Pogoń Szczecin

2

Korona Kielce

0

• Znakomita skuteczność była tym, co pozwoliło Pogoni wygrać dzisiaj z Koroną. Piłkarze z Kielc nie potrafili zagrozić bramce Janukiewicza poza strzałem w słupek Kapo, a Pogoń znakomicie wykorzystała swoje szanse. Korona przegrywa po raz pierwszy od sześciu spotkań, a szczecinianie wracają na zwycięską ścieżkę na własnym boisku. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu, Pogoń wygrywa u siebie z Koroną 2:0!

• Malarczyk fauluje Frączczaka, gorąco zrobiło się w Szczecinie, bo piłkarz Pogoni miał rywalowi sporo do powiedzenia.

• Brzydki faul Kapo na Rudolu i zasłużona żółta kartka.

• Atak Pogoni, Murayama dogrywa na prawą stronę do Frączczaka, ten dośrodkowuje w pole karne, ale dobrze wychodzi golkiper Korony.

• Trzy minuty dolicza arbiter do tego spotkania.

• Już wiadomo, że trzy punkty pozostaną dziś w Szczecinie! Murayama uderzał sprzed pola karnego, a piłka po rykoszecie przelobowała zaskoczonego Cerniauskasa!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! MURAYAMA!

• Cziżniczenko zmienia jeszcze Jovanovicia.

• Kuriozalna sytuacja pod bramką Korony! Bąk znalazł się w sytuacji sam na sam z Cerniauskasem, myślał, że golkiper Korony złapał piłkę i odwrócił się od znajdującej się tuż przed nim futbolówki zamiast strzelać do pustej bramki!

• Kontra Pogoni, piłkarze "Portowców" mieli na połowie rywala przewagę liczebną, ale niepotrzebnie zwolnił akcję Okuno, a po chwili stracił piłkę.

• Wciąż naciska Korona, ale nie może przedrzeć się przez obronę Pogoni. Sobolewski dwukrotnie dośrodkowywał w pole karne, za drugim razem piłka znalazła się w rękach Janukiewicza.

• Sobolewski zagrał do Kapo, ten z ostrego kąta trafia w słupek! Mógł dobijać jeszcze Trytko, ale przewrócił się w starciu z Dąbrowskim. Sędzia nie używa jednak gwizdka.

• Ostatnia roszada w Pogoni. Zamiast Łukasza Zwolińskiego na boisku Jakub Bąk.

• 3 214 kibiców jest dziś na stadionie w Szczecinie.

• Druga zmiana w zespole Pogoni. Shohei Okuno wchodzi na boisko w miejsce Michała Walskiego.

• Kontra Pogoni, dwa dośrodkowania Zwolińskiego, ale nie trafiają w piłkę Kun i Murayama!

• Ostre dośrodkowanie Golańskiego z rzutu wolnego z prawej strony boiska, nie myli sie jednak Janukiewicz, który piąstkuje piłkę.

• Mamy również roszadę w ekipie Pogoni. Zamiast Mateusza Matrasa na murawie pojawia się Maciej Dąbrowski.

• Druga zmiana w ekipie Korony. Pilipczuk zastępuje Janotę.

• Ależ błąd defensorów Pogoni! Kiełb znalazł się prawie sam na sam z Janukiewiczem, przewrócił się w polu karnym po starciu z Hernanim ale nie ma rzutu karnego.

• Kolejna groźna akcja Korony! Kapo minął dwóch rywali, zagrał na lewą stronę do Trytki, a z bramki niepotrzebnie wychodził Janukiewicz. Trytko dośrodkował w pole karne, ale tam piłkę wybija Hernani.

• Dwójkowa akcja Janoty i Kapo, Francuz uderza mocno, ale wprost w ręce Janukiewicza!

• Sobolewski znakomicie zagrywa do niepilnowanego w polu karnym Janoty, lecz ten niweczy wysiłki kolegi, praktycznie oddając piłkę Pogoni po podaniu do nikogo.

• W trzech meczach z Pogonią w barwach Korony Jacek Kiełb zdobył dwa gole. Czy zdoła trafić także dzisiaj?

• Pierwsza zmiana w tym meczu. Jacek Kiełb zastępuje Nabila Aankoura.

• Kontra Korony, Matras fauluje Kapo i otrzymuje żółtą kartkę.

• Dobre zagranie Frączczaka do Zwolińskiego, lecz była to piłka nieco zbyt mocna. Złapał futbolówkę golkiper Korony.

• Głębokie dośrodkowanie Walskiego z rzutu wolne, Cerniauskas wychodzi z bramki i pewnie piąstkuje piłkę.

• Dobre dośrodkowanie Matrasa w pole karne, nie zdołał jednak sięgnąć piłki Zwoliński i złapał ją Cerniauskas.

• Długie zagranie Sobolewskiego do Aankoura, ale ten przegrywa pojedynek z Rudolem i fauluje rywala.

