Pogoń Szczecin

3

GKS Bełchatów

0

• Koniec meczu w Szczecinie! Pogoń wygrała z GKS-em Bełchatów 3:0 i zbliżyła się do czołowej ósemki. Podopieczni Kamila Kieresia natomiast utrudnili sobie drogę do górnej połówki tabeli. Zapraszamy na kolejne relacje live w Ekstraklasa.net

• Robak uderzył bardzo podobnie jak przy pierwszym karnym, znowu wyczuł go Zubas, miał piłkę na ręce, ale nie zdołał jej odbić

• Marcin Robak na 3:0 z rzutu karnego! Klasyczny hat-trick napastnika Pogoni!

• Karny dla gospodarzy! Wcześniej rzut wolny dla Pogoni, 22 metry do bramki GKS-u. Strzał Robaka w mur, gdzie piłka trafiła w rękę Wacławczyka

• Sawala - za faul na Zwolińskim

• W odpowiedzi płaski, ale lekki strzał Piecha w środek bramki. To pierwsze celne uderzenie gości

• Kolejna akcja Pogoni, ale dobre wyjście z bramki Zubasa zatrzymało atak gospodarzy

• Ostatnia zmiana w Pogoni. Łukasz Zwoliński za Michała Janotę

• Robak uderzył przy słupku, wyczuł go Zubas, ale nie sięgnął piłki. Dziewiąte trafienie w sezonie snajpera Pogoni

• Goool! Marcin Robak z karnego i Pogoń prowadzi 2:0!

• Karny dla Pogoni! Faulowany Janota przez Mójtę!

• Michał Mak za Patryka Rachwała

• Dośrodkowanie Janoty z rzutu rożnego wypiąstkowane przez Zubasa, ale piłka wróciła do gospodarzy, którzy próbowali strzelać, ale zostali powstrzymani

• Spadła piłka pod nogi Murawskiego, który przyjął futbolówkę i uderzył z około 20 metrów. Piłka poszybowała jednak nad bramką GKS-u

• To ósmy gol Marcina Robaka w tym sezonie w T-Mobile Ekstaklasie

• Akcja lewą stroną Nunesa, który zagrał do Murawskiego, ten wbiegł w pole karne i wyłożył piłkę Robakowi. Napastnik Pogoni nie zmarnował okazji i strzelił skutecznie pod poprzeczkę

• Gooool! Marcin Robak na 1:0 dla Pogoni!

• Dobra akcja z lewej strony Małkowskiego, który wpadł w pole karne, zagrał przed bramkę, gdzie wybili gospodarze. Strzelał jeszcze z linii pola karnego Rachwał, ale jego uderzenie zostało zablokowane

• Akahoshi na prawą stronę do Rudola, przyspieszył akcję, ale centra prawego obrońcy nie była na tyle udana, by któryś z jego kolegów doszedł do piłki

• Długa piłka do Piecha, którego jednak powstrzymał Matras. Napastnik GKS-u jeszcze naciskał, ale obrońca Pogoni spokojnie zagrał do bramkarza, nie dał się sprowokować do błędu

• Piech głową do Komołowa, jednak ten nie zdołała na tyle opanować piłki, by utrzymać ją w boisku. Od bramki Janukiewicz

• Jeszcze jeden korner dla Pogoni. Ponownie Janota zagrywał w pole karne, niezupełnie dobrze piąstkował piłkę Treka, ale ostatecznie całe zamieszanie zakończyło się autem dla GKS-u

• Z rzutu rożnego Janota, ale dobrze interweniowali goście

• Zbozień wrócił na boisko, od razu w pole karne Pogoni, bo goście mieli rzut wolny. Ale dośrodkowanie nieudane i poradzili sobie szczecinianie

• Robak trafił nogą w nos Zbozienia, który zagrywał piłkę głowa. Obrońca GKS opatrywany przez lekarzy, bo z jego nosa polała się krew

• Robak z 16. metra zagrał nad obrońcami gości do Akahosiego w pole karne, ale najszybciej przy piłce był Trela

