• Koniec meczu!!! Piast remisuje 1:1 po kontrowersyjnej bramce wyrownującej.

• Strzał Kędziory broni Pilarz!!!!!!

• Karny dla Piasta!!!!!!!!!!!!

• Trela za niesportowe zachowanie ogląda kartkę

• G o o o o o l l l l l l ! ! ! ! ! ! Wyrównuje w dramatycznych okolicznościach Kita!!!

• ostatnia zmiana w zespole gospodarzy

• Po dośrodkowaniu Marciniaka po nodze Matrasa piłka wychodzi na rzut rożny.

• Szeliga za brzydki faul na Podgórskim

• Wydaje się, że Ruben był faulowany przy linii bocznej boiska. Arbiter jednak pokazał jednak, że nic nie było.

• Budziński w ostatniej chwili blokuje uderzenie Hanzela z 16 metrów!!!!

• 100% okazja Rubena Jurado!!!Jego przepiękny strzał wybija Pilarz na rzut rożny!!!!

• Pressing Piasta na połowie Cracovii

• Budziński fauluje Murawskiego i ogląda żółtą kartkę

• Budziński uderza po indywidualnej akcji na bramkę Treli ale zostaje zablokowany przez Matrasa

• Podgórski podaje do Jurado ale arbiter boczny podnosi chorągiewkę i mamy spalonego

• Będzie korner dla gości.

• Straus zmienia Danielewicza

• Błąd Zbozienia naprawia jednak Polak i od bramki Trela.

• Podgórski strzela wprost w mur

• Kosanović popycha Izvolta i będzie wolny z 25 metrów dla Piasta

• Przepiękna bramka Podgórskiego była efektem także kapitalnego uderzenia Hanzela, który z 18 metrów uderzał na bramkę Pilarza. Ten strzał golkiper Cracovii jeszcze zdołał odbić - drugiego strzału "Podgóra" już nie!

• Zdecydowanie bardziej ofensywniej wyszedł w drugiej połowie Piast i są tego efekty. Cracovia zaskoczona.

• G o o o o o o o o l l l l l l l l l l ! ! ! ! ! ! ! ! Kapitalnie strzela z 16. metrów z woleja Tomasz Podgórski pod poprzeczkę bramki Pilarza!!!!!!

• Bardzo ofensywnie drugą połowę rozpoczęli gospodarze. Pierwsze minuty toczą się na połowie gości.

• Zaczynamy drugie 45 minut

• Murawski zmienia beznadziejnie słabego Rabiolę

• Goście wracają na boisko. Czekamy na gospodarzy.

• Budziński za Stebleckiego od początku drugiej połowy

• POLUB NAS NA FACEBOOKU

Piast Gliwice Ekstraklasa.net

• Sędzia Jakubik kończy pierwszą połowę. Gwizdy żegnają zawodników a my zapraszamy za kwadrans

• Minutę dolicza sędzia

• Tym razem po centrze Marciniaka błąd popełnia Matras. Strzał Nowaka jednak odbija Polak

• Katastrofalny błąd Zbozienia, który zagrywa piłkę wprost pod nogi Nowaka. Tylko dzięki kapitalnej interwencji Matrasa na linii i po chwili Treli Piast nie stracił gola.

• Atak pozycyjny gości. Piast cały czas schowany na własnej połowie

• Słaba końcówka pierwszej połowy meczu. Żadna z drużyn nie potrafi zagrać dokładnie więcej niż kilka podań.

• Vladimir Boljević uderza z rzutu wolnego i piłka o centymetry mija poprzeczkę

• Polak przewraca Nowaka na linii pola karnego - będzie doskonała okazja dla gości

• Król wrzuca piłkę z autu. Cracovia na połowie gospodarzy próbuje przejąć piłkę.

• Żytko fauluje taktycznie Rabiolę i ogląda kartkę

• Uspokoiło nam się troszkę na boisku. Od kilku minut nic wielkiego się nie dzieje.

• Już prawie pół godziny spotkania za nami. Cracovia ma z pewnością optyczną przewagę ale gospodarz próbują kontrować.

• Piękna akcja Rubena Jurado. Hiszpan przebiegł pół boiska i oddał groźne uderzenie z 20 metrów niewiele nad poprzeczką.

• Danielewicz strzela z 7 metrów głową będąc sam przed Trelą ale bramkarz Piasta kapitalnie broni!!!!!

• Arbiter odgwizduje pozycję spaloną Rabioli.

• Dośrodkowanie Marciniaka wybija Matras

• Ruben Jurado oddaje pierwszy celny strzał na bramkę Cracovii. Spokojnie jednak łapie piłkę Pilarz.

• Nowak pada w polu karnym ale arbiter nie reaguje

• Szeliga do napastnika z Burundii ale piłka Saidiemu odskoczyła i od bramki Trela.

• Kosanović strzela z 22 metrów minimalnie nad poprzeczką

• Szeliga faulowany przez Podgórskiego i będzie wolny dla Cracovii

• Saidi Ntibazonkiza zatrzymany przez prawego obrońcę Piasta w dogodnej sytuacji. Natychmiast poszła kontra, która jednak została zatrzymana przez obronę Cracovii.

• Gra przez większość czasu toczy się na połowie Piasta. Obrona niebiesko-czerwonych jak na razie jednak jest szczelna.

• Dziwić może konsekwencja trenera Piasta przy wprowadzaniu w pierwszym składzie Portugalczyka Rabiolę. Zawodnik ten w żadnym spotkaniu w którym zagrał nie pokazał żadnych cech prawdziwego napastnika.

• Nowak będąc sam przed Trelą przegrywa pojedynek z bramkarzem Piasta!!!

• Pierwsza okazja dla Cracovii ale Nowak w polu karnym źle przyjął piłkę i od bramki zacznie Trela.

• Spokojny początek meczu. Żadna z drużyn nie stworzyła jeszcze okazji pod bramką rywali

• Zaczynamy spotkanie

• Sędzia Jakubik wyprowadza oba zespoły na boisku

• Goście dziś mogą liczyć na wsparcie sporej liczby kibiców. Do Gliwic zawitało sporo sympatyków gości. Kibiców Piasta niewiele.

• Rezerwowi gości: Perdijić, Štraus, Kita, Budziński, Dudzic, Jaroszyński, Zejdler

• Rezerwowi Piasta: Szumski, Klepczyński, Dytko, Murawski, Lazdins, Kędziora, Collins

• W drużynie Piasta nie zagra natomiast pauzujący za kartki Horvath i kontuzjowany Cicman

• Tak wygląda "18" zabrana przez Wojciecha Stawowego do Gliwic: Bramkarze: Matko Perdijić, Krzysztof Pilarz.

Obrońcy: Paweł Jaroszyński, Miloš Kosanović, Adam Marciniak, Sławomir Szeliga, Mateusz Żytko.

Pomocnicy: Marcin Budziński, Krzysztof Danielewicz, Damian Dąbrowski, Saidi Ntibazonkiza, Rok Štraus, Łukasz Zejdler.

Napastnicy: Vladimir Boljević, Bartłomiej Dudzic, Przemysław Kita, Dawid Nowak, Sebastian Steblecki.

• Na początek przypomnijmy sobie jak wyglądał pierwszy mecz między tymi zespołami rozegrany w lipcu tego roku. Skrót można zobaczyć tutaj

• Już za 65 minut rozpocznie się pierwsze sobotnie spotkanie pierwszej kolejki rundy rewanżowej T-Mobile Ekstraklasy. W Gliwicach Piast zagra z Cracovią Kraków.