• Golla miał za plecami Kapo i wolał nie ryzykować - wybił piłkę na aut.

• Taktyczny faul Sylwestrzaka na Golli i pierwsza żółta kartka w tym meczu.

• Dłuższa walka Zwolińskiego z Dejmkiem, skończyło się tylko autem dla Pogoni.

• Szybka akcja Pogoni, obrońcy Korony nieudolnie wybijają dośrodkowanie w pole karne Matrasa, piłka trafia do Kuna, ale ten z dystansu uderza zbyt lekko i golkiper Korony łapie piłkę.

• Zbyt mocne prostopadłe podanie Golli do Zwolińskiego. Gdyby zagrał lżej, napastnik Pogoni znalazłby się w sytuacji sam na sam z Cerniauskasem.

• Aankour zupełnie niepilnowany na lewej stronie, próbował dogrywać do Kapo, lecz Francuz nie zdołał trafić czysto w piłkę!

• Matras dobrze pokazał się na prawej stronie, dośrodkował w pole karne, tam z obrońcami powalczył Zwoliński, ale było to uderzenie zbyt lekkie, aby mogło zaskoczyć Cerniauskasa.

• Od środka rozpoczęła Pogoń, obie drużyny na razie bez żadnych zmian.

• Znów gramy!

• Wracamy już do Szczecina. Korona wróciła na boisko, czekamy jeszcze na gospodarzy,

• Średniej jakości widowisko oglądamy jak na razie w Szczecinie. Korona prowadzi grę, ale nie ma pomysłu na sforsowanie defensywy Pogoni. Jedna dobra akcja "Portowców" wystarczyła natomiast do tego, aby gospodarze prowadzili do przerwy. Na drugą część meczu zapraszamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Indywidualna akcja Kuna prawą stroną i zbyt mocne dośrodkowanie, które mija wszystkich piłkarzy.

• Sporo niedokładności mamy teraz po obu stronach. Piłkarze obu drużyn czekają już chyba na przerwę.

• Świetna akcja Murayamy prawą stroną i dośrodkowanie w pole karne, tam zapanowało spore zamieszanie, ale obrońcy gości wybili ostatecznie piłkę.

• Oblężenie bramki Pogoni, kolejne uderzenia były blokowane lub niecelne! Od bramki Janukiewicz.

• Dobre dośrodkowanie Golańskiego z prawej strony boiska, będziemy mieli kolejny rzut rożny dla gości.

• Frączczak zagrywa długo prostopadłą piłkę do Rudola, Cerniauskas znów nie do końca pewny, ale zacznie od bramki.

• Pierwszy celny strzał Korony w tym meczu, z dystansu uderzał Jovanović, lecz trafił wprost w Janukiewicza.

• Nie ruszył teraz do piłki Murayama i Korona zacznie od autu. Japończyk jest dziś jednym z najsłabszych ogniw Pogoni.

• Kolejny stały fragment gry. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Golański, głową uderzał Dejmek, ale piłka przeleciała nad bramką.

• Za mocno wypuścił sobie piłkę Zwoliński, a po chwili sfaulował rywala.

• Fatalny błąd Cerniauskasa, który niepotrzebnie wychodzi z bramki i nie trafia w piłkę! Golkipera ratuje kontrolujący sytuację Dejmek.

• Akcja Pogoni prawą stroną, brali w niej udział Rudol, Kun i Frączczak, ale ten sostatni podawał zbyt mocno.

• Indywidualna akcja Janoty, minął trzech rywali, lecz później stracił piłkę.

• Po dośrodkowaniu Walskiego do strzału zdołał dojść Frączczak, lecz uderzył nad bramką.

• Okazja dla Pogoni! Z dystansu po ziemi uderzał Frączczak, a piłka po rykoszecie przelatuje niedaleko obok słupka. Będzie jeszcze rzut rożny.

• Złe podanie na prawej stronie Sobolewskiego do Jovanovicia. Grę od bramki zacznie Janukiewicz.

• Z dystansu strzelał teraz Matynia, ale był bardzo daleko od celu. Od bramki rozpocznie Cerniauskas.

• Aż 66% posiadania piłki ma na razie Korona. Efektywniejsza jest jednak Pogoń.

• Korona stara się jak najszybciej odpowiedzieć! Był rzut rożny dla gości, Golański bardzo dobrze dośrodkowuje w pole karne, ale Dejmek głową posyła piłkę obok bramki!

• Pierwsza dobra akcja Pogoni przynosi skutek! Po rzucie wolnym Rudol na prawej stronie dograł do Kuna, ten znakomicie dośrodkował w pole karne, a piłkę z bliska do bramki wpakował Zwoliński. To jego szósty gol w sezonie.

• GOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! ZWOLIŃSKI!

• Kapo minął dwóch piłkarzy i po raz kolejny wbiegł z piłką w pole karne, ale dobrze wrócił Rudol, który powstrzymał Francuza.

