Podbeskidzie Bielsko-Biała 0 - 2 Lech Poznań

0

Lech Poznań

2

• Za uwagę dziękuje wam Wojciech Maćczak. Zapraszam na kolejne relacje w Ekstraklasa.net!

• Taki wynik oznacza, że dla Podbeskidzia zabraknie miejsca w grupie mistrzowskiej i w ostatnich siedmiu kolejkach podopieczni Leszka Ojrzyńskiego będą walczyć o utrzymanie w Ekstraklasie. Lech z kolei zakończył rundę zasadniczą na drugim miejscu, bo swój mecz wygrała również Legia Warszawa.

• Koniec meczu! Lech wygrywa w Bielsku 2:0!

• Gostomski świetnie broni uderzenie Iwańskiego z wolnego!

• To mógł być piękny gol! Wychodzący z bramki Zajac przed własnym polem karnym wybił głową piłkę Sadajewowi, a ten momentalnie zdecydował się na uderzenie przewrotką, które jednak minęło bramkę Podbeskidzia.

• Dzisiejszy mecz został przedłużony o cztery minuty.

• Pawłowski! Sam rozpoczął akcję Lecha, później dostał piłkę w polu karnym, ale jego strzał z ostrego kąta broni Zajac!

• Świetne prostopadłe podanie od Pawłowskiego do Hamalainena, ten w sytuacji sam na sam minął Zajaca i z ostrego kąta skierował piłkę do pustej bramki. Tego zwycięstwa Lechowi już nic nie odbierze!

• GOOOOL!!! KASPER HAMALAINEN POZBAWIA BIELSZCZAN ZŁUDZEŃ!

• Dośrodkowanie Demjana i bardzo dobra interwencja Gostomskiego.

• Fatalny strzał Chmiela po dośrodkowaniu z lewej strony. Bielszczanie kontynuowali grę mimo że na boisku leżał Formella, przypadkowo uderzony przez Cisse.

• Ależ okazja dla Lecha! Trałka do Formelli, ten urwał się obrońcom, dośrodkował wprost na głowę Hamalainena, a jego uderzenie z trudem obronił Zajac!

• Żółta kartka dla Kołodzieja za faul na Kadarze.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę niepewnie piąstkował Gostomski, był jednak faulowany we własnym polu bramkowym.

• Po zagraniu głową Demjana bezpańską piłkę łapie Gostomski.

• Ostatnia zmiana w tym meczu - Dariusz Kołodziej wchodzi w miejsce Bartłomieja Koniecznego.

• W Warszawie Legia prowadzi już z Pogonią 2:1, a taki wynik oznacza, że to zespół ze stolicy jest liderem Ekstraklasy.

• Prosty techniczny błąd Sokołowskiego na boku boiska, przez co uciekła mu piłka i od bramki grę rozpocznie Gostomski.

• Niecelny strzał Marcina Kamińskiego.

• Dobra piłka od Chmiela do Cisse w pole karne Lecha, tam czarnoskóry napastnik próbował minąć bodaj Kadara, ale zbyt mocno wypuścił sobie piłkę, do której dopadł Gostomski.

• Po dośrodkowaniu Iwańskiego zakotłowało się pod bramką Lecha. Zbyt nisko lecącą piłkę zdołał głową odbić Górkiewicz, zamiast w kierunku bramki posłał ją jednak pod nogi stojącego przed polem karnym Chmiela. Ten dwukrotnie strzelał, obie próby zablokowali defensorzy "Kolejorza".

• Środkowy obrońca Bielszczan już na boisku, kontuzja nie była poważna.

• Uraz Koniecznego, który trzymając się za bark opuszcza boisko. Za chwilę okaże się, czy wróci do gry.

• Ostatnia zmiana w Lechu: boisko opuszcza Darko Jevtić, a zastępuje go Karol Linetty.

• I właśnie Demjan złapany przed chwilą na spalonym.

• Druga zmiana w zespole gospodarzy: Robert Demjan zastępuje Macieja Korzyma.

• Cisse widowiskowo dryblował, dobrze minął Trałkę, ale strzał był już dużo, dużo słabszy. Piłkę spokojnie złapał Gostomski.

• Niezły strzał Chmiela z szesnastu metrów, piłka ląduje obok bramki Gostomskiego.

