Górnik Zabrze

1

• Koniec spotkania! Ruch wygrywa w Wielkich Derbach Śląska!

• Kartka dla Smektały!

• Kontra Ruchu. Wychodziło pięciu na trzech, ale Kuświk za długo zwlekał z podaniem. Ostatecznie strzelił Jankowski, ale prosto w bramkarza.

• Doliczone trzy minuty.

• Jeszcze akcja Ruchu, dośrodkowanie z lewej strony zamykał Smektała, ale uderzył w boczną siatkę.

• Zmiana w Górniku. Iwan w miejsce Przybylskiego

• Ożywiły się trybuny przy Cichej! Nie ma się co dziwić kibicom, bo ich radość jest w pełni uzasadniona. Trzeba przyznać, że Ruch zasługiwał na tę bramkę!

• Smektała w miejsce Włodarczyka.

• Goooooooool! 2:1 dla Ruchu! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola zdobył Stawarczyk!

• Ależ okazja Ruchu na objęcie prowadzenia! Kuświk uderzył w sytuacji sam na sam, ale Steinbors sparował jego strzał i zdążyła wrócić obrona, która wyczyściła sytuację!

• Zmiana w Górniku, Oziębała za Nakoulmę

• Zółtą kartką ukarany Włodyka, za faul taktyczny.

• Ruch stara się iść za ciosem. Na razie na posterunku jednak bramkarz Górnika, który wybronił najpierw uderzenie głową Kuświka, a po chwili strzał z dystansu Starzyńskiego.

• Ależ goool! Stadiony świata! Z rzutu wolnego z ponad 30 metrów fantastycznie przymierzył Filip Starzyński! Przepiękna bramka!

• Żółta kartka dla Mączyńskiego. Wolny dla Ruchu

• Nakoulma dostał piłkę idealnie na strzał lecz zostawił ją licząc na to że ma za sobą kolegę. Lecz piłka trafia pod nogi gracza Ruchu

• Kilka chwil temu nastąpiła zmiana w drużynie Ruchu. Kontuzjowanego Malinowskiego zastąpił Helik

• I znowu Zachara! Dostał fantastyczne prostopadłe podanie i wybiegł sam na sam lecz sam sobie zaszkodził wstrzymując akcje i potem nie miał z czego uderzyć i przeniósł piłkę ponad poprzeczką

• Mateusz Zachara chciał pietą zaskoczyć Buchalika i piłka o kilka centymetrów mija bramkę!

• Oprawa kibiców Ruchu na WDŚ

• Cały łuk stadionu przy ulicy Cichej objął napis "To już setne derby, jak Ruch Śląskiem włada. Tak było, jest i będzie nadal"

• Kibice Ruchu zaprezentowali imponującą oprawę. Towarzyszy jej pirotechnika oraz sztuczne ognie. Te elementy zostały odpalone... poza stadionem.

• Wydawało się że Konczkowski będzie dośrodkowywał a wyszło z tego uderzenie na bramkę wyłapane przez bramkarza

• Obrońcy Ruchu powstrzymali rajd Nakoulmy

• Druga połowa jak na razie przebiega podobnie jak pierwsza. Ruch dłużej utrzymuje się przy piłce a Górnik stara się kontrować

• Nakoulma miał szansę podwyższyć na 2:0 jednak w idealnej sytuacji fatalnie przestrzelił!

• Stały fragment gry zakończony niecelnym strzałem na bramkę. Od bramki Steinbors

• Niebiescy maja rzut rożny

• Gospodarze od razu ruszyli do ataku. Steinbors łapie piłkę i wybija ją przed siebie

• Na drugą połowę spotkania nie wybiegł już Bartłomiej Babiarz. W jego miejsce Maciej Jankowski. Zmiana wyraźnie ofensywna

• Zawodnicy Górnika Zabrze rozpoczęli drugą połowę.

• Obie drużyny już na boisku. Za chwilę rozpoczynamy drugą połowę spotkania

• Sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania. Do przerwy Górnik prowadzi z Ruchem 1-0.

