4

4 1 połowa

Piast Gliwice

0

• KONIEC ! Pogoń pewnie pokonuje po dobrym meczu Piast Gliwice 4:0. Hat-trickiem popisał się Marcin Robak, a jedno trafienie dołożył Takuya Murayama. Dzięki temu zwycięstwu "Portowcy" awansują na 3. miejsce w tabeli.

• Sędzia dolicza 2 minuty do regulaminowego czasu meczu.

• Rzut wolny dla Pogoni w narożniku boiska. Kort na krotki słupek, jednak bez większego zagrożenia.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Ruben Jurado wejdzie z Patricka Dytko.

• Kapitalne uderzenie z dystansu Bartosza Ławy, jedna piłka minimalnie minęła słupek bramkarza Piasta.

• Ładny rajd skrzydłem Jakuba Bąka, jednak dośrodkował wprost na nogę Krzywickiego...

• Pogoń Szczecin - Piast Gliwice

• Kolejny strzał z dystansu. Tym razem Moustapha. Piłka ląduje w rękach Treli.

• Jeden z niewielu wypadów Piasta pod pole karne gospodarzy. Krzysztof Król nie wywalczył jednak nawet rzutu rożnego.

• Moustapha wykonał prostopadłe podanie do Radosława Wiśniewskiego, ten odwrócił się z obrońcą na plecach, jednak uderzył lekko i niecelnie.

• Próba strzału z dystansu Robaka. To nie mogło zaskoczyć Treli.

• Kolejna zmiana. Radosław Wiśniewski zmienia Takuye Murayame. Trener Wdowczyk daje pograć młodym.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego, do piłki dochodzi Lisowski, jednak minimalnie chybił.

• Robak sam na sam z Tralą i... Nie ma bramki. Dobre podanie Korta, ktory uruchomił napastnika Pogoni.

• Zmiana w barwach Pogoni. Młody Dawid Kort zmienia Takafumiego Akahoshiego.

• Pogoń rozgrywa na połowie piasta. Goście bezradni.

• Moustapha dobrze próbował zagrać do Akahoshiego, jednak zbyt mocno i samuraj nie doszedł do piłki.

• Dobre rozrzucenie piłki na bok przez Marcina Robaka do Akahoshiego, ten zszedł do środka i uderzył celnie na bramkę, jednak zbyt lekko i w środek bramki.

• Moustapha dobrze próbował znaleźć Jakuba Bąka w polu karnym, jednak młody skrzydłowy umiejętnie wytrącony z rytmu przez obrońców.

• Robak sprytnie przepuścił piłkę po podaniu Ławy, jednak koledzy nie zorientowali się w porę i przejmuje Trela.

• Ofensywne wejście Pietruszki, jednak dośrodkowanie nie znalazło adresata. Wybijają obrońcy.

• Pogoń spokojnie rozgrywa piłkę. Goście jak na razie bezradni.

• Kontuzjowanego Frączczaka zmienia Wojciech Lisowski.

• Podgórski faulowany w bocznej strefie przez Murayame.

• Frączczak po zderzeniu z bramkarzem odniósł kontuzje. To koniec meczy dla obrońcy Pogoni.

• Pogoń zaczyna od znakomitej akcji Akahoshiego i Frączczaka. Tego ostatniego uprzedził bramkarz.

• A Mariusza Zganiacza zmienił Kamil Wilczek.

• Dwie zmiany po stronie Piasta. Lazdinis, za Rabiole

• Piłkarze już gotowi, gwizdek arbitra i zaczynamy drugą połowę, tego jednostronnego widowiska.

• Koniec pierwszej połowy! Totalna dominacja Portowców!

• W międzyczasie czerwoną kartką ukarany Adrian Klepczyński!

• Hattrick Robaka! Pewnie w lewy róg!

• Robak urwał się obrońcom po doskonałym podaniu Mustaphy i wywalczył rzut karny!

• Podgórski uderzał z rzutu wolnego z 30 metrów lecz piłka minęła słupek bramki Janukiewicza.

• Dośrodkowanie Akahoshiego pewnie wyłapuje Trela, który natychmiast rozpoczął nieudaną kontrę Piasta.

• Rabiola zwija się z bólu na murawie boiska.

• Żółta kartka dla Frączczaka za nieudany atak wślizgiem.

• Rabiola faulowany przed polem karnym Pogoni. Kolejne niecelne dośrodkowanie Podgórskiego.