• Robak na spalonym, a zagrywał mu Frączczak

• Stracił piłkę w ataku Mójta, ale gospodarze bez kontry, został im tylko wyrzut z autu

• Mocna centra z prawej strony w wykonaniu Rudola, ale piłka przeleciała ponad bramką. Jedyny plus dla gospodarzy to fakt, że bełchatowianie nie mogli wyjść z kontrą

• Fatalne zagranie gospodarzy, który łatwo pozbyli się piłki, ale gości, którzy wznowili grę z autu równie szybko pozbyli się futbolówki

• Długa piłka do Frączczaka, ale ten walcząc bark w bark z Mójtą nie zdołał opanować piłki, która wyleciała za linię końcową boiska

• Pierwsza akcja to klasyka, czyli zagrania do przodu, na walkę i wzajemne oddawanie sobie piłki

• Początek meczu!

• Trójka sędziowska na czele z Jarosławem Przybyłem wyprowadziła piłkarzy na murawę. Jeszcze przywitanie, losowanie i można grać!

• Trzech graczy w obu zespołach musi dziś uważać, bo mają na koncie po trzy żółte kartki. Czwarta oznacza zawieszenie. W Pogoni są to Janota i Murawski, a GKS-ie Basta

• W Szczecinie już wszystko gotowe do meczu. Na trybunach nie ma niestety zbyt wielu kibiców, ich liczba jest podobna jak w innych meczach. Gra Pogoni na pewno nie zachęca, aby przychodzić na stadion. Może dziś szczecinianie to zmienią?

• GKS - rezerwowi: Emiljus Zubas - Grzegorz Baran, Michał Mak, Łukasz Wroński, Kamil Poźniak, Sebastian Olszar, Błażej Telichowski

• Pogoń - rezerwowi: Dawid Kudła - Ricardo Nunes, Michał Walski, Michał Koj, Karol Danielak, Vladimirs Kamess, Łukasz Zwoliński

• Po 24 kolejkach oba zespoły sa w drugiej połowie tabeli, ale wciąż mają szansę na czołową ósemkę. Bełchatowianie zajmują 11. miejsce i mają 30 punktów, a bełchatowianie są tuż za nimi na 12. lokacie, na swoim koncie zgromadzili 29 punktów. Ósma Lechia dla porównania ma 32 punkty

• Dla obu zespołów dzisiejszy mecz jest bardzo ważny i wynik może mieć duże znaczenie w ostatecznym rozrachunku po 30. kolejkach kiedy to ligowa tabela zostanie podzielona na pół. Pogoń i GKS myślą o awansie do czołowej ósemki

• 25. kolejka T-Mobile Ekstraklasy rozpocznie się w Szczecinie. Pogoń zagra z GKS-em Bełchatów. Zapraszamy!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA POGOŃ SZCZECIN - GKS BEŁCHATÓW

Pogoń Szczecin, GKS Bełchatów

Z każdą kolejną kolejką piłkarze Pogoni Szczecin mogą być coraz mniej spokojni o swój ligowy byt. W miniony piątek drużyna z Pomorza przegrała kolejny mecz, tym razem z Lechią Gdańsk 0:1 i obecnie plasuję się na dwunastym miejscu w tabeli z raptem punktem przewagi nad trzynastą Cracovią i czternastą Koroną. Słabe wyniki szczecińskiej drużyny i brak zwycięstwa wiosną sprawiają, że zaczęto spekulować o zwolnieniu Jana Kociana. Jeśli czeski szkoleniowiec nie wpłynie na postawę swoich zawodników niewykluczone, że wkrótce będzie musiał pożegnać się z pracą.

Rywalem Pogoni będzie GKS Bełchatów, który wciąż walczy o awans do grupy mistrzowskiej. Zespół Kamila Kieresia w poniedziałek przegrał pechowo z Ruchem Chorzów 0:1, chociaż w tamtym spotkaniu mógłby nawet zremisować. W doliczonym czasie gry rzut karny, który wykonywał Marcin Flis obronił golkiper "Niebieskich".