2

Górnik Zabrze

0

• Dziękujemy za uwagę!

• Więcej można spodziewać się było po dzisiejszym spotkaniu. Przez większą jego część Górnik grał tak, jakby wcale mu nie zależało na wygranej.

• Koniec meczu! Piast wygrywa 2:0!

• Iwan fauluje Murawskiego i drugi raz otrzymuje żółtą kartkę, co skutkuje czerwonym kartonikiem.

• Matras otrzymuje żółtą kartkę za faul na Oziębale.

• Sędzia dolicza pięć minut, a na boisku Kędziora zmienia Jurado.

• Nakoulma szarżuje z piłką w polu karnym, która w końcu wychodzi poza boisko, a to zawodnik Górnika dotknął ją jako ostatni.

• Polak fauluje w dobrej sytuacji Łuczaka i za to zagranie otrzymał żółtą kartkę.

• Tak grający Górnik nic nie zrobi! Przed dobrą okazją na strzelenie bramki stanął po podaniu Łuczaka Nakoulma, ale znów jest nieskuteczny!

• I ostatnia zmiana w Górniku. Na boisku Oziębała zastąpił Zacharę.

• Olkowski dośrodkował piłkę w pole karne, ale piłkę na rzut rożny wybił Zbozień.

• Piast Gliwice - Górnik Zabrze

• Prostopadła piłka w kierunku Podgórskiego, ale uprzedził go tym razem bramkarz zabrzan.

• Po raz kolejny do prostopadłej piłki dobrze doszedł Jurado, wycofał do Izvolta, ale uprzedził go jeden z obrońców zabrzan.

• Kolejna zmiana w Górniku. Z boiska zszedł Madej, zastąpił go Mosznikow.

• Daleka piłka do Małkowskiego, ale zbyt mocna.

• Żółty kartonik w tym spotkaniu otrzymał także Małkowski.

• Przerwa w grze bo na boisku leży Trela.

• Rzut wolny dla Zabrza. Piłkę dośrodkowuje kolejny raz Mączyński i kolejny raz za głęboko, bez problemów interweniuje Trela.

• Zmiana w Górniku. Z boiska schodzi Wełnicki, wchodzi Łuczak.

• Wełnicki fauluje Jurado i mamy żółtą kartkę dla stopera zabrzan.

• Przybylski uderza zza pola karnego, ale wykonanie fatalne.

• Kolejna zmiana w Piaście. Z boiska schodzi Wilczek, a za niego zobaczymy Martineza.

• Do piłki podchodzi Małkowski i uderza w prawy róg bramki, ale zbyt słabo by zagrozić Treli.

• Iwan faulowany tuż przed polem karnym przez Klepczyńskiego i może ta akcja pozwoli Górnikowi zdobyć gola?

• Iwan podaje do Olkowskiego, który wbiega z nią w pole karne i uderza, ale dobrą interwencją popisuje się Trela.

• Zbozień fauluje Madeja z lewej strony. Piłkę dośrodkowuje z rzutu wolnego Mączyński, ale ponownie niecelnie.

• Dobre dośrodkowanie z prawej strony, Matras nie doszedł do piłki, ale przy biernej podstawie Przybylskiego zrobił to Wilczek i umieścił ją w bramce.

• Gol! 2:0! Wilczek!

• Atakuje tym razem Piast. Wilczek zgrywał w pole karne, ale interweniował Wełnicki.

• Małkowski faulowany przez Matrasa z lewej strony i Mączyński mógł dośrodkować w pole karne. Uczynił to jednak zbyt mocno i piłka znalazła się w dłoniach Treli.

• Na razie gra się uspokoiła, przy piłce częściej znajduje się Górnik, ale nie potrafi zagrozić bramce Piasta.

• Żółta kartka dla Iwana za symulację faulu w polu karnym.

• I bramkę powinien strzelić Piast! Jurado wyprzedził Szeweluchina i uderzył na bramkę, dobijał Izvolt, ale bardzo niecelnie.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Po pierwszym ciosie Piasta mogło się wydawać że będziemy oglądać ciekawe widowisko, ale na razie spotkanie nie przynosi nam wielu emocji. Lepsze wrażenie sprawia jednak Górnik.

• Trzy doliczone minuty już nic nie zmieniły i do przerwy Piast prowadzi 1:0!

• I Górnik mógł doprowadzić do wyrównania! Iwan na prawą stronę do Olkowskiego, który wycofał do Nakoulmy, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońców gospodarzy.

• Krótka przerwa grze, bo w starciu z rosłym obrońcą Górnika ucierpiał Wilczek.

• Podgórski przedzierał się lewą stroną, ale powstrzymał go Wełnicki. Chwilę potem po drugiej stronie uderzał Madej, ale piłka odbiła się rykoszetem od obrońców, a Nakoulma, który do niej doszedł był na spalonym.

• Madej z lewej strony podawać w kierunku Zacharę, ale kolejny raz na posterunku był Zbozień.

• Kolejny raz na uderzenie zdecydował się Murawski, tym razem już lepiej wykonane i dobra interwencja Steinborsa nie pozwoliła piłce wpaść do bramki.

• Strata Szeweluchina i przed szansą na zdobycie bramki stanął zawodnik Piasta, który popędził w stronę bramki, ale szybkość i dobra gra ciałem Olkowskiego pozwoliła odebrać gospodarzom piłkę.

• Iwan wypatrzył na lewej stronie Zacharę, ale uprzedził go Zbozień.

