Pogoń Szczecin

1

Lechia Gdańsk

1

• Rzutem na taśmę Pogoń ratuje remis. Lechia przeważała w pierwszej połowie a w drugiej schowała się za podwójną gardą i czekała na kontrataki co się zemściło w doliczonym czasie gry. Lechia mogła zakończyć rywalizację poprzez bramkę z karnego, lecz w tej sytuacji nie popisał się Piotr Wiśniewski.

• Djousse przebiegł z piłką 40 metrów i wpadł w pole karne. Piłkę wybili obrońcy na rzut rożny. Po wykonaniu stałego fragmentu sędzia zakończył spotkanie.

• Mamy wyrównanie! Akahoshi z 16 metrów! Piąta bramka Japończyka w tym sezonie!

• Cztery minuty doliczył sędzia Bartosz Frankowski

• Strzał Deleu z rzutu wolnego ponad bramką Janukiewicza.

• Żółta kartka dla Rogalskiego za faul na Buzale.

• Doskonałe dogranie Robaka do Djousse lecz Kameruńczyk fatalnie przyjął piłkę i zmarnował najlepszą szanse na wyrównanie w tym meczu!

• Deleu ośmieszył kilku piłkarzy pogoni z łatwością wdzierając się w pole karne gospodarzy. Zbyt długo zwlekał jednak z oddaniem strzału i zmarnował doskonałą sytuację.

• Buzała wychodził na czystą pozycję lecz żaden z piłkarzy Lechii go nie dostrzegł.

• Robak uderzył technicznie sprzed pola karnego celując w okienko. Małkowski przeniósł piłkę nad bramką i mamy rzut rożny

• Akahoshi podcinką podał piłkę na piąty metr do Bąka, któremu zabrakło bardzo niewiele by pokonać głowa Małkowskiego i wyrównać stan meczu.

• Potężny strzał z ponad 40. metrów Frankowskiego przybrał dziwna rotację i o mały włoś nie zaskoczyłby Janukiewicza, który przeniósł piłkę nad poprzeczką końcami palców.

• Frankowski za Wiśniewskiego

• Marcin Pietrowski zmieni zdobywcę jedynej bramki Piotra Grzelczaka.

• Wejście Moustaphy rozruszało grę w ofensywie Portowców. Gospodarze atakują, a Lechia czeka na kontrataki.

• Jakub Bąk powalczył na skrzydle z Deleu i udało mu się przedrzeć w pole karne. Po chwili obok niego było już trzech przeciwników i stracił piłkę.

• Potężny strzał Murayamy z rzutu wolnego. Małkowski wybronił końcami palców!

• Moustapha za Frączczaka. Pogoń zagra teraz w ultra ofensywnym ustawieniu.

• Zmiana w Pogoni. Bąk za Tchamiego

• Brutalny faul Wiśniewskiego na wbiegającym w pole karne Robaku. Lechista miał szczęście, że było to metr przed polem karnym.

• Kontratak Lechii fatalnie wykończył Wiśniewski! Buzała zagrał mu idealną piłkę dzięki czemu Wiśnia znalazł się sam na sam z bramkarzem Pogoni. Próbował lobować Janukiewicza lecz zrobił to bardzo nieudolnie.

• Madera ukarany żółtą kartka za faul na Djousse.

• Na murawie przez chwilę leżał Matsui. Japończyk jest już jednak na boisku i gra została wznowiona.

• Instynktowna obrona Janukiewicza! Wiśniewski bardzo słabo wykonał jedenastkę czym ułatwił interwencje bramkarzowi Pogoni.

• Żółta kartka dla Robaka

• Przewrotką próbował uderzać Madera, a sędzia dopatrzył się faulu Robaka i mamy rzut karny!

• Pazio zmieni Oualembo

• Kombinacyjna akcja Portowców zapoczątkowana przez Frączczaka. Djousse wypuścił piłkę Akahoshiemu, który nie zdołał jednak oddać strzału na bramkę Lechii.

• Żółta kartka dla Dawidowicza. Oznacza to, że nie zagra w następnym spotkaniu.

• Rzut wolny sprzed pola karnego po faulu Deleu na Robaku. Strzał Rogalskiego po ziemi instynktownie obronił Małkowski.

