Śląsk Wrocław

0

• Drugi gol dla Piasta został jednak zapisany jako trafienie samobójcze Juana Calahorro

• Dziękuję za śledzenie relacji i żegnam się, Dariusz Kosiński.

• W tym spotkaniu częściej od ładnych akcji czy dobrych strzeleckich prób widzieliśmy faule i żółte kartoniki. W pierwszej połowie lepszy był Śląsk, ale czerwona kartka dla Danielewicza podcięła skrzydła zawodnikom Tadeusza Pawłowskiego. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Łukasz Hanzel, który na murawie pojawił się dopiero w 67. minucie spotkania.

• Koniec spotkania! Piast wygrywa ze Śląskiem po dwóch bramkach Łukasza Hanzela!

• Trwa oblężenie bramki Piasta, ale dobrze w bramce spisuje się Rusov.

• Rzut rożny dla Śląska, to będzie jedna z ostatnich szans na strzelenie bramki.

• Druga połowa spotkania potrwa o cztery minuty dłużej.

• Carles Martinez zastępuje zmęczonego Konstantina Vassiljeva.

• Podgórski próbował podwyższyć prowadzenie, zabrakło niewiele.

• Łukasz Hanzel oddał teoretycznie niegroźny strzał, piłka odbiła się jednak od nogi Callahoro i wpadła do bramki Śląska.

• GOOOOOOOOOOOL! HANZEL PO RAZ DRUGI!

• Flavio próbował głową, ale minimalnie się pomylił!

• Marco Paixao z dystansu, ale tak słaby strzał nie ma prawa zaskoczyć Rusova.

• Śląsk grając w osłabieniu ma problemy z kreowaniem akcji. Dudu próbował centrować, ale dziś robi to bardzo niedokładnie.

• Zmiana też w zespole Śląska. Roberta Picha zastępuje Juan Calahorro.

• Bartosz Szeliga zastępuje Rubena Jurado.

• Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska w polu karnym Śląska zrobiło się zamieszanie, piłka wpadła pod nogi Hanzela, a ten pokonał Mariusza Pawełka!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! HANZEL!

• Jurado próbował dobrze zgrać piłkę do Wilczka, ale świetnie w bramce interweniował Pawełek.

• Peter Grajciar wbiega na murawę w miejsce Kamila Dankowskiego.

• Kolejna próba najlepszego strzelca Piasta, Kamila Wilczka, ale znów niecelnie.

• Łukasz Hanzel zastępuje Adriana Klepczyńskiego.

• Danielewicz fauluje Jurado i dostaje drugą żółtą kartkę! 7 minut po wejściu na boisko!

• Kolejna próba dośrodkowania ze strony Dudu, ale tym razem obrońca gości wykopał piłkę w trybuny.

• Pomocy sztabu medycznego potrzebuje Kamil Wilczek.

• Danielewicz upomniany żółtym kartonikiem chwilę po wejściu na boisku. Zawodnik Śląska został ukarany za faul.

• Krzysztof Danielewicz zmienia Lukasa Droppę.

• Droppa otrzymuje żółtą kartkę za faul na Mokwie.

• Pich świetnie uderza z dystansu, Rusov wybija piłkę przed siebie, ale tam nie było żadnego zawodnika Śląska Wrocław.

• Podgórski faulował Droppę, żółta kartka.

• Źle obliczył lot piłki Pawełek, bliski szczęścia był Wilczek! Chwilę później napastnik Piasta znów próbował, ale tym razem bramkarz Śląska dobrze interweniował.

• Minęło raptem 5. minut drugiej połowy, a emocji mieliśmy już tyle co w całej pierwszej! Bardzo aktywny jest Moskwik, a po stronie Śląska ciekawą akcję przeprowadził Dankowski.

• Ależ początek Piasta! Dobrze uderzał Moskwik, ale strzał blokują obrońcy Śląska.

• Wracamy na stadion w Gliwicach! Oby druga połowa była ciekawsza niż pierwsza, czekamy na bramki!

• Pierwsza połowa spotkania już za nami. Na początku obie drużyny grały bardzo zachowawczo i na murawie wiało nudą, ale później zrobiło się ciekawie i obie drużyny miały szanse na zdobycie bramki. Lepiej zaprezentowali się gracze Śląska, którzy powinni prowadzić po świetnej akcji Droppy, który ostatecznie minimalnie się pomylił.

• Tomasz Musiał kończy pierwszą połowę spotkania!

• Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego, zamieszanie w polu karnym Śląska, ale ostatecznie sytuację wyjaśnia Mariusz Pawełek.

• Kolejna próba z dystansu, tym razem Flavio Paixao. Portugalczyk dobrze złożył się do strzału, ale obrońcy Piasta skutecznie zablokowali to uderzenie.

