Piast Gliwice

2

Górnik Zabrze

2

• Dobry mecz w Gliwicach i zasłużony remis dwóch zupełnie inaczej grajacych zespołów. Ani Górnik z ataku pozycyjnego, ani Piast z kontry nie zdołał jednak sobie zapewnić zwycięstwa. To tyle z naszej strony, zapraszamy na kolejne relacje na żywo na Ekstraklasa.net.

• Koniec meczu!

• To Górnik jest jeszcze w ataku pozycyjnym i stara się skonstruować jakąś zwycięską akcję.

• Trzy minuty doliczone do tego meczu!

• Osyra o krok od samobója!!! Po długiej piłce od piłkarza Górnika Osyra chciał głową zagrać piłkę do Rusova, ale niemal go przelobował! Bramkarz Piasta odbija piłkę nad poprzeczką!

• Po dośrodkowaniu Kosznika i słabej interwencji Heberta, stojący przed bramką Brożek tak niefortunnie odbił piłkę kolanem, że wpakował piłkę do własnej siatki!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Samobój Piotra Brożka!!! Remis!!!

• i Szeligi za drobne spięcie na murawie.

• Żółte kartki dla Łuczaka...

• Klepczyński zmienia Badię, zdobywcę pierwszej bramki dla Piasta.

• Rusov teraz bardzo pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Jeża.

• Rusov! Łuczak dobrze uderzył z 20 metrów, ale bramkarz Piasta odbija piłkę na rzut rożny!

• Wilczek w pojedynkę wychodził z kontratakiem gospodarzy, ale został zatrzymany przez dwójkę stoperów Górnika.

• W zespole gości Skrzypczak wchodzi w miejsce Madeja.

• Dobrze wszedł w pole karne lewym skrzydłem Szeliga, ale został doskonale zatrzymany przez Szeweluchina. Ponad 8 tysięcy widzów ogląda w Gliwicach to spotkanie.

• Kwadrans do końca spotkania. Piast skupia się na obronie, a z Górnika trochę zeszło powietrze po stracie gola.

• Martinez zmienia Zivca w zespole Piasta.

• Łuczak! Po świetnym podaniu Magiery, napastnik Górnika dostał piłkę siedem metrów od bramki Rusova, ale uderzył wysoko nad poprzeczką!

• Górnik w ataku pozycyjnym, tak jak przez większość meczu. Teraz jednak zabrzanie muszą odrabiać straty.

• Niezbyt dobre wyjście z bramki Steinborsa, ale po jego piąstkowaniu piłka nie trafia pod nogi żadnego z graczy Piasta.

• Piast na prowadzeniu! Co za wejście Szeligi!!! Rezerwowy Piasta dostał piłkę na 16. metrze od Wilczka i delikatnym, ale bardzo precyzyjnym płaskim strzałem pokonał Steinborsa!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Bartosz Szeliga!!!

• Robert Jeż wśród gości zmienił Bartosza Iwana.

• Szeliga zmienia w ekipie Piasta Podgórskiego.

• Seria rzutów rożnych dla Piasta przynosi uderzenie głową Osyry, które poszybowało ponad poprzeczką!

• Odpowiedź Piasta! Żivec lewą stroną wpadł w pole karne i wycofał piłkę do Wilczka, który został zablokowany!

• Górnik cały czas naciska! Piłkarze Warzychy rozgrywają piłkę przed samą szesnastką Piasta, ale na razie bez strzału.

• Żółta kartka dla Podgórskiego.

• Jeszcze jeden rzut rożny dla gości także nie przyniósł strzału na bramkę Rusova.

• Kolejny korner dla zabrzan, po centrze Magiery wybijają piłkę przed pole karne, a piłka jeszcze dwa razy trafia do Madeja, który dwukrotnie został zatrzymany przez graczy Piasta!

• Badia urwał się na skrzydle Gergelowi, ale nie potrafił celnie dośrodkować piłki w pole karne.