• POPRZECZKA RATUJE LECHA! Po dośrodkowaniu Iwańskiego z wolnego Konieczny uderzał głową i naprawdę niewiele brakowało, by wpisał się na listę strzelców! Źle zachował się w tej sytuacji Gostomski, niepotrzebnie wychodząc z bramki.

• Żółta kartka dla Jevticia za faul na Iwańskim.

• Sokołowski dobrze zagrał do Cisse, ten próbował mu oddać piłkę, ale uczynił to dużo gorzej, w efekcie czego przechwycili ją lechici.

• Jevtić dobrze zagrał do Hamalainena, ten szukał podaniem Sadajewa, jednak piłkę na róg wybił jeden z obrońców Podbeskidzia.

• Fatalny w skutkach błąd Mazana, który najpierw źle przyjął piłkę, a później wystawił ją wchodzącemu w pole karne Formelli. Skrzydłowy Lecha skrupulatnie wykorzystał prezent i dał swojemu zespołowi prowadzenie. W tej chwili to Kolejorz jest liderem Ekstraklasy!

• GOOOOOL!!! DARIUSZ FORMELLA POKONUJE ZAJACA!!!

• Zmiana również w drużynie Podbeskidzia, Cisse zastępuje Śpiączkę.

• ...a Keitę zastąpił Pawłowski.

• W przerwie nastąpiła podwójna zmiana w zespole Lecha: w miejsce Djouma wchodzi Hamalainen...

• Początek drugiej połowy.

• Biorąc pod uwagę wyniki pierwszych połów we wszystkich pozostałych spotkaniach, to w tej chwili podział punktów nie jest korzystny ani dla Lecha (który w ten sposób nie zdoła odrobić straty do Legii) ani dla Podbeskidzia (bo skończy rundę zasadniczą na dziewiątym miejscu). Oba zespoły potrzebują dziś pełnej puli, dlatego mamy nadzieję na spore emocje po przerwie.

• Do przerwy w Bielsku-Białej mamy bezbramkowy remis, który jest sprawiedliwym wynikiem. Żaden zespół nie zdołał zdominować przebiegu meczu, ciężko wskazać stronę przeważającą. Zarówno Lech jak i Podbeskidzie miało kilka niezłych akcji, choć brakowało klarownych sytuacji.

• Przerwa.

• Po długim wrzucie Sokołowskiego z autu piłka trafia w ręce Gostomskiego.

• Niezła akcja Podbeskidzia przerwana w polu karnym Lecha przez dobrą interwencję Łukasza Trałki.

• Groźnie wyglądające zderzenie Formelli z Górkiewiczem w walce o piłkę, sędzia Marciniak przerywa grę i dyktuje rzut wolny dla Podbeskidzia. Póki co obaj zawodnicy opatrywani przez sztaby medyczne.

• Było groźnie pod bramką Lecha, ale na strachu się skończyło. Z wolnego z okolicy linii środkowej boiska Iwański zagrał piłkę do Sokołowskiego, ten dośrodkował z prawej strony w pole karne Lecha, a tam niewiele brakowało, by któryś z Bielszczan dołożył głowę i skierował piłkę do siatki.

• Lenartowski świetnie odebrał teraz piłkę Jevticiowi, po czym dał się jeszcze sfaulować Szwajcarowi.

• Co też najlepszego zrobił teraz Sadajew?! Dość przypadkowo dostał piłkę w polu karnym Podbeskidzia, tuż przed bramką Zajaca, a zamiast strzelić bramkę, fatalnie skiksował!

• Tym razem oglądaliśmy dużo lepsze dośrodkowanie Iwańskiego, głową strzelał Górkiewicz, a w bramce Lecha dobrze interweniował Gostomski.

• Bielszczanie ponownie będą mieli rzut wolny w podobnym miejscu co przed chwilą, bo nakładką wszedł Keita. Żółta kartka dla zawodnika Lecha.

• Dośrodkowanie Iwańskiego prosto na głowę Kędziory, a dalej wybił ją Jevtić.

• Sędzia dopatrzył się faulu Sadajewa na Mazanie, będzie wolny dla Podbeskidzia.

• Jevtić próbował zagrać prostopadłą piłkę do Sadajewa. Nie dość, że przejął ją Kolcak, to jeszcze napastnik Lecha go faulował i cała akcja spaliła na panewce.

• Uderzenie Keity z szesnastu metrów zablokował Kolcak.

• Na spalonym złapany Bartosz Śpiączka.

