Podbeskidzie Bielsko-Biała 1 - 1 GKS Bełchatów

1

GKS Bełchatów

1

• Koniec meczu. Podbeskidzie zremisowało z GKS-em Bełchatów.

• Malarz bohaterem!!!! Iwański z wolnego, do strzału doszedł Pietrasiak, ale jego uderzenie z 5 metra zatrzymuje Malarz!!

• Kartka dla Telichowskiego.

• Podbeskidzie podrażnione tym golem ruszyło do ataku.

• Bomba Maka, Peskovic sparował strzał na słupek, piłka padła łupem ponownie Maka, który świetnie wypatrzył Komolova, a ten do pustej bramki wpakował piłkę!

• GOOOL! 1:1! KOLEJNY ZMIENNIK - KOMOLOV!

• Teraz to GKS dominuje i szuka gola wyrównującego.

• Baranowski z dystansu - jego strzał zatrzymuje się na gąszczu nóg defensorów Podbeskidzia.

• 12 minut nadziei dla zespołu prowadzonego przez Kamila Kieresia. Podbeskidzie dalej w natarciu.

• A za Wrońskiego wszedł Komolov.

• Turkovs za Bartosiaka.

• Trzy zmiany w zespole gości. Szymański za Rachwała.

• Sloboda za Lenartowskiego.

• Malinowski świetnie podał do Chmiela, ten w sytuacji sam na sam pokonuje pojedynek z Malarzem!

• Na ten moment GKS Bełchatów traci miano niepokonanej drużyny w tym sezonie.

• Zamieszanie w polu karnym, ostatecznie piłkę otrzymał Patejuk, przyjął, uderzył 'szpicem' przy słupku Malarza i dał prowadzenie!

• GOOOOOOOOOOL!!!! 1:0! ZMIENNIK PATEJUK!

• Górkiewicz do Malinowskiego na prawą stronę, ten mocno bił piłke w pole karne, ale obrońcy GKS-u wybijają futbolówkę.

• 20 minut do końca meczu. W Bielsku dalej bez bramek.

• Ależ strzał Rachwała! Minimalnie nad bramką!

• Iwański zbyt mocno do Patejuka i od bramki Malarz.

• Patejuk za Korzyma.

• Strzał Baranowskiego nad bramką.

• W dalszym ciągu brakuje sytuacji podbramkowych, a przede wszystkim strzałów.

• Świetna piłka od Barana do Mójty na lewą stronę boiska, ten szukał w polu karnym Baranowskiego, ale obrońcy go uprzedzili.

• Mak traci piłkę w polu karnym.

• Sporo walki dzisiaj oglądamy na całym obszarze boiska. Stąd tyle żółtych kartek.

• Ni to strzał ni dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Podbeskidzie i gdyby nie Pesković byłoby 0:1! Mamy róg.

• A teraz ukarany żółtym kartonikiem Iwański.

• Podbeskidzie Bielsk-Biała - GKS Bełchatów

• Kolejna kartka. Ukarany Michał Mak.

• Odpowiedź bełchatowian - Mak niecelnie.

• Tym razem z dystansu swoich sił próbował Sokołowski, ale zbyt lekko i Malarz łapie to bez żadnych problemów.

• Goście z Bełchatowa powoli dochodzą do głosu i po słabej pierwszej połowie stwarzają zagrożenie pod bramką Podbeskidzia.

• Nastąpiła jedna zmiana w przerwie. Malinowski wszedł za Kołodzieja.

• Kartka dla Bartosiaka.

• Dośrodkowanie Mójty zablokowany i mamy rzut rożny.

• Uderzenie Korzyma obok bramki.

• Od środka Podbeskidzie.

• Piłkarze wrócili już na murawę.

• Koniec pierwszej połowy. W Bielsku Białej na razie 0:0. Wracamy za 15 minut.

• Po wrzutce z rożnego Telichowski mija się z piłką! Gdyby w nią trafił prawdopodobnie byłby gol!

• Wroński obija Koniecznego i mamy rzut rożny.

• Ukarany żółtą kartką Rachwał. Tym samym nie zobaczymy go w 6. kolejce.

• Indywidualnie próbował Mak, ale popędził sam i szybko stracił piłkę.

• Sokołowski z dystansu prosto w Malarza.

• Bełchatowianie na razie grają bardzo słabe zawody. Czegoś więcej spodziewaliśmy się po zespole czuba tabeli....

• Sokołowski zbyt mocno od Kołodzieja i od bramki rozpocznie Malarz.

• Korzym faulowany w środku pola.

• Górkiewicz obija nogi obrońcy bełchatowian i mamy rzut rożny.

