Pogoń Szczecin

3

Zawisza Bydgoszcz

0

• Pogoń bez większego trudu rozbija na własnym stadionie Zawiszę 3:0 i wskakuje do górnej połowy tabeli. Przed Zawiszą i Mariuszem Rumakiem niezwykle ciężka i pracowita przerwa na reprezentację. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu!

• Dwie minuty doliczone do tego meczu, a Anestis ogląda żółtą kartkę.

• Poprzeczka! Znakomita kontra gospodarzy, Robak do rozpędzonego Dąbrowskiego, a ten uderza potężnie w poprzeczkę bramki Witana!

• Indywidualna akcja Małeckiego zakończona niecelnym strzałem skrzydłowego Pogoni z kilkunastu metrów.

• Na spalonym zostaje złapany Jakub Bąk.

• Płaski, słaby strzał Wagnera spokojnie wpada w ręce dobrze ustawionego Janukiewicza.

• Szansa na kontrę dla gości, jednakże Wójcicki wypuścił sobie zbyt daleko piłkę i tę przejął przed polem karnym Janukiewicz.

• Rogalski z drobnym urazem opuszcza boisko, a w jego miejsce Matras.

• Z rzutu wolnego z 35 metrów potężnie, ale niecelnie huknął Herold Goulon.

• No i nie będzie już tego hattricka, bo Zwoliński schodzi z boiska, a w jego miejsce Bąk.

• Zmiana w Zawiszy! Schodzi Drygas, wchodzi Łukowski.

• Nie ma gola! Nie ma hattricka! Robak zostawił piłkę Zwolińskiemu, ale ten huknął ponad poprzeczką!

• Rzut karny dla Pogoni! Samuel fauluje w polu karnym Rogalskiego!

• Wreszcie szansa dla Zawiszy, ale Wagner nie był w stanie wygrać pojedynku z Janukiewiczem!

• Frączczak doskonale dośrodkował w pole karne od Małeckiego, ale temu strzał zupełnie się nie udał.

• Piłka teraz w siatce po strzale Rogalskiego, ale pomocnik Pogoni był na wyraźnym spalonym!

• Witan na raty łapie teraz piłkę po uderzeniu z rzutu wolnego Rogalskiego.

• Masłowski szukał w polu karnym Wójcickiego, ale jego zagranie pada łupem Janukiewicza.

• Krótka przerwa w grze spowodowana drobnym problemem Rudola. Wszystko już w porządku, gramy dalej.

• Świetna akcja indywidualna Patryka Małeckiego, który przy niefrasobliwości obrony Zawiszy popędził na bramkę Witana i oddał celny płaski strzał, który Witan odbił pod nogi Zwolińskiego, a ten zdobył swojego drugiego gola w tym meczu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Łukasz Zwoliński!!!

• Dąbrowski zdołał teraz wyprowadzić kontrę Pogoni, która kończy się mocnym uderzeniem z 20 metrów Zwolińskiego. Witan łapie piłkę!

• Żółta kartka dla Samuela.

• Trener Dariusz Wdowczyk teraz upomniany przez sędziego Marciniaka. Jeśli tak dalej pójdzie, zostanie wyrzucony na trybuny.

• Żółta kartka dla Maksymiliana Rogalskiego.

• Ale teraz Golla doskonale urwał się Drygasowi i po dośrodkowaniu Murawskiego jego uderzenie głową zostaje zatrzymane na linii bramkowej!

• Żółta kartka dla Golli za przepychankę z Drygasem w polu karnym rywala.

• Niezła kontra Pogoni. Zwoliński zagrywa w pole karne do Małeckiego, ale ten potrafił wywalczyć tylko korner.

• Pogoń Szczecin - Zawisza Bydgoszcz

• Zwoliński wyszedł teraz sam na sam z Witanem, ale zdaniem arbitra był na spalonym.

• Fatalny błąd Witana! Po jego nieudanym zagraniu Frączczak dynamicznie wpadł w pole karne, ale jego strzał bramkarz Zawiszy obronił, podobnie jak dobitkę Murawskiego!

• Masłowski zdołał wywalczyć rzut rożny dla Zawiszy, a po nim niecelny strzał głową oddaje Goulon.

• Wznawiamy grę!

• ... a Masłowski wchodzi w miejsce Kadu. Dwa długo oczekiwane powroty do składu Zawiszy i Ekstraklasy. Witamy obu panów z powrotem na naszych boiskach!

• Dwie zmiany w przerwie Zawiszy. Za Alvarinho wchodzi Goulon...

• Przewaga Pogoni w każdym aspekcie nie podlega wątpliwości. Szczecinianie pewnie i zasłużenie prowadzą z Zawiszą 2:0 po bramkach Frączczaka i Zwolińskiego, będąc bardzo blisko zdobycia ważnych trzech punktów.

• Wagner beznadziejnie zagrywa w ręce Janukiewicza. Koniec pierwszej połowy!

• Minuta doliczona do pierwszej połowy. Dąbrowski tuż przy linii bocznej pola karnego fauluje Alvarinho. Szansa dla Zawiszy.

• Kolejny rajd lewym skrzydłem Małeckiego, który kończy się jednak niedokładnym płaskim dośrodkowaniem byłego gracza Wisły.

• Spokojnie grają teraz gospodarze, którzy nie chcą narobić sobie kłopotów przed przerwą. Przewaga piłkarska szczecinian jest bardzo wyraźna.