• Strata Madeja, który zmuszony był sfaulować Murawskiego. Sędzia powinien pokazać żółty kartonik, ale tym razem sędzia był pobłażliwy.

• Wilczek uderza w poprzeczkę, ale wcześniej sędzia zasygnalizował pozycję spaloną.

• Małkowski grywał piłkę do Zachary, ale za mocno. Walczył jeszcze Madej i Klepczyński wybił ją na rzut rożny.

• Tym razem za faul na Nakoulmie żółtą kartkę otrzymuje Zbozień.

• Rzut wolny dla Górnika Zabrze. Z lewej strony dośrodkowywał Mączyński. Nie najlepiej wykonany stały fragment gry i z kontrą próbował wyjść Piast, ale dobrą interwencją popisał się Małkowski.

• Na bramkę uderza Murawski, ale strzał zbyt słaby żeby piłkarz Piasta mógł myśleć o zdobyciu bramki.

• Jurado sfaulowany przez Przybylskiego i mamy pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu.

• Pierwsza akcja po kilku minutach Piasta Gliwice, niepewnie interweniował Wełnicki, Jurado zdecydował się na uderzenie, ale było ono zbyt słabe, aby gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie.

• Ostre wejście Podgórskiego w Mączyńskiego, ale sędzia nie decyduje się na żółtą kartkę.

• Mamy już także wymuszoną zmianę w Piaście Gliwice. Klepczyński zastępuje kontuzjowanego Króla.

• I wreszcie dobra akcja Górnika. Iwan zszedł z piłka do środka, piłka trafiła do Małkowskiego, który zgrał ją na piąty metr, ale Zacharę uprzedził Polak, po chwili ponownie obrońca Piasta uchronił swoją drużynę przed stratą bramki, powstrzymując Wełnickiego.

• Pierwsze dziesięć minut należy niewątpliwie do Piasta Gliwice, który nie pozwala przeciwnikom skonstruować jakieś dogodnej sytuacji.

• Kolejna szansa dla gospodarzy, w polu karnym szarżował z piłką Izvolt, ale poradził sobie z nim tym razem Maciej Małkowski.

• Piłkę rozgrywa tym razem Górnik. Olkowski dośrodkowywał w pole karne do Nakoulmy, ale był tam dobrze ustawiony Matras, który wybił ją poza boisko.

• Górnik po stracie bramki nie doszedł jeszcze do siebie. Kolejną świetną sytuację mógł mieć Piast, ale Podgórski nie przyjął dokładnie piłki.

• Ależ otwarcie Piasta Gliwice! Długa piłka zagrana przez obrońcę, piłkę głową przedłużył jeszcze Wilczek, co pozwoliło wyjść jeden na jednego Jurado, który pokonał bez problemów Steinborsa!

• I mamy bramkę w pierwszej minucie! Jurado!

• Rozpoczynamy spotkanie w Gliwicach!

• Do meczu zostało już niespełna pięć minut, więc za chwilę na murawie powinniśmy zobaczyć obie drużyny.

• Obecnie w tabeli Górnik Zabrze znajduje się z 34 punktami na drugim miejscu, natomiast Piast Gliwice ma 22 punkty, co daje mu jedenaste miejsce.

• Nad prawidłowością rozstrzygnięć na boisku będzie czuwał arbiter z Łodzi - Paweł Pskit. Powraca on do prowadzenia spotkań T-Mobile Ekstraklasy po tym, jak nie najlepszym dla siebie meczu w 13. kolejce pomiędzy Jagiellonią a Górnikiem.

• Jeżeli nie wydarzy się nic niespodziewanego to dzisiejsze derby pomiędzy Górnikiem a Piastem obejrzy ponad 9 300 widzów.

• Ławka rezerwowych Górnika Zabrze: Witkowski, Mańka, Pandża, Mosznikow, Oziębała, Łuczak

• Ławka rezerwowych Piasta Gliwice: Szumski, Klepczyński, Cicman, Martinez, Rabiola, Kędziora, Szeliga

• Na lewej stronie obrony musi zagrać nominalny pomocnik czyli Maciej Małkowski, jakby tego było mało choroba rozłożyła Radosława Sobolewskiego i go dzisiaj zastąpi Bartosz Iwan.

• W Zabrzu natomiast mają większe kłopoty. Jeszcze kilka dni temu trener Wieczorek nie miał ani jednego w pełni sprawnego obrońcy przewidzianego do gry. Teraz już ta sytuacja odrobinę się poprawia choć w dalszym ciągu nie jest dobrze.

• W starciu z Górnikiem zabraknie jedynie Łukasza Hanzela. Jeżeli chodzi o kontuzje to żaden z zawodników nie uskarża się na uraz, więc sytuacja kadrowa w Gliwicach jest doskonała.

• Piast do spotkania z Górnikiem przystąpi pokrzepiony wygraną w Lubinie nad słabiutkim Zagłębiem 2:0. Goście pokonali natomiast drużynę Podbeskidzia.

• W dzisiejszym spotkaniu wystąpią zespoły, których kibice nie darzą się sympatią. Oba miasta graniczą ze sobą, a w Gliwicach mieszka wielu sympatyków zabrzańskiej drużyny.

• Na stadionie przy Okrzei w Gliwicach po raz pierwszy w historii kibice Górnika Zabrze będą mogli wspierać swój zespół w walce o ligowe punkty. Zainteresowanie spotkaniem derbowym Piast - Górnik jest ogromne.

• Witamy podczas relacji LIVE z derbowego spotkania pomiędzy Piastem Gliwice, a Górnikiem Zabrze!