Podbeskidzie Bielsko-Biała 0 - 1 Jagiellonia Białystok

Podbeskidzie Bielsko-Biała

0

Jagiellonia Białystok

1

• Absolutnie zasłużone zwycięstwo Jagiellonii Białystok, która miała więcej sytuacji nawet wtedy, gdy grała w dziesiątkę po bardzo kontrowersyjnej czerwonej kartce dla Ugochukwu Ukaha. Pomimo wielu okazji do zdobycia gola, jedynie Dawid Plizga trafił do siatki bielszczan, ale to wystarczyło do tego, aby trzy punkty pojechały dziś do Białegostoku. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

• Koniec! Jagiellonia Białystok pokonuje Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0!

• Na spalonym Straus i żółta kartka za kopnięcie po gwizdku.

• Pawela zgrywa piłkę głową w polu karnym, jednak wprost do Jakuba Słowika. Ten mecz się już kończy.

• Półtorej minuty do końca.

• Długa piłka od Norambueny w pole karne do Gajosa, ten uderza z ostrego kąta, ale broni pewnie Rybansky.

• Dobre piąstkowanie Jakuba Słowika wyjaśnia sytuację. Sędzia dolicza aż 5 minut do tego spotkania.

• Gospodarze wywalczyli jeszcze jeden rzut rożny.

• Żegleń mizernie strzela z dystansu. Obok bramki. Coraz mniej czasu pozostało graczom Michniewicza.

• Już wszystko w porządku z zawodnikiem przyjezdnych.

• Leży na boisku Tosik po starciu z Żegleniem. Ewidentna nakładka zawodnika gospodarzy nieodgwizdana przez arbitra.

• Kontra Jagiellonii! Norambuena dobrze rozegrał piłkę z Tosikiem, ten wpada w pole karne i wykłada ją Gajosowi. Pomocnik Jagiellonii płasko uderza, jednak broni Rybansky!

• W górnych pojedynkach goście jednak dzisiaj nie ustępują rosłym zawodnikom Podbeskidzia.

• Tosik ratuje się wybiciem na korner po akcji Bujoka.

• To będzie długie około 10 minut dla Jagiellonii. Gospodarze będą z kolei szukać okazji na wyrównanie.

• Pawela na spalonym.

• Idealna szansa dla Podbeskidzia! Pawela tuż przed bramką nie trafia głową w piłkę!

• Baran na boisku w miejsce Quintany.

• Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok

• Druga żółta kartka dla Ukaha za zagranie ręką! Wcześniej jednak Nigeryjczyk został nadepnięty przez Żeglenia. Duży błąd arbitra, to mogła być czerwona kartka dla napastnika Podbeskidzia!

• Spięcie między Ukahem a Żegleniem. Sędzia upomina obu zawodników.

• Alexis Norambuena wchodzi w miejsce Dawida Plizgi. Defensywna zmiana Piotra Stokowca.

• Słowik chwyta kolejną centrę Jagiełły.

• Ostatnia zmiana w Podbeskidziu. Schodzi Urban, w jego miejsce Żegleń.

• Kolejna skuteczna interwencja Ukaha, tym razem po dośrodkowaniu Jagiełły.

• Posiadanie piłki. Podbeskidzie 45%, Jagiellonia 55%

• Nieudany strzał z daleka Paweli. Piłka nie zagroziła bramce Słowika.

• Dani Quintana został zatrzymany przez Górkiewicza, a z odbitej piłki uderzył Tosik. Obok bramki.

• Faul taktyczny Sokołowskiego na Gajosie i zasłużona żółta kartka.

• Z rzutu wolnego mocno uderzył Balaj, jednak po rykoszecie piłka leniwie trafiła do Rybanskiego.

• Znowu ofsajd. Tym razem złapany w pułapkę Quintana.

• Ruszył prawą stroną Bujok, dobrze dośrodkował w pole karne, gdzie w pojedynkach główkowych nadal królują Ukah z Pazdanem.

• Współlider klasyfikacji strzelców zmienia Mateusza Piątkowskiego.

• Balaj przygotowany do wejścia na plac gry.

• W odpowiedzi równie mizernie z daleka uderza Maciej Gajos.

• Indywidualna akcja Bujoka zakończona strzałem z dystansu, który bardziej przypominał podanie do Jakuba Słowika.

• Tosik niczym profesor zatrzymał na skrzydle Jagiełłę.

• Na spalonym złapany Dani Quintana.

• Dobrze dośrodkowywał z lewej strony Straus, jednak celnego strzału głową z kilkunastu metrów nie potrafił oddać Plizga.

• Ależ szansa dla Jagiellonii!!! Najpierw bombę z wolnego Quintany odbija Rybansky, po chwili Pazdan idealnie zagrywa w pole karne do Piątkowskiego, jednak ten fatalnie pudłuje!

