Podbeskidzie Bielsko-Biała 2 - 4 Piast Gliwice

Podbeskidzie Bielsko-Biała

2

Piast Gliwice

4

• Świetny mecz za nami. Piast był lepszy, strzelił więcej goli i wygrał zasłużenie, ale gospodarze potrafili dwukrotnie trafić do jego bramki, czym nieco osłodzili sobie tę porażkę. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski.

• Koniec meczu! Piast ograł Podbeskidzie na jego boisku!

• Zivec zagrał świetną piłkę do Wilczka za linię obrony, jednak ten był na spalonym

• Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

• Piękny gol Sokołowskiego. Doświadczony zawodnik zebrał wybitą piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zdecydował się na strzał, którym nie dał żadnych szans bramkarzowi.

• GOOOOOOOOOOL!! Marek Sokołowski, jest 2:4!

• Monika W: Faulu na Malinie nie było. Piotrek wywracał się jeszcze zanim zrównał się z Klepczyńskim. - DW: oczywiście racja, chociaż wyłapaliśmy to dopiero na późniejszej powtórce. Dzięki za czujność. ;)

• Spokojnie, długo wymieniają teraz podania piłkarze z Gliwic

• Spory kocioł zrobił się przed chwilą pod bramką Cifuentesa. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zaskoczyć Hiszpana starali się Konieczny i Stano, ale ten nie dał się pokonać

• Było blisko gola dla gospodarzy! Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska w idealnej sytuacji znalazł się niepilnowany Stano, ale Słowak przestrzelił

• Zivec oddał strzał sprzed pola karnego, ale bramkarz spokojnie złapał piłkę

• Podgórski oddał strzał z rzutu wolnego, ale trafił tylko w mur

• Kolejna szybka kontra gości, ale tym razem zablokowany przed polem karnym Podbeskidzia był Wilczek

• A rzut karny sprzed kilku minut sprokurował oczywiście Szeliga, a nie Osyra, jak napisaliśmy wcześniej

• A teraz Szeliga schodzi z boiska, a zmienia go Podgórski

• Kapitalna kontra gości, zagranie z lewej strony w pole karne, piłka trafia do Szeligi, a ten bez problemu pokonał bramkarza!

• GOOOOOOOOOOOOL!! Szeliga i 4:1 dla gości!

• Badia dośrodkował z lewej strony boiska, ale obrońcy wybili piłkę

• GOOOOOOOOOL!! Sokołowski pewnie! Czy gospodarze wrócą do gry?

• Kornel Osyra ewidentnie faulował Roberta Demjana we własnej szesnastce i sędzia musiał podyktować karnego.

• RZUT KARNY DLA GOSPODARZY!

• Vassiljev kapitalnie dośrodkował z tego rzutu rożnego, Kronel Osyra równie dobrze zgrał piłkę głową, a strzał Heberta był oczywiście również wyśmienity. Piłka w bramce, bielszczanie na kolanach

• Vassiljev schodzi z boiska, a w jego miejsce widzimy Hanzela

• GOOOOOOOOOOOL!! Hebert i jest 3:0 dla gości!

• Od razu dwie zmiany w zespole gospodarzy. Bartlewski wchodzi za Patejuka

• To była naprawdę dobra połowa. Tempo stało na wysokim poziomie, jedni i drudzy oddali po kilka strzałów, choć oczywiście stroną groźniejszą i bardziej konkretną byli gliwiczanie. Ich prowadzenie jest jak najbardziej zasłużone

• I w tej chwili arbiter zakończył pierwszą połowę

• Badia oddał strzał z dystansu, ale mocno się pomylił

• Sokołowski dośrodkował z lewej strony boiska, ale pewnie piłkę złapał Cifuentes

• Kolejna ładna akcja gości, ale uderzenie Zivca zostało zablokowane

• No i zrobiło się groźnie pod bramką gości! Patejuk bardzo dobrze dośrodkował z rzutu rożnego, a Konieczny minimalnie przestrzelił głową!

• Patejuk ładnie zaatakował prawą stroną, dośrodkował, ale uderzenie Demjana zablokował Osyra. Tylko rzut rożny

• Szeliga był faulowany w środkowej strefie boiska przez Lenartowskiego

• Adam Pazio dośrodkował z prawej strony boiska, ale obrońcy gości znów pewnie się spisali i wybili piłkę

• Sokołowski spróbował ataku indywidualnego, ale bardzo szybko Szeliga wybił mu to z głowy i świetnie odebrał mu piłkę

• I znowu powinien być gol dla Piasta! Kamil Wilczek kapitalnie dośrodkował z prawej strony boiska, a Zivec minimalnie przestrzelił głową!

• Aj, było blisko kolejnego gola dla gości! Znów świetną kontrę wyprowadzili gliwiczanie, Szeliga fenomenalnie wdarł się w pole karne z prawej strony, wyłożył Badii piłkę jak na tacy, ale ten trafił w słupek!