• Coraz lepsze tempo spotkania, obie drużyny otworzyły się i zaczynają tworzyć ciekawe sytuacje. Tym razem z dystansu strzelał Dankowski, ale dobrze w bramce spisuje się Rusov.

• Pozwala grać dziś sędzia Musiał. Ostre starcie Celebana, ale arbiter nie używa gwizdka.

• Droppa z 20. metrów, ale niecelnie. Śląsk coraz częściej zagraża bramce Rusova.

• Jak on tego nie strzelił?! Piękna akcja Śląska, Droppa z 16. metrów uderzał technicznie, ale piłka przeleciała nad poprzeczką! To powinien być gol dla Śląska!

• Pierwsze dośrodkowanie znowu za krótkie, ale potem Dudu zagrał już bardzo dobrze na głowę Marco Paixao i pomylił się nieznacznie!

• Wspaniałe prostopadłe podanie Hołoty do Zielińskiego, ten próbował zgrać piłkę w pole karne, ale w ostatniej chwili akcję przerywa Osyra. Będzie korner dla gości.

• Za faul na Tomaszu Podgórskim żółtą kartkę obejrzał Dudu Paraiba.

• Strzału próbował Jurado, ale dobrze blokują to obrońcy Śląska.

• 20 minut spotkania za nami, a na boisku dzieje się naprawdę niewiele. Dużo niedokładności, mało pomysłu na grę. Najciekawszą okazję miał Flavio Paixao, ale zamiast strzelać na bramkę Rusova, szukał jeszcze dogrania do kolegów.

• Kolejny rzut rożny dla Śląska, ale znów nic z niego nie wyszło. Stałe fragmenty gry na razie nie wychodzą gościom.

• Kamil WIlczek ukarany żółtym kartonikiem.

• Hebert blokuje dośrodkowanie Flavio, będzie rzut rożny dla Śląska.

• W poprzedniej akcji Flavio niepotrzebnie próbował dogrywać piłkę do swojego brata, to była idealna sytuacja do oddania strzału.

• W końcu dobra akcja gości, ale po zamieszaniu w polu karnym Rusova obrońcy Piasta skutecznie wybijają piłkę.

• Kolejne dośrodkowanie Piasta, ale znów zbyt mocno. Brakuje dokładności w atakach Piasta.

• Klepczyński z dystansu, brakowało niewiele!

• Sporo gry w środku pola, na razie żaden zespół nie był w stanie stworzyć sobie groźnej sytuacji do zdobycia bramki.

• Lekki faul Podgórskiego, Hateley potrzebował chwili by dojść do siebie.

• Droppa uderzał z dystansu, ale Rusov pewnie łapie piłkę

• Piast spokojnie rozpoczyna spotkanie, gospodarze na razie starają się utrzymać przy piłce i spokojnie konstruują akcje.

• Zaczynamy! Czy Śląsk po raz pierwszy wygra na wiosnę? A może trzy punkty zgarną gospodarze? Emocji nie zabraknie!

• Co ciekawe, dziś na baczności musi mieć się Flavio Paixao - jeżeli obejrzy dziś żółty kartonik, zabraknie go w następnym spotkaniu.

• Dziś bez wątpienia czeka nas pojedynek dwóch snajperów - Flavio Paixao i Kamila Wilczka. Napastnik Piasta zdobył w tym sezonie 12 bramek, a Portugalczyk trafił 14 razy. Kto dziś będzie górą?

WKS Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 3:0

Wiosną piłkarze Śląska ewidentnie nie mogą się odblokować i nadal nie wygrali jeszcze ani jednego spotkania. Wrocławianie dotąd zanotowali aż pięć remisów i dwie porażki, a przed tygodniem podzielili się punktami z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego zajmują obecnie czwarte miejsce w tabeli, a do drugiej Jagiellonii tracą dwa punkty.

- W sobotę zagramy kolejny mecz, który ma przybliżyć nas do realizacji naszych przedsezonowych założeń. Mam do dyspozycji wszystkich swoich zawodników, nikt już nie narzeka na urazy. Również Lukas Droppa, który miał problemy z plecami jest już zdrowy. Na Piasta wyjdziemy zatem najmocniejszym składem, a celem będą jak zwykle trzy punkty - powiedział Tadeusz Pawłowski na przedmeczowej konferencji.

Rywalem Śląska będzie Piast, który pod wodzą Radoslava Latala nie wygrał jeszcze ani jednego spotkania. W Gliwicach kibice zaczynają zastanawiać się, czy zwolnienie Angela Pereza Garcii miało sens, bowiem zmiana szkoleniowca pozytywnie nie zadziałała na gliwiczan, którzy obecnie plasują się na trzynastym miejscu, tracąc do ostatniego Zawiszy tylko cztery „oczka”.