Piast Gliwice

1

Legia Warszawa

2

• Warszawianie rzutem na taśmę zdobywają w Gliwicach trzy punkty. Piast walczył, ale broniąc się przez pełne 90 minut i nie przenosząc ciężaru gry na drugą stronę ciężko jest utrzymać dobry wynik nawet z nie najlepiej grającą Legią. Podopieczni Berga mają siedem punktów przewagi nad Lechem, z którym zmierzą się na Łazienkowskiej w następnej kolejce. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Legia zwycięża w Gliwicach 2:1!

• Kosecki ograł na lewej stronie pola karnego Matrasa, zagrał szczęśliwie przed bramkę, gdzie formalności dopełnił Wladimer Dwaliszwili! Legia w ostatniej akcji meczu zdobywa gola na 2:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!!! Wladimer Dwaliszwili!!! Niesamowite!

• Na spalonym złapany Szeliga.

• Atakuje Legia, jednak w tej drugiej połowie mistrzom Polski ciężko idzie stworzenie czegokolwiek z gry. Goście zagrażają głównie po stałych fragmentach.

• Pięć minut doliczył sędzia Przybył do tego meczu.

• Kosecki na boisku w miejsce Ojamy. Powrót po kontuzji polskiego skrzydłowego.

• Dobra centra Hanzela na głowę Jurado, ale ten odchylony uderzył nad poprzeczką!

• Teraz z kolei z rzutu wolnego źle dośrodkowywał Tomasz Brzyski.

• Na spalonym złapany Horvath, szybko wznowiła grę Legia i przeniosła się pod pole karne Piasta, jednak Żyro zagrał fatalnie.

• Beznadziejna centra Podgórskiego.

• Wreszcie jakaś odpowiedź Piasta. Jurado zdobywa rzut rożny.

• Równie mocny, co niecelny strzał z dystansu Żyry.

• Wilczek opuszcza plac gry, w jego miejsce Szeliga

• Gospodarze poradzili sobie teraz z dośrodkowaniem Brzyskiego, a teraz przerwa w grze, bo pomocy medycznej potrzebuje Murawski.

• Jodłowiec poradził sobie z rywalem na skraju szesnastki i będzie korner dla Legii.

• Żyro został zatrzymany w polu karnym gospodarzy. Kwadrans do końca.

• Po szybkim kontrataku Legii Dwaliszwili nie dał rady dograć do Radovicia.

• Druga zmiana w ekipie gospodarzy. Schodzi Nikiema, wchodzi Badia.

• Król nie zrozumiał się z Polakiem na własnej połowie, ale dośrodkowanie Radovicia okazało się niedokładne.

• Raz jeszcze bardzo dobrze Brzyski, ale tym razem Jodłowiec strzela dokładnie w Szumskiego!

• Ojamaa z dystansu trafił w Matrasa. Kolejny rzut rożny dla Legii.

• Dużo walki, mało jakości piłkarskiej w tej drugiej połowie.

• Ogromne zamieszanie w polu karnym Piasta, ale piłka pada ostatecznie łupem Szumskiego.

• Jakiegoś faulu w ofensywie Wilczka na Juniorze dopatrzył się sędzia.

• Piast Gliwice - Legia Warszawa

• Znowu nieźle zacentrował piłkę Brzyski, ale z trudnej pozycji Vrdoljak uderzył głową niecelnie.

• Dwaliszwili zdołał zdobyć dla Legii rzut rożny.

• Faul w ofensywie Radovicia na Murawskim.

• Dwaliszwili złapany na spalonym.

• Junior! Brzyski idealnie zacentrował na głowę reprezentanta Cypru, ale ten strzelił minimalnie niecelnie!

• Dwaliszwili zmienia Dudę w Legii.

• Jodłowiec uruchomił na skrzydle Radovicia, ale Serb nie potrafił celnie dograć w pole karne do Dudy. Tylko rzut rożny.

• Dobra wrzutka Brzyskiego, ale też fatalny strzał głową Juniora w dobrej okazji!

• Żółta kartka dla Murawskiego. Czwarta i ten piłkarz nie zagra w meczu za tydzień z Lechią.

