie do Saganowskiego przecięte jednak przez Augustyna.

• Pierwsza okazja dla Górnika. Olkowski podaje z prawej strony bramki Skaby, ale wybijają obrońcy!

• Od razu ostro zaczął Górnik. Pierwsze długie piłki pofrunęły w pole karne Skaby. Legioniści dosyć nerwowo.

• Daniel Stefański zaczyna pierwszą połowę! Górnik rozpocznie.

• "Sen o Warszawie" zabrzmiał z głośników na Łazienkowskiej! Kibice Górnika próbują zagłuszyć legijną pieśń.

• Prezentacja składów. Za 9 minut zaczynamy mecz 8. kolejki T-Mobile Ekstraklasy.

• Żyleta wygląda na razie bardzo mizernie. Puste przestrzenie po bokach, trochę miejsca w środku. Zresztą, tuż przed tym meczem, informowano, że pozostało sporo biletów na trybunę ultras.

• Dopiero teraz na rozgrzewkę wybiegają piłkarze Górnika. Legioniści przygotowują się już od ponad dziesięciu minut.

• Do Warszawy przyjechała imponująca liczba kibiców Górnika. Zabrzanie zajęli cały, przeznaczony dla nich sektor!

• Ławki rezerwowych:

Legia: Wienczatek, Pinto, Żyro, Łukasik, Cichocki, Augusto, Pinto.

Górnik: Kuchta, Łukasiewicz, Mosnikow, Skrzypczak, Małkowski, Gancarczyk, Iwan.

• Adam Nawałka także nie mieszał. W ostatnim meczu ligowym z Zagłębiem (2:1) zagrała identyczna "jedenastka". A to oznacza, że w składzie gości jest cała trójka, na którą lepiej uważać!

• Jan Urban znowu nas zaskoczył. Spodziewaliśmy się zdecydowanie więcej zmian u Wojskowych w stosunku do meczu w Rzymie. Tymczasem zmieniło się zaledwie jedno - Dossę zastąpił Jodłowiec. Urban potraktował ten mecz bardzo poważnie.

• Zachęcam do zapoznania się z ZAPOWIEDZIĄ tego spotkania.

• Witam wszystkich serdecznie z Pepsi Areny w Warszawie, gdzie Legia Warszawa podejmie Górnika Zabrze. Do klawiatury kłania się - Marek Koktysz.