Piast Gliwice

1

Zawisza Bydgoszcz

1

• Pamiętając o sytuacji w tabeli, z pewnością przed spotkaniem goście punkt braliby w ciemno, ale z drugiej strony po niewykorzystanym karnym przez Abbotta, pewnie każdy fan Zawiszy żałuje, że nie doszło do pierwszego zwycięstwa w tym sezonie.

• Koniec spotkania! Zawisza wywozi punkt z trudnego terenu.

• Hermes zastąpi Dudka.

• Kapitalna kontra gliwiczan, ale ostatecznie Wilczek w momencie podania piłki od Cicmana był na spalonym.

• Paweł Raczkowski doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

• Dośrodkowanie Petasza, ale pewnie blokuje Król.

• Goulon ukarany żółtą kartką za faul.

• Zganiacz za Rubena.

• Do jedenastki podszedł Abbott, uderzył w lewy dolny róg bramki, ale kapitalną interwencją popisał się Dariusz Trela!

• Masłowski faulowany w polu karnym przez Horvatha - rzut karny!

• Wspaniały strzał Petasza z dystansu, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Trela.

• Zbozień przez moment miał problemy z pachwiną, ale już może kontynuować grę.

• Kolejne dośrodkowanie, tym razem z prawej strony Izvolt, ale piłka trafia w Goulona.

• Piłka po centrze Rubena trafia wprost w ręce szybującego Kaczmarka.

• Cicman pojawił się na boisku zastępując Podgórskiego.

• Strzał Dudka z przed pola karnego zablokowany przez Robaka.

• Dośrodkował Zbozień z prawej strony, ale tym razem czujny w obronie był Skrzyński i wybił piłkę głową poza boisko.

• Wilczek pojawił się za Hanzela.

• Strzał Izvolta z 20 metrów i piłka poszybowała nad bramką.

• Masłowski faulował Matrasa.

• Kolejna zmiana - Petasz za Gevorgyana.

• Abbott zastapił Vasconcelosa.

• Strzelec jedynej bramki dla gości ukarany żółtą kartką.

• Z bólu zwijał się Gevorgyan, ale może już kontynuować grę.

• Dośrodkowanie Izvolta zablokowane przez Lewczuka.

• Wspaniała akcja Zawiszy lewą stroną, po czym Lewczuk dośrodkował z prawej strony na głowę Goulona, który źle złożył się do strzału i uderzył nad bramką.

• Ponownie groźnie Piast - Hanzel wdarł się w pole karne, po czym minimalnie niecelnie odgrywał do Robaka, co wystarczyło, by ten nie był w stanie oddać strzału z 7 metrów.

• Na spalonym był Robak - a mogło być groźnie...

• Podgórski faulował Lewczuka, ale ucierpiał bardziej niż jego rywal.

• Hanzel ukarany żółtą kartką za faul na Gevorgyanie.

• Strzał głową Horvatha, ale zabrakło celności.

• Ruben przewraca się w pole karnym, ale Paweł Raczkowski wskazuje na rzut rożny. Za co jest wygwizdywany przez kibiców.

• Po chwili Masłowski dośrodkował w pole karne ale piłka przeleciała nad polem karnym i opuściła boisko.

• Masłowski próbował krótko rozegrać rzut wolny, ale Paweł Raczkowski nakazał powtórzyć ten stały fragment gry.

• Dośrodkowanie Gevorgyana wprost na nogę Vasconcelosa, ale strzał Portugalczyka był niecelny.

• Niecelnie uderzał Vasconcelos z 30 metrów.

• Ciekawa akcja Rubena i Robaka przed bramką Kaczmarka, ale piłka odbiła się Robakowi od kolana i opuściła boisko.

• Dośrodkowanie Rubena z prawej strony zablokowane.

• Piast Gliwice - Zawisza BydgoszczPiast Gliwice - Zawisza Bydgoszcz

• Druga połowa rozpoczęta!

• Paweł Raczkowski nie pozwolił nawet gospodarzom dokończyć akcję i zagwizdał po raz ostatni w pierwszej połowie.

• Bramka, którą zdobył Król była jego pierwszą od 168 godzin.

• Pierwsza połowa małymi krokami zbliża się do końca.

• Ponownie Piasta zaczął przeważać w ostatnich minutach.

• Dośrodkowanie Podgórskiego z rzutu wolnego - piłka ostatecznie trafia do Rubena, którego strzał z 13 metrów był zablokowany.

• Lewczuk ukarany żółtą kartą za faul na Podgórskim.

