Piast Gliwice 0 - 0 Podbeskidzie Bielsko-Biała

0

Podbeskidzie Bielsko-Biała

0

• Dziękuję za wspólnie spędzony czas. Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net. Już o 18-tej Śląsk Wrocław podejmie Legię Warszawa. Relację prowadził Adrian Gutowski

• 0:0, takim wynikiem kończy się mecz. Wbrew pozorom było kilka ciekawych sytuacji. Brakowało dokładności i wykończenia.

• Koniec meczu! Arbiter kończy mecz.

• Badia z rzutu wolnego, bronią się gracze Podbeskidzia. To była ostatnia akcja meczu.

• Znowu dobrze broni Zajac. Dośrodkowanie na głowę Jurado, ale udanie piąstkuje Zajac. Bardzo dobry mecz bramkarza Górali.

• Sędzia Pskit dolicza 3 minuty.

• Do końca meczu około pięć minut. Jeżeli ktoś chce zwyciężyć to to jest odpowiedni moment na atak. Przewagę ma Piast, zobaczymy co z tego wyniknie.

• Badia dobrze dośrodkował z rzutu wolnego, ale nie doskoczył do niej Jurado i piłka wyszła na aut bramkowy.

• Ożywiła się ławka rezerwowych Piasta Gliwice. Marcin Brosz pokrzykuje na swoich piłkarzy razem z drugim trenerem Dariuszem Dudkiem.

• A teraz rzut wolny Piasta. Gerard Badia przejął stałe fragmenty gry po Podgórskim, ale gracze gospodarzy nie stworzyli zagrożenia.

• Rzut wolny Podbeskidzia. Iwański dośrodkował, spadającą piłkę podbił Sokołowski, ta poleciała w kierunku bramki, ale minęła słupek.

• Jakub Szumski znów się nie popisał. Posłał daleką piłkę jeden z graczy Podbeskidzia, a bramkarz Piasta łapiąc piłkę, wypuścił ją z rąk. Na szczęście dla niego opanował ją.

• Ostatnia zmiana w drużynie Piasta. Boisko opuszcza Tomasz Podgórski, a wchodzi Pavol Cicman. Od tej chwili kapitanem gospodarzy będzie Mateusz Matras.

• Kolejna próba ataku Podbeskidzia. Dośrodkowuje Szeliga, ale piłka wybita przez obrońców.

• Strzał Chmiela, jednak obok bramki. Nadal brak celnych strzałów po stronie gości.

• Ostatnia zmiana w drużynie Leszka Ojrzyńskiego. Charles Nwaogu zmienia Piotra Malinowskiego.

• Rzut wolny dla Piasta. Źle dośrodkowuje Podgórski i przejmuje piłkę Podbeskidzie.

• Piast Gliwice - Podbeskidzie Bielsko-Biała

• Gerard Badia! Dostał podanie od Jurado na wolne pole. Przejmuje piłkę, wychodzi naprzeciw Zajaca, mija go i próbuje strzelać na pustą bramkę, ale w ostatniej chwili rękę wyciąga Zajac! Znakomita obrona bramkarza Podbeskidzia!

• Faul w ataku Podgórskiego. Podbeskidzie dostaje szansę na rozegranie akcji.

• Zmiana także w ekipie Podbeskidzia. Fabian Pawela opuszcza plac gry, wchodzi Damian Chmiel.

• ...a Wojciecha Kędziorę zmienia Kamil Wilczek.

• Podwójna zmiana u gospodarzy. Za Radosława Murawskiego wchodzi Gerard Badia...

• Strzał Szeligi z dystansu, jednak nad bramką.

• Faul Sokołowskiego i rzut wolny dla Piasta 30 metrów od bramki. Dośrodkowanie Podgórskiego, jednak spalony Horvatha.

• Pressing Jurado i Kędziory na Pietrasiaku i Łatce skutkuje niecelnym podaniem tego drugiego. Piłka przejęta przez Piasta.

• Rzut wolny dla Górali, dośrodkował Kołodziej, ale zbyt mocno. Aut bramkowy.

• Nadal atakuje Piast, Podbeskidzie na razie nie odpowiada atakiem.

• Gospodarze zmotywowani w przerwie przez Marcina Brosza, przejmują inicjatywę na początku drugiej połowy. Tak samo jak na początku meczu.

• Strzał Horvatha po stałym fragmencie gry, ale łapie piłkę Richard Zajac.

• Atak Piasta kończy się kolejnym rzutem rożnym.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Zmiana po przerwie w ekipie gości. Dariusz Kołodziej wchodzi za Krzysztofa Chrapka.