• Marcin Kamiński faulował Macieja Korzyma, zatrzymując tym samym groźny kontratak rywali. Żółta kartka dla stopera Lecha.

• Ponownie dobre zachowanie Górkiewicza, tym razem, mając na plecach Jevticia sprytnie przewrócił się i wywalczył rzut wolny.

• Teraz bardzo dobre zachowanie Górkiewicza, który wpadł przed Keitę, dobrze zastawił się, po czym nabił skrzydłowego Lecha i wywalczył aut.

• Jevtić dobrze powalczył z dwójką rywali na połowie Podbeskidzia, został jednak zmuszony do zagrywania piłki do tyłu.

• Póki co żaden zespół nie potrafi zdominować tego spotkania, trwa walka w środku pola. Więcej sytuacji stworzyło sobie Podbeskidzie, jednak nie były to jakieś stuprocentowe sytuacje.

• Dośrodkowanie Iwańskiego z rzutu wolnego, piłka trafiła na głowę Henriqueza, po czym ten posłał ją przed pole karne pod nogi jednego z Bielszczan. Strzał został zablokowany przez obrońców Lecha.

• Długi rzut Sokołowskiego z autu trafił pod nogi Zaura Sadajewa. Trzeba przyznać, że kapitan Podbeskidzia dysponuje imponującym wyrzutem piłki.

• Sadajew dobrze powalczył na prawej stronie boiska, po czym dograł w pole karne do Dariusza Formelli, a jego strzał zablokował Kolcak. Całą akcję rozpoczęło dobre przejęcie Jevticia.

• Żółta kartka dla Bartosza Śpiączki za faul na Łukaszu Trałce.

• Błąd Kadara, który dał się przepchnąć Korzymowi. Gdyby nie asekurujący go Kamiński, napastnik Podbeskidzia miałby otwartą drogę do bramki.

• Po długiej wrzutce Iwańskiego z rzutu wolnego piłkę z własnego pola karnego wybijał Keita. Chwilę później któryś z Bielszczan wstrzelił ją ponownie w szesnastkę, tym razem skutecznie interweniował Gostomski.

• W odpowiedzi Keita uderzał sprzed pola karnego rywala, zmierzającą do bramki piłkę odbił przed siebie Zajac, na szczęście dla niego trafiła wprost pod nogi jednego z obrońców Bielszczan. Ten momentalnie wybił ją na róg.

• Była okazja dla Podbeskidzia! Korzym posłał piłkę za linię obrony do wychodzącego Chmiela, ten jednak dał się dogonić Kadarowi, który wybił piłkę na rzut rożny. Niewiele brakowało, by Węgier skierował piłkę do własnej bramki!

• Keita próbował urwać się obrońcom Podbeskidzia, uprzedził go jednak Górniewicz, który zgrał piłkę głową do Zajaca.

• A Pogoń już prowadzi 1:0 z Legią, co jest wynikiem bardzo korzystnym dla Lecha.

• Na razie na boisku mamy sporo chaosu i strat z obu stron.

• Nieporozumienie Kadara z Henriquezem wykorzystał Śpiączka, ruszył prawą stroną boiska, po chwili został jednak powstrzymany przez Węgra.

• Początek meczu, zaczęli gracze Podbeskidzia!

• Oba zespoły już na boisku, za chwilę zaczynamy!

• Kto dzisiaj okaże się lepszy? Zapraszam do typowania wyniku i dyskusji w komentarzach!

• Ławka rezerwowych Lecha: Jasmin Burić - Karol Linetty, Szymon Pawłowski, Kasper Hamalainen, Kebba Ceesay, Maciej Wilusz, Dawid Kownacki.

• Ławka rezerwowych Podbeskidzia: Michal Pesković - Gracjan Horoszkiewicz, Frank Adu Kwame, Dariusz Kołodziej, Idrissa Cisse, Adam Pazio, Robert Demjan.

• Zupełnie inny skład niż w poprzedniej kolejce wystawił również Leszek Ojrzyński, który zdecydował się na pięć zmian. Debiut w Ekstraklasie zaliczy dziś słowacki obrońca Robert Mazan, poza tym w podstawowym składzie znaleźli się m. in. Maciej Korzym, Bartosz Śpiączka, Artur Lenartowski i Bartłomiej Konieczny. Żaden z nich nie grał od pierwszej minuty w przegranym pojedynku w Gliwicach przed kilkoma dniami.

