Pogoń Szczecin

2

Śląsk Wrocław

2

• Dwie piłki meczowe Śląska. Żadna z nich nie znalazła drogi do bramki i mecz kończy się wynikiem remisowym.

• Na boisku pojawił się Edi. Zastąpił Muyaramę.

• Trzy minuty doliczone.

• Piłka meczowa Portowców! Frączczak doskonale zagrał w pole karne do Bąka. Ten jednak nie trafił w bramkę.

• Bramka dla Śląska! Doskonałe wyczucie Levego! Hołota strzela wyrównującą bramkę.

• Za Ostrowskiego Więzik.

• Z boiska schodzi Stevanovic. Za niego Hołota.

• W ataku Japończycy z Pogoni. Wywalczyli piłkę i stworzyli doskonałą sytuację w której Takuya Murayama za długo zwlekał ze strzałem.

• Dośrodkowanie Moustaphy z rzutu rożnego na głowę Dąbrowskiego. Rosły stoper Pogoni strzela minimalnie nad poprzeczką.

• Dobre wstrzelenie w pole karne Pietruszki lecz piłkę na piątym metrze przejął Dudu i wyekspediował poza boisko.

• Nerwowo na boisku. Gavish ukarany żółtą kartką za faul na Rogalskim.

• Niegroźny strzał Sebino Plaku ląduje w rękawicach Janukiewicza.

• Moustapha za słabo grającego dziś Bartka Ławę.

• Piękna bramka Kazimierczaka z półobrotu! Może być jeszcze ciekawie!

• Rzut wolny dla Śląska z 30. metrów. Techniczny strzał Sebastiana Mili Wypiąstkował Janukiewicz.

• Paixao zablokował wybicie piłki przez Janukiewicza za co obejrzał żółta kartkę.

• Fantastyczna akcja portowców! Ława dobrze wymienił się piłkami z Murayamą. Japoński pomocnik jednak zablokowany w polu karnym przez Kokoszkę.

• Faulowany Taku w okolicach narożnika pola karnego. Dośrodkowanie Akahoshiego z rzutu wolnego trafia prosto na głowę Frączczaka, który jednak nie trafia w bramkę.

• Kontratak gospodarzy zakończony niecelnym dośrodkowaniem Bąka. Tak to teraz będzie wyglądać. Śląsk będzie atakować, a Pogoń będzie liczyć na groźne kontrataki.

• Wyraźną przewagę zaczyna osiągać Śląsk. Atakują przede wszystkim lewą stroną gdzie problemy z kryciem ma Frączczak.

• Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław

• Żółta kartka dla Fraczczaka

• Wygląda na to, że Jakub Bąk przejdzie do ataku, a Murayama zamieni lewe skrzydło na prawe.

• Tym razem to Śląsk zamknął gospodarzy we własnym polu karnym. trener Wdowczyk próbuje zmienić obraz gry by utrzymać przewagę. Pietruszka za Chałasa.

• Bardzo groźnie Śląsk! Sobota idealnie zagrał do Paixao na piąty metr lecz napastnik Śląska źle przyłożył nogę i nie trafił do pustej bramki!

• Śląsk próbuje atakować, lecz naraża się tylko na groźne kontrataki Portowców. Tym razem Murayama zakręcił w polu karnym, lecz udało mu się wywalczyć jedynie rzut rożny.

• W ataku Pogoń. Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę na połowie rywala.

• Rogalski posłał idealną piłkę do Chałasa, który był sam na sam z Kelemenem. Chałas jednak w swoim stylu zmarnował idealna okazję do podwyższenia wyniku. Wygląda też na to, że przy oddawaniu strzału doznał kontuzji.

• Rzut rożny dla Śląska. Dośrodkowanie Mili łatwo przejęte przez obrońców Pogoni.

• Rozpoczęła się druga połowa spotkania.

• Plaku za Patejuka

• Zasłużone prowadzenie gospodarzy. Śląsk nadal nie potrafi się odnaleźć w polskiej Ekstraklasie.

• Bramka dla Pogoni! Pogubiła się obrona gości i nieatakowany Aka skierował piłkę pod Kelemenem do bramki Śląska!

• Tymczasem kontratak gości. Dudu pociągnął akcję lewą stroną po czym mocno dośrodkował do Paixao, który nie zdołał jednak skierować piłki do bramki Janukiewicza.

