Ruch Chorzów 1 - 0 Jagiellonia Białystok

1

Jagiellonia Białystok

0

• To wszystko ze stadionu przy ulicy Cichej. Za śledzenie relacji dziękuje Marcin Tabor.

• Arbiter zakończył to spotkanie. Ruch Chorzów pokonuje Jagiellonie Białystok 1:0 i lądują na czwartym miejscu w tabeli. "Niebiescy" rozpoczęli rundę zwycięstwem, a zawodnicy Jagielloni w ponurych nastrojach będą wracali do Białegostoku

• Centra Jagielloni ale piłka ląduje poza boiskiem. To była chyba ostatnia sytuacja w tym spotkaniu

• Jagiellonia rozpaczliwie atakuje jednak od bramki Buchalik

• Ostatnia zmiana w zespole Ruchu. Schodzi strzelec bramki Marek Zieńczuk a w jego miejsce Kamil Włodyka

• Jeszcze rożny dla Jagielloni zakończony niecelnym strzałem

• Zmiana w ostatnich minutach meczu. Babiarz wchodzi w miejsce Kuświka. Arbiter natomiast dolicza trzy minuty do tego spotkania

• Rajalakso został powstrzymany przez Szyndrowskiego i Malinowskiego

• Dośrodkowanie Rajalakso a na bramkę uderzał Quintana jednak minimalnie niecelnie!

• Kuświk na spalonym

• Znów okazja dla Ruchu! Smektała posłał mocną piłkę w pole karne a akcje starał się zamknąć jeden z graczy Ruchu lecz Słowik wyszedł z tej sytuacji obronną ręką

• Jagiellonia ma ostatnie minuty na doprowadzenie do remisu jednak jej próby są niecelne. Od bramki Buchalik

• Smektała chciał zacentrować w pole karne lecz wyszedł mu z tego niecelny strzał na bramkę.

• Ależ było groźnie! Stawarczyk uderzał piłkę głową jednak minimalnie niecelnie!

• Strzał Zieńczuka zablokowany. Rzut rożny dla gospodarzy

• Ostatnia zmiana w zespole Jagielloni. Piątkowski zastępuje Tosika

• Ruch Chorzów - Jagiellonia BiałystokRuch Chorzów - Jagiellonia Białystok

• Balaj faulował Surmę w kole środkowym

• Tym razem Tosik uderzył z pół obrotu lecz również niecelnie

• Faul Kuświka w środkowej strefie boiska.

• Grzyb uderzał z około piętnastu metrów na bramkę lecz przestrzelił

• Jagiellonia stara się doprowadzić do remisu lecz jej akcje kończą się tylko na dośrodkowaniach które są przejmowane przez obrońców gospodarzy.

• Pierwszy kontakt z piłką Smektały nieudany. Od autu goście

• Zmiana również w zespole Ruchu. Smektała pojawia się na boisku za Jankowskiego.

• Zmiana w zespole Jagielloni. Z boiska schodzi Perovuo , a w jego miejsce zobaczymy Adama Dźwigałę

• Szyndrowski faulowany przez Tosika.

• Niebiescy nadal mają inicjatywę. Surma uderzał na bramkę lecz wprost w ręce Słowika.

• Dośrodkowanie Zieńczuka do Jankowskiego lecz ten w walce o górną piłkę staranował jednego z obrońców. Wznowi Słowik.

• Po bramce strzelonej przez Zieńczuka na boisku znów zrobiło się spokojniej. Przy piłce chorzowianie

• Rzut wolny dla Jagielloni jednak piłka po dośrodkowaniu została wybita przez obrońców

• Buchalik uratował drużynę przed rzutem rożnym wybijając piłkę na aut

• Jankowski dostał podanie od Kowalskiego lecz nieczysto trafił w piłkę i pewnie wyłapał ją Słowik.

• Bramka ożywiła kibiców i na stadionie zrobiło się głośniej. Miejmy nadzieję, że również ożywi to spotkanie.

• No i mamy zasłużone prowadzenie dla Ruchu. No i kolejną w tej kolejce bramkę ze stałego fragmentu. Jak na razie tylko jeden jedyny gol, w pięciu dotychczasowych spotkaniach padł "z gry".