• Bartłomiej Konieczny oddał strzał z dystansu, ale był on mocno niecelny

• Tomasz Górkiewicz dośrodkował z prawej strony boiska, ale goście wybili piłkę z własnej szesnastki

• Troszkę dłużej wymieniają teraz podania piłkarze Piasta, ale robią to głównie na własnej połowie

• Ależ Podbeskidzie ma problem z tymi bramkarzami. Konstantin Vassiljev oddał z pozoru nie groźny strzał z dystansu, ale Pesković interweniował tak nieporadnie, że piłka wpadła do bramki! 2:0 dla Piasta, czy gospodarze w końcu odpowiedzą jakąś groźną akcją?

• GOOOOOOOOOOOL!! Konstantin Vassiljev, 2:0 dla gości!

• Lewą stroną zaatakował Pazio, ale tam bez problemu zatrzymał go obrońca

• Osyra zagrał kapitalne podanie z głębi pola, a Wilczek spokojnie wymanewrował Pietrasiaka i Koniecznego w polu karnym, a następnie oddał strzał, który zaskoczył Peskovicia! 1:0 dla gości!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Kamil Wilczek, 1:0 dla Piasta!

• Pavol Stano faulował teraz Murawskiego w środkowej strefie boiska

• Ależ to była kontra! Gliwiczanie szybko przedostali się pod pole karne gospodarzy, Zivec minął paru obrońców i znalazł się przed bramkarzem, którego jednak sfaulował. I dostał za to żółtą kartkę.

• Pietrasiak starał się teraz dośrodkować z prawej strony, ale zrobił to niedokładnie i piłkę mają goście

• Adam Pazio spróbował przedostać się z piłką w szesnastkę gości, ale tam umiejętnie powstrzymał go Hebert

• Badia również spróbował wrzutki z lewej flanki, ale Pesković bez problemu chwycił futbolówkę

• Adu Kwame dośrodkował przed chwilą z lewej strony boiska, ale obrońcy Podbeskidzia wybili piłkę

• Środkiem spróbowali zaatakować gospodarze, ale skończyło się to stratą Demjana

• Marek Sokołowski oddał przed chwilą niezły strzał sprzed pola karnego, ale Cifuentes na raty złapał piłkę

• Było ciekawie! Badia trafił co prawda w mur z tego rzutu wolnego, ale po chwili oko w oko z bramkarzem znalazł się Wilczek! Przegrał on ten pojedynek, ale ewentualny gol i tak nie byłby uznany, gdyż zawodnik Piasta był na spalonym

• Badia był teraz faulowany na połowie rywala. To będzie dobra okazja do dośrodkowania

• Sporo chaosu mamy jak na razie na boisku. Ani jedni ani drudzy nie potrafią rozegrać jakiejś składnej akcji

• Próba ataku w wykonaniu gospodarzy, ale zupełnie nieudana. Od bramki grę wznowią gliwiczanie

• Ten corner został jednak kiepsko wykonany, gospodarze spokojnie wybili piłkę z własnej szesnastki

• Pierwszy atak gości, Wilczek wszedł z piłką w pole karne z prawej strony, ale wywalczył tylko rzut rożny

• Arbiter daje znać, mecz zaczynają gospodarze

• Piłkarze obu drużyn już powoli wychodzą na boisko, za chwilkę zaczniemy to spotkanie. Liczymy na dobre, emocjonujące widowisko!

• Rezerwowi Piast: 1. Jakub Szmatuła, 3. Csaba Horvath, 20. Łukasz Hanzel, 17. Tomasz Podgórski, 15. Dawid Janczyk, 77. Ruben Jurado.

• Rezerwowi Podbeskidzie: 1. Richard Zajac, 4. Gracjan Horoszkiewicz, 8. Piotr Malinowski, 30. Piotr Tomasik, 29. Sebastian Bartlewski, 77. Maciej Korzym, 15. Krzysztof Chrapek.

• Równie dobre nastroje panują w Bielsku-Białej, bo w zeszły wtorek Podbeskidzie zaliczyło w Zabrzu efektowną wygraną z Górnikiem (4:2). Leszek Ojrzyński testował w tym meczu nowe ustawienie z pięcioma obrońcami i Pavolem Stano w roli defensywnego pomocnika. Trener „Górali” zdecydował się na taką zmianę, bo przeciwko Piastowi nie będzie mógł liczyć na pokaźną grupę podstawowych zawodników. Z powodu przekroczenia limitu kartek pauzują Damian Chmiel, Maciej Iwański, Anton Sloboda oraz zawieszony za czerwoną kartkę Adam Deja.

• Piast przyjeżdża do Bielska-Białej opromieniony efektownym zwycięstwem w Pucharze Polski. W ubiegłą środę gliwiczanie rozbili u siebie 5:0 GKS Bełchatów i awansowali do ćwierćfinału, w którym w marcu zmierzą się z… Podbeskidziem.

• Witamy w relacji na żywo z pierwszego poniedziałkowego meczu Ekstraklasy. Podbeskidzie Bielsko-Biała podejmuje u siebie Piasta Gliwice.