• Bacznie będziemy przyglądać się dzisiaj zwłaszcza grze węgierskiego środkowego obrońcy, który po raz pierwszy wystąpi w meczu Ekstraklasy w podstawowym składzie. Ciekawi nas również dyspozycja Arnauda Djouma - Belg występował ostatnio tylko w trzecioligowych rezerwach. Przypomnijmy, że jego kontrakt z Lechem wygasa już w czerwcu, a póki co nie zapracował sobie na przedłużenie.

• Dwie (Tamas Kadar za Paulusa Arajuuriego, oraz Dariusz Formella za Gergo Lovrencsicsa) wynikają z urazów podstawowych zawodników, ale pozostałe wyraźnie wskazują, że Maciej Skorża postanowił oszczędzić swoich podopiecznych przed finałem Pucharu Polski. W kadrze meczowej w ogóle nie ma Barry'ego Douglasa, tylko na ławce znaleźli się Szymon Pawłowski, Kasper Hamalainen i Karol Linetty.

• Poznaliśmy już zestawienia, w jakich zagrają dzisiaj oba zespoły. Sporą niespodzianką jest zestawienie Lecha, bo w porównaniu do wygranego meczu ze Śląskiem Wrocław doszło w nim aż do siedmiu zmian!

• Podbeskidzie z kolei ma nadzieję na znalezienie się w grupie mistrzowskiej. Aby do niej awansować, podopieczni Leszka Ojrzyńskiego muszą wygrać swój mecz i liczyć, że potknie się ktoś z trójki: Pogoń Szczecin, Lechia Gdańsk, Górnik Zabrze.

• Zapowiada się ciekawe spotkanie, bowiem oba zespoły wciąż grają o wysoką stawkę. Lech ma spore szanse na pozycję lidera przed decydującą fazą sezonu, aby ją objąć poznaniacy musieliby dzisiaj pokonać Podbeskidzie i liczyć na to, że Legia nie wygra z Pogonią Szczecin.

• Dobry wieczór państwu, z tej strony Wojciech Maćczak. Będę miał dziś przyjemność relacjonowania wam meczu ostatniej kolejki rundy zasadniczej Ekstraklasy pomiędzy Podbeskidziem Bielsko-Biała a Lechem Poznań. Początek za niecałe trzy kwadranse.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA - LECH POZNAŃ

Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1

Jeszcze niedawno wydawało się, że w walce o awans do grupy mistrzowskiej Podbeskidzie jest w dosyć komfortowej sytuacji. Bielszczanie przez kilka kolejek utrzymywali przewagę nad drużynami z drugiej części tabeli i zajmowali nawet szóstą pozycję, ale po serii czterech meczów bez zwycięstwa znaleźli się na dziewiątym miejscu. Remisy z Górnikiem Łęczna i Wisłą Kraków oraz ostatnia porażka w Gliwicach z Piastem mocno oddaliły „Górali” od upragnionego celu.

By zwycięstwo nad wicemistrzem dało Podbeskidziu miejsce w czołowej ósemce, na pozostałych boiskach w równolegle rozgrywanych meczach (środa, 20:30) musi się zdarzyć jeden z następujących wariantów: Górnik Zabrze nie wygra u siebie z Zawiszą, Lechia przegra na wyjeździe z Koroną, Pogoń przegra na wyjeździe z Legią lub Lechia i Pogoń zremisują – wówczas drużyny z Bielska-Białej, Gdańska i Szczecina zrównają się punktami, a małej tabelce meczów bezpośrednich najsłabsza będzie Lechia. Istnieje jeszcze możliwość, że Podbeskidzie awansuje do ósemki w przypadku, jeśli Lechia zremisuje, a Pogoń wygra. Jest to jednak mało prawdopodobne, bo „Górale” musieliby odrobić stratę bramkową do zespołu z Pomorza, a obecnie wynosi ona sześć goli.

- Nie będziemy skupiać się na tym z kim grają rywale i jakie wyniki muszą paść, żebyśmy znaleźli się w pierwszej ósemce. Najpierw musimy wygrać z Lechem, to jest dla nas najważniejsze. Podnosiliśmy się z kolan już w dużo gorszych momentach – ocenia Damian Chmiel.

Podbeskidzie zagra z Lechem, który plasuję się obecnie na drugim miejscu i do liderującej Legii traci dwa punkty.