• Gooooooooooool! Zieńczuk pięknie zawinął piłkę z rzutu wolnego w sam narożnik bramki! Słowik rzucił się, ale nie zdołał wybić piłki!

• Żółta kartka dla Pazdana. Wolny dla Ruchu tuż sprzed pola karnego.

• Kibiców gości przybyło dziś do Chorzowa 178.

• Na razie druga połowa przebiega identycznie jak pierwsza. Czyli bez rewelacji. Widowisko to z trybun obserwuje 6.000 kibiców.

• Surma bardzo niecelnie do Kowalskiego. Od bramki goście

• Kuświk mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam lecz dobrze interweniował Ukah

• Piłka ląduje jednak poza bramką

• Dziwniel faulowany z boku pola karnego. Szansa na zagrożenie bramki strzeżonej przez Słowika

• Zmiana w Jagiellonii. Debiutujący Savalnieks zmienił Plizgę.

• W drugą połowę spotkania dobrze wszedł Jakub Kowalski. Był bliski wywalczenia rzutu rożnego.

• I wznawiamy spotkanie. Od środka "Niebiescy"

• Niebiescy już na murawie. Czekamy jeszcze na drużynę Jagielloni i rozpoczynamy drugą połowę spotkania.

• Sędzia Tomasz Musiał zakończył pierwszą połowę spotkania. Na boisku niewątpliwie było dużo walki jednak kibice oczekują bramek lub co najmniej sytuacji podbramkowych, a okazji tych było jak na lekarstwo. Czekamy na drugą połowę od której oczekujemy lepszego widowiska.

• Dawid Plizga leży na boisku. Arbiter nie odgwizdał jednak rzutu wolnego. Od autu "Niebiescy"

• Zieńczuk pognał z piłką kilkanaście metrów lecz niecelnie dogrywał do Kuświka

• Ruch starał się skonstruować jakąś ciekawą akcję jednak zanotował niecelne zagranie i od bramki Słowik

• Jeżeli selekcjoner Nawałka ogląda dzisiejsze spotkanie to jak na razie nie znajdzie w nim żadnego kandydata do gry w kadrze narodowej

• Jankowski niecelnie do Kuświka i łapie piłkę Słowik

• I po raz kolejny nie obejrzeliśmy nawet celnego strzału na bramkę Buchalika

• Dziwniel wybił piłkę na rzut rożny. Kolejna okazja dla Jagielloni

• Bardzo dużo niedokładności i chaosu w poczynaniach obu ekip.

• Faul Szyndrowskiego w środkowej strefie boiska

• Po raz kolejny gracz Jagielloni na spalonym. Był nim Quintana

• Groźny strzał Tosika zza pola karnego minimalnie niecelny! To pierwsza tak dobra sytuacja Jagielloni w tym spotkaniu.

• Podanie Plizgi przecięte przez obrońców i rożny dla gości

• Na spalonym Dawid Plizga.

• Piłka w rękach Jakuba Słowika.

• Centra Dziwniela zablokowana i rzut rożny dla chorzowian.

• Uderzał bezpośrednio na bramkę Quintana jednak piłka przeleciała ponad poprzeczką

• Faul Stawarczyka na Balaju i rzut wolny dla Jagielloni w odległości 25 metrów od bramki Ruchu

• Modelski dostał dalekie podanie z głębi boiska w pole karne, ale zdołał jedynie lekko uderzyć piłką głową od ziemi w światło bramki. Bez problemu złapał ją Buchalik.

• I znowu dobra okazja dla Ruchu! Marek Zieńczuk miał nieco wolnej przestrzeni w polu karnym Jagielloni i uderzył piłkę z woleja jednak nie trafił w bramkę.

• Jankowski zagrał do Kuświka a ten z piątego metra starał się wepchnąć piłkę do bramki jednak fantastyczną interwencją i refleksem popisał się Słowik!

• Kibice gości już w większym gronie zgromadzeni na sektorze i rozpoczynają doping.

• Ale ponownie bez zagrożenia bramki Buchalika

• Pusty przelot piłki przez pole karne i wybicie jednak faulowany jeden z graczy Jagielloni i piłka za chwilę znów powędruje w pole karne "Niebieskich"

• I jeszcze jeden stały fragment gry dla gości.