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego do Murayamy, który dośrodkował na głowę Wojtka Golli. Młody stoper uderzył jednak niecelnie i piłka minęła słupek bramki Lechii.

• Rozpoczęli gospodarze.

• W przerwie Djousse za grającego bardzo słabe zawody Bartosza Ławy. Opaske kapitańską przejmie Maksymilian Rogalski.

• Koniec pierwszej połowy. Delikatna przewaga Lechii potwierdzona bramką Grzelczaka.

• Małkowski spokojnie wyłapał dośrodkowanie z rzutu wolnego Akahoshiego.

• Matsui wykopał piłkę po gwizdku sędziego za co obejrzał żółtą kartkę.

• Rzut wolny dla Lechii spod linii bocznej trafił na głowę Lewandowskiego, który o mały włos nie pokonał by własnego bramkarza.

• Żółta kartka dla Oualembo za nieprzepisowe powstrzymywanie szarżującego na skrzydle Murayamy.

• Żółta kartka dla Murayamy za faul na Wiśniewskim

• Akcja Frączczaka prawym skrzydłem zakończona niecelnym podaniem do stojącego na piątym metrze Robaka.

• Żółta kartka dla Bartosza Ławy za faul taktyczny

• Bramka dla Lechii. Frączczak nie upilnował Grzelczaka, który dostał idealne podanie od Wiśniewskiego i lekkim strzałem pokonał Janukiewicza.

• Akahoshi zagrał doskonałą prostopadłą piłkę do Lewandowskiego, który wyłożył ją na piąty metr do Robaka. Napastnik Pogoni źle przyjął piłkę, która odskoczyła pod nogi Tchamiego, który jednak fatalnie spudłował.

• Jak na razie spotkanie rozczarowuje. Dużo niedokładności w środku pola i mało sytuacji bramkowych.

• Grzelczak odważnie z woleja tuż nad poprzeczką bramki Janukiewicza.

• Tym razem dobra akcja Portowców. Murayama dośrodkował piłkę na głowę Tchamiego, a ten wyłożył ją idealnie do Lewandowskiego. Młody obrońca Portowców uderzył jednak prosto w bramkarza gości.

• Dobra akcja Lechii. Wiśniewski wyłożył piłkę na jedenasty metr do Matsui lecz ten fatalnie spudłował.

• Rogalski uderzał z rzutu wolnego z 35. metrów. Piłka przeleciała metr od bramki Małkowskiego.

• Murayama atakował skrzydłem i przerzucił piłkę na drugą stronę do Lewandowskiego. Młody obrońca źle przyjął piłkę i od autu goście.

• Matsui faulowany przed polem karnym. Buzała nie poczekał na gwizdek sedziego i wcześniej rozpoczął akcję co nie spodobało się sędziemu i piłkarzom Pogoni. Strzał Wiśniewskiego trafił w ustawionego w murze Robaka.

• Żadna z drużyn nie rzuciła się do szaleńczego ataku. Jedna akcja gości oraz dwie akcje skrzydłami Portowców nie przyniosły zagrożenia bramkowego.

• Rozpoczęli goście!

• Do składu Portowców powraca po kontuzji Maciej Dąbrowski. To właśnie obrona jest najsłabszym punktem Portowców i kibice oczekują że Dąbrowski wprowadzi nieco spokoju do defensywy Dumy Pomorza.

• Akahoshi ma na koncie już 3 asysty i 4 bramki co dobitnie pokazuje jak ważny jest to zawodnik w drużynie Dariusza Wdowczyka.

• W mediach szeroko omawiane jest starcie dwóch Japońskich gwiazd polskiej ekstraklasy. Daisuke Matsui stanie na przeciw Akahoshiego. Obaj mają podobną funkcję w drużynie. Są to ofensywni pomocnicy mający za zadanie kreować grę w ataku.

• Witamy ze stadionu imienia Floriana Krygiera w Szczecinie. Dziś wszystko wskazuje na fantastyczne widowisko. Przed nami konfrontacja dwóch dobrze dysponowanych drużyn podgrzewana przez atmosferę derbów pomorza.