Pogoń Szczecin

3

Ruch Chorzów

1

• I koniec! Paweł Pskit gwiżdże po raz ostatni. Pogoń Szczecin wygrywa pewnie z Ruchem Chorzów 3:1. To oznacza, że "Portowcy" wskakują na 5. miejsce w ligowej tabeli. Ze stadionu im. Floriana Krygiera w Szczecinie to tyle. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Mateusz Warianka.

• Ostatnia zmiana w ekipie "Portowców" Małeckiego zmienia Kun.

• Wydawało się, że nic już z tej akcji nie będzie, Robak dostał zbyt mocne podanie od "Aki", jednak supersnajper przepchnął obrońce gości i mocnym uderzeniem pokonał Buchalika! Piękny gol.

• Gooooooooooooool! Marcin Robak! Już jest po meczu!

• Druga zmiana w ekipie Ruchu. Kamil Włodyka pojawia się na boisku, a schodzi z niego Jakub Kowalski.

• Żółta kartka dla Patryka Małeckiego, a to oznacza, że nie zobaczymy go w kolejnym spotkaniu.

• Z autu w pole karne wrzucił piłkę Rudol, tam zgrał ją Dąbrowski, a Akahoshi stojący przed polem karnym huknął jak z armaty i Pogoń wychodzi na prowadzenie!

• Gooooooooooooooooool! Akahoshi! 2:1

• Kolejna szansa przed gospodarzami! Marcin Robak zszedł na prawą stronę, dośrodkował w pole karne, a tam o piłkę powalczył Patryk Małecki. Piłka spadła szczęśliwie pod nogi Rafał Murawskiego, a ten uderzył wprost w ręce Buchalika

• Pogoń znów blisko zdobycia bramki! Tym razem w słupek po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Akahoshiego uderzył Frączczak!

• Grzegorz Kuświk po jednym ze starć z Maciejem Dabrowskim nie będzie mógł już kontynuować gry. Za niego wchodzi Bartłomiej Babiarz.

• Druga zmiana w ekipie "Portowców". Bartosza Ławę zmienia Pavle Popara.

• Pogoń Szczecin - Ruch ChorzówPogoń Szczecin - Ruch Chorzów

• Pierwsza zmiana w tym meczu. Takuya Murayama wchodzi za Jakuba Bąka.

• Żółta kartka dla Daniela Dziwniela za faul na Murawskim.

• Ależ fatalnie gra dzisiaj Golla! Kolejna strata stopera, przez co Kuświk stanął sam na sam z Janukiewiczem. Bramkarz "Portowców" wychodzi obronną ręką z tej opresji.

• Ruch ożywił się po tej bramce. Póki co dobrze broni się Pogoń i mądrze przesuwa w obronie.

• 1:1

• Starzyński... I gol! Pewnie w prawy róg. Znów mamy remis w Szczecinie.

• Rzut karny dla Ruchu! Ręką zagrywa Rudol.

• Pora rozpocząć drugą połowę spotkania. Przy piłce gospodarze.

• I koniec! Pogoń prowadzi po pierwszej połowie 1:0. Bramkę dającą prowadzenie zdobył Maciej Dabrowski po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Gospodarze przeważają i zasłużenie wygrywają.

• Arbiter dolicza minutę do pierwszej połowy.

• Niepewne piąstkowanie Buchalika, piłka trafia pod nogi Frączczaka, ten mocno strzela, ale minimalnie niecelny.

• Odpowiedź chorzowian. Z dystansu strzela Starzyński, jednak Janukiewicz łapie piłkę bez problemów.

• Niewiele brakowała, a mielibyśmy 2:0. Buchalik naciskany przez Robaka pomylił się i przewrócił na piłce, jednak napastnik gospodarzy nie spodziewał się takiego obrotu sprawy i Ruch wychodzi obronną ręką z tej sytuacji.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Akahoshiego, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Maciej Dąbrowski i Pogoń na prowadzeniu.

• Gooooooooooooool!! Dąbrowski!!!

• Piłka w bramce! Nie!!! Z auto w pole karne wrzucił piłkę Rudol, głową strzelał Robak, a Kuświk w ostatniej chwili wybił piłkę z linii bramkowej! Bramka dla Pogoni wisi w powietrzu już od dłuższego czas...

• W końcu groźny atak Ruchu. Prawą stroną popędził Kowalski, dośrodkował na nogę Jankowskiego, jednak napastnik "Niebieskich" był źle ustawiony do tego podania i złapał piłkę Janukiewicz.

• Dobra dwójkowa akcja Akahoshiego i Bąka, jednak Japończyk zbyt mocno zagrał do partnera i od bramki rozpocznie Buchalik

• Próba strzału z dystansu Rudola, również zakończona niepowodzeniem.

• Ładna akcja prawą stroną Rudola i Ławy, ten ostatni dośrodkował do Małeckiego, jednak skrzydłowy Pogoni niepotrzebnie przyjmował piłkę w polu karnym, bo obrońcy gości zdążyli do niego doskoczyć.

• Do głosu powoli zaczyna dochodzić Ruch, jednak póki co, bez większego zagrożenia.

• Piękne uderzenie lewą nogą Akahosiego, z problemami broni Buchalik!

• Kapitalny rajd Robaka, który ośmieszył obrońców Ruchu, przełożył sobie piłkę, uderzył, jednak został w ostatniej chwili zablokowany. Zdrzemnęła się para stoperów gości.

• Pierwsza akcja gospodarzy. Z lewej strony dośrodkował Frączczak, jednak adresat - Robak, nie zdołał dojść do piłki.

• Nerwowy początek, obie ekipy nie potrafią się utrzymać dłużej przy piłce

• Pierwszy gwizdek arbitra z Łodzi i rozpoczynamy drugi niedzielny mecz 27. kolejki T-Mobile Ekstraklasy!

• Na stadionie im. Floriana Krygiera zabrzmiał hymn "Portowców". Za moment zaczynamy.

• Za chwilę Paweł Pskit wyprowadzi obie drużyny na środek boiska.

• Na dziś przygotowana jest przez Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin specjalna oprawa. Ma zostać ona zaprezentowana w 15. minucie meczu.

• Pogoń - RuchPogoń - Ruch

• Ławka Pogoni: Dawid Kudła, Dominik Kun, Takuya Murayama, Maksymilian Rogalski, Wojciech Lisowski, Pavle Popara, Hernani

Ławka Ruchu: Krzysztof Kamiński, Jakub Smektała, Bartłomiej Babiarz, Marek Szyndrowski, Maciej Sadlok, Kamil Włodyka, Michał Helik

• Pogoń dziś za wszelką cenę będzie chciała przerwać passę trzech remisów z rzędu. 3 punkty w dzisiejszym starciu mogą również zapewnić " Portowcom" miejsce w pierwszej ósemce.

• Obie ekipy dzieli w tabeli tylko 5 punktów. Gospodarze z 39 oczkami plasują się na 6. miejscu, zaś przyjezdni dwie pozycje wyżej.

• Niedzielne spotkanie 27. kolejki T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Pogonią Szczecin, a Ruchem Chorzów rozpocznie się za niespełna pół godziny, a na relacje z tego wydarzenia zaprasza Mateusz Warianka.