Podbeskidzie Bielsko-Biała 1 - 2 Górnik Zabrze

Podbeskidzie Bielsko-Biała

1

Górnik Zabrze

2

• Górnik przez cały mecz był stroną zdecydowanie lepszą od Górali. Piłkarze Czesława Michniewicza tylko własną determinacją doprowadzili do wyniku 1:2, ale na więcej nie było ich stać. Zabrzanie w końcówce spokojnie dowieźli do końca swoje zwycięstwo i na dwie godziny meldują się na pozycji lidera T-Mobile Ekstraklasy! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne nasze relacje z polskich boisk.

• Koniec spotkania! Górnik Zabrze absolutnie zasłużenie pokonuje Podbeskidzie 2:1!

• Rezerwowy Madej znalazł się w bardzo dobrej sytuacji, ale nie był w stanie przypieczętować zwycięstwa swojego zespołu!

• Sędzia doliczył trzy minuty do tego spotkania.

• Madej wchodzi na boisko w miejsce Małkowskiego.

• Uderzenie z dystansu Przybylskiego odbija Rybansky. Nie była to pewna interwencja.

• Przewinienie w ataku Jagiełły. Coraz mniej czasu zostaje Podbeskidziu.

• Dośrodkowanie w szesnastkę Górnika, po raz kolejny niepewnie zachował się Witkowski, ale tym razem Paweł Gil dopatrzył się przewinienia Telichowskiego.

• Na spalonym złapany Żegleń. Podbeskidzie nie jest w stanie od dłuższego czasu zagrozić bramce przeciwnika.

• Deja dośrodkował zbyt wysoko dla wszystkich zgromadzonych w polu karnym i piłka wypada poza boisko.

• Iwan w pobliżu własnego pola karnego fauluje Telichowskiego. Rzut wolny i szansa dla Podbeskidzia.

• Seria rzutów rożnych dla Górnika. Piłkarze Adama Nawałki bardzo skutecznie utrzymują się w posiadaniu futbolówki.

• Jeszcze jedna zmiana wśród gości. Za zmęczonego Sobolewskiego wchodzi Bartosz Iwan.

• Pierwsza roszada w zespole Górnika. Schodzi z boiska Nakoulma, a w jego miejsce na boisku melduje się Mosznikow.

• Indywidualna akcja Jagieły, który minął Mączyńskiego, po czym zagrał w pole karne do Paweli. Napastnik gospodarzy w dobrej sytuacji nie potrafił jednak celnie uderzyć na bramkę Witkowskiego!

• Kontratak Górnika. Nakoulma wchodzi w pojedynek z Deją, ale ten nie daje się oszukać i ambitnie wywalcza piłkę dla swojego zespołu.

• Kartka dla Kosznika, który bardzo ostro potraktował Pawelę.

• GOOOOOOOL! Bramka kontaktowa dla Podbeskidzia! Łukasz Żegleń zdobywa gola po zgraniu piłki głową przez Pawelę! Witkowski nie zdołał wcześniej przerwać tego podania, ale chyba był faulowany przez Telichowskiego. Gol jednak uznany!

• Piłka w polu karnym Podbeskidzia, Zachara przytomnie zgrywa ją do Mączyńskiego. Były pomocnik Wisły nieźle ją opanował, jednak uderzył zdecydowanie za słabo, żeby pokonać bramkarza rywali.

• Krótka przerwa na uzupełnienie płynów.

• Piłka w bramce Górnika! Sędzia jednak słusznie dopatrzył się spalonego Telichowskiego i gola nie uznaje.

• Trzecia zmiana w drużynie Górali. Urban wchodzi w miejsce Pietrasiaka. Adam Deja zostaje wycofany do linii obronnej.

• Górnik cały czas naciera! Małkowski zablokowany przez Pietrasiaka, piłka trafia do Olkowskiego, ten uderza płasko, ale nie zaskakuje Rybanskiego.

• Małkowski znakomicie uruchomił na lewej stronie Nakoulmę, zawodnik z Burkina Faso wycofał piłkę na 16. metr do Kosznika, a uderzenie lewego obrońcy Górnika zostało zablokowane!

• Znakomita akcja Górnika! Piłka trafia na prawe skrzydło do Olkowskiego, ten podbija sobie ją nad przeciwnikiem, po czym uderza z powietrza! Rybansky dobrze jednak broni!

• Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Zabrze

• Z dystansu szczęścia próbował Małkowski, został jednak zablokowany i piłka pod kontrolą bramkarza Podbeskidzia.

• Górnicy przytomnie rozgrywają piłkę na połowie Podbeskidzia.

• Nakoulma faulował w walce o górną piłkę. Gospodarze nie zagrozili bramce rywala ze stałego fragmentu gry - dobrą interwencją popisał się Witkowski.

• Kolejny rzut wolny dla Górnika. Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy pada łupem Rybanskiego, który dobrze piąstkował futbolówkę.

• Nakoulma zabawił się z defensorami rywala, ale niecelnie zagrał w pole karne. Po chwili z linii pola karnego uderza Danch - wprost w ręce Rybanskiego.

• Małkowski na lewym skrzydle uprzedził na dużej prędkości Pietrasiaka, ten ratuje się faulem, a Paweł Gil nie ma wątpliwości - żółta kartka dla obrońcy gospodarzy.

• Deja faulowany w walce o górną piłkę. Rzut wolny dla Podbeskidzia w środku pola.

