Pogoń Szczecin

1

Zawisza Bydgoszcz

1

• Koniec spotkania. Emocjonujący wyrównany mecz w którym padł sprawiedliwy wynik. Portowcy niezadowoleni z wyniku, ale trzeba pamiętać, że gospodarze przystąpili do meczu mocno osłabieni brakiem aż trzech podstawowych piłkarzy. Zawisza groźnie kontratakował i w świetle niewykorzystanych sytuacji również żałuje tego remisu.

• Dobre dogranie Korta do szarżującego na bramkę Bąka. Pomocnik portowców ograł Ziajkę i potężnie wstrzelił piłkę w pole bramkowe Zawiszy licząc na nabicie jednego z piłkarzy.Futbolówka przeleciała jednak na drugą stronę boiska.

• Petasz dorzucił piłkę z rzutu rożnego do Drygasa, który uderzył na bramkę Pogoni, lecz strzał zablokowany przez obrońców.

• Vasconcelon z Carlosem groźnie wymienili piłkę przed polem karnym, lecz góra obrońcy Pogoni.

• Faulowany w polu bramkowym Janukiewicz.

• Ładny rajd Ziajki, lecz decyzja o strzale dosyć egoistyczna. Od bramki Pogoń.

• Hernani oddał potężny strzał sprzed pola karnego lecz piłka poszybowała wysoko nad bramką.

• Złe wyłożenie piłki Masłowskiego. Piłkarz Zawiszy mógł wybrać lepsze zakończenie tej akcji.

• Vasconcelos za Gevorgyana

• Petasz za Wójcickiego

• Bardzo groźny kontratak Zawiszy! Janukiewicz świetnie interweniuje po strzale Wójcickiego!

• Tak jak w pierwszej części meczu początek drugiej połowy dla Portowców a druga część lepsza w wykonaniu Zawiszy.

• Ku zaskoczeniu kibiców Bartek Ława rozegrał świetny mecz w który włożył mnóstwo energii. Piekielnie zmęczonego kapitana zastąpił młody Dawid Kort.

• Dobre wejście Golli w pole karne. Pomocnik Pogoni dograł piłkę na piąty metr gdzie obrońcy Zawiszy skutecznie interweniowali wybijając piłkę.

• Fantastyczna okazja dla gości po błędzie Hernaniego. Piłka turlała się w stronę bramki Janukiewicza, lecz odbiła się od słupka i wyszła za boisko.

• Portowcy zbyt odważnie zaatakowali gości czym narazili się na bardzo groźną kontrę Carlosa, który w zasadzie od połowy boiska biegł sam na sam z Janukiewiczem. Dogonił go jednak Ława i przeszkodził w oddaniu czystego strzału.

• Bartosz Ława ograł Drygasa po czym zbyt słabo i zbyt miękko wrzucił piłkę w pole bramkowe gości.

• Atak Ziajki na piszczel Djousse zakończone żółtą kartką dla piłkarza Zawiszy.

• Rzut rożny dla gości. Mocno bita piłka wybita na kolejny korner przez Dąbrowskiego. Dośrodkowanie z przeciwnej strony padło łupem pięści Janukiewicza.

• Carlos wyszedł sam na sam z Janukiewiczem, lecz szybszy do piłki był golkiper Portowców.

• Świetny strzał Bąka sprzed pola karnego. Kaczmarek wyciągnął się jak długi i wybił piłkę na rzut rożny. Chwilę później wrzutka po krótko rozegranym rzucie rożnym sprawiła wiele problemów bramkarzowi gości.

• Frączczak pada w polu karnym Zawiszy, lecz gwizdek sędziego milczy. Wygląda na to, że sędzia popełnił błąd.

• Kontratak Portowców zakończony niecelnym dośrodkowaniem Tchamiego z lewej strony boiska. Po chwili mieliśmy powtórkę lecz groźne wrzucenie piłki na piąty metr nie znalazło odbiorcy.

• Zmiana w Pogoni. Schodzi debiutujący Walski, który rozegrał przyzwoite spotkanie. W jego miejsce Djousse, który będzie teraz najbardziej wysuniętym graczem Portowców.

• Od kilku minut na murawie leży Kamil Drygas.

• Olbrzymie zamieszanie pod bramką Zawiszy gdzie błąd Kaczmarka i niepewność Micaela mogła skończyć się bardzo źle dla gości.

• Pogoń Szczecin - Zawisza BydgoszczPogoń Szczecin - Zawisza Bydgoszcz

• Bąk delikatnym trąceniem piłki zmylił Ziajkę i gdyby nie asekuracja Micaela mogło być groźnie

• W przerwie Tchami zmienił Lewandowskiego. Pogoń zagra trójką obrońców.

• Drugą połowę rozpoczęli gospodarze.