• Surma pognał z piłką kilkadziesiąt metrów lecz obrońcy zablokowali jego strzał

• WDŚ: Ruch Chorzów - Górnik ZabrzeWDŚ: Ruch Chorzów - Górnik Zabrze

• Tempo meczu trochę spadło. Górnik nieco cofnięty usatysfakcjonowany z wyniku, a Ruch nie potrafi przebić się w okolice pola karnego gości

• Żółtą kartką ukarany został strzelec bramki Radosław Sobolewski za faul na Babiarzu

• Na spalony jeden z graczy Ruchu

• Łukasz Janoszka uderzył z dystansu lecz piłka o centymetry minęła bramkę strzeżoną przez Steinborsa!

• Starzyński faulowany w środku boiska. Rzut wolny szybko wykonany bramkarza starał się zaskoczyć Babiarz lecz nieznacznie się pomylił

• Maciej Małkowski uderzył zza pola karnego lecz piłka ponad bramką

• Górnik nastawił się w tym momencie na kontrataki. Przed chwilą jeden o mały włos zakończyłby się powodzeniem

• Starzyński bardzo groźnie uderzył na bramkę lecz Steinbors wybija na róg!

• Grzegorz Kuświk w ostatniej chwili powstrzymany przez obrońców!

• Po straconej bramce Ruch Chorzów ruszył do natarcia lecz nie potrafi dotrzeć do pola karnego gości

• I gooooool dla Górnika Zabrze! Rzut rożny rozegrany krótko, dośrodkowanie w pole karne mija Buchalika a tam na pustą już bramkę uderzył Sobolewski!

• Janoszka płasko dośrodkował piłkę w pole karne i łapie Steinbors

• Obie drużyny starają się przejąć kontrole nad meczem. Jak na razie dużo niedokładności w grze.

• Buchalik ratował się wyjściem z pola karnego i wybił piłkę na aut

• I mamy już pierwszy niecelny strzał na bramkę. Swoich sił próbował Nakoulma

• Sędzia Szymon Marciniak dał sygnał do startu. Rozpoczynamy setne Wielkie Derby Śląska!

• Piłkarze obu ekip otrzymali pamiątkowe medale

• Obie ekipy wychodzą na boisko. Niebiescy na niebiesko, Górnik na biało.

• Z opaską kapitana w ekipie Górnika wybiegnie Krzysztof Mączyński, a w Ruchu Marcin Malinowski

• Na sektorze gości widnieje transparent upamiętniający Gerarda Cieślika. Zawodnicy "Niebieskich" obiecali dziś zagrać właśnie dla Niego.

• Piłkarze obu ekip zakończyli już rozgrzewkę i zeszli do szatni. Mecz rozpocznie się za nieco ponad 10 minut

• Po stadionie niesie się ulubiona piosenka śp. Gerarda Cieślika "Trzej przyjaciele z boiska"

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Szymon Marciniak. Na liniach pomagać mu będą Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz, a arbitrem technicznym wyznaczony został Tomasz Marciniak.

• Dziś na Cichej spodziewamy się kompletu 8.300 widzów. Przed stadionem jeszcze spore kolejki. Meczu nie obejrzą fani Górnika gdyż sektor gości jest zamknięty z powodu remontu.

• W tym momencie Górnik Zabrze zajmuje drugie miejsce w tabeli i ma 11 punktów przewagi nad ósmym Ruchem Chorzów

• Pomimo, iż dziś w Chorzowie spadło sporo śniegu, murawa na stadionie przy Cichej jest doskonale przygotowana do gry.

• Na boisko wybiegli przywitani gwizdami piłkarze Górnika. Rozgrzewa się także ekipa gospodarzy. A są powody do rozgrzewki, bo zima zawitała także do Chorzowa.

• Tymczasem poznaliśmy już składy obu zespołów. Ławka rezerwowych Ruchu: Krzysztof Kamiński, Maciej Jankowski, Michał Helik, Jakub Kowalski, Mateusz Kwiatkowski, Jakub Smektała i Marek Zieńczuk. Rezerwowi Górnika: Norbert Witkowski, Przemysław Oziębała, Szymon Skrzypczak, Wojciech Łuczak, Bartosz Iwan, Maciej Mańka i Oleksandr Szeweluchin.

• Przypomina się sytuacja z derbów sprzed dwóch lat, kiedy światła na stadionie zgasły w 48. minucie meczu. Wówczas awaria została naprawiona w ciągu 8 minut. Dzisiaj również szybko się z nią uporano i już wszystko wróciło do normy.