• Patrick Dydko faulowany na lewym skrzydle. Kolejne dośrodkowanie Podgórskiego z rzutu wolnego nie przynosi efektu.

• Pierwszy celny strzał na bramkę Pogoni. Po rzucie rożnym piłkę w kierunku bramki głową skierował Rabiola, lecz zrobił to zdecydowanie za lekko.

• Obudzili się goście, którzy próbują dłużej rozgrywać piłkę na połowie Pogoni.

• Fatalnie wygląda obrona Piasta. Portowcy robią z defensywa Piasta co chcą.

• ROBAK! to jest nokaut! Dośrodkowanie do Robaka, który dobrze zgubił krycie i nieatakowany pewnie pokonał Trelę!

• Bąk wyłożył piłkę Ławie, który ograł obrońców Piasta i uderzył wprost w Dariusza Trelę.

• Takuya Murayama przebiegł kilkadziesiąt metrów po czym technicznie uderzył z narożnika pola karnego na bramkę Treli. Zrobił to z taką precyzją, że piłka musnęła tylko poprzeczkę bramki Piasta i wpadła do bramki!

• Murayama GOOOOL!!

• Piast ma problemy z przejściem obrony Szczecinian, co skrzętnie wykorzystują Portowcy groźnie kontratakując.

• Frączczak wypuścił Akahoshiego, który urwał się obrońcom i uderzył na bramkę. Trela niepewnie wybił piłkę przed siebie przez co o mały włos Robak nie zanotowałby drugiego trafienia!

• Bąk niesiony ostatnim występem szarżuje na bramkę Piasta! podanie Frączczaka trafiło do młodego pomocnika, który ograł Króla i uderzył wolejem nad bramką Treli.

• Kolejna akcja Portowców! Bąk obsłużył podaniem Murayamę, który ograł Zbozienia i wrzucił piłkę Robakowi, który jej jednak nie sięgnął i ta trafiła w ręce Treli.

• Portowcy zmobilizowaniu pierwszą bramką forsują obronę Piasta. Dąbrowski posłał techniczną piłkę lobem do biegnącego skrzydłem Murayamy, który jednak nie zdołał dobrze dośrodkować.

• Dąbrowski doskonale wypuścił Jakuba Bąka skrzydłem, który ograł obrońce Piasta i spod linii końcowej wyłożył piłkę do czającego się przed bramką Robaka. Byłemu piłkarzowi Piasta pozostało tylko dopełnić formalności.

• Bramka dla Pogoni! Robak!

• Odważne ataki Piasta w pierwszych minutach jak na razie nie przynoszą żadnego zagrożenia.

• Faul Hernaniego w okolicach 25. metra przed linią bramkową. Strzał Podgórskiego trafia jednak w mur.

• Pierwszy gwizdek arbitra. Rozpoczynają "Portowcy".

• Sędzie Bartosz Frankowski wyprowadza obie ekipy na boisko. Za chwile zaczynamy !

• Rezerwowi Piast: Jakub Szumski, Csaba Horvath, Kamil Wilczek, Ruben Jurado, Wojciech Kędziora, Artis Lazdins, Collins John.

• Rezerwowi Pogoń: Dawid Kudła, Maksymilian Rogalski, Radosław Wiśniewski, Wojciech Lisowski, Sebastian Rudol, Dawid Kort, Herve Tchami.

• Dużą niespodzianką w składzie "Portowców" jest brak Maksymiliana Roglaskiego w podstawowym składzie. Jego miejsce na boisku zajmie Moustapha Ouedraogo.

• Dziś sytuacja jest jednak inna, bo to „Portowców” zaliczamy w tym momencie do ligowej czołówki, z kolei dla Piasta bieżący sezon jest bardzo trudny. Ekipa Marcina Brosza zajmuje obecnie 11. lokatę w lidze. Pogoń ma w tabeli osiem punktów przewagi nad Piastem, gra u siebie, więc naturalnie powinna być faworytem, ale… Właśnie, zawsze jest jakieś „ale”. W tym przypadku to „ale” wygląda następująco: szczecinianie grają lepiej na wyjazdach niż u siebie. Na stadionie im. Floriana Krygiera doznali na dodatek dwóch najwyższych porażek w trwającym sezonie (0:3 z Legią, 1:4 z Górnikiem).

• Witamy ze stadionu im. Floriana Krygiera w Szczecinie. O godzinie 18:00 rozpocznie się mecz w ramach 14. kolejki T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Pogonią Szczecin, a Piastem Gliwice.