• Łatka ostro zaatakował Quintanę. To także mogła być żółta kartka.

• Plizga nie potrafił skorzystać z błędu technicznego Górkiewicza. Miał szczęście defensor gospodarzy.

• Kontratak Jagiellonii zakończony zablokowanym uderzeniem Gajosa zza szesnastki.

• Żółta kartka dla Ukaha za faul na Paweli. Dołożył jednak sporo od siebie napastnik bielszczan.

• Rzut rożny dla Jagiellonii. Zbyt nisko dośrodkowywał z niego jednak Dawid Plizga.

• Pierwsza akcja Podbeskidzia. Po szarży Bujoka piłkę w polu karnym otrzymał Jagiełło, ale uderzył wysoko nad bramką.

• Wznawiamy grę na Stadionie Miejskim!

• Ponadto Bujok wchodzi w miejsce Chrapka.

• Zmienia on Wodeckiego.

• Wracamy na murawę w Bielsku-Białej. Będzie zmiana w Podbeskidziu. Pojawi się na boisku Fabian Pawela.

• 1:0 do przerwy to jest zdecydowanie najmniejszy wymiar kary dla podopiecznych Czesława Michniewicz, którzy tylko nieskuteczności przeciwników zawdzięczają to, że jeszcze liczą się w tym meczu. Jagiellonia absolutnie zasłużenie prowadzi w Bielsku-Białej.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Podbeskidzie przegrywa z Jagiellonią 0:1!

• Straus rozwiązał kapitalną akcję z Gajosem, wycofał piłkę przed bramkę do Plizgi, a ten nieczystym strzałem pokonuje Rybanskiego. Jagiellonia absolutnie zasłużenie prowadzi w Bielsku-Białej!

• GOOOOOOOOOOOOOOOLLL! Dawid Plizga! Do trzech razy sztuka!

• Rybanski pewnie chwyta futbolówkę po nieudanym dośrodkowaniu Quintany.

• Plizga na raty centrował w pole karne, a tam Urban omal nie zaskoczył własnego bramkarza. Tylko korner dla Jagi.

• Bandrowski strzela z dystansu, rykoszet od Urbana i piłka nieznacznie mija bramkę gospodarzy!

• Po centrze z rzutu rożnego najwyżej w polu karnym wyskoczył Pazdan i wyjaśnił niebezpieczeństwo.

• Górkiewicz włączył się do akcji ofensywnej Podbeskidzia, ale jego dośrodkowanie dobrze przecina Ukah i posyła piłkę poza boisko.

• Po rzucie rożnym ponownie sędzia dopatrzył się faulu na Rybanskim. Chyba niesłusznie, bo bramkarz Podbeskidzia wskoczył na plecy własnego kolegi.

• Świetna akcja zespołowa Jagiellonii, ale sytuację dla gospodarzy ratuje Pietrasiak, wybijając piłkę spod nóg Quintany!

• Wodecki uderza mocno i płasko w światło bramki, ale bardzo pewnie broni Jakub Słowik.

• Bandrowski zagrywa ręką 20 metrów od bramki Słowika. Może być groźnie.

• Indywidualna akcja Chrapka, który jednak w najważniejszym momencie został zablokowany przez Ukaha.

• Niewiarygodne!!! Piątkowski idealnie zagrał w tempo do Plizgi, ten wyszedł sam na sam z Rybanskim, ale posłał piłkę dosłownie kilka centymetrów od bramki gospodarzy!

• Żółta kartka dla Urbana za wyraźnie spóźniony atak na nogi Grzyba. Trzecia dla gospodarzy.

• Tosik świetnie poradził sobie na skrzydle z Jagiełłą, ale kontrę Jagiellonii zaprzepaścił Grzyb.

• Obrońcy Podbeskidzia poradzili sobie z dośrodkowaniem Tosika. Konkretnie piłkę wybijał Telichowski.

• Znów na ofsajdzie znalazł się Piątkowski.

• Rzut wolny dla Podbeskidzia, ale krótkie rozegranie podopiecznych Michniewicza z cyklu 'Futbolowe jaja'. Jagiełło zagrywa tak do Wodeckiego, że piłka wychodzi poza boisko.

• Pokaz siły Ukaha w pojedynkach powietrznych. Niemniej jednak Podbeskidzie utrzymuje się w posiadaniu piłki.

• Ukah wybija piłkę na rzut rożny. Stały fragment dla Podbeskidzia.

• Spokojna interwencja na przedpolu Słowika, który uprzedził blokowanego przez Pazdana Wodeckiego.

• Zdecydowanie uspokoił się ten mecz po początkowej nawałnicy Żółto-Czerwonych.

• Plizga na spalonym.

