Piast Gliwice

0

Wisła Kraków

0

• Zacięte spotkanie Piasta z Wisłą kończy się zasłużonym podziałem punktów. Szkoda tylko, że zabrakło bramek, bo sytuacje na pewno na nie były. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu!

• Ostatni strzał z dystansu Sarkiego poszybował ponad bramką Cifuentesa!

• Prosta strata Piasta na własnej połowie! Brożek rozegrał dwójkowo piłkę ze Stiliciem, po czym został zablokowany przez Heberta!

• Trzy minuty doliczone do tego meczu.

• Podgórski! To mogła być piłka meczowa! Pomocnik Piasta przegrywa jednak pojedynek z Buchalikiem w bardzo dobrej sytuacji do objęcia prowadzenia!

• Głowacki ofiarnie blokuje teraz uderzenie z dystansu Ziveca.

• Zamieszanie w polu karnym Wisły po rzucie wolnym dla Piasta kończy się bardzo nieudanym strzałem z 18 metrów Osyry.

• Na boisku pojawia się także Jurado, który zmienia Szeligę.

• Stępiński zmienia Guerriera wśród gości.

• Żółta kartka dla Sadloka za ostry faul na Podgórskim.

• W odpowiedzi dośrodkowanie Boguskiego nie znajduje Brożka i wychodzi poza plac gry.

• Zamieszanie w polu karnym Wisły. Osyra z bardzo ostrego kąta uderza z powietrza bardzo niecelnie.

• Po interwencji Sarkiego gospodarze mają teraz rzut rożny.

• Dudka uderza z dystansu, a po rykoszecie piłka wpada w ręce Cifuentesa. Po chwili Guzmics faulem przerywa akcję Piasta i ogląda żółtą kartkę.

• Z kolei w ekipie Wisły Sarki wchodzi w miejsce Burligi.

• Wśród gospodarzy Podgórski zmienia Badię.

• Stilić huknął zza pola karnego wyraźnie obok gliwickiej bramki. Będą zmiany w obu zespołach.

• 5 450 widzów dzisiaj na stadionie Piasta. Tymczasem piłka trafia w pole karne do Badii, który z kilkunastu metrów uderza mocno ponad poprzeczką!

• Kwadrans do końca tego spotkania. Czy jeszcze zobaczymy jakieś bramki w Gliwicach?

• Rzut rożny dla Wisły po interwencji Klepczyńskiego.

• Badia z rzutu wolnego z 30 metrów uderza w sam środek muru gości.

• Teraz z kolei Uryga ukarany za faul na Szelidze.

• Hanzel zmienia Vassiljeva w ekipie gospodarzy.

• Szeliga ukarany kartką za faul na Guzmicsu.

• Guerrier przejął piłkę na połowie rywala, ale wypuścił ją sobie tak daleko, że zdołał dobrze interweniować Cifuentes.

• Stilić ładnie w pole karne dograł piłkę do wbiegającego Burligi, ale ten wyszedł z piłką poza plac gry.

• Bardzo nieudane uderzenie Badii z dystansu. Piłka poszybowała w trybuny.

• Kapitalna akcja Badii! Hiszpan zabawił się z Sadlokiem, a potem rozegrał piłkę z Wilczkiem tak, że wyszedł sam na sam z Buchalikiem i przegrał ten pojedynek!

• Stilić z rzutu wolnego uderza prosto w mur.

• Hebert fauluje Brożka tuż przed polem karnym. Kolejny wolny dla Wisły i kolejna żółta kartka dla zawodników Piasta.

• Guerrier z Klepczyńskim dość boleśnie się zderzyli i obaj potrzebują pomocy medycznej.

• Kartka dla Stilicia za faul taktyczny.

• Dudka strzela mocno i celnie, ale odbija piłkę Cifuentes!

• Osyra faulował Brożka tuż przy narożniku pola karnego. Rzut wolny dla Wisły.

• Klepczyński przy linii końcowej minął Sadloka, ale jego dośrodkowanie zablokował Guzmics. Zdaniem gracza gospodarzy Węgier zrobił to ręką, ale sędzia był innego zdania.

• Szansa dla Wisły! Po kontrataku Brożek wykłada piłkę na 16. metr Boguskiemu, ale ten uderza płasko zbyt lekko, żeby pokonać Cifuentesa!

• Vassiljev przed pole karne do Badii, ale jego uderzenie z dystansu zostaje zablokowane przez wiślaków.

• Klepczyński zdobywa korner dla Piasta.

• Wznawiamy grę w Gliwicach!

• Pierwsze 20 minut tego spotkania było naprawdę dobre, ale potem widowisko zdecydowanie siadło. Piast mógł wyjść na prowadzenie tuż przed przerwą, ale strzał Badii trafił tylko w słupek bramki Buchalika. Do przerwy 0:0, miejmy nadzieję, że więcej emocji będzie w drugiej połowie.