• Jurado zmienia Kędziorę w zespole gospodarzy,

• Duda efektownie zagrał piętą w pole karne od Żyry, ale ten uderzył prawą nogą mocno i niecelnie.

• Jurado za chwilę pojawi się na boisku. Już gotowy do gry Hiszpan, ale to chyba jest jakaś zmiana wymuszona.

• Żółta kartka dla Wilczka za nakładkę na nogę Juniora. Bardzo niebezpieczne wejście zawodnika Piasta.

• Kędziora płasko zagrał w pole karne, gdzie poślizgnął się Junior, ale z dobrą asekuracją zdążył Jodłowiec.

• Ucierpiał w pojedynku powietrznym Wilczek, ale szybko wracamy do gry.

• Wznawiamy grę!

• Legioniści już na murawie i, co ciekawe, prowadzą drugą intensywną rozgrzewkę. Gliwiczanie wracają także na plac gry.

• Piast szybko wyszedł na prowadzenie, ale potem to Legia zdecydowanie przeważała na murawie i choć niewiele na to wskazywało, to jednak gościom udało się wyrównać tuż przed końcem pierwszej części gry. Zapowiada się ciekawy mecz w drugiej połowie.

• Legia w końcówce pierwszej połowy jeszcze przycisnęła gospodarzy, ale nie oddała strzału na bramkę Szumskiego. Sędzia Przybył kończy pierwszą połowę, do przerwy remis w Gliwicach.

• Niepewna interwencja Szumskiego na przedpolu, a po chwili odbita centra Żyry ląduje na poprzeczce. Korner dla gości.

• Słowak dostał piłkę 30 metrów od bramki, pociągnął z nią trochę i uderzył zza szesnastki, a odbita futbolówka przelobowała Szumskiego! Remis w Gliwicach!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Ondrej Duda!

• Szumski był jeszcze opatrywany po starciu z Radoviciem, ale juz wszystko w porządku.

• Doskonałe podanie Żyry do Radovicia, który w sytuacji sam na sam nie potrafił pokonać Szumskiego! Piłka poszybowała obok bramki!

• Fatalne dośrodkowanie z rzutu wolnego Podgórskiego. Piłkę przeciął pierwszy piłkarz Legii na jej drodze.

• Brzyski zacentrował piłkę w pole bramkowe, gdzie nie sięgnął jej Radović.

• Matras sfaulował rozpędzonego Brzyskiego w pobliżu narożnika pola karnego. Rzut wolny dla Legii.

• Radović został zablokowany w polu karnym rywala. Legia dzisiaj przeważa, ale czegoś w jej akcjach brakuje, żeby były one naprawdę groźne. Piast na dobrą sprawę zaatakował groźnie tylko raz, ale za to skutecznie.

• Dobrze dośrodkował piłkę z narożnika boiska Brzyski, ale Żyro głową uderzył dokładnie tam, gdzie stał Szumski.

• Ojamaa teraz wywalczył korner dla gości.

• Ojamaa wyjechał teraz z piłką za linię końcową.

• Hanzel ponownie chciał teraz wstrzelić piłkę głową w pole karne, ale tym razem zagrał w ręce Kuciaka.

• Duda! Słowak mocno uderzył z dystansu, ale Szumski zdołał odbić piłkę! Chciał dobijać jeszcze Radović, ale był na spalonym.

• Bardzo dużo czasu miał na dobre dośrodkowanie Ojamaa, ale zacentrował tam, gdzie stał Polak. Rzut rożny dla Legii.

• Kolejna centra z rzutu rożnego, z którą poradzili sobie gliwiczanie. Chwilę później poprawić chciał Żyro, ale niezłym piąstkowaniem popisał się Szumski.

• Po centrze Jodłowca Nikiema wybił piłkę na rzut rożny.

• Bardzo dużo niedokładności w obu zespołach.

• Horvath doszedł do dośrodkowanej piłki przez Podgórskiego, ale głową uderzył bardzo niecelnie.

• Hanzel wywalczył korner dla Piasta.

• Legia założyła hokejowy zamek w polu karnym Piasta, ale wszystko kończy się szczęśliwie dla gospodarzy.

• Jeszcze jeden korner po akcji Radovicia.