• Gwizdek Pawła Gila i zaczynamy drugą połowę meczu Podbeskidzie - Górnik Zabrze!

• W przerwie nastąpiła druga zmiana w Podbeskidziu. Niewidocznego Kamila Kurowskiego zastępuje debiutujący w Ekstraklasie Łukasz Żegleń.

• Wracamy na murawę stadionu przy ulicy Rychlińskiego. Piłkarze obu drużyn już tam wracają - za chwilę początek drugiej połowy meczu. Czy Podbeskidzie jeszcze nawiąże walkę ze znacznie lepszym do tej pory Górnikiem?

• Arbiter kończy pierwszą połowę meczu. Dominacja Górnika podkreślona dwoma golami. Zapraszamy po przerwie.

• 60 sekund dolicza arbiter do pierwszej połowy

• Zawodnik Górnika wraca na boisko do gry

• Mączyński opatrywany leży na murawie

• AJJJJJJJ!!!! Znów Pawela ładnie uderza i przede wszystkim zaskakująco ale piłka przelatuje nad poprzeczką bramki.

• Oba zespoły teraz chyba próbują złapać drugi oddech przed ostatnimi minutami pierwszej części spotkania

• Tempo spotkania z pewnością może podobać się kibicom. Piłkarze się nie oszczędzają mimo panującego upału.

• Ostatnie 10 minut pierwszej połowy przed nami. Czy coś się jeszcze zmieni? Czy Podbeskidzie przerwie choć na chwilę dominację Górnika?

• Błąd Sokołowskiego o mały włos nie skończył się stratą trzeciej bramki. Uderzenie Małkowskiego zostało jednak zablokowane

• Adam Deja już w 33. minucie zmienia niewidocznego Malinowskiego

• Zacharaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!! Kapitalnie napastnik gości przyjął piłkę na klatkę piersiową i mocno uderzył trafiając w poprzeczkę!!

• Najaktywniejszy w zespole Michniewicza Pawela wpadł w pole karne ale będąc spychany przez Dancha nie potrafi mocno uderzyć

• Trudna sytuacja gospodarzy. Przegrywają po 30 minutach 0:2 będąc praktycznie bez okazji do strzelenia bramki.

• Szybka odpowiedź Paweli. Po uderzeniu napastnika gospodarzy z linii bramkowej wybija piłkę Adam Danch

• G o o o o l l l l l ! ! ! ! ! Przepiękna, koronkowa akcja Górnika Zabrze. Fenomenalnie zagrywa Olkowski, piłka odbija się w polu karnym. Dopada do niej Przybylski i uprzedzając Pietrasiaka trafia do siatki gospodarzy.

• Wracamy do gry. Sobolewski uderza z 16 metrów ale kapitalnie broni bramkarz Podbeskidzia.

• Po 23 minutach arbiter zarządził krótką przerwę na uzupełnienie płynów.

• Kolejne dośrodkowanie w pole karne Górnika jednak znów w ręce bramkarza gości.

• Szybko akcja przenosi się na drugą stronę boiska. Łatka fauluje Nakoulme

• Sobolewski taktycznie fauluje napastnika Podbeskidzia.

• Chwila spokoju na boisku Podbeskidzia.

• Kwadrans meczu za nami. Ciekawe widowisko oglądamy mimo wszystko w Bielsku Białej

• Podbeskidzie próbuje wyrównać. Telichowski dośrodkowuje z prawej strony do Paweli, który główkuje jednak nad bramką

• Górnik cofnął się na swoją połowę i czeka na kontry gospodarzy, których jak do tej pory brak

• Zafrasowana mina trenera Michniewicza. Z pewnością ten mecz nie miał się tak rozpocząć dla jego drużyny.

• Olkowski znów podaje do strzelca pierwszej bramki ale tym razem snajper Górnika na spalonym

• Pressing Górnika nie pozwala zupełnie rozwinąć skrzydeł gospodarzom

• W odpowiedzi mocne dośrodkowanie Paweli Witkowski przenosi nad bramką

• Gancarczyk wrzuca w pole karne piłkę z rzutu wolnego ale pewnie łapie bramkarz gospodarzy.

• Górnik przeważa po strzelonej bramce. Podbeskidzie nie potrafi się jak do tej pory otrząsnąć.

• G o o o o l l l l ! ! ! ! ! ! Kapitalny początek gości!! Olkowski wpadł w pole karne, idealnie zagrał do Nakoulmy, który z bliska wepchnął piłkę do bramki!!!

• Dużo biegania w środku boiska. Oba zespoły bardzo spokojnie rozpoczęły mecz.

• Zaczynamy!!

• Już po losowaniu, za moment pierwszy gwizdek sędziego

• Paweł Gil wyprowadza obie drużyny na boisko

• W Bielsku, podobnie jak w całej Polsce piękne słońce.

• Już za kilka chwil początek meczu

• Rezerwa gospodarzy: P.Adamek, W.Szymanek, F. Adu Kwame, R.Urban, M.Kupczak, Ł.Żegleń, A.Deja

• Rezerwa gości: P.Steinbors, T.Wełnicki, Ł.Madej, K.Nowak, S.Mosznikow, M.Mańka, B.Iwan

• Siódmy raz w historii, a piąty w ekstraklasie, o ligowe punkty zagrają dziś zespoły Górnika Zabrze i Podbeskidzia Bielsko-Biała. Bilans dotychczasowych spotkań jest korzystny dla Górnika (cztery wygrane, po jednym remisie i porażce).