• Kilka statystyk pierwszej połowy:

• Posiadanie piłki: Piast 60%-40% Podbeskidzie
    • Strzały: Piast 11-4 Podbeskidzie
    • Strzały celne: Piast 2-0 Podbeskidzie
  • - Mamy nadzieję, że druga połowa będzie należeć do nas. Z przebiegu gry zasługujemy na prowadzenie, jednak brak nam klarownych sytuacji - powiedział Tomasz Podgórski w przerwie.

• Koniec pierwszej połowy! Kilka ciekawych sytuacji, na gole czekamy po przerwie.

• Dariusz Łatka otrzymuje ósmą żółtą kartkę w sezonie, która wyklucza go ze spotkania z Lechem Poznań w następnej kolejce.

• Piłka zagrana przez Podgórskiego z rzutu rożnego, wyskoczył do niej Kędziora, ale uderzył głową obok bramki.

• Jesteśmy na połowie Podbeskidzia. Goście próbowali wyjść na połowę Piasta, ale piłkę przejęli gospodarze i znowu akcja Piasta.

• I odpowiedź Piasta. Jednak znowu nieudana, napastnicy na spalonym.

• Znowu rzut rożny Piasta, z kontrą wychodzi Podbeskidzie. Jednak akcja zaprzepaszczona przez złe dośrodkowanie Malinowskiego, wprost w ręce Szumskiego.

• Ależ sytuacja Podgórskiego! Dostał dośrodkowanie w pole karne z lewej strony boiska. Pilnujący go Adu Kwame poślizgnął się, jednak kapitan Piasta źle przyjął i nie miał czystej sytuacji. Strzelił w Zajaca, piłka wróciła do niego, próbował strzelać drugi raz, lecz strzał przyblokował leżący Adu Kwame.

• Kolejny raz przy rzucie rożnym Podbeskidzia, Tomasz Podgórski podchodzi zbyt blisko wykonującego stałe fragmenty Macieja Iwańskiego. Cały czas bez reakcji Pawła Pskita.

• Kilka fauli graczy Podbeskidzia w środku boiska. Raz na Murawskim, drugi raz na Jurado. Jednak źle wykonane rzuty wolne przez Piasta.

• Wymiana ciosów. Raz atak Podbeskidzia, raz Piasta. Jednak bez efektów.

• Kolejny rzut rożny w tym meczu. Tym razem Piast. Podgórski, jednak wybijają piłkę gracze Podbeskidzia.

• Kędziora! Wywalczył piłkę w okolicach pola karnego, przebiegł dwa metry i strzelił, ale niecelnie. Niebezpieczny strzał napastnika Piasta, jest aktywny od początku meczu.

• Znowu akcja Podbeskidzia i wywalczony rzut wolny. Dośrodkował Iwański, ale Wojciech Kędziora wybiła na róg.

• Teraz próba ataku Podbeskidzia. Strzał z poza pola karnego Iwańskiego, ale zablokowany. Potem przerzut na lewą stronę do Sokołowskiego, ale błąd w przyjęciu kapitana Górali i piłka wychodzi na boczny aut.

• Wyjście poza pole karne Jakuba Szumskiego i wybicie piłki głową. Ryzykownie, ale udało się wybić piłkę bramkarzowi gospodarzy.

• Rzut wolny z połowy boiska. Wykonuje Maciej Iwański i płasko po ziemi podaje do niepilnowanego na czternastym metrze Sokołowskiego, który kończy to strzałem, jednak niecelnym.

• Za pierwszym razem Podgórski dośrodkowywał, jednak sędzia nakazał powtórzyć rzut wolny po przepychankach w polu karnym. Druga próba to strzał kapitana gospodarzy, ale nad bramką.

• Akcja Piasta przerwana faulem Łatki. Rzut wolny dla gospodarzy.

• Po powtórce widzimy, że Horvath zablokował piłkę ręką. Błąd arbitra, powinien być rzut karny.

• Strzelał Marek Sokołowski, ale zablokował piłkę Horvath! Mogło być niebezpiecznie.

• Szeliga kolejny raz dośrodkował piłkę na Kędziorę, ale odskoczyła piłka napastnikowi Piastunek. Rzut rożny dla gospodarzy.

• Jak dotąd Górale grają niedokładnie w ataku. Niecelne dośrodkowania i źle zagrane dalekie podania nie zagrażają Piastowi.

• Rzut rożny dla Piasta. Wykonywał Podgórski, ale obronili się goście.

• Kiks Jakuba Szumskiego. Miał szczęście, że piłka nie wpadła do bramki lub pod nogi Krzysztofa Chrapka.

• W ataku gospodarze. Chcą przeważać od początku, tak jak mówił trener Brosz.

• Uderzenie Wojciecha Kędziory! Dostał w piłkę w pole karne, wyłożył ją na lewą nogę i strzelił, ale obok bramki.