• Po rożnym najpierw strzał w poprzeczkę, a potem prosto w defensorów GKS-u! Podbeskidzie dąży do strzelenia bramki!

• Piłka prostopadła do Korzyma, ale Malarz w porę wyszedł zza pole karne, wybił jednak zbyt krótko, dopadł do futbolówki Chmiel, uderzył technicznie, ale Malarz paruje na róg!

• Bomba Kołodzieja z dystansu, daleko od bramki.

• Fatalne dośrodkowanie Mójty i od bramki zacznie Pesković.

• Dużo walki w środku pola, ale brakuje klarownych sytuacji.

• Podbeskidzie atakuje, ale brakuje dokładności.

• Zagranie do Maka, ale dobrze mu przeszkadza i przejmuje piłkę Górkiewicz.

• Chmiel wpadł w pole karne, wydawało się, że stracił piłkę, ale do futbolówki dopadł jeszcze Korzym, ale jego strzał został zablokowany.

• Powinno być 0:1! Fatalny błąd Koniecznego, do piłki doszedł Wroński, ale w sytuacji sam na sam chybił!

• Dobra akcja Podbeskidzia! Świetne uderzenie Iwańskiego z dystansu, Malarz z ogromnymi problemami sparował strzał do boku!

• Fatalny strzał Iwańskiego.

• Prostopadła piłka do Korzyma, ale Baranowski wybija piłkę.

• Dośrodkowanie Mójty z rzutu wolnego w pole karne bielszczan, ale tym razem obrońcy Podbeskidzia spisali się bardzo dobrze.

• Dośrodkowanie Iwańskiego z rzutu wolnego, ale znowu obrońcy GKS-u wybijają piłkę.

• Kolejna centra Iwańskiego w pole karne, ale defensorzy bełchatowian jak na razie bez zarzutu.

• Podbeskidzie jak na razie dominuje w środku pola i konstruuje atak pozycyjny.

• Iwański krótko rozegrał korner, po chwili wrzutka w pole karne, ale nie znalazła piłka adresata.

• Chmiel do Górkiewicza, ten chciał wrzucać, ale zrobił to zbyt płasko i przy piłce goście.

• Dośrodkowanie Wrońskiego z prawej strony, ale zbyt głębokie. Nikt nie zamknął tej akcji.

• Początek meczu. Od środka goście.

• Piłkarze już na środku murawy. Przywitanie zespołów, losowanie i zaczynamy!

• Piłkarze już w tunelu.

• Telichowski zachował ze stadionu przy Rychlińskiego miłe wspomnienia, czego nie można powiedzieć o kibicach GKS-u. Jak dotąd "Brunatni" rozegrali tam siedem oficjalnych spotkań, z których zdołali wygrać tylko pierwsze z nich (sezon 2002/2003 w ówczesnej drugiej lidze). Pięciokrotnie wracali z Bielska-Białej pokonani, a złą passę przerwali dopiero w ubiegłym roku, gdy zremisowali 1:1.

• Pewność siebie podopieczni Kamila Kieresia zawdzięczają przede wszystkim znakomitej postawie defensywy. W pierwszych czterech meczach "Brunatni" stracili tylko jedną bramkę (w Łęcznej z Górnikiem) i są pod tym względem zdecydowanie najlepsi w Ekstraklasie. Świetnie między słupkami GKS-u spisuje się Arkadiusz Malarz, ale pochwały zbiera także duet stoperów, który tworzą Paweł Baranowski i Błażej Telichowski.

• Dzisiejszy pojedynek będzie dla Podbeskidzia i GKS-u pierwszą okazją do bezpośredniego starcia od sezonu 2012/2013, gdy obie drużyny toczyły ze sobą niezwykle zaciętą rywalizację o utrzymanie w Ekstraklasie. Na ostatniej prostej lepsi okazali się "Górale", którzy wygrali trzy ostatnie mecze i rzutem na taśmę wyprzedzili podopiecznych Kamila Kieresia.

• Po jednym meczu przerwy do wyjściowej jedenastki Podbeskidzia wraca Maciej Korzym, w podstawowym składzie "Górali" zobaczymy tym razem także Marka Sokołowskiego i Artura Lenartowskiego. W drużynie GKS Bełchatów doszło do roszad na bokach obrony - Adriana Bastę i Alexisa Norambuenę zastąpią Szymon Sawala i Adam Mójta.

• Ławka rezerwowych GKS-u Bełchatów: Zubas, Witasik, Flis, Szymański, Prokić, Komołow, Turkovs.

• Ławka rezerwowych Podbeskidzia: Zajac, Kwame, Malinowski, Sloboda, Patejuk, Deja, Demjan.