Piast Gliwice

2

Pogoń Szczecin

2

• KONIEC. Remis w Gliwcach po dobrym spotkaniu. Za uwagę dziękuje Szymon Janczyk, do zobaczenia podczas kolejnych relacji live!

• Kamil Wilczek zdobywa drugą bramkę w dzisiejszym spotkaniu! Piłka po WRZUCIE Z AUTU trafia do zawodnika Piasta, który strzałem z półobrotu zapewnia punkt gliwiczanom! Co za finisz spotkania!

• WILCZEK !!! KAPITALNA BRAMKA, PRZEPIĘKNY GOL !!!

• Król do Wilczka, ale strzelec bramki tym razem uderza niecelnie.

• Ostatnie próby ataków ze strony gospodarzy. Zanosi się na to, że trzy punkty wrócą wra z Pogonią do Szczecina. Niestety poziom widowiska nie jest już tak wysoki jak przez pierwsze kilkanaście minut.

• @Fanka - myślę że moderatorzy wywiązują się ze swoich obowiązków, chociaż dziś faktycznie brakuje takiej osoby ;-)

• Szeliga w ataku, jednak wychodzi z futbolówką poza plac gry i grę wznawia Janukiewicz.

• Było blisko! Po ładnym uderzeniu do dobitki dochodzi jeden z piłkarzy Pogoni (Bąk?) i fatalnie pudłuje!

• Trzech piłkarzy zatrzymywało Robaka, efekt? Szeliga powalił go na ziemię. Rzut wolny z groźnego sektora boiska.

• Fatalny strzał Podgórskiego - ponad bramką Janukiewicza.

• Bardzo brzydki faul Rudola, po tym jak rywal założył mu siatkę. Żółtą kartką ukarany zawodnik Pogoni a Piast ma dobrą okazję do strzału z rzutu wolnego.

• .. a za Małeckiego wchodzi Jakub Bąk.

• Za Badię wchodzi Rabiola...

• Bardzo dobry strzał Dąbrowskiego mija bramkę Treli po rykoszecie i mamy korner dla gości.

• Kwadrans do zakończenia spotkania i mamy pierwszą żółtą kartkę. Matras ogląda żółty kartonik po raz piąty w sezonie.

• Zmiana również w ekipie gości. Murayamę na boisku zastąpi Dominik Kun.

• Zmiana w drużynie Piasta. Schodzi kapitan - Murawski, wchodzi Szeliga.

• Panowie kibice - bardzo bym prosił o należyte zachowanie i nie wyzywanie się w komentarzach. Naprawdę nie na tym polega wspieranie swojego zespołu, czy to na stadionie czy też w internecie.

• Rogalski uderza z rzutu wolnego - słabo, ale piłka odbita od Murawskiego wychodzi poza końcową linię boiska i mamy korner.

• Podgórski miękko w pole karne i tylko dobre wyjścia Janukiewicza ratuje sytuację!

• Wilczek faulowany przez Dąbrowskiego, będzie groźna sytuacja z rzutu wolnego dla Piasta.

• Robak przetrzymał dwóch obrońców i głową zgrał do Akahoshiego, który zbyt mocno uderzał z powietrza i piłka poszybowała w trybuny.

• Ładna akcja Piasta zakończona bardzo słabym i niecelnym strzałem Hanzela.

• Zdjęcia z pierwszej połowy spotkania, źródło : Pogoń Szczecin SA.

Tymczasem na boisku wciąż przeważają goście. Piast boi się atakować żeby nie nadziać się na kontrę.

• pogońpogoń

• Przepiękne przerzucenie piłki przez Robaka, Rudol mocno i celnie uderza w krótki róg i pokonuje Trelę! Pogoń znów prowadzi!

• CO ZA BRAMKA !!! RUDOL ZALICZA PREMIEROWĄ BRAMKĘ W E-KLASIE !!!

• Odpowiedź Piasta zablokowana przez obrońców Pogoni! Ożywił nam się mecz w Gliwicach!

• Dwie groźne akcje Pogoni w przeciągu kilku minut! Najpierw blisko strzelenia bramki był Golla a chwilę później w słupek trafia zawodnik gospodarzy! W drugiej sytuacji bramka i tak byłaby nieuznana ponieważ Frączczak faulował zawodnika gospodarzy.

• A oto Robak w ataku.

robak

• Murayama szukał w polu karnym Robaka, jednak płaskie zagranie wybijają defensorzy Piasta.

• Robak fauluje w ataku, Piast zaczyna od rzutu wolnego na własnej połowie.

• W przerwie mieliśmy zmianę Jurado zszedł z boiska, zastąpił go Tomasz Podgórski.

• Wracamy na Stadion Miejski w Gliwicach, sędzia Raczkowski zaczyna drugą część spotkania!

• Garść statystyk po pierwszej połowie. Strzały : Piast - Pogoń 5 - 9 Strzały celne : Piast - Pogoń 3 - 3 Spalone : Piast - Pogoń 0 - 3 Rzuty rożne : Piast - Pogoń 2 - 4

• Piłkarze schodzą do szatni, koniec pierwszej części meczu!

• Sędzia Raczkowski doliczył minutę do pierwszej połowy.

• Murawski konstruuje atak Pogoni, Małecki bił piłkę w pole karne - wprost w rękawice Treli.

• Piorunująca końcówka pierwszej części spotkania w Gliwicach. Chwila nieuwagi Pogoni i znów mamy otwartą sytuację. Odważniej zaczyna grać Piast.

• Dosłownie chwilę po rozpoczęciu gry do ataku ruszył Piast. Badia dośrodkował w pole karne gdzie kapitalnie znalazł się Wilczek i strzałem głową pokonał Radosława Janukiewicza!

• Ależ odpowiedź Piasta !!! 1:1, KAMIL WILCZEK !

• Zamieszanie w polu karnym gości, Rudol strącił piłkę do Robaka, który zgasił piłkę i pokonał Trelę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL !!! MARCIN ROBAK !

• Frączczak ze skrzydła wycofał piłkę w głąb pola karnego - niestety nie było tam żadnego zawodnika w białej koszulce. Dobijał jeszcze Murawski i mamy rzut rożny.

• Badia z rzutu rożnego dośrodkował idealnie na głowę kolegi z zespołu, ten niecelnie uderzał głową na bramkę Janukiewicza.

• Błąd Golli mógł wykorzystać Wilczek ale na miejscu byli obrońcy szczecinian i mamy jedynie korner dla gospodarzy.

• Znów kapitalnie broni Trela!!! Strzelał Dąbrowski, coraz bliżej strzelenia bramki goście!

• Pojedynek Badii z Frączczakiem kończy się zwycięstwem tego drugiego. Piłkarze Pogoni natychmiast zagrywają długą piłkę do Robaka, tego z kolei uprzedza Trela.

• Kapitalnie TRELA !!! Potężne uderzenie z dystansu bodajże Robaka znakomicie broni doświadczony golkiper gliwiczan! Chwilę później dobijał Rogalski, jednak był na spalonym.

• To prawda, kibice Pogoni stawili się w Gliwicach w dość licznej jak na odległość delegacji.

• Piast mocno zepchnięty do defensywy czeka na szansę do kontrataku. Jak na razie jednak szans tych jest mało, a tak grająca Pogoń bramkę w Gliwicach strzeli na pewno...

• Rzut rożny dla Piasta. Dobre wykonanie, do piłki doszedł Wilczek ale świetnie powstrzymali go defensorzy drużyny ze Szczecina.

• Rudol "ustrzelił" Hanzela. Zawodnik gospodarzy będzie mógł kontynuować grę.

• Dariusz Trela wznawia grę. Piłkę szybko odzyskują piłkarze Pogoni.

• Frączczak zagrywał do Małeckiego, minimalnie niecelnie. Szkoda, bo były gracz Wisły miałby doskonałą szansę na zdobycie bramki.

• Proszę wybaczyć - literówka! :) Oczywiście, II trenerem Piasta jest Dariusz Dudek, a nie Dariusz Dudka.

• Kolejny korner dla Pogoni. Murayama rozegrał krótko z Akahoshim, piłka trafia w pole karne Piasta jednak na spalonym był jeden z zawodników w białych koszulkach.

• Bardzo ładna kontra gliwiczan - Wilczek zagrywał na skrzydło do Jurado, Hiszpan zszedł z futbolówką do środka i oddał strzał na bramkę Pogoni. Pewnie broni jednak Janukiewicz.

