Podbeskidzie Bielsko-Biała 0 - 1 Piast Gliwice

0

Piast Gliwice

1

• Piast był zespołem lepszym i zasłużenie wywiózł z Bielska trzy punkty, choć trzeba przyznać, że gdyby nie interwencje Dariusza Treli, piłkarze Podbeskidzia wzbogaciliby się w tabeli przynajmniej o jedno 'oczko'. Za uwagę dziękuje już Kamil Stolpa.

• Więcej szans dla Podbeskidzia nie będzie. Po 96 minutach gry sędzia kończy spotkanie w Bielsku. Piast wygrywa 1:0 po golu z karnego Rubena Jurado.

• Rzut wolny dla Podbeskidzia z 25. metra i kapitalne uderzenie Deji pod poprzeczkę broni bohater dzisiejszego spotkania, Dariusz Trela!!

• Jeszcze jedna akcja Podbeskidzia! Najpierw Trela wybije bardzo groźna wrzutkę Wodeckiego, a potem strzał Jagiełły zostaje zablokowany przez Telichowskiego.

• Ataki Podbeskidzie w końcowych minutach polegają na nieustannych wrzutkach w pole karne Piasta, jednak wszystkie dośrodkowania wybijane są przez parę Horvath - Polak.

• Sędzia Bartosz Frankowski dolicza do regulaminowego czasu gry aż 6 minut!

• Rzut rożny dla Podbeskidzia, z kontrą 3 na 2 wychodzi Piast, ale Ruben Jurado zagrywa... w trybuny. W odpowiedzi Podbeskidzie i strzał Wodeckiego z dwudziestego metra, jednak uderzenie to trafia jedynie w boczną siatkę.

• Piast kontroluje grę. Podbeskidzie nieśmiało próbuje atakować, jednak nie stwarza żadnego zagrożenia, a w dodatku nadziewa się na groźne kontry zespołu z Gliwic.

• Ostatnio zmiana w dzisiejszym spotkaniu. Zszedł Patrick Dytko, a w jego miejsce pojawił się Bartosz Szeliga.

• Żółta kartka dla Mariusza Zganiacza za faul w środku pola.

• Wrzutka Wilczka zmieniła się w groźny strzał, jednak broni - wyjątkowo dziś dobrze grający - Ladislav Rybansky.

• Ciekawa sytuacja. Z boiska schodzić miał Jurado, jednak po strzelonym karnym trener Brosz zmienił decyzję i na ławce rezerwowych siedzi już Rabiola, a w jego miejsce pojawił się Wilczek.

• GOOOOL DLA PIASTA!! Ruben Jurado strzela w środek, Rybansky rzuca się w prawo i Piast wychodzi na prowadzenie!

• RZUT KARNY DLA ZESPOŁU PIASTA! Deja fauluje Podgórskiego. Co za nieodpowiedzialne zachowanie piłkarza Podbeskidzia.

• I kolejna roszada w zespole gospodarzy. Za Malinowskiego na boisku pojawia się Marcin Wodecki.

• Za kompletnie niewidocznego w drugiej części gry Pawele wchodzi Rudolf Urban.

• Jurado wpada w pole karne, strzela z ostrego kąta, jednak czujny jest Rybansky, który wybija na rzut rożny! Zdecydowana przewaga Piasta w ostatnich minutach.

• Podgórski znowu trafia w mur. Rozregulował się celownik piłkarza Piasta.

• Jeszcze jeden rzut wolny dla Piasta z okolic dwudziestego metra, jednak tym razem słabe uderzenie kapitana gości, który trafia w mur. Piłkę przejmuje Zbozień, który... jest kopnięty przez Telichowskiego. Tak tak, mamy kolejny groźny rzut wolny dla Piasta.

• Po długiej kontuzji do gry powraca Mariusz Zganiacz, który zmienił Carlosa Martineza.

• Klepczyński taktycznym faulem przerywa rajd Damiana Chmiela i mamy żółtą kartkę dla piłkarza gości.

• Przy bocznej linii boiska opatrywany jest Dariusz Trela. Bramkarz Piasta Gliwice ma jakieś problemy z okiem.

• Ależ niewiele zabrakało!! Kapitalny strzał Tomasza Podgórskiego trafia w słupek bramki strzeżonej przez Rybanskyego!

• Po raz kolejny w akcji Dytko, który został sfaulowany tuż przed linią pola karnego i będziemy mieli bardzo groźny rzut wolny dla gości.

• Rabiola zgrywa piłkę głową do Dytki, który oddaje strzał z 20 metrów... minimalnie nad bramką!

• Mało widocznego Kwame Adu zmienia wypożyczony z Legii, Aleksander Jagiełło.

• Drugą połowę rozpoczynają piłkarze Podbeskidzia.

• Sędzia Bartosz Frankowski kończy pierwszą połową spotkania nie doliczając ani minuty.

