Piast Gliwice

2

Zagłębie Lubin

1

• Koniec spotkania! Piast w swoim stylu wygrywa dzięki bramkom strzelonym w ostatnich minutach meczu. Goście z kolei - zostali ukarani za małostkowość, gdyż po zdobyciu gola myślami byli już w drodze powrotnej do domu. Za wspólne 90 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan i zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net.

• Za opóźnianie wybicia żółtą kartką ukarany Szumski.

• Z 5 metrów głową uderzył Jeż, ale trafił nad poprzeczką.

• Z prawej strony dośrodkował Jeż, ale zdołał wywalczyć tylko rzut rożny.

• Z narożnika pola karnego uderzał Cicman, ale jego strzał został zablokowany - rzut rożny.

• Z rzutu wolnego na głowę wybijającego Lazdinsa dośrodkował Jeż.

• Z ostrego kąta w swoim stylu uderzył Przybecki, ale wspaniałą obroną popisał się Szumski.

• Rakowski za Bilka.

• GOOOOOOOOOOOL! CO ZA EMOCJE W GLIWICACH!!! PO KAPITALNEJ CENTRZE KRÓLA Z LEWEJ STRONY RUBEN JURADO STRZAŁEM GŁOWĄ Z NAJBLIŻSZEJ ODLEGŁOŚCI POKONAŁ GLIWĘ!

• GOOOOOOOOOOL! KAPITALNY WOLEJ WILCZKA Z 20 METRÓW, PO KTÓRYM DOPROWADZA DO REMISU W RYWALIZACJI ZE SWOIM BYŁYM ZESPOŁEM!

• Kolejny rajd Przybeckiego prawą stroną, tym razem dośrodkował do Woźniaka, który przewrócił się w polu karnym.

• Atak pozycyjny w wykonaniu gospodarzy, po którym strzał z 18 metrów oddał Król, ale tuż przed strzałem piłka odbiła się od murawy co spowodowało, że fatalnie złożył się do strzału prawy obrońca Piasta. Dlatego też piłka poszybowała daleko od bramki.

• Jurado zastąpił bezproduktywnego Hanzela.

• Piątek za Kwieka.

• Kapitalny strzał z rzutu wolnego oddał Tomasz Podgórski z 20 metrów, ale piłka trafiła tylko w słupek - niemalże wszyscy kibice widzieli piłkę już w bramce.

• Po doskonałym rajdzie Przybecki wystawił piłkę Cotrze, który nie zdołał trafić do bramki Szumskiego.

• Zamieszanie w polu karnym Gliwy, ale ani Wilczek, ani Robak nie zdołali oddać strzału na bramkę, mimo, że piłka potoczyła się tuż obok nich.

• Z 14 metrów głową uderzał Robak - był to jednak strzał słaby i do tego niecelny.

• Coraz bardziej senną atmosferę w Gliwicach przerwał Cicman bardzo mocnym strzałem z woleja z 20 metrów - gdyby piłka poszybował odrobinę niżej, Gliwa byłby bez szans.

• Ładnie Robak wystawił piłkę na strzał Hanzelowi - uderzenie byłego zawodnika Zagłębia było jednak niecelne.

• Robak pojawił się za Carlesa Marca Martineza.

• Woźniak zastąpił Papadopulosa.

• Po fatalnej stracie Cicmana Cotra przeprowadził rajd lewą stroną zakończony strzałem w boczną siatkę.

• Z narożnika pola karnego kolejny niecelny strzał oddał Cicman.

• Rymaniak ukarany żółtą kartką.

• Kontrowersyjną zmianę dokonał Marcin Brosz - najbardziej widoczny zawodnik na boisku Patrick Dytko został zastąpiony przez Podgórskiego.

• Druga połowa rozpoczęta.

• Po upłynięciu dwóch doliczonych minut Marcin Borski zakończył pierwszą połowę.

• Rymaniak przeprowadził rajd prawą stroną, po której oddał bardzo mocny strzał z 18 metrów i niewiele brakowało by piłka wpadła do bramki.

• Niewidoczny do tej pory Carles Marc Martinez został ukarany żółtą kartką za faul.

• Na strzał zdecydował się Hanzel z 30 metrów, ale zabrakło mu celności.

• Świetne zawody rozgrywa dzisiaj Dytko. Tym razem zagrał prostopadłe podanie do Cicmana, ten jednak miał problem z przyjęciem piłki.

• Akcja Zagłębia lewą stroną, po której Cotra dośrodkował, ale już z poza linii końcowej.

• Faul Wilczka w ofensywie - poszkodowanym Guldam.

• Pół godziny już za nami - choć Piast przeważa w ostatnich minutach, nie potrafi znaleźć drogi do bramki strzeżonej przez Gliwę.

• Barco mocny strzał oddał Cicman z 18 metrów, ale piłka odbiła się tylko od słupka podtrzymującego siatkę bramkową.

• Po wrzutce z rzutu wolnego Dytki piłka ostatecznie trafiła do Klepczyńskiego. Ten jednak źle złożył się do strzału, dlatego też futbolówka poszybowała obok bramki.

• Dziecinna strata Hanzela, po czym musiał ratować się faulem. Marcin Borski ukarał go za to żółtym kartonikiem.

• Lazdins z łatwością wdarł się w pole karne, ale ostatecznie Oleksy pewnie wybił piłkę na rzut rożny. Stały fragment gry wykonywał Dytko, który z kolei nie trafił do żadnego ze swoich partnerów.

• Z powodu upału jaki panuje w Gliwicach sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów.

• W dogodnej sytuacji strzeleckiej znalazł się Lazdins, ale w sytuacji sam na sam z Gliwą trafił tuż obok bramki z 6 metrów.

• Kwadrans meczu za nami. Sielankowa atmosfera na boisku

• Goście dominują na boisku przy Okrzei. Piast biega za piłką ale nic kompletnie z tego nie wynika

• Lazdins zagrywa niedokładnie w pole karne Gliwy

• Gooooool! Goście już prowadzą! Strzelcem bramki Przybecki, który wykorzystał nieporadność obrony i pokonał Szumskiego płaskim strzałem!

• Było groźnie! Przybecki uderzał piłkę głową po dośrodkowaniu Cotry, ale piłka minęła słupek!

• Indywidualna akcja Patricka Dytki, który uderzył tuż obok bramki.

• Marcin Borski zagwizdał po raz pierwszy!

• Ławka rezerwowa Zagłębia Lubin: Kozioł, Abwo, Azikiewicz, Bonecki, Piątek, Rakowski, Woźniak.

• Ławka rezerwowa Piasta Gliwice: Szmatuła, Matras, Podgórski, Robak, Jurado, Murawski, Szeliga.

• Przed rozpoczęciem nowego sezonu, doszło do sporej wymiany na linii Piast - Zagłębie. Z zespołu Pavla Hapala do Gliwic przyszła bowiem trójka graczy: Csaba Horvath, Kamil Wilczek oraz Łukasz Hanzel. W przeciwnym kierunku natomiast podążył Paweł Oleksy, który wrócił do Lubina z wypożyczenia.

• Już za niecałe pół godziny rozpocznie się rywalizacja Piasta Gliwice z Zagłębiem Lubin w ramach 2. kolejki T-Mobile Ekstraklasy.