• Trytko wpadł z piłką w pole karne z lewej strony i zagrał tuż przed bramkę Janukiewicza, ale nie pomylił się znajdujący się tam Matynia.

• Zatańczył z piłką na prawej stronie Frączczak, podał do będącego w środku Kuna, lecz ten nie zdołał opanować piłki.

• Kapo faulowany na lewej stronie przez Matrasa, dośrodkowanie Golańskiego z rzutu wolnego było jednak słabe.

• Akcja Korony lewą stroną boiska powstrzymana przez obrońców Pogoni. Goście konstruują kolejną akcję.

• Dobre dośrodkowanie Walskiego z rzutu rożnego, Jovanović poradził sobie jednak z Gollą. Jeszcze jeden korner.

• Przycisnęła teraz Pogoń, spore zamieszanie przed polem karnym Korony, będzie rzut rożny dla "Portowców".

• Akcja Kapo prawą stroną boiska, Francuz poradził sobie z Hernanim i wpadł z piłką w pole karne, ale tam wślizgiem powstrzymał go Matynia.

• W pierwszych minutach meczu kontrolę nad wydarzeniami na boisku ma Korona. To kielczanie znacznie częściej znajdują się przy piłce.

• Pogoń ruszyła z kontra prawą stroną boiska, po dośrodkowaniu piłkę wybija Malarczyk i będzie rzut rożny dla gospodarzy.

• Ależ znakomita sytuacja dla Korony! Trytko zagrał na prawą stronę do Sobolewskiego, ten dośrodkował w pole karne, Kapo przepuścił piłkę, a Janota z ośmiu metrów fatalnie spudłował, posyłając piłkę nad poprzeczką!

• Od środka rozpoczęła grająca na żółto-czerwono Korona. Pogoń także w tradycyjnych granatowych strojach.

• Zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą właśnie na boisko przy akompaniamencie hymnu Pogoni.

• Kluczowym piłkarzem Pogoni może być dziś Hernani. Nie tylko w obronie - Brazylijczyk w barwach "Portowców" w Ekstraklasie strzelał gole tylko Koronie, w której kiedyś z resztą grał. W czterech meczach z Koroną strzelił aż trzy gole.

• Korona jeszcze nigdy nie zdołała wygrać w Szczecinie. Z pięciu meczów aż cztery padły łupem „Dumy Pomorza”, a raz mieliśmy remis. Ostatnie mecze obu drużyn obfitowały w bramki i emocje. W Szczecinie w poprzednim sezonie Pogoń triumfowała 3:2 po dwóch bramkach w końcówce Jakuba Bąka, w Kielcach dwukrotnie padał remis 2:2.

• Radosław Janukiewicz przyczyny dobrej podstawy Korony widzi w osobie jej szkoleniowca, choć zapowiada walkę o zwycięstwo.

To zasługa trenera Ryszarda Tarasiewicza. Widać jego rękę. Zawodnicy w jego zespole czują się przy nim bardzo dobrze, daje im dużo pewności siebie i to widać. Władze Korony dobrze zrobiły nie zwracając uwagi na początkowe wyniki. Trener mógł w spokoju pracować i przygotował drużynę, która zaczęła punktować. Powiem jednak krótko. Gramy u siebie – tylko zwycięstwo.
  • Znakomite nastroje panują za to w Koronie. Po bardzo słabym początku sezonu ostatnio ekipa z Kielc prezentuje się znakomicie. W poprzednich sześciu spotkaniach kielczanie nie zaznali goryczy porażki, wygrywając do tego czterokrotnie.

• Po przerwie na reprezentację „Portowcy” bardzo słabo spisali się w przegranym 1:2 pojedynku z Podbeskidziem. W ostatnim tygodniu we Wrocławiu było już nieco lepiej. Pogoń prowadziła bowiem ze Śląskiem po bramce Murayamy, ale mecz zakończył się ostatecznie remisem 1:1.

• Rezerwowi Korony: Marcin Cebula, Wojciech Małecki, Sergiej Pilipczuk, Boliguibia Ouattara, Jacek Kiełb, Leandro Dos Santos, Siergiej Chiżniczenko

• Rezerwowi Pogoni: Dawid Kudła, Shohei Okuno, Maciej Dąbrowski, Ricardo Nunes, Jakub Bąk, Kamil Wojtkowski.

• Po lewej stronie widzicie już składy obu zespołów. W zespole Pogoni nie ma jednak Marcina Robaka (nawet na ławce rezerwowych), brakuje również Rafała Murawskiego, które zastępuje młody Michał Walski. Do składu Korony wraca natomiast Vlastimir Jovanović.

• Po raz ostatni gościmy w tym roku w Szczecinie, gdzie miejscowa Pogoń podejmuje na własnym boisku Koronę Kielce w meczu 18. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Początek meczu już za pół godziny., a na relację na żywo zaprasza Ekstraklasa.net!