Pogoń Szczecin

1

Górnik Zabrze

4

• Koniec spotkania! Po ciekawym meczu Górnik demoluje Pogoń. Madej z Zacharą rozmontowali obronę Portowców. Brawa dla Pogoni za walkę do końca lecz czerwona kartka dla Ediego, który wszedł za obrońcę zupełnie pomieszała szyki gospodarzom. Spotkanie kolejki nie rozczarowało. Padło wiele bramek i obejrzeliśmy wiele ciekawych akcji.

• Ostatnia zmiana w zespole gości Oziębała za Zacharę

• Pomieszało się zupełnie ustawienie Portowców. Dąbrowski jako skrzydłowy oddał zaskakujący strzał na bramkę Górnika. Steinbors z problemami łapie piłkę.

• Kontratak Górnika dobija Portowców! Bramkę strzelił Zachara. Dobry mecz napastnika gości.

• Dąbrowski namieszał przed polem karnym umiejętnie uwalniając się od krycia po czym oddał mocny strzał na bramkę gości, który skutecznie zablokowali obrońcy.

• Bardzo niecelne uderzenie Iwana z dystansu. Kontratak gości sprowokowany głupią stratą Lisowskiego

• Górnik gra z przewagą ale Portowcy się nie poddają. Gospodarze szukają gola kontaktowego.

• Kolejne dośrodkowanie Aki i kolejny strzał głową Djousse. Tym razem bramkarz Górnika przeszkadzał na tyle skutecznie, że Kameruńczyk nie oddał czystego strzału na bramkę.

• Bramka dla Pogoni! Po dośrodkowaniu Akahoshiego Steinbors minął się z piłką a Djousse z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki.

• Zachara się rozkręcił. Dwa groźne strzały napastnika gości. Pierwszy zablokowany przez Lisowskiego, a drugi trafił w zewnętrzną część słupka bramki Pogoni.

• Iwan zastąpił rozgrywającego świetne zawody Madeja

• Górnik w ataku. Zachara dobiegł do linii końcowej i wywalczył rzut rożny

• Dobre podanie Przybylskiego do wbiegającego w pole karne Małkowskiego. Na posterunku był Jednak Janukiewicz, który wybronił strzał piłkarza gości.

• W zespole gości zmiana. Małkowski za Mosnikova

• Olkowski uderzył z szesnastu metrów, lecz Janukiewicz końcami palców wybił piłkę na rzut rożny.

• Djousse próbował z dystansu lecz jego strzał minął lewy słupek bramki Górnika

• Górnik dobił Portowców! Z rzutu wolnego bezpośrednio uderzył Mączyński, który nie dał szans Janukiewiczowi.

• Edi ukarany czerwoną kartką, który faulował wychodzącego na czystą pozycję Zacharę.

• Lisowski dał się ograć Madejowi, który wpadł w pole karne i uderzył na bramkę Pogoni. Na posterunku był jednak Janukiewicz, który obronił strzał nogami.

• Djousse zmienił kontuzjowanego Lewandowskiego

• Plan awaryjny Wdowczyka. Za Ławę wszedł Edi

• Poza boiskiem opatrywany Lewandowski

• Akahoshi urwał się obrońcom w polu karnym i posłał piłkę wzdłuż bramki Górnika. Tam czaił się Tchami, który minimalnie nie zdążył by wbić piłkę wślizgiem do bramki.

• Łukasz Madej ukarany żółtą kartką

• Prostopadłe podanie Akahoshiego do Robaka, lecz napastnik Portowców nie zrozumiał pomysłu Japończyka i zbyt późno wystartował do piłki.

• Druga bramka dla Górnika! Gancarczyk doskonale dośrodkował w pole karne gdzie Zachara głową uderzył na bramkę bezradnego Janukiewicza.

• Drugą połowę rozpoczęli goście. Górnik wyszedł bez zmian na drugą połowę.

• Zmiana w Pogoni. Tchami zastąpi Jakuba Bąka

• Koniec wyrównanej pierwszej połowy. Zasłużone prowadzenie Górnika, który miał minimalną przewagę nad rywalem. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie padną jeszcze bramki.

• Madej dostał świetną piłkę w pole karne gdzie minął Dąbrowskiego. Po ogromnym zamieszaniu obronną ręką z sytuacji wyszli Portowcy. Janukiewicz wściekły na kolegów.