• Daniel Quintana ambitnie walczył o utrzymanie piłki i wywalczył rzut rożny.

• Stawarczyk faulował taktycznie wychodzącego na pozycję Balaja i został ukarany żółtą kartką.

• Po kwadransie gry bliżej zdobycia bramki był Ruch. Sam mecz jednak jak na razie nie zachwyca.

• Bramkarz Ruchu faulowany i rozpocznie z własnego pola karnego.

• Filip Modelski wbiegł w pole karne i przewrócił się domagając karnego. Sędzia pozostał niewzruszony.

• Strasznie zakotłowało się w polu karnym Ruchu! Ostatecznie piłka wybita na rzut rożny który zakończył się niecelnym strzałem.

• Pierwszy rzut rożny dla Jagielloni.

• Kibice Ruchu prowadzą dobry doping i pomagają swojemu zespołowi. Przyjezdni na razie w ciszy obserwują spotkanie.

• Kuświk wywalczył piłkę na prawej stronie pola karnego, ściął do środka i wyłożył piłkę wzdłuż bramki, gdzie z futbolówką minął się jeden z jego kolegów. Zapachniało golem!

• Po centrze w pole karne Słowik wypuścił piłkę z rąk! Jednak nie było żadnego zawodnika w niebieskiej koszulce który zdążył by z dobitką.

• Jagiellonia rozpocznie z rzutu wolnego na własnej połowie

• Centra Dziwniela i Tosik bliski strzelenia gola samobójczego! Rożny dla Ruchu jednak bez zagrożenia.

• Jagiellonia długo konstruowała swój atak jednak dośrodkowanie Filipa Modelskiego niedokładne.

• Próba wstrzelenia piłki w pole karne Jagielloni przez Dziwniela jednak nieudana. Rozpocznie Słowik od bramki.

• I zaczynamy! Rozpoczęli goście.

• Zawodnicy już wychodzą na murawę.

• Początek spotkania już za pięć minut! Spodziewamy się dobrego widowiska!

• Stadion powoli się zapełnia. Kibice Jagielloni którzy otrzymali na to spotkanie 557 biletów bardzo powoli i pojedynczo wpuszczani są na swój sektor.

• Za nami połowa meczy rozgrywanych w ramach 22 kolejki. We wcześniejszych spotkaniach Podbeskidzie Bielsko - Biała pokonało drużynę Widzewa Łódź 1:0, Legia Warszawa wygrała z kielecką Koroną 1:0, Cracovia uległa Zawiszy Bydgoszcz 0:2, a Lechia Gdańsk po emocjonującym spotkaniu przegrała na własnym stadionie z Pogonią Szczecin 2:3.

• Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok

• Zarówno Ruch jak i Jagiellonia rozpoczynają dziś decydującą walkę o czołową "ósemkę". Na razie bliżej tego celu jest drużyna chorzowskiego Ruchu która w chwili obecnej zajmuje siódme miejsce o trzy "oczka" wyprzedzając Jagiellonię która jest dziewiąta.

• Arbitrem dzisiejszego spotkania jest Pan Tomasz Musiał. Na liniach pomagać mu będą Sebastian Mucha oraz Jakub Ślusarski. Sędzią technicznym jest dziś Sebastian Krasny.

• Rezerwowi w drużynie Ruchu : Krzysztof Kamiński, Bartłomiej Babiarz, Maciej Sadlok, Michał Helik, Mateusz Kwiatkowski, Jakub Smektała, Kamil Włodyka

Rezerwowi w drużynie Jagielloni : Krzysztof Baran, George Popkhadze, Adam Dźwigała, Seweryn Michalski, Maciej Gajos, Mateusz Piątkowski, Robert Savalnieks

• Obie drużyny były na obozie przygotowawczym w Turcji mieszkając nawet w tym samym hotelu. Znając się więc bardzo dobrze. Zobaczymy jak na to spotkanie przygotowali swych podopiecznych trenerzy Kocian oraz Stokowiec

• Po niespełna dwóch miesiącach przerwy nad stadionem przy ulicy Cichej znów rozbłysły światła. Już za chwilę rozpocznie się mecz pomiędzy Ruchem Chorzów a Jagiellonią Białystok. Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej relacji.