• Żółta kartka dla Bartosza Iwana za faul na Badii.

• Rzut rożny dla Górnika, po centrze Magiery niezbyt pewnie interweniuje Rusov, ale Kosznik popisał się po chwili zupełnie nieudanym zagraniem.

• Łuczak poturbowany przez Heberta i Murawskiego. Rzut wolny dla gości.

• Składna akcja Górnika Zabrze. Piłka na lewą stronę pola karnego do Iwana, ten próbował ją zgrać głową, ale zrobił to niecelnie.

• Wznawiamy spotkanie w Gliwicach!

• Emocji w pierwszej połowie nie brakowało. Kibice zobaczyli dwie bramki. Do przerwy jest remis, choć to Górnik Zabrze ma przewagę optyczną. Jednak ponownie stracił łatwo bramkę, tym razem po błędzie Augustyna.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy w Gliwicach remis 1-1!

• Gol dla gospodarzy wziął się z fatalnego błędu Augustyna, który niecelnie podawał do kolegi na własnej połowie. Świetne podanie Vassiljeva dotarło do Badii. Zawodnik Piasta cudownie przymierzył w okienko bramki Steinborsa i łotewski golkiper nie miał nic do powiedzenia.

• Gol dla Piasta Gliwice! Badia!

• Powtórka z rozrywki! Lepszy od Wilczka Steinbors! Napastnik gospodarzy nabawił się przy tej akcji urazu!

• Niezła okazja Piasta Gliwice! Świetne zagranie do Podgórskiego, ale Steinbors nie pozwolił mu umieścić piłki w siatce!

• Bramka dla Górnika była efektem świetnej akcji gości. Wszystko zaczęło się od odbioru Grendela w środku pola, później Danch zagrał na prawe skrzydło do Madeja. Pomocnik Górnika dośrodkował w pole karne, gdzie z piłką minęli się i zabrzanie, i obrońcy gospodarzy. Akcję zamykał jednak czujnie Kosznik, który pewnym strzałem pokonał Rusova

• Gol! Rafał Kosznik! Górnik Zabrze objął prowadzenie!

• Augustyn popełnił błąd, który starał się wykorzystać Zivec. Dobrze interweniował jednak Szeweluchin. Ukrainiec po wejściu na boisko zastąpił w defensywie Dancha, który został przesunięty na pozycję defensywnego pomocnika.

• Kosznik popędził lewą stroną i dośrodkował w pole karne. Tam był Łuczak, ale zablokował go Hebert.

• Wymuszona zmiana w Górniku Zabrze. Szeweluchin zastąpił na boisku Sobolewskiego.

• A teraz groźnie Piast Gliwice. Dośrodkowanie w pole karne karne, gdzie był Wilczek, ale napastnik gospodarzy minimalnie chybił!

• Szykuje się zmiana w Górniku Zabrze. Z boiska z kontuzją zszedł Sobolewski. Goście grają na razie w osłabieniu.

• Znowu w ataku Górnik Zabrze. Iwan do Łuczaka, a ten znowu ładnie, ale niecelnie uderza na bramkę Piasta Gliwice.

• Rzut rożny dla Górnika Zabrze. Wykonywał go Erik Grendel, podał do Magiery, ten głęboko dośrodkował piłkę, ale Augustyn sfaulował bramkarza Piasta Gliwice w walce o piłkę.

• Piast - Górnik

• Ale okazja Górnika Zabrze! Zaskakujące uderzenie Bartosza Iwana, ale Dobrivoj Rusov nie dał się zaskoczyć!

• Pierwszy w tym meczu rzut rożny dla Piasta Gliwice. Dośrodkowywał Tomasz Podgórski, ale piłkę bezpiecznie wybił Roman Gergel.

• W pierwszym kwadransie przewagę optyczną mieli goście, ale brakuje okazji do zdobycia bramki.

• Grendel zdecydował się na uderzenie z okolic trzydziestu metrów od bramki Rusova, ale strzał był za słaby.