• Rzut rożny dla Górnika. Dośrodkowanie Gancarczyka na krótki słupek wybite przez Lewandowskiego.

• Kontratak Mateusza Zahary zakończony wycofaniem piłki do Mosnikova. Tam byli jednak obrońcy Pogoni, którzy wyjaśnili sytuację mocnym wybiciem piłki.

• W ataku Portowcy. Najpierw przerzucenie Lisowskiego do Bąka, który czaił się z polu karnym, następnie ten wyłożył piłkę Robakowi, który się z nią minął.

• Górnik po raz kolejny zamknął gospodarz w polu karnym. Jak na razie defensywa dowodzona przez Dąbrowskiego wychodzi z tych ataków obronną ręką.

• Oglądamy ciekawe spotkanie. Oba zespoły odważnie atakują lecz lekką przewagę ma Górnik.

• Gospodarze w końcu doczekali się należnej im frekwencji. Ponad dziesięć tysięcy ochoczo dopingujących kibiców na stadionie w Szczecinie

• Długi atak pozycyjny Portowców zakończony dośrodkowaniem Murayamy, które przejęli obrońcy Górnika.

• Z dystansu uderzał Przybylski lecz piłka poszybowała wysoko ponad bramką Janukiewicza.

• Doskonała sytuacja dla Pogoni! Akahoshi dostał dobrą górną piłkę dzięki czemu stanął sam na sam z bramkarzem gości. Japończyk jednak zamiast strzelać poczekał na kolegów i w wyniku wielkiego zamieszania obrońcy Górnika odzyskali piłkę.

• Żółta kartka dla Mosnikova

• Kolejna akcja Robaka na skrzydle. Tym razem w analogicznej sytuacji podał do Bąka jednak minimalnie za późno i obrońcy zdołali wyjaśnić sytuację.

• W ataku pozycyjnym Górnik. Goście zamknęli Portowców na ich własnym polu karnym.

• Skrzydłem atakował Robak, który zamiast podawać do niepilnowanego Bąka postanowił przeprowadzić indywidualną akcję co skończyło się wybiciem piłki przez obrońce poza boisko.

• Mocnym akcentem rozpoczął Górnik. Może to wpłynąć wyłącznie pozytywnie na atrakcyjność tego spotkania. Bramkę na swoje konto może zapisać Wojciech Golla, który dał się minąć na raz.

• Bramka dla Górnika! Madej w prosty sposób minął Wojciecha Golle i w sytuacji sam na sam pewnie pokonał Janukiewicza.

• Robak z rzutu wolnego strzela wysoko ponad bramką.

• Rzut wolny z okolic linii bocznej boiska. Doskonałe dośrodkowanie Akahoshiego w pole bramkowe Górnika gdzie było dwóch piłkarzy Pogoni, lecz zarówno Rogalski jak i Robak minęli się z piłką.

• W środku pola faulowany Rogalski

• Rozpoczęli gospodarze

• Bartosz Ława odebrał upominek z okazji swojego dwusetnego meczu w Ekstraklasie.

• W składzie Portowców też jest kilka zmian. Na lewej obronie zabraknie Adama Frączczaka, który odbywa przymusową pauzę za przekroczenie limitu żółtych kartek. Jego miejsce zajmie debiutujący w pierwszym składzie Wojciech Lisowski. Na ławce rezerwowych zabraknie też Moustaphy Ouedraogo, który pojechał na mecz rezerw do Gryfina.

• Zła informacja dla kibiców z Zabrza. Popularny "Prezes" nabawił się drobnego urazu na treningu przed meczem i prawdopodobnie nie zobaczymy go dzisiaj na boisku.

• Rezerwowi Pogoń: Dawid Kudła, Hernani, Przemysław Pietruszka, Edi Andradina, Herve Tchami, Radosław Wiśniewski, Donald Djousse

• Rezerwowi Górnik: Norbert Witkowski, Antoni Łukasiewicz, Przemysław Oziębała, Bartosz Iwan, Prejuce Nakoulma, Maciej Małkowski

• Witamy ze stadionu imienia Floriana Krygiera. Dzisiejsze spotkanie Pogoni z Górnikiem zapowiada się na mecz kolejki. Górnik utrzymuje wysoką formę od początku sezonu lecz ostatnio złapał lekką zadyszkę. Portowcy po kilku kolejkach zaczęli się rozkręcać i obecnie prezentują wysoką formę wygrywając trzy ostatnie mecze.