• Nikiema dobrze przeszkodził w krótkim rozegraniu rzutu rożnego legionistom, blokując Brzyskiego.

• Ojamaa z lewego skrzydła dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie poza linię końcową wybił ją głową Król.

• Dobre uderzenie z dystansu Brzyskiego! Mocno kopnięta piłka nieznacznie minęła bramkę Szumskiego!

• Aktywny Ojamaa po podaniu Jodłowca dobrze wpadł na pełnej prędkości w pole karne Piasta, ale też uderzył niecelnie.

• Nikiema chyba skręcił staw skokowy w przypadkowym tarciu z Ondrejem Dudą. Piłkarz Piasta jest opatrywany przez lekarzy.

• Żyro! Radović doskonale dograł nad obrońcami Piasta do Żyry, który naciskany nie był w stanie oddać strzału!

• Legia już atakuje agresywniej, ale na razie dośrodkowania z bocznych rejonów boiska nie docierają do napastników gości.

• Piast wychodzi na prowadzenie! Hanzel zagrał piłkę głową w pole karne, gdzie za linię obrony Legii wyszedł Wilczek i uprzedził zaskoczonego Kuciaka!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Kamil Wilczek!

• Indywidualna akcja Ojamy, który ze skrzydła ściął do środka i uderzył z około 20 metrów na bramkę Szumskiego, jednak piłka poszybowała nad poprzeczką.

• Faul w ofensywie Żyry na Królu. Piłka dla gospodarzy.

• Tomasz Kuczyński (Dziennik Zachodni) na twitterze: "W Gliwicach na stadionie nie widać jeszcze dyrektora Kręciny. Zacisze gabinetu to pewnie jego żywioł. Zresztą dosyć dzisiaj zimno."

• Obie drużyny już w komplecie. Teraz arbiter nie przerwał gry, mimo że Ojamaa domagał się odgwizdania faulu około 30 metrów od bramki Szumskiego.

• Ostre wejście Dudy na nogi Murawskiego, który teraz zwija się z bólu.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Piłkarze już na boisku, kapitanami zespołów są Podgórski (Piast) oraz Vrdoljak (Legia), a arbitrem spotkania będzie Jarosław Przybył z Kluczborka.

• Kogo dziś nie zobaczymy? W Piaście nie ma Martineza, Cicmana, Heberta, Izvolta, a w Legii Astiza, Augusto, Guilherme, Efira, Pinto oraz Saganowskiego.

• Zimno i wilgotno w Gliwicach, ledwie cztery stopnie. A już zapowiadano wiosnę...

• Rezerwowi Legii: Konrad Jałocha, Bartosz Bereszyński, Daniel Łukasik, Michał Kucharczyk, Jakub Kosecki, Wladimer Dwaliszwili, Orlando Sa

• Rezerwowi Piasta: Dariusz Trela, Adrian Klepczyński, Kornel Osyra, Bartosz Szeliga, Gerard Badia, Rabiola, Ruben Jurado

• Obok prezentujemy wyjściowe składy obu drużyn.

• Co ciekawego w obu zespołach? Cóż, w ekipie gości swój setny występ w barwach Legii zanotuje dzisiaj słowacki bramkarz Dusan Kuciak. W drużynie Piasta z kolei oczy będą zwrócone na... nowego dyrektora klubu i legendę internetu, Zdzisława Kręcinę.

• Piast Gliwice z kolei obecnie zajmuje w ligowej tabeli dwunaste miejsce z dorobkiem 32 punktów, ale wciąż jeszcze liczy się w walce o czołową ósemkę, do której obecnie traci pięć punktów. Do zachowania realnych szans potrzebne są jednak trzy punkty w dzisiejszym spotkaniu, co na pewno łatwe nie będzie.

• O co grają dziś oba zespoły? Lider z Warszawy chciałby zachować siedmiopunktową przewagę nad drugim w tabeli Lechem Poznań, z którym mistrzowie Polski zagrają za tydzień na Łazienkowskiej. Podopieczni Henninga Berga w dotychczasowych 26 meczach zgromadzili 51 punktów.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 27. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Piast Gliwice zmierzy się z Legią Warszawa.