• Od kilku minut Piast Gliwice nie potrafi przedostać się pod pole karne Górnika Zabrze. Na trybunach na razie kulturalny doping.

• Niezłe uderzenie Wojciecha Łuczaka zza pola karnego. Dobrze interweniował Rusov.

• Danch włączył się do akcji ofensywnej i dośrodkował w pole karne, ale czujnie zachował się Osyra. Piast Gliwice został zamknięty przez Górnika Zabrze na własnej połowie.

• Kolejna akcja Górnika Zabrze. Odważne wejście Madeja w pole karne, ale goście będą mieli tylko rzut rożny.

• Gergel początkowo myślał o oddaniu strzału, ale w ostatnim momencie zdecydował się zagrać do Łukasza Madeja. Podanie było zbyt słabe i piłkę przejął Piast Gliwice.

• Łuczak przedłużył podanie Grendela, ale Bartosz Iwan był na pozycji spalonej. Dobry początek Górnika Zabrze.

• Rzut rożny dla Górnika Zabrze. Dośrodkowywał Mariusz Magiera, ale Rusov pewnie złapał piłkę. To debiut bramkarza Piasta Gliwice w T-Mobile Ekstraklasie.

• Rozpoczynamy derby w Gliwicach! Czeka nas emocjonujące widowisko!

• Obaj szkoleniowcy będą mogli postawić na najlepszych zawodników, których mają aktualnie do dyspozycji. Jeśli chodzi o gospodarzy, zdrowi są wszyscy – włącznie z Wojciechem Kędziorą. Duży komfort ma też Robert Warzycha. Nie może on skorzystać z usług od dawna kontuzjowanych Mariusza Przybylskiego i Armina Cerimagicia, ale wszyscy inni zawodnicy są gotowi do gry.

• Derby Piasta i Górnika z pewnością przyciągną na trybuny wielu kibiców. Wszystko z powodu tego, że Górnik jest bez wątpienia największym rywalem dla kibiców z Gliwic. Nie tylko dlatego, że historia obu klubów jest nieporównywalna. Kibice spoza Śląska mogą nie wiedzieć, że część mieszkańców Gliwic kibicuje Górnikowi. Rywalizacja fanów z tego miasta ma więc charakter emocjonalny.

• Kibice Górnika mieli do dyspozycji 981 biletów i wszystkie znalazły nabywców. Co nie dziwi, sporą część dostał fanklub z Gliwic. Łącznie w sektorze gości będą sympatycy 14-krotnego mistrza Polski z ponad 40 miast. Fanów zabrzańskiej drużyny będzie jednak mniej niż w poprzednich derbach przy Okrzei. Wtedy to mieli do dyspozycji całą trybunę za bramką.

• - Co sądzę o silnych i słabych stronach obecnego Piasta? Aktualnie gliwiczanie grają w kratkę, mają lepsze i słabsze mecze. Na pewno trzeba uważać na Kamila Wilczka. Grałem z nim razem w Piaście i wiem, że jest bardzo groźny w polu karnym. Ma bardzo dobre warunki fizyczne do gry preferowanej przez Piasta. Czyli wrzutki w pole karne i tam Kamil robi swoje. Inny bardzo groźny zawodnik to Gerard Badia. Ma bardzo ciekawy drybling, dobrze ułożoną lewą nogę. –mówi Grzegorz Kasprzik przed meczem z Piastem Gliwice.

• Na wyjazdach zabrzanie zdobyli aż 19. punktów. Na to składa się 6. Zwycięstw, 2 remisy i 4 porażki. Wiosną podopieczni Józefa Dankowskiego nie przegrali też meczu.

• - Przed nami najważniejszy mecz w tym roku. Wiemy o rywalizacji, jaka panuje między drużynami. Musimy się skonfrontować z bardzo silną ekipą. Ale zrobimy wszystko, żeby w tym meczu wygrać – deklaruje Angel Perez.

