Legia Warszawa

2

Ruch Chorzów

0

• Koniec spotkania! Legia pokonuje Ruch Chorzów 2:0 i odskakuje drużynom, które mocno zbliżyły się do niej w ostatnich kolejkach!

• Ostatnia chyba szansa Legii, niecelne uderzenie Mikity.

• Kolejna szansa gości! Włodyka stanął oko w oko z Kuciakiem, jednak jego próba lobu nieudana. Piłka mija bramkę.

• Uderzenie Staarzyńskiego trafia w poprzeczkę! Nadal na tablicy wyników 2:0!

• Może być groźnie. Rzut wolny z 16 metrów dla Ruchu.

• Nieudany drybling Furmana mógł zakończyć się groźną kontrą gości, Ruch jednak nie potrafił skorzystać z okazji.

• Legia Warszawa - Ruch ChorzówLegia Warszawa - Ruch Chorzów

• Wydaje się, że nic nie zabierze mistrzom Polski 3 punktów...

• ... i Furman za Pinto.

• Po jednej zmianie w obu zespołach. Kowalski za Smektałę...

• Kolejny żółty kartonik. Tym razem ukarany Starzyński.

• Mikita marnuje sytuację sam na sam! To mogło być 3:0, jednak młody napastnik Legii fatalnie się myli!

• Astiz brzydko fauluje jednego z rywali i dostaje żółtą kartkę.

• Zmiana. Włodyka na boisku za Zieńczuka

• Dobre podanie Radovicia do Ojaamy, Estończyk strzela pewnie pod nogami Buchalika.

• Gooooooooooooooool! Ojamaa! 2-0!

• Zmiana w szeregach mistrzów Polski. Dwaliszwili opuszcza boisko, w jego miejsce Mikita.

• Kuświk znalazł się w klarownej sytuacji oko w oko z Kuciakiem, Słowak ratuje Legię!

• Świetnie uruchomił Ojamaa Radovicia, ten jednak bardzo niecelnie podał do Dwaliszwiliego. Ruch odzyskuje piłkę.

• Daniel Dziwniel próbował się przedrzeć lewą stroną, ale jego atak został skasowany przez Henrika Ojamę.

• W odpowiedzi uderzenie z kilkunastu metrów Bereszyńskiego, niecelne.

• Fantastyczna obrona Kuciaka po strzale Starzyńskiego! Powinno być 1:1!

• Nieudany przerzut Zieńczuka. Aut dla Legii.

• Zmiana także w szeregach gospodarzy. Jankowski zastąpił Babiarza.

• Jedna zmiana w drużynie gości. Ojamaa za Brozia.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Koniec I połowy. Legia - Ruch 1:0.

• Dobrze zapowiadała się kontra Ruchu. Wszystko zaprzepaścił Smektała, który stracił futbolówkę.

• Szarża Wawrzyniaka przerwana przez Malinowskiego. Bardzo efektowne było to odebranie.

• Dobra interwencja Buchalika po strzale Astiza. Bramkarz Ruchu musi się mieć dziś na baczności.

• Nudny fragment gry, nie dzieje się nic ciekawego. Ruch stara się odgryźć, póki co nic z tego nie wychodzi.

• Po wrzutce z rzutu rożnego jeden z zawodników trafia w słupek, dobitka Astiza w siatce! 1-0!

• Goooooooooooooooooooool! Astiz!

• Dobre uderzenie głową Brzyskiego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, broni z trudem bramkarz.

• Dobra centra Zieńczuka, żaden z partnerów nie potrafił zamknąć jej uderzeniem.

• Kolejny korner dla gości. Widać, że chorzowianie nie przyjechali do stolicy tylko, by się bronić.

• Dwaliszwili złapany na pozycji spalonej. Rzut wolny dla chorzowian.

• Pewna obrona strzału z 30 metrów Buchalika. Inaczej będą msuieli swe akcje rozgrywać legioniści, jeśli chcą wygrać.

• Faul Starzyńskiego w walce o piłkę.Wolny dla Legii.

• Legioniści próbują przy pomocy prostopadłych piłek zaskoczyć defensywę Ruchu, jednak póki co chorzowscy obrońcy nie popełniają błędów.

• Babiarz ostro wszedł w nogi Jodłowca, ale sędzia póki co oszczędził zawodnika Niebieskich.

• Radović podawał do Dwaliszwilego. Napastnik Legii został jednak uprzedzony przez defensorów Ruchu.

• Ruch Chorzów próbował wyjść z kolejną akcją. Bartłomiej Babiarz podawał do Zieńczuka, ale zagranie tego pierwszego było zbyt mocne.

• Nic nie wyszło z dośrodkowania Pinto

• Legia wywalczyła korner

• Koszmarne warunki na Łazienkowskiej, śnieg padający na komputery, przepraszamy za to, że relacja jest nie najlepsza...

• Helio Pinto otrzymał podanie na lewej stronie, chciał zacentrować, ale sędzia po raz kolejny odgwizdał pozycję spaloną.

• W odpowiedzi Ruch Chorzów. Maciej Jankowski dostał ładne podanie, a Tomasz Jodłowiec interweniował bardzo nieporadnie, ale Dusan Kuciak zachował czujność i wybił piłkę.

• Helio Pinto prostopadle zagrywa do Dwaliszwiliego. Gruzin umieszcza piłkę w siatce, ale w momencie podania znajdował się na pozycji spalonej i arbiter bramki nie uznał.

• Rzut rożny dla gospodarzy. Futbolówka po jego rozegraniu spadła na 16 metr. Doskoczył do niej Helio Pinto, ale strzelił ponad bramką.

• Pierwszy gwizdek sędziego. Legioniści rozpoczęli mecz.

• Ławka rezerwowych:

Legia: Skaba, Rzeźniczak, Furman, Kopczyński, Ojamaa, Mikita.

Ruch: Kamiński, Tymiński, Kwiatkowski, Włodyka, Brodziński, Jankowski, Kowalski.

• Z kolei w zespole gospodarzy zmian nie ma praktycznie żadnych, chociaż Legia zawiodła w Bielsku-Białej na całej linii. Jedyną zmianą jest brak Rzeźniczaka w wyjściowym składzie. Za niego na środku obrony zagra Jodłowiec, a na defensywnym pomocniku zobaczymy Pinto. Można więc powiedzieć, że legioniści kary za porażkę w Bielsku nie ponieśli żadnej.

• Zarówno Jan Kocian, jak i Jan Urban (Janków dwóch) nie przeprowadzili zasadniczych zmian w stosunku do ostatnich spotkań swoich ekip. W drużynie gości zabrakło Helika i Janoszki, w których miejsce zostali desygnowani Babiarz oraz Konczkowski.

• Przechodzimy jednak do meritum, a zatem spraw sportowych, które nas dzisiaj interesują. Krótkie omówienie składów zatem.

• @Wojt - kibiców pod stadionem brak. Nie uwłaczając oczywiście paru dostojnikom, którzy wybrali się do stadionowej restauracji, żeby popatrzeć na telewizor w miłym otoczeniu i paru fanom, którzy odwiedzają dzisiaj chyba przede wszystkim sklep kibica.

• Zaczniemy standardowo od zaproszenia do LEKTURY zapowiedzi tego spotkania. Podobno procentowy odsetek czytających Polaków spada, więc czas to zmienić.

• Cisza, spokój i mroźny wiatr - to czynniki, które dominują dzisiaj na Pepsi Arenie w Warszawie. Oby zmieniło to spotkanie, które rozpocznie się o 20:30. Marek Koktysz - kłaniam się do klawiatury.