0

Wisła Kraków

1

• Piast Gliwice - Wisła Kraków 0:1

• Piast, tak jak wczoraj Jagiellonia w Chorzowie, nie mógł dzisiaj zdobyć choćby punktu nie oddając ani jednego groźnego strzału na bramkę Miśkiewicza. Wisła wskakuje na drugie miejsce w ligowej tabeli, Piast pozostaje jedenasty. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Wisła zwycięża w Gliwicach 1:0!

• Źle wyprowadzony kontratak przez Donalda Guerriera.

• W Wiśle Fabian Burdenski (!) za Emmanuela Sarkiego.

• Wojciech Kędziora zmienia Victora Nikiemę.

• Bardzo niewiele czasu zostało gospodarzom na wyrównanie. Wisła bliska drugiego wyjazdowego triumfu w tym sezonie.

• Sarki złapany na spalonym.

• Mogło być 1:1!!! Badia dośrodkował idealnie na głowę Jurado, ale ten minimalnie przestrzelił!!!

• Piast wciąż pozostaje bez celnego strzału na bramkę Miśkiewicza.

• Guerrier nie zrozumiał się ze Stiliciem w akcji ofensywnej.

• Pierwsza zmiana w Wiśle. Ostoja Stjepanović za Łukasza Gargułę.

• Około kwadransa do końca. Czy Piast jest jeszcze w stanie wyrównać?

• Gerard Badia wchodzi w miejsce Radosława Murawskiego.

• Gospodarze poradzili sobie z centrą Garguły, ale chwilę później Wisła zdobyła kolejny rzut rożny.

• Stilić wywalczył rzut rożny dla Wisły.

• Miśkiewicz pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu w pole karne.

• Po błędzie Sarkiego Piastunki wyszły we trzech na jednego obrońcę Wisły, ale właśnie Piotr Brożek zatrzymał Wilczka.

• Siatkówka w wykonaniu Kornela Osyry 30 metrów przed własną bramką. Rzut wolny dla Wisły, jednak Garguła dośrodkował źle.

• Piast Gliwice - Wisła KrakówPiast Gliwice - Wisła Kraków

• Nie potrafi Piast odpowiednio zareagować po utracie gola. Gliwiczanie są na razie bezradni.

• Co ciekawe, Wisła prowadzi 1:0, ale po raz ostatni wygrała na wyjeździe... w sierpniu, w meczu 2. kolejki w Kielcach przeciwko Koronie.

• Beznadziejne dośrodkowanie Sarkiego z prawej strony boiska.

• Ależ kocioł w polu bramkowym Piasta! Ani Brożek, ani Guerrier nie potrafili jednak trafić do siatki!

• Kamil Wilczek zmienia Tomasza Podgórskiego. Setny mecz w Ekstraklasie Wilczka.

• Hebert nie dostał żółtej kartki za sprowokowaną jedenastkę.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Łukasz Garguła strzela w środek bramki, Szumski ląduje w swoim lewym rogu i 1:0 dla Wisły!

• Rzut karny dla Wisły! Hebert ręką zagarnął piłkę w akcji Stilicia, choć nie wiem, czy mógł cokolwiek innego z tą ręką zrobić. Tak czy siak, z jedenastki pan Borski się wybroni.

• No wreszcie. Sarki dostał dobre podanie od Garguły i z kilkunastu metrów starał się zaskoczyć Szumskiego, ale bramkarz Piasta odbił piłkę!

• Obie drużyny wciąż bez celnego strzału na którąkolwiek z bramek...

• Korner dla gospodarzy.

• Faul w ofensywie Rabioli w środku pola.

• Beznadziejna próba Murawskiego z bardzo dalekiego dystansu.

• Nic ciekawego po kornerze się nie wydarzyło.

• Po centrze Podgórskiego Bunoza musiał wybić piłkę na rzut rożny.

• I już strzał z dystansu Hanzela - niecelny.

• Wznawiamy grę!

• Słaby mecz w Gliwicach. Żadnej stuprocentowej sytuacji, mało celnych strzałów i zasłużony bezbramkowy remis.

• Kibice Piasta na meczu z WisłąKibice Piasta na meczu z Wisłą

• Koniec pierwszej połowy. Piast - Wisła 0:0.

• Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Sarki minął Szeligę, ale jego dośrodkowanie łapie Szumski.

• Wisła miała kolejny rzut rożny, ale centra Garguły nie trafiła na głowę żadnego z podopiecznych Smudy.

• Jeszcze jedna przerwa w grze z powodu urazu, tym razem Mateusza Matrasa.

• Krótka dominacja Wisły nie przyniosła stuprocentowej sytuacji pod bramką Szumskiego.

• Po dośrodkowaniu Podgórskiego do strzału głową doszedł Rabiola, ale uderzył obok bramki Wisły!

• Stilić! Bośniak fatalnie rozegrał akcję Wisły - gdy mógł zagrać do jednego z trzech kolegów, zdecydował się na strzał i nie ma bramki.

• Murawski opatrywany na murawie po zderzeniu ze Stiliciem.

• Szumski musiał interweniować poza szesnastką, jako że do długiej piłki gonił niesamowicie rozpędzony Guerrier.

• Niepewna interwencja Miśkiewicza po wrzutce Podgórskiego, ale wszystko skończyło się szczęśliwie dla gości. Wciąż 0:0.