• Zupełnie nieudanie uderzył głową Gajos po świetnym dośrodkowaniu Dawida Plizgi.

• Żółta kartka dla Pietrasiaka za spóźniony atak na nogi Piątkowskiego.

• Plizga nie przedarł się w pole karne Podbeskidzia. Pomocnik Jagiellonii był faulowany przez Łatkę, jednak sędzia nie użył gwizdka.

• Pazdan fauluje Rybanskiego w jego polu bramkowym. Dostrzegł to Tomasz Radkiewicz.

• Tosik zagrał w pole karne, a tam na rzut rożny wybijać musiał Telichowski.

• Gajos stracił piłkę pod polem karnym rywala. Zabrakło pomysłu na akcję zawodnikowi Jagiellonii.

• Sloboda ogląda żółtą kartkę za skoszenie Grzyba.

• Do bezpańskiej piłki w okolicach 16. metra dopadł Górkiewicz, ale uderzył 'Panu Bogu w okno'.

• Jeszcze jeden rzut rożny wywalczony przez Wodeckiego.

• Dośrodkowanie Łatki pada łupem Jakuba Słowika.

• Wodecki wywalczył rzut rożny dla gospodarzy po błędzie Michała Pazdana.

• Grzyb po raz kolejny uderza z dystansu, jednak piłka wpada w ręce golkipera bielszczan.

• Co za 10 minut w wykonaniu Jagiellonii! Podbeskidzie może dziękować niebiosom, że tego meczu jeszcze nie przegrywa.

• Słupek!!! Gajos wyprowadził kapitalną kontrę Jagiellonii, ale Plizga uderza tylko w słupek bramki Rybanskiego!!! Dobitka Quintany już była niecelna...

• Piątkowski w polu karnym nie był w stanie celnie dograć do któregoś z kolegów.

• Tosik odebrał piłkę przeciwnikowi, przebiegł z nią kilkadziesiąt metrów, po czym zagrał w pole karne do Piątkowskiego, ale ten jej nie opanował...

• Piątkowski na spalonym.

• Podwójna szansa dla Jagi!!! Straus dostał kapitalną piłkę w pole karne, jednak przegrał pojedynek z Rybanskim! Po chwili futbolówka trafia do Grzyba, a ten strzela niecelnie z kilkunastu metrów!

• Początek zdecydowanie dla białostoczan, ale na szczęście dla gospodarzy po pięciu minutach gry jest bezbramkowy remis.

• Jeszcze raz Jaga! Piątkowski dośrodkowuje z prawej strony na głowę Quintany, ale ten minimalnie chybia!!!

• I już pierwsza okazja dla Jagi! Grzyb uderza zza pola karnego, ale dobrze broni Rybansky!

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!!!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry wyprowadzani przez Tomasza Radkiewicza, arbitra z Łodzi.

• W dotychczasowej historii pojedynków obu drużyn sześć zwycięstw odniosła Jagiellonia, trzy Podbeskidzie i także trzykrotnie między tymi zespołami padał remis. W ostatnim starciu w Bielsku-Białej 'Górale' zwyciężyli aż 4:0.

• Rezerwowi Jagiellonii: K. Baran, M. Baran, Norambuena, Drażba, Mackiewicz, Balaj, Pawłowski.

• Ławka rezerwowych Podbeskidzia: Adamek, Adu Kwame, Bujok, Deja, Kurowski, Pawela, Żegleń.

• Obok prezentujemy składy obu drużyn. Ciężko mówić o jakichkolwiek zaskoczeniach personalnych w którymkolwiek z zespołów.

• Jagiellonia Białystok dzisiaj będzie musiała sobie radzić bez kontuzjowanego Filipa Modelskiego oraz dochodzącego do pełni formy sportowej Niki Dzalamidze. Nieco więcej kłopotów kadrowych jest w Podbeskidziu - Czesław Michniewicz nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanych Koniecznego, Zajaca oraz Chmiela. Ponadto do Bielska-Białej wciąż nie dotarł certyfikat nowo pozyskanego Macieja Iwańskiego.

• Gospodarze z kolei mają na swoim koncie zaledwie jedno zwycięstwo (z Koroną Kielce), cztery remisy i dwie porażki. Podopieczni Czesława Michniewicza z 7 'oczkami' są obecnie na 11. miejscu. W ostatnim swoim pojedynku 'Górale' zremisowali w Łodzi z Widzewem 1:1.

• Jagiellonia do tego spotkania przystępuje po bardzo wysokim zwycięstwie nad Ruchem Chorzów 6:0. Białostoczanie zajmują obecnie 5. lokatę w tabeli z dorobkiem 11 punktów.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu ósmej kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy, w którym Podbeskidzie Bielsko-Biała zmierzy się na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok!