Piast Gliwice

1

Pogoń Szczecin

0

• Druga połowa nie była już prowadzona w tak dobrym tempie, nie oglądaliśmy tylu okazji bramkowych, co w pierwszej, ale nie mamy na co narzekać. Na zakończenie ekstraklasowego roku trafiło nam się całkiem dobre spotkanie. Piast mądrze bronił się po strzelonym golu, choć bardziej sprawiedliwym wynikiem byłby chyba dzisiaj remis. No cóż, pozostaje nam czekać do 13. lutego, kiedy T-Mobile Ekstraklasa wznowi rozgrywki, a tymczasem już tylko się pożegnać. Za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski.

• Ostatni gwizdek na boiskach T-Mobile Ekstraklasy w tym roku! Piast ogrywa Pogoń!

• Frączczak uderzył z okolic szesnastego metra od bramki, ale piłka minęła słupek

• Murawski dośrodkował z rzutu rożnego, ale dobrze piąstkował bramkarz Piasta

• Cztery minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

• Murawski próbował zagrać piłkę za linię obrony do Frączczaka, ale wyłapał ją Szmatuła

• Było blisko wyrównania! Po dośrodkowaniu Murawskiego z rzutu rożnego minimalnie pomylił się Golla!

• Zwoliński oddał strzał na bramkę, ale został zablokowany

• Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska strzelać próbował Badia, niedokładnie piłkę wybijał Rudol i po zamieszaniu trafiła ona do Wilczka, a on się nie pomylił! Jak odpowie Pogoń?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Kamil Wilczek! 1:0 dla Piasta!

• Murayama dośrodkował z lewej strony boiska, ale zrobił to kiepsko i piłka wyszła na aut bramkowy

• Zwoliński starał się zaatakować indywidualnie, ale nie dość że stracił piłkę, to następnie faulował i dostał żółtą kartkę

• Frączczak oddał strzał głową po dośrodkowaniu Kuna z prawej strony boiska, ale piłka minęła bramkę

• Zwoliński! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka spadła pod jego nogi, ale po tym jak oddał strzał, świetnie interweniował bramkarz!

• Tym razem Rogalski zebrał piłkę wybitą z pola karnego i zdecydował się na kolejny strzał, ale piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny

• Rogalski! Bardzo dobry strzał z dystansu, Szmatuła z trudem paruje to uderzenie na rzut rożny!

• Zawodnik Pogoni już wrócił na boisko i to właśnie goście są przy piłce

• Golla przeszedł za linię boczną, wracamy do gry

• Golla złapał kontuzję po starciu z Wilczkiem i leży na boisku

• Próba prostopadłego podania od Rogalskiego do napastnika, ale niedokładna. Piłkę przejęli gospodarze

• Dominik Kun oddał strzał sprzed pola karnego, ale piłka nie trafiła nawet w światło bramki

• I już było blisko gola! Badia dośrodkował z rzutu rożnego, a nieznacznie pomylił się Hebert!

• Sędzia daje znak, drugą połowę zaczynają goście

• Piłkarze obu drużyn już wrócili na boisko, żadnych zmian nie mamy i zaraz wznowimy grę

• To były naprawdę bardzo dobre trzy kwadranse. Obie drużyny stworzyły sobie po kilka bardzo dogodnych sytuacji podbramkowych i jedyne, czego na razie nam brakuje, to gole. Oby po przerwie to ostatnie uległo zmianie

• I właśnie teraz Paweł Gil kończy pierwszą część meczu

• Rogalski! Zdecydował się na strzał z rzutu wolnego z dalszej odległości i niewiele się pomylił!

• Dwie minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy meczu

• Jurado dośrodkował z lewej strony boiska, a Szeliga zgrał piłkę przed pole karne do Wilczka, ale jego strzał był fatalny. Piłka poleciała zdecydowanie za wysoko

• Jurado zagrał świetną piłkę za linię obrony do Wilczka, ale jego strzał był już niedokładny

• Znowu gorąco pod bramką Piasta! Murayama przeprowadził indywidualną akcję i choć stracił piłkę na wysokości pola karnego, to przejął ją Frączczak. Z jego strzałem z trudem poradził sobie bramkarz!

• Rogalski! Dobry strzał z dystansu, odbija piłkę bramkarz! Po chwili sprzed pola karnego uderzył Murawski, ale w tej sytuacji piłka wyraźnie minęła bramkę

• Matynia dośrodkował z lewej strony boiska, a piłka po odbiciu się od Klepczyńskiego wyszła na rzut rożny

• Murawski dośrodkował z rzutu wolnego, ale wybili piłkę obrońcy Piasta

• A teraz Osyra faulował Szeligę na własnej połowie boiska

• Osyra oddał strzał głową po dośrodkowaniu Vassiljeva z rzutu rożnego, ale piłka poleciała obok bramki

• Janukiewicz! Szeliga dośrodkował z prawej strony boiska, a wybitą z szesnastki piłkę zebrał Wilczek. Zagrał on prostopadłe podanie do Jurado, ale ten przegrał sytuację sam na sam z bramkarzem!

• Długie podanie w kierunku Badii, ale niedokładne. Od bramki grę wznowi Janukiewicz

• Murawski oddał strzał z dystansu, ale i on nie potrafił trafić w światło bramki

• A teraz Szeliga zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka poleciała dość daleko od bramki

• Świetna kontra Piasta, Szeliga wszedł z piłką w pole karne, ale jego dośrodkowanie w kierunku Badii było już niedokładne. Piłkę mają goście

• Zwoliński oddał strzał sprzed pola karnego, ale Szmatuła interweniował z dużym spokojem

• Było blisko gola! Po dośrodkowaniu Rogalskiego z lewej strony boiska, kompletnie niepilnowany w polu karnym gospodarzy był Rudol, ale piłka po jego strzale minęła bramkę!

• Badia oddał strzał na bramkę, ale zrobił to za lekko i nie mógł sprawić kłopotów Janukiewiczowi

• Troszkę dłużej są teraz przy piłce goście, ale niewiele z tego wynika

• Zapowiadana zmiana w ekipie Pogoni. Maciej Dąbrowski wchodzi za Hernaniego

• Zwoliński oddał strzał z dystansu, ale spokojnie piłkę chwycił bramkarz

• Szeliga już wrócił na boisko, a Hernani dzisiaj tego nie zrobi. Będzie potrzebna zmiana

• Znowu groźnie pod bramką gości! Vassiljev świetnie dośrodkował z prawej strony boiska, a Badia oddał dobry, acz niecelny strzał z woleja!

• Jurado! Dobry strzał głową po dośrodkowaniu Vassiljeva z rzutu wolnego, piłka nieznacznie minęła bramkę!

• Hernani za to wejście ukarany żółtą kartką i na razie obaj piłkarze zostali zniesieni za linię boczną. Wracamy do gry

• Zderzyli się teraz Szeliga i Hernani i obaj piłkarze leżą na boisku

• No i mamy pierwszy dzisiaj strzał na bramkę. Kamil Wilczek przymierzył sprzed pola karnego, ale Janukiewicz spokojnie złapał piłkę

• Rudol dośrodkował z prawej strony boiska, ale Zwoliński nie sięgnął piłki i ta wyszła na aut bramkowy

• Spokojny początek z obu stron. Ani jedni, ani drudzy nie zdecydowali się jeszcze na jakiś szybszy atak, gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska

• Paweł Gil daje znak, zaczynają gospodarze!

• Co ciekawe, na poziomie Ekstraklasy Pogoń w Gliwicach jeszcze nie wygrała. Piłkarze już wychodzą na boisku i niedługo przekonamy się, czy szczecinianie przerwą tę słabą serię

• Jeśli w tym sezonie Piast na własnym boisku strzelał gola jako pierwszy, to wygrywał za każdym razem. Czy dzisiaj też wpakuje piłkę do bramki przed rywalem?

• Wiemy, że to będzie trudny mecz. Piast jest bardzo efektywny i silny u siebie. Teraz przegrał z Lechią, ale myślę, że to jest silny zespół - powiedział przed tym meczem Jan Kocian

• W poprzednim sezonie jedni i drudzy mierzyli się ze sobą dwukrotnie. Najpierw 4:0 przed własną publicznością wygrała Pogoń, w rewanżu padł remis 2:2. Średnia goli, cztery na mecz, jest więc okazała i miejmy nadzieję, że dzisiaj padnie ich przynajmniej tyle samo

• W swojej historii obie te drużyny mierzyły się ze sobą 17 razy. Bilans jest korzystniejszy dla szczecinian, którzy wygrali siedem razy, pięć razy wygrał Piast i pięciokrotnie ich spotkania kończyły się remisami

• W tabeli ligowej ten mecz za bardzo nie namiesza. Piast z 23 punktami jest jedenasty i może najwyżej awansować o jedną lokatę. Pogoń jest siódma i 26 punktów, dzięki czemu również dzisiaj może przeskoczyć tylko o jedną pozycję i zająć na koniec roku szóste miejsce, które okupuje aktualnie Górnik Zabrze

• Ławka rezerwowych gospodarzy: Cifuentes, Horvath, Janczyk, Mokwa, Murawski, Podgórski, Zivec

• Ławka rezerwowych gości: Kudła, Nunes, Dąbrowski, Walski, Wojtkowski, Bąk, Okuno

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów, za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych. Tymczasem zapoznajcie się z zapowiedzią tego spotkania, którą przygotował dla Was Wojciech Grzegorzyca

• Witamy! Już za około 35 minut rozpocznie się ostatni tegoroczny mecz T-Mobile Ekstraklasy. Piast Gliwice kontra Pogoń Szczecin, zapraszamy na relację live z tego wydarzenia!