Piast Gliwice 2 - 1 Jagiellonia Białystok

Piast Gliwice

2

Jagiellonia Białystok

1

• Koniec spotkania, Piast wygrywa po raz pierwszy od ponad miesiąca. W perspektywie całego meczu gospodarze byli lepszą ekipą, jednak ogromny niesmak na pewno zostanie, gdyż fatalna decyzja Daniela Stefańskiego o podyktowaniu rzutu karnego na pewno zaważyła o losach tego meczu. My możemy się jednak cieszyć, że po słabiutkiej pierwszej połowie, druga była niezwykle interesująca i mi osobiście minęła niemal w mgnieniu oka. Teraz zapraszam Was na relację live z meczu Podbeskidzie - Wisła, która już za chwilę na naszym portalu. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę serdecznie dziękuję, Damian Wiśniewski.

• Plizga ogrywa Zbozienia na lewej flance, dośrodkowuje dobrą piłkę, ale wybija ją Matras.

• Plizga wrzuca piłkę w pole karne z rzutu wolnego, radzą sobie gliwiccy defensorzy.

• No i prawie wykrakałem. Trela bardzo niepewnie, ale ostatecznie chwyta piłkę.

• Piast kontroluje przebieg boiskowych wydarzeń. Jeśli Jaga będzie w stanie wyrównać, to tylko albo po stałym fragmencie, albo kolejnym indywidualnym błędzie gospodarzy.

• Ostatnia zmiana w meczu - Carles Martinez za Jurado

• Plizga w pole karne z rzutu wolnego, jednak za głęboko i spokojnie futbolówkę łapie Dariusz Trela.

• Dobra okazja Wilczka, ale ten znów nie potrafi nawet trafić w światło bramki. Zdaje się, że Jaga nie jest już w stanie ukąsić rywala.

• Żółta kartka dla Zbozienia za brzydki faul na Mackiewiczu.

• Wilczek tym razem przymierzył sprzed szesnastki, ale zrobił to źle i grę wznawiają goście.

• Dobra akcja Piasta, jednak nieudane dośrodkowanie Wilczka z lewej strony, Pazdan wybił piłkę

• Tomasz Podgórski uderzył z rzutu wolnego, jednak wprost w mur.

• Ostatnia zmiana w ekipie Stokowca. Piątkowski za Gajosa.

• Dźwigała przymierzył z dużego dystansu, ale fatalnie przestrzelił.

• Piast wychodzi na prowadzenie, a my sobie możemy tylko zadać pytanie, co by było gdyby arbiter podyktował rzut wolny, a nie rzut karny po zagraniu Ukaha. A to właśnie powinien był zrobić. Na boisku sytuacje kontrolują gospodarze.

• Gool! 2:1 dla Piasta! Tomasz Podgórski dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, a głową futbolówkę do bramki wpakował Csaba Horvath. Świetna rehabilitacja tego zawodnika.

• Podgórski z rzutu rożnego, już trzeci raz do strzału głową doszedł Zbozień, ale były zawodnik warszawskiej Legii nie trafił nawet w światło bramki.

• Ofensywna zmiana u gospodarzy, Kędziora za Izvolta.

• Pewnie wykorzystana jedenastka przez Rubena Jurado. Szkoda tylko, że po fatalnej decyzji arbitra.

• Coo? Rzut karny dla Piasta?! Ależ błąd sędziego.

• Głupie zagranie ręką tuż przed polem karnym w wykonaniu Ukaha i czerwona kartka dla tego pana.

• Hanzel uderzył sprzed pola karnego, ale zrobił to mocno niecelnie.

• Na boisku znów leży Kamil Wilczek. Zawodnik Piasta w brzydki sposób poturbowany przez Mackiewicza. Chyba należała się żółta kartka.

• Pierwszy kwadrans drugiej połowy za nami. Nikt chyba po pierwszych trzech kwadransach nie spodziewał się, że to goście obejmą prowadzenie, a tu proszę. Zadecydował indywidualny błąd Horvatha i piłkarze Stokowca są w dużo lepszej sytuacji.

• Horvath jeszcze chyba w szoku po swoim katastrofalnym błędzie, bezsensownie fauluje rywala i otrzymuje żółtą kartkę.

• Goool! 1:0 dla Jagi! Co za nie porozumienie w szeregach obronnych gliwiczan! Długa piłka w pole karne Piasta, fatalna komunikacja Horvatha i Treli i Balaj pakuje futbolówkę do pustej bramki.

• Strzał Mackiewicza w polu karnym piasta, piłka prawdopodobnie właśnie jest poszukiwana gdzieś za stadionem.

• Ogromne zamieszanie w polu karnym Jagi, obrońcy wybijają piłkę. Ukah i Wilczek na szczęście już zdolni do gry.

• Uuu, fatalne zderzenie głowami Wilczka i Ukaha w polu karnym Jagielloni. Obaj piłkarze nie podnoszą się z murawy.

• ... i Mackiewicz za Dzalamidze.

• ...Wilczek za Rabiole...

• Trzy zmiany łącznie w obu ekipach. Dźwigała za Tosika...

• Daniel Stefański wznawia grę, zaczynają podopieczni Marcina Brosza. Czekamy nawet nie tyle na gole, co na sytuacje bramkowe.

• Daniel Stefański zakończył pierwszą połowę i dobrze, że w końcu to zrobił. Obie strony prezentują się dość mizernie, choć dla Jagi to i tak za wysoka ocena. Obyśmy byli świadkami lepszego meczu w drugiej połowie.