• Patrick Dytko po zgraniu Rubena uderzał z dystansu, jednak przeniósł piłkę bardzo wysoko nad bramką. Słaby mecz w wykonaniu skrzydłowego gości.

Chwilę później po dośrodkowaniu z boku boiska po raz kolejny uderzeniem pomylił się Rabiola.

• Malinowski wychodzi sam na sam z Trelą, uderza po ziemi, ale nogami piłkę wybija bramkarz Piasta. Iście bokserska wymiana ciosów!

• Z rzutu rożnego dośrodkowuje Podgórski, w polu karnym odnalazł się Rabiola, który mocnym uderzeniem głową trafia w poprzeczkę!

• Anton Sloboa został sfaulowany przez Matrasa, za co ten otrzymał żółty kartonik.

• Kapitalnym strzałem popisał się Anton Sloboda! Zawodnik Podbeskidzia otrzymał pół-górną piłkę z głębi pola wzdłuż bocznej linii pola karnego i potężnym wolejem w samo okienko próbował zaskoczyć Trelę! Na szczęście dla gliwiczan bramkarz Piasta popisał się fantastyczną interwencją i zażegnał niebezpieczeństwo wybiciem na rzut rożny!

• Niewiele brakowało i Adam Deja strzeliłby bramkę samobójczą! Z głębi pola dośrodkowywał jeden z zawodników Piasta i Deja tak niefortunnie zainterweniował... że wyciągnąć jak struna musiał się Ladislav Rybański!

• Mogło być 1:0. Damian Zbozień z prawej strony idealnie dośrodkował do Rabioli, ale Portugalczyk z najbliższej odległości nie tylko nie pocelował w bramkę... ale i w piłkę.

• Pierwsze minuty spotkania, zgodnie z przypuszczeniami, stoją pod znakiem typowej dla polskiej ligi walki. Jest ostro, mało technicznie... i mało efektownie.

• Polak "wycina" Malinowskiego i zostaje upomniany żółtą kartką.

• Pietrasiak ukarany żółtym kartonikiem za faul na Malinowskim.

• Żółta kartka dla Telichowskiego po zderzeniu z Trelą.

• Piast przed szansą! Z groźną kontrą wyszli gościa, będąc w przewadze piłkę sam na sam z bramkarzem otrzymał Ruben Jurado. Pierwsza próba strzału Hiszpana została zablokowana, jednak ten na przebój jeszcze zdołał przebić się w stronę Rybanskiego, jednak w drugim pojedynku górą był już bramkarz gospodarzy.

• W odpowiedzi Podbeskidzie! Mocnym strzałem z boku pola karnego popisał się Damian Chmiel, piłka odbita przez bramkarza została jeszcze przez niego dobita, ale ostatecznie Dariusz Trela wyszedł z tego pojedynku obronną ręką.

• Ciężko wytłumaczyć wykonanie tego stałego fragmentu gry przez kapitana Piasta - znany z dobrego ich bicia Podgórski ledwo co dokopał do bramki...

• Pierwszy róg dla Piasta - wykonawcą Tomasz Podgórski.

• Pierwszy gwizdek Bartosza Frankowskiego z Torunia - od środka Piast Gliwice. Zaczynamy!

• Zawodnicy opuścili już tunel i wyszli na murawę. Za chwilę zaczynamy!

• Bólem zębów szkoleniowca Piasta Gliwice, Marcina Brosza, jest z kolei bardzo nierówna forma zespołu. Ciężko wyczuć w jakiej dyspozycji są liderzy ekipy "Piastunków" - Tomasz Podgórski czy Ruben Jurado.

• Zgodnie z przypuszczeniami w barwach gospodarzy nie wystąpi dziś leczący się Richard Zajac. Jego miejsce pomiędzy słupkami po raz kolejny zajmie Ladislav Rybansky... niestety będący niezbyt pewnym punktem. Zagra za to powracający po przerwie Damian Chmiel, którego występ stał pod znakiem zapytania.

• Rezerwowi Piast: Jakub Szumski, Łukasz Krzycki, Matej Izvolt, Radosław Murawski, Mariusz Zganiacz, Bartosz Szeliga, Kamil Wilczek

• Rezerwowi Podbeskidzie: Richard Zając, Daniel Bujok, Marek Sokołowski, Rudolf Urban, Marcin Wodecki, Aleksander Jagiełło, Łukasz Żegleń

• Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią dzisiejszego spotkania: LINK

• Gorąco witamy na relacji LIVE! ze spotkania pomiędzy Podbeskidziem Bielsko-Biała, a Piastem Gliwice. Oba zespoły w obecnych rozgrywkach formą nie zachwycają - Piast zajmuje zaledwie 10. miejsce, Podbeskidzie zaś zajmuje drugą lokatę od końca. Zapowiada się typowy mecz walki, ale miejmy nadzieję, że zawodnicy zaserwują nam dzisiaj niespodziankę i będziemy mieli czym się zachwycić.