• Ponownie centra z bocznych stref, tym razem Zbozień wprost w ręce Kaczmarka.

• Dośrodkowanie Podgórskiego z lewej strony, ale piłka trafia pod nogi jednego z obrońców Zawiszy.

• Akcje Piasta w ostatnich minutach bardzo nieudolne.

• Po samotnym rajdzie Gevorgyan zdecydował się na strzał z 12 metrów, ale trafił w jednego z obrońców - aut dla Piasta.

• Dośrodkowanie Zbozienia z prawej strony wprost na głowę niepilnowanego Robaka, ale piłka po uderzeniu poszybowała nad poprzeczką.

• Po dwóch kwadransach lepiej wygląda gra gości - którzy po wyrównaniu rzucili się do ataku.

• Bramka Zawiszy była karą dla gospodarzy, którzy dawali zbyt dużo wolnego miejsca rywalom po zdobyciu gola.

• Dośrodkowanie Skrzyńskiego z rzutu wolnego nie trafiło do żadnego z jego partnerów - od bramki rozpocznie Trela.

• Żółtą kartkę za faul otrzymał Marcin Robak.

• GOOOOOL! VASCONCELOS W DEBIUCIE STRZELA BRAMKĘ Z METRA I DOPROWADZA DO WYRÓWNANIA! Z PEWNOŚCIĄ BYŁA TO JEGO NAJŁATWIEJ ZDOBYTA BRAMKA W KARIERZE.

• Od pewnego czasu gra skoncentrowana wyłącznie na połowie Piasta.

• Bramka, którą strzelił Król była jego pierwszym trafieniem dla Piasta Gliwice.

• Skrzyński próbował strzałem z rzutu wolnego pokonać Trelę, ale golkiper gospodarzy był czujny w bramce.

• GOOOOOOOL! PO RZUCIE ROŻNYM WYKONANYM PRZEZ PODGÓRSKIEGO PIŁKA TRAFIA DO KRZYSZTOFA KRÓLA, KTÓRY PŁASKIM STRZAŁEM Z 18 METRÓW POKONUJE KACZMARKA!

• Dośrodkowanie Króla trafia wprost na głowę Ziajki.

• Po kwadransie gry przeważają gospodarze, ale bydgoszczanie także mieli swoje okazje.

• Vasconcelos po raz pierwszy występuje na boiskach T-Mobile Ekstraklasy, ale póki co jest niewidoczny.

• Ciekawie próbował Dudek uruchomić Vasconcelosa prostopadłym podaniem, ale świetnie przeczytał to zagranie Polak i wybił piłkę głową.

• Rzut rożny wykonywał Podgórski, ale w polu karnym Zbozień faulował Lewczuka.

• Centra Króla zablokowana przez Skrzyńskiego.

• Kolejne uderzenie Robaka, tym razem niecelnie z 7 metrów.

• Kopia strzału Robaka, ale tym razem z drugiej strony wykonawcą był Masłowski.

• Po kolejnym kornerze ostatecznie piłka trafiła do Robaka który uderzył z 20 metrów tuż obok lewego słupka.

• Dośrodkowanie Króla z rzutu rożnego zablokowane przez Goulona.

• Trela uprzedził Vasconcelosa zanim ten doszedł do prostopadłego podania.

• Z bocznej strefy boiska uderzał Lewczuk, ale czujny w bramce był wracający po kontuzji Trela.

• Polak zablokował dośrodkowanie Masłowskiego - rzut rożny.

• Strzał Hanzela z 18 metrów został zablokowany i będzie kolejny korner dla gliwiczan.

• Nieporozumienie w defensywie Zawiszy spowodowało rzut rożny dla Piasta.

• Zawisza rozpoczął spotkanie!

• W tabeli Gliwiczanie zajmują szóste miejsce i w przypadku wygranej z Zawiszą mogą awansować nawet na trzecią pozycję. Goście wraz z Koroną Kielce okupują ostatnie miejsca z jednym punktem na koncie i jak najszybciej muszą zacząć zwyciężać, jeżeli chcą pozostać w Ekstraklasie. Szczególnie, że przed nimi bardzo trudny i długi sezon.

• Rezerwowi Zawiszy: Witan, Pereira, Hermes, Abbott, Ciechanowski, Kuklis, Petasz.

• Rezerwowi Piasta: Szumski, Klepczyński, Cicman, Martinez, Zganiacz, Wilczek, Docekal.

• Już za pół godziny rozpocznie się rywalizacja Piasta Gliwice z Zawiszą Bydgoszcz w ramach IV kolejki T-Mobile Ekstraklasy.