• Zdaniem sędziego Borskiego Rabiola wywalczył rzut rożny w walce z Głowackim, co okazało się zupełnie nietrafioną decyzją.

• Garguła wywalczył piłkę pod polem karnym Piasta i wywalczył korner, po którym jednak dośrodkował futbolówkę wprost w ręce bramkarza gospodarzy.

• Szumski musiał piąstkować piłkę po dośrodkowaniu Stilicia, a następnie uprzedzić także w polu karnym Guerriera.

• Po akcji Wisły Guerrier został zablokowany w polu karnym gospodarzy. Korner.

• Jest i kartka dla Burligi za zapaśnicze powalenie Hanzela.

• Żółta kartka dla Nikiemy za taktyczny faul na Sarkim.

• Zero zagrożenia dla bramki Wisły po tym stałym fragmencie gry.

• Korner dla Piasta po akcji Matrasa.

• Groźną centrę Hanzela zdołał przeciąć Głowacki.

• Niezłe tempo tego meczu, ale brakuje klarownych okazji strzeleckich.

• Kwadrans gry za nami. Pierwsza jego część należała do Piasta, ale druga już do Wisły, która zaczyna przejmować kontrolę nad wydarzeniami na murawie.

• Wiślacy wyszli teraz dwóch na jednego obrońcę Piasta, ale Paweł Brożek zbyt długo zwlekał z oddaniem piłki Gargule i zmarnował dobrą szansę na wyjście na prowadzenie.

• Gospodarze poradzili sobie z centrą Stilicia z narożnika boiska. Chwilę później Bośniak nie potrafił oddać dobrego strzału z okolic linii pola karnego.

• Kolejny ranny na murawie. Tym razem Hebert potrzebuje pomocy medycznej. Rękę opatrywaną ma z kolei Piotr Brożek.

• Sarki wywalczył rzut rożny dla Wisły.

• Głowacki wraca na plac gry.

• Beznadziejne dośrodkowanie Stilicia spod linii końcowej. Strata.

• Leży na murawie Arkadiusz Głowacki w jednym ze starć powietrznych. Marcin Borski dość długo zwlekał z przerwaniem gry.

• Ładna akcja Piasta. Szeliga zagrał w pole karne do Rabioli, ten wycofał piłkę do Murawskiego, który został zablokowany przez Stilicia i piłka wyleciała na korner.

• Wisła w pierwszych minutach wygląda bardzo niewyraźnie. To gospodarze mają inicjatywę.

• Piast atakuje agresywnym pressingiem już na połowie rywala. Nikiema brzydko fauluje Stilicia w środku pola.

• Mamy pierwszy strzał. Zza pola karnego obok bramki uderzył Murawski.

• Rozpoczynamy mecz!

• Minuta ciszy ku pamięci osób związanych z Piastem, Jacka Górnicza i Lesława Gila. Szkoda tylko, że zakłócona przez śpiewających swój hymn kibiców Wisły.

• Obie drużyny wychodzą na murawę Stadionu Miejskiego w Gliwicach.

• POLUB NAS NA FACEBOOKU

PIAST GLIWICE EKSTRAKLASA.NET

• Pięć minut do rozpoczęcia meczu, który poprowadzi sędzia z Warszawy, Marcin Borski.

• Rezerwowi Wisły: Gerard Bieszczad, Michał Nalepa, Osman Chavez, Alan Uryga, Ostoja Stjepanović, Michał Szewczyk, Fabian Burdenski.

• Rezerwowi Piasta: Dariusz Trela, Adrian Klepczyński, Jan Polak, Gerard Badia, Matej Izvolt, Kamil Wilczek, Wojciech Kędziora.

• Obok prezentujemy składy obu drużyn. W Piaście warto zapoznać się ze wspomnianą formacją obronną w składzie Matras-Osyra-Hebert-Szeliga, zupełnie odmienną od tych wystawianych jesienią w tym zespole. W Wiśle od pierwszej minuty debiutuje Semir Stilić.

• W dzisiejszym meczu ciężko wskazać faworyta. Z jednej strony, znacznie wyżej w tabeli znajduje się Wisła, ale trzeba pamiętać, jak słabo Biała Gwiazda spisuje się na wyjazdach, gdzie wygrała zaledwie jeden z dziesięciu rozegranych spotkań. Piast z kolei większość punktów zdobywa na własnym stadionie, ale gdy się spojrzy na skład obrony drużyny Marcina Brosza, to można mieć dużo wątpliwości.

• Lech - Śląsk 2:1
  • Biała Gwiazda przed dzisiejszym meczem zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji z dorobkiem 37 punktów. Wisła może jeszcze dziś jednak wskoczyć na pozycję wicelidera, ale zawodnicy Franciszka Smudy w tym celu musieliby pokonać Piasta.

• Piast Gliwice przed tym spotkaniem zajmuje w tabeli jedenaste miejsce z dorobkiem 27 punktów. Co ciekawe, jeśli dziś podopieczni Marcina Brosza pokonają Białą Gwiazdę, to wejdą nawet do pierwszej ósemki, jako że tracą do ósmej Cracovii ledwie trzy punkty, a mają lepszy bilans meczów bezpośrednich.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 22. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Piast Gliwice mierzy się z Wisłą Kraków.