• Pierwszy rzut wolny dla Piasta. Wykonuje oczywiście Tomasz Podgórski.

• Sędzia Pskit dał znak na rozpoczęcie meczu. Zaczęli piłkarze Podbeskidzia.

• Przywitanie kapitanów: Tomasza Podgórskiego i Marka Sokołowskiego.

• Obie drużyny wychodzą z tunelu.

• Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Paweł Pskit.

• Rezerwowi Podbeskidzia: Rybansky, Chmiel, Kołodziej, Nwaogu, Kupczak, Konieczny, Stąporski.

• Rezerwowi Piasta: Trela, Klepczyński, Osyra, Król, Cicman, Wilczek, Badia.

• Znamy już składy obu drużyn.

• W dzisiejszym meczu na żółte kartki muszą uważać Krzysztof Król z Piasta oraz Dariusz Pietrasiak i Dariusz Łatka z Podbeskidzia. Całej trójce grozi pauza za kartki w następnej kolejce.

• - W defensywie, jesteśmy jedną z najlepszych drużyn ligi. Jednak w ofensywie wykazujemy za dużo nerwowości, za krótko utrzymujemy się przy piłce i jesteśmy za mało zdecydowani pod bramką rywali. Wszyscy mówią, że w zeszłym sezonie Podbeskidzie strzelało więcej. Ale miało Roberta Demjana, który nie dość, że potrafił przytrzymać piłkę w środku pola, to jeszcze był skuteczny i zdobył 14 bramek. Trudno takiego piłkarza zastąpić. Gdybyśmy grali jak u siebie, bylibyśmy w środku tabeli. Na wyjazdach jesteśmy zbyt nonszalanccy, co dobrze było widać w Białymstoku, gdzie sprezentowaliśmy rywalom dwa gole, a mogliśmy jeszcze więcej – powiedział przed meczem trener Podbeskidzia, Leszek Ojrzyński.

• - Zdajemy sobie sprawę o co gramy i to, że mamy gorszy okres, jeśli chodzi o sprawy sportowe, ale mamy dobry, ambitny zespół. Wierzę, że w niedzielę wygramy. Chcemy od początku narzucić swój styl gry, szybciej odbierać piłkę już na połowie przeciwnika. Chcemy stwarzać więcej sytuacji, to jest nasz główny cel. Ostatnio nie mieliśmy ich zbyt wielu, co było widać w meczach przeciwko Wiśle i Lechowi – powiedział przed meczem trener Piasta, Marcin Brosz.

• Najlepszymi strzelcami drużyn są Ruben Jurado(7 goli) w ekipie gospodarzy oraz Fabian Pawela(3 gole) w zespole gości.

• Obie drużyny mierzyły się dotąd piętnastokrotnie. Dziesięć razy wygrali dzisiejsi gospodarze, padły dwa remisy. W najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrano trzy mecze między tymi zespołami. Wszystkie spotkania wygrał Piast.

• Ten mecz będzie miał duże znaczenie dla układu dolnej części tabeli. W przypadku wygranej gości, zbliżą się oni do Piasta na 3 punkty, remis nie zmieni nic, a zwycięstwo Piastunek pozwoli odskoczyć im na 9 punktów od strefy spadkowej.

• W meczu rundy jesiennej tych drużyn na stadionie w Bielsko-Białej, wygrał Piast, po golu Rubena Jurado z rzutu karnego.

• Podbeskidzie Bielsko-Biała w tym sezonie zdobyło w tym sezonie 22 punkty, co daje im piętnaste miejsce w tabeli. Jednak bielszczanie fatalnie spisują się na wyjazdach. Cztery remisy i siedem porażek to bilans Górali na boiskach rywali. To pokazuje, że w dzisiejszym meczu może im być trudno, pomimo zdobycia 5 na 9 możliwych punktów wiosną. Ostatni mecz to remis 0:0 z Pogonią Szczecin. W przypadku dzisiejszego zwycięstwa zbliżyliby się do Piasta na 3 punkty, spychając Zagłębie Lubin na przedostatnie miejsce.

• Przed tym meczem Piast zajmuje w tabeli dwunaste miejsce z 28 punktami na koncie. Podopieczni Marcina Brosza nie wygrali od sześciu spotkań, a licząc jedynie mecze wiosenne zdobyli tylko jeden punkt w meczu z Widzewem(1:1). W tym meczu strzelili też swego jedynego gola w tym roku. W ostatniej kolejce przegrali z Lechem Poznań 0:4 i ich sytuacja nie jest wesoła. Ostatnie wyniki sprawiły, że słychać coraz więcej głosów mówiących o tym, że gliwiczanie stają się kandydatem do spadku.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 25. Kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Piast Gliwice zagra Podbeskidziem Bielsko-Biała. Relację poprowadzi Adrian Gutowski.