• Koniec pierwszej połowy!

• Kombinacyjna akcja Piasta przerwana przez sędziego, który dopatrzył się spalonego Badii. Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• To powinien być gol!!! Po kapitalnej akcji skrzydłem Ziveca, piłka trafia na 15. metr do Badii, który ładnym technicznym strzałem uderza tylko w słupek!

• Buchalik dobrze wychodzi z bramki i łapie dośrodkowanie Szeligi z prawego skrzydła.

• Szeliga mocno ucierpiał w starciu z Guzmicsem, który wyraźnie faulował swojego przeciwnika. Skrzydłowy Piasta szybko wraca do gry.

• Znowu po rzucie rożnym piłka spada pod nogi Urygi! Ten wycofuje ją przed pole karne do Boguskiego, który zostaje zablokowany. Futbolówka jednak trafia jeszcze w pole karne do Stilicia, ale ten z ostrego kąta uderza ponad poprzeczką!

• Boguski wywalczył rzut rożny dla Wisły.

• Wisła ma teraz przewagę optyczną, ale niewiele z tego wynika. Siadło wyraźnie nam to spotkanie.

• Najsłabszy fragment tego spotkania. Obie drużyny wyraźnie się uspokoiły.

• Teraz z kolei napomniany Boguski za sfaulowanie Martineza.

• Żółta kartka dla Klepczyńskiego za faul na Guerrierze. Ten piłkarz nie zagra w następnym spotkaniu, bo to jego czwarte napomnienie w tym sezonie.

• Dwadzieścia minut gry za nami. Ciekawe spotkanie w Gliwicach, to trzeba przyznać, ale na razie brakuje goli.

• Korner dla Piasta przynosi teraz bardzo niecelny strzał zza szesnastki Wilczka.

• Uryga! Pomocnik Wisły dopadł do bezpańskiej piłki w polu karnym, ale jego uderzenie zablokował Piotr Brożek!

• Bardzo ładna akcja Wisły. Gdyby Brożek dograł przed bramkę do Boguskiego, byłoby 0:1, ale jest tylko rzut rożny.

• Teraz z kolei po drugiej stronie boiska Guerrier zdobywa korner dla Białej Gwiazdy, ale po nim nie było zagrożenia dla bramki Cifuentesa.

• Badia dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie doszedł do niej Martinez, ale głową uderzył bardzo niecelnie.

• Badia w walce z Głowackim wywalczył rzut rożny dla Piasta.

• Piotr Brożek ostrzeżony przez sędziego za ostry faul na Boguskim. Następnym razem będzie kartka.

• Szansa dla Wisły! Piłka zagrana przed bramkę Piasta, gdzie nie trafia w nią Brożek, a uderzenie Burligi z ostrego kąta blokują gliwiczanie!

• Szeliga z dystansu uderzył wysoko ponad poprzeczką bramki Wisły.

• Wilczek! Napastnik Piasta dopadł do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego przez Badię, ale posłał ją głową ponad bramką!

• Pierwsza szansa dla Piasta! Vassiljev uderza z rzutu wolnego z 23 metrów od bramki Buchalika, ale bramkarz Wisły odbija piłkę na korner!

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry. Kapitanami obu zespołów są Arkadiusz Głowacki (Wisła) oraz Adrian Klepczyński (Piast).

• Sędzią tego pojedynku będzie Paweł Gil z Lublina.

• Rezerwowi Wisły: Gerard Bieszczad, Piotr Żemło, Tomasz Zając, Łukasz Garguła, Przemysław Lech, Emmanuel Sarki, Mariusz Stępiński.

• Rezerwowi Piasta: Jakub Szmatuła, Łukasz Hanzel, Dawid Janczyk, Ruben Jurado, Radosław Murawski, Csaba Horvath, Tomasz Podgórski.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

• Wisła Kraków z kolei w ostatnich pięciu meczach przegrała tylko raz, dzięki czemu podopieczni Franciszka Smudy, z 28 punktami w dorobku, awansowali na pozycję wicelidera Ekstraklasy. Biała Gwiazda jest na dobrej drodze do tego, aby móc przepracować zimę w bardzo spokojnej atmosferze.

• To spotkanie wydaje się być jednym z ciekawszych pojedynków tej serii spotkań na naszych boiskach. Piast Gliwice w ostatnim czasie znajduje się w bardzo przyzwoitej dyspozycji. Gliwiczanie w ostatnich trzech meczach zdobyli siedem punktów i dźwignęli się na dziewiąte miejsce w ligowej klasyfikacji. Podopieczni Angela Pereza Garcii mają na swoim koncie 22 punkty i tracą zaledwie jedno oczko do czołowej ósemki.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 17. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Piast Gliwice zmierzy się z Wisłą Kraków.