• Pierwsza bramkowa okazja dla gości. Po dośrodkowaniu z lewej strony z główki uderzył Gajos, jednak idealnej pozycji strzeleckiej, trafił wprost w Trelę. Mogło, a nawet powinno być 1:0 dla Jagi.

• Podgórski miał świetną okazję do kontry, jednak zbyt długo holował piłkę i w końcu ją stracił.

• Podgórski dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, do strzału głowa znów doszedł Zbozień, ale tym razem został zablokowany.

• Jaga klepie piłkę w okolicach środka boiska i gdy próbuję zbliżyć się pod pole karne rywala, to oczywiście ją traci.

• Plizga w pole z rzutu rożnego, znów bez kłopotów radzą sobie obrońcy.

• Kolejny faul w środku pola, tym razem na Balaju. Może by tak zacząć grać, a przestać się kopać?

• Dzalamidze i Tosik dośrodkowywali w pole karne jednak bardzo dobrze w obu sytuacjach radzili sobie bramkarz i defensorzy Piasta.

• Jurado sprytnie przymierzył tuż sprzed szesnastki, jednak nie włożył w to uderzenie odpowiednio dużo siły i futbolówkę spokojnie złapał Baran.

• Dużo przepychanek, mało płynności w grze, szczególnie ze strony białostoczan. Tak w skrócie można podsumować to, co do tej pory wydarzyło się na boisku w Gliwicach.

• Faul taktyczny Tosika na Hanzelu i pan Daniel Stefański pokazuje, pierwszą dzisiaj, żółtą kartkę.

• Ładna, bardzo dynamiczna akcja Mateja Izvolta środkiem pola, jednak samo uderzenie zawodnika Piasta było już niecelne.

• I kolejna. Izvolt zwija się na boisku, po tym jak z bliskiej odległości został trafiony piłką przez Tosika.

• Kolejna kontuzja. Tym razem w starciu z Balajem ucierpiał Mateusz Matras.

• Tomasz Podgórski wykonywał rzut wolny z dalszej odległości, ale pomylił się okrutnie i futbolówka wyszła na aut bramkowy.

• Znów szansa dla gliwiczan. Podgórski dośrodkował na głowę Damiana Zbozienia, ten jednak w dogodnej sytuacji nie potrafił trafić w światło bramki.

• Piast dominuje na boisku, Jagiellonia jakby jeszcze myślami w szatni. Gol dla gospodarzy wydaje się być kwestią czasu.

• Ależ to była szansa dla Piasta! Jurado zagrał świetną prostopadłą piłkę do Izvolta i gdyby ten lepiej dograł ją w szesnastkę, to z pewnością byłoby 1:0.

• Świetny strzał z rzutu wolnego w wykonaniu Tomasza Podgórskiego, jednak bardzo dobrze interweniuje Baran. Pierwsze celne uderzenie w tym spotkaniu.

• Hanzel faulowany tuż przed polem karnym.

• Niecelny strzał Hanzela, sprzed pola karnego. Podgórski przeprowadził szarżę lewą stroną, dośrodkował w szesnastkę, a wybita piłka trafiła pod nogi właśnie Hanzela.

• Kolejny faul w środku boiska, tym razem ofiarą Mateusz Matras.

• Jak na razie oglądamy brzydką grę. Dużo przepychanek w środku pola, brak kreowania sytuacji bramkowych.

• Dżalamidze leży kontuzjowany na boisku. Faulowany przez Izvolta.

• Pierwszy stały fragment gry. Dżalamidze dośrodkowuje z rzutu wolnego, Trela dobrze piąstkuje.

• Pan Stefański zagwizdał, goście w białych strojach rozpoczęli ten pojedynek. Liczymy na ciekawe widowisko!

• Pierwszy pojedynek dla gospodarzy. Piast wygrywa losowanie, Jaga rozpocznie od środka boiska.

• Pięć minut do startu, więc pora powiedzieć, kto będzie rozjemcą w tym spotkaniu. W tej roli pan Daniel Stefański z Bydgoszczy.

• W tabeli ligowej wyżej znajdują się podopieczni Piotra Stokowca. 11 Jaga ma trzy oczka przewagi nad 13 Piastem.

• W poprzedniej kolejce Jagiellonia sprawiła nie lada niespodziankę ogrywając na własnym boisku poznańskiego Lecha. Podopieczni Marcina Brosza ulegli 0:4 Pogoni w Szczecinie.

• Ostatnia wygrana Piasta w lidze? 27 września, w Bielsku Białej z Podbeskidziem, 1:0 po trafieniu Rubena Jurado z rzutu karnego. Dopiero 13 pozycja w tabeli rewelacji poprzednich rozgrywek nie może nikogo dziwić.

• ... a to Jagielloni: Słowik, Mackiewicz, Dźwigała, Porębski, Piątkowski, Żebrowski oraz Drażba.

• Oto ławka rezerwowych Piasta: Szumski, Krzycki, John, Zganiacz, Izvolt, Wilczek, Kędziora...

• Przed spotkaniem warto zapoznać się z zapowiedzią, którą można przeczytać tutaj.. Zapraszamy.

• Witamy! Już tylko około czterdzieści minut zostało do pierwszego dzisiejszego spotkania 15 kolejki T-Mobile Ekstraklasy. W Gliwicach Piast podejmie Jagiellonię, a po lewej stronie możecie zobaczyć wyjściowe składy, jakie wybrali obaj szkoleniowcy.