• Koniec pierwszej połowy. Wyrównana połowa w której początek należał do Portowców, a końcówka do Zawiszy co idealnie pokazują minuty w których padały bramki.

• Kontratak gości zakończony stratą Strąka

• Żółta kartka dla Masłowskiego za agresywny wślizg.

• Kontrowersyjna interwencja jednego z obrońców Zawiszy, który powstrzymywał w polu karnym Frączczaka.

• Mamy remis! Wyrównująca bramka Drygasa po szybkim kontrataku Zawiszy i centrze Masłowskiego.

• Lisowski wbiegł w pole karne i próbował dograć na jedenasty metr gdzie piłkę przejęli goście.

• Strzał Bartosza Ławy z dystansu pewnie wyłapuje Kaczmarek. Uderzenie niegroźne, ale przy takiej pogodzie może być to sposób na któregoś z bramkarzy.

• Kolejny rzut rożny dla Portowców. Krótkie rozegrania piłki to nie jest dziś sposób na Zawiszę...

• Obudził się Zawisza! Potężne uderzenie lewą nogą Ziajki ląduje z hukiem na poprzeczce bramki Janukiewicza!

• Carlos dopadł do wybitej piłki z pola karnego pogoni i huknął potężnie na bramkę. Janukiewicz miałby wiele problemów gdyby ten strzał nie zablokował jeden z obrońców.

• Żółta kartka dla Goulona za faul na Golli.

• Frączczak przebił się w pole karne Zawiszy i oddał strzał, któy po odbiciu od obrońcy wyszedł na rzut rożny.

• Robak cofnął się do rozegrania gdzie zauważył wychodzącego na pozycję Lisowskiego. Boczny obrońca Portowców wbiegł w pole karne Pogoni i zagrał piłkę wzdłuż bramki do Frączczaka, który pewnie skierował ją do bramki.

• Goooooool! Bramka Frączczaka po asyście Lisowskiego!

• Groźna akcja Zawiszy. Masłowski dobrze podał piłkę Lewczukowi, który dośrodkował do Carlosa. Ten jednak skutecznie powstrzymany przez Hernaniego.

• Dośrodkowanie po rzucie rożnym Walskiego trafiło na głowę Dąbrowskiego, lecz rosły obrońca nie zdołał skierować piłki w światło bramki.

• W pierwszym kwadransie zarysowała się przewaga Portowców. Kolejny atak gospodarzy zakończony niecelnym strzałem Walskiego.

• Czwarty rzut rożny Portowców. Krótkie rozegranie Ławy z Walskim zakończone nieudanym wstrzeleniem piłki w pole karne.

• Portowcy w pierwszych minutach aktywni w ofensywie. Przed szansą Robak, lecz sprzed nosa sprzątnął mu piłkę Micael.

• Pierwszy rzut rożny dla Portowców. Krótkie rozegranie Ławy z Walskim nie przyniosło zagrożenia pod bramką gości.

• Niebezpiecznie pod bramką Pogoni. Strata Portowców w środku pola poskutkowała wbiegnięciem Carlosa w pole karne gdzie został powstrzymany przez Dąbrowskiego.

• Rozpędzał się na lewym skrzydle Goulon lecz został nieprzepisowo zatrzymany przez Dąbrowskiego.

• Rozpoczynają goście!

• Piłkarze wychodzą na murawę w takt hymnu Dumy Pomorza.

• Trener Wdowczyk za incydent w którym w trakcie meczu z Legią zwymyślał sędziego posiedzi w tym i w następnym meczu na trybunach, a zastąpi go Maciej Stolarczyk.

• Zespół ze Szczecina wykartkował się w meczu w Warszawie. Dziś za żółte kartki pauzują trzej podstawowi pomocnicy Portowców. Japoński duet Akahoshi - Murayama oraz defensywny pomocnik Maksymilian Rogalski. Piłkarze Zawiszy mają idealną okazję do ogrania gospodarzy. Absencja popularnego Aki to także szansa debiutu dla młodziutkiego Michała Walskiego.

• Bydgoski Zawisza zaczął sezon zgoła odmiennie. Na początku rundy jesiennej podopieczni Ryszarda Tarasiewicza zawodzili, lecz gdy złapali wiatr w żagle udało im się dostać do grupy mistrzowskiej. Piłkarze Zawiszy z pewnością zrobią wszystko by w niej pozostać.

• Witamy ze stadionu imienia Floriana Krygiera w Szczecinie. Przed sezonem starcie Pogoni i Zawiszy pewnie zapowiadane było by jako mecz pomiędzy drużynami walczącymi o utrzymanie. Liga zweryfikowała te przewidywania. Po bardzo dobrym początku sezonu Portowcy złapali lekką zadyszkę i w meczu z Zawiszą będą chcieli powrócić do seryjnego zdobywania punktów.