• Znowu groźna akcja Pogoni. Ława dośrodkował z linii końcowej do Chałasa. Napastnik portowców uprzedzony jednak przez Kokoszkę. Rzut rożny dla Portowców.

• Doskonała akcja Portowców! Jakub Bąk doskonale wyłożył piłkę na piąty metr do Murayamy. Zabrakło centymetrów by Japoński pomocnik sięgnął tej piłki i wpakował ją z najbliższej odległości do bramki.

• Faul taktyczny Kokoszki i sędzia konsekwentnie karze takie zagrania żółtymi kartkami.

• Żółta kartka za faul taktyczny w środku pola dla Jakuba Bąka.

• Kontratak Śląska Wrocław zakończony niecelnym strzałem Patejuka.

• Zagranie do będącego na wolnym polu Chałasa, który przebiegł kilkanaście metrów i próbował podcinką z ponad 20 metrów pokonać Kelemena. Strzał napastnika Pogoni obok bramki Śląska.

• Bardzo groźnie pod bramką Pogoni. Zawahał się Janukiewicz przez co Paixao wyszedł sam na sam z bramkarzem Portowców. Chwilę później golkiper gospodarzy naprawił swój błąd broniąc strzał napastnika Śląska Wrocław

• W końcu groźna akcja Śląska. Frączczak nie poradził sobie z Milą, a ten oddał mocny strzał wolejem z narożnika pola karnego. Janukiewicz obronił z problemami.

• Dobra kombinacyjna akcja Portowców zmarnowana przez zupełnie niecelny strzał Chałasa.

• Portowcy grają wysoko pressingiem przez co goście często wykopują piłkę na aut na wysokości własnego pola karnego.

• Nawet Sebastian Mila nie wszedł dobrze w ten mecz. Bezsensowne, niecelne, za mocne zagranie prosto na aut kapitana gości.

• Groźnie na pozycje wychodził Paixao, lecz pewnie interweniował strzelec bramki, Wojciech Golla.

• Kolejna groźna akcja portowców zakończona strzałem z dystansu Rogalskiego. Piłka minęła jednak słupek bramki Kelemena.

• Przycisnęła mocno Pogoń, która stwarza sobie groźne okazje po stałych fragmentach gry.

• Dobre dogranie w pole karne do Akahoshiego, który chciał wycofać piłkę na jedenasty metr. Jego podanie jednak zablokowane.

• Portowcy bardzo intensywnie przed tym spotkaniem trenowali rzuty rożne i to się opłaciło! Ława dograł z rożnego do Aki, który dośrodkował ją w pole karne. Tam do niej dopadł Golla, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki Kelemena.

• Bramka dla Pogoni!

• Stevanovic faulował Chałasa. Rzut wolny dla Pogoni Wykonuje Akahoshi. Dośrodkowanie Japończyka wybite jednak przez obrońców Śląska na rzut wolny.

• Dąbrowski dobrze powstrzymał atakującego skrzydłem Paixao. Piłka od bramki Portowców.

• Dośrodkowanie Sebastiana Mili z rzutu wolnego trafiło na głowę Gavisha, który uderzył jednak słabo obok bramki.

• Jak na razie na boisku nie dzieje się nic ciekawego. Głupie straty piłki notują zarówno piłkarze Pogoni jak i Śląska.

• Rozpoczęli piłkarze Śląska Wrocław

• Piłkarze już na murawie czekają na gwizdek arbitra Krzysztofa Jakubika.

• Ulubieniec szczecińskich kibiców Radosław Janukiewicz rozegra dziś setny mecz ligowy w barwach Portowców

• Trener Levy chce w końcu przekuć sukcesy w Lidze Europy na zwycięstwa w Ekstraklasie gdyż wyjściowy skład gości nie zmienił się znacząca w stosunku do ostatniego występu Wrocławian w rozgrywkach Ligi Europy

• Portowcy przystąpią do tego spotkania bez większych osłabień gdyż do kontuzji Hernaniego wszyscy zdążyli się już przyzwyczaić, a strata pauzującego za głupi faul Djousse wydaje się być wzmocnieniem.

• Witamy ze stadionu imienia Floriana Krygiera w Szczecinie gdzie miejscowa Pogoń podejmie będący w dobrych humorach Śląsk. Wrocławianie po wspaniałym meczu odprawili z kwitkiem faworyzowany FC Brugge.