• - Zdobyliśmy w trzech meczach 5 punktów i to na pewno jest dobry wynik. Runda wiosenna zaczęła się dla nas bardzo pozytywnie, zaś bramki strzelane są przez różnych zawodników, nie jednego czy dwóch. To kolejny pozytyw naszych występów w tym roku. Kolejna ważna i budująca sprawa to Erik Grendel. Słowacki pomocnik bardzo dobrze wkomponował się w drużynę i jestem z niego zadowolony. Teraz gramy derbowy mecz z Piastem i postaramy się powalczyć o trzy punkty. To dla nas, jak również kibiców Górnika bardzo ważna sprawa – powiedział przed spotkaniem z Piastem Gliwice Robert Warzycha, dyrektor sportowy Górnika Zabrze.

• W poprzedniej kolejce Górnik Zabrze zremisował w emocjonującym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław 3:3. Natomiast Piast Gliwice poległ w Bydgoszczy z Zawiszą 0:2.

• Na żółtą kartkę w najbliższym meczu musi uważać Adam Danch, który w tym sezonie złapał ich już trzy.

• Ławka rezerwowych Górnik Zabrze: Kasprzik, Shevelyukhin, Nowak, Mańka, Gancarczyk, Skrzypczak, Jeż

• Ławka rezerwowych Piast Gliwice: Szumski, Horvath, Jurado, Hanzel, Klepczyński, Martinez, Szeliga

• - Dla mnie to jest mecz jak każdy inny, nie przywiązuję większej wagi do tego, czy to jest Piast, czy nie. Przede wszystkim, jest to bardzo ważny mecz dla kibiców, szczególnie tych z Gliwic. Chcemy iść za ciosem, ponieważ mamy bardzo dobrą passę wyjazdową. Chcemy zdobyć trzy punkty – powiedział Bartosz Iwan, pomocnik Górnika Zabrze

• Witamy podczas relacji LIVE z pojedynku derbowego w Gliwicach. Piast Gliwice podejmuje Górnik Zabrze.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA PIAST GLIWICE - GÓRNIK ZABRZE

Czas na kolejne śląskie derby

Piast Gliwice - Górnik Zabrze 2:0 (GALERIA)

Kolejne śląskie derby zapowiadają się emocjonująco. Grający ostatnio w kratkę Piast Gliwice podejmie w nich Górnika Zabrze, który na wiosnę jeszcze nie przegrał, notując dwa remisy i zwycięstwo. Gospodarze natomiast wyjazdowe porażki z Ruchem i Zawiszą, przedzielili domowym zwycięstwem z GKS Bełchatów. Patrząc na prawo serii, w roli faworyta można wskazać właśnie "Piastunki".

Korzystniej gospodarze wypadają też, jeśli spojrzymy na ostatni pojedynek obu zespołów w Ekstrkalasie. Jesienią Piast zwyciężył na wyjeździe 2:1 i w sobotę chciałby powtórzyć ten wyczyn.

Humory w Gliwicach mogła popsuć wyjazdowa porażka z ostatnim w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Bramkarz Piasta Jakub Szmatuła nie załamuje jednak rąk. - Trzeba się szybko pozbierać, bo w środę mamy ważny mecz z Podbeskidziem, w sobotę derby z Górnikiem. Mam nadzieję, że mimo wszystko kibice zapełnią stadion i będziemy cieszyć się ze zwycięstw razem z nimi - stwierdził po meczu.

Jak do derbowego meczu podchodzą piłkarze z Zabrza? - Dla mnie to jest mecz jak każdy inny, nie przywiązuję większej wagi do tego, czy to jest Piast, czy nie. Przede wszystkim, jest to bardzo ważny mecz dla kibiców, szczególnie tych z Gliwic. Chcemy iść za ciosem, ponieważ mamy bardzo dobrą passę wyjazdową. Chcemy zdobyć trzy punkty - zapewnia Bartosz Iwan z Górnika.