• Indywidualna szarża Luisa Carlosa, skrzydłowy Zawiszy wpada w pole karne, gdzie przegrywa pojedynek siłowy z Rogalskim.

• Znowu szansa dla Pogoni!!! Po podaniu Frączczaka piłka spada na 16. metr do Zwolińskiego, ale tego uderzenie tym razem dobrze broni Witan!

• Hernani tymczasem ma problem z mięśniem dwugłowym. Stąd ta zmiana.

• Szansa dla Pogoni!!! Do akcji świetnie włączył się Rogalski, który wzdłuż linii końcowej świetnie przedarł się przed bramkę Zawiszy! Jego uderzenie broni jednak Witan, podobnie jak dobitkę Zwolińskiego!

• Wymuszona zmiana w Pogoni. Kontuzjowany Hernani opuszcza boisko, a w jego miejsce Dąbrowski.

• Po nieudanym uderzeniu z dystansu Matyni, piłka odbija się dość przypadkowo od Marcina Robaka tak, że spada przed pole karne na nogę Zwolińskiego, który mocnym strzałem z woleja pokonuje Witana! 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Łukasz Zwoliński!!!

• Akcja Zawiszy kończy sie zagraniem ręką Wagnera w polu karnym szczecinian. Gra przerwana.

• Małecki indywidualnie próbował zaskoczyć rywali w polu karnym, ale został zablokowany.

• Doskonale rozegrany rzut wolny z prawej strony boiska przez Pogoń! Murawski zagrał piłkę idealnie na drugą stronę w pole karne, gdzie obrońcom Zawiszy urwał się Frączczak i płaskim strzałem z pierwszej piłki zaskoczył Witana! 1:0 dla gospodarzy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Adam Frączczak!

• Kontratak Zawiszy, Alvarinho przebiegł dobre kilkadziesiąt metrów lewym skrzydłem, ale po jego zagraniu przed bramkę do Kadu, napastnik gości został uprzedzony przez Gollę.

• Pogoń w ostatnich minutach ma wyraźną inicjatywę, ale brakuje okazji bramkowych.

• Małecki popędził prawym skrzydłem, po czym jednak zbyt krótko dośrodkował w pole karne. Obrońcy Zawiszy bez trudu wybili piłkę.

• Wagner zdobywa rzut rożny dla Zawiszy. Pierwszy kwadrans za nami i oglądamy całkiem dobre widowisko w Szczecinie.

• Małecki na skrzydle starał się minąć Anestisa, ale ten sobie poradził w pojedynku siłowym.

• Słabiutka wrzutka Wagnera w pole karne. Piłka wychodzi poza plac gry.

• Żółta kartka dla Łukasza Zwolińskiego za faul na Drygasie.

• Odpowiedź Zawiszy! Luis Carlos przed polem karnym łatwo ograł Rudola, ale jego płaskie uderzenie pewnie broni Janukiewicz.

• Rudol ze skrzydła dograł na skraj szesnastki do Frączczaka, ale ten naciskany przez rywala uderzył lewą nogą wysoko nad bramką.

• Golla stracił piłkę na połowie rywala, ale na jego szczęście bydgoszczanie nie byli w stanie wyprowadzić kontry.

• Teraz z kolei dośrodkowanie Wójcickiego pada łupem Janukiewicza. Widać, że oba zespoły nie zamierzają się ograniczać na defensywie.

• Małecki dostał piłkę w okolicach narożnika pola karnego, zwiódł obrońcę, po czym oddał bardzo słaby i niecelny strzał na bramkę Zawiszy.

• Witan pewnie łapie centrę z lewej strony boiska.

• Alvarinho otrzymał piłkę na lewym skrzydle. Pierwsze dośrodkowanie Portugalczyka zostało zablokowane, drugie spadło na głowę Matyni. Spokojna interwencja defensywy Pogoni.

• Matynia odważnie przedarł się lewym skrzydłem w pole karne, ale piłką jeszcze została wybita przed szesnastkę, gdzie płaski strzał Murawskiego dość wyraźnie mija bramkę Zawiszy.

• Zaczynamy mecz w Szczecinie!

• Piłkarze obu drużyn już na murawie. Sędzią spotkania będzie Szymon Marciniak z Płocka, natomiast kapitanami obu drużyn są Kamil Drygas (Zawisza) oraz Rafał Murawski (Pogoń).

• Rezerwowi piłkarze Zawiszy: Sandomierski, Micael, Ciechanowski, Masłowski, Goulon, Gevorgyan, Łukowski.

• Rezerwowi piłkarze Pogoni: Kudła, Dąbrowski, Nunes, Kun, J. Bąk, Murayama, Matras.

• Chociaż gospodarze spotkania radzą sobie lepiej niż ich rywale, nie mają powodów do szczęścia. Po dziesięciu kolejkach szczecinianie plasują się z dorobkiem trzynastu punktów na jedenastej pozycji w tabeli.

• Bydgoski klub zdobył dotychczas tylko cztery punkty, a jedyną wygraną (2:0) zanotował w pierwszy meczu sezonu z Koroną Kielce. Ekipa Mariusza Rumaka zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, tracąc do piętnastej Korony trzy "oczka".

• Serdecznie witamy i zapraszamy do Szczecina, gdzie miejscowa Pogoń zagra dziś z Zawiszą Bydgoszcz!