• Wysoki pressing gości przynosi skutki. Bardzo aktywny od pierwszych minut jest Patryk Małecki.

• Nieprzyjemnie faulowany zawodnik gospodarzy. Po rzucie wolnym z okolic połowy boiska do strzału głową doszedł Horvath - wprost w rękawice Janukiewicza.

• Małecki przedarł się skrzydłem i wyłożył piłkę koledze z zespołu. Akcję zatrzymali jednak obrońcy gospodarzy.

• Kapitan Piasta Gliwice - Radosław Murawski jest jednym z najmłodszych zawodników, którym powierzono opaskę kapitana. Pomocnik Piasta liczy sobie 20 wiosen.

• Pierwsze minuty pod dyktando gości, którzy konstruują kolejną akcję. Polak zatrzymuje Robaka na skrzydle.

• Dariusz Dudka (asystent trenera Marcina Brosza) zapytany przed meczem o to jak zatrzymać Robaka, odparł dość oryginalnie...

Yyy... Mam nadzieję, że Marcin nie strzeli.

Cytat tygodnia?

• Kontra za kontrę - zablokowany Małecki stracił piłkę, chwile później akcja przenosi się pod drugą bramkę. Kontrę Piasta kończy jednak słabe dośrodkowanie Hanzela.

• Ależ blisko Robak! Najlepszy asystent sezonu - Aka, dorzucał piłkę na głowę snajpera Pogoni. Ten jednak nie trafił czysto w piłkę a dobitka kolegi z zespołu trafiła w boczną siatkę!

• Małecki już szukał okazji na skrzydle, na razie z małym skutkiem bo przynosi to jedynie rzut rożny. Wykonawcą "Aka".

• Ciekawostka od Canal + Sport : taki oto tort czeka na najlepszego zawodnika dzisiejszego spotkania. Przyznajemy - jest o co walczyć! ;-)

tort

• Pogoń na biało, gospodarze na czerwono-niebiesko.

• Paweł Raczkowski gwiżdże po raz pierwszy, gramy!

• Przywitanie kapitanów - Maksymiliana Rogalskiego i Radosława Murawskiego. Za chwilę zaczynamy!

• Zwycięstwo Piasta nie sprawi że gliwiczanie awansują do grupy mistrzowskiej, jednak mogą nieco poprawić swoją pozycję w tabeli. Aktualnie Piast zajmuje 12 miejsce. Natomiast jeśli trzy punkty trafią do gości ze Szczecina, Pogoń awansuje na trzecie miejsce w tabeli, które utrzyma przynajmniej do jutra kiedy to Ruch gra z Koroną.

• Arbiter dzisiejszego spotkania - Paweł Raczkowski, prowadził już 24 mecze w ramach rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy. Sędzia z Warszawy pokazał w nich 107 żółtych kartek (z czego cztery skumulowane dały czerwoną) i trzykrotnie wyrzucił zawodnika z boiska. Raczkowski podyktował również 7 rzutów karnych. Sędzia Raczkowski był rozjemcą trzech spotkań Piasta, z których żadne nie zakończyło się zwycięstwem (remisy z Zawiszą i Widzewem oraz porażka z Koroną) oraz jednego spotkania z udziałem Pogoni Szczecin (remis z Jagiellonią).

• 15 minut do meczu! Zapraszam do typowania w komentarzach zwycięzcy dzisiejszego spotkania!

• Dzisiejszy mecz ma szczególne znaczenie dla aktualnego lidera klasyfikacji strzelców - Marcina Robaka. Snajper Pogoni wraca na stadion klubu, w którym występował przed przenosinami na drugi koniec Polski. Co ciekawe, autor 18 trafień w tym sezonie, pierwszą bramkę zdobył jeszcze w barwach Piasta. Czy dziś pogrąży swoich kolegów z Gliwic?

• Znamy składy! Wyjściowe jedenastki dostępne są po lewej stronie a tutaj ławki rezerwowych: Piast Szumski, Klepczyński, Szeliga, Podgórski, Rabiola, Carles, Izvolt Pogoń Kudła, Bąk, Kun, Ława, Lisowski, Popara, Lewandowski sklady