Ruch Chorzów 5 - 2 Jagiellonia Białystok

5

3 1 połowa

Jagiellonia Białystok

2

• Ruch wreszcie zwycięża na własnym stadionie i po raz pierwszy za kadencji Waldemara Fornalika. Jagiellonia została dzisiaj rozgromiona w Chorzowie i nie ma wątpliwości, że dwa tygodnie przerwy na kadrę dobrze zrobią drużynie Michała Probierza. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu!

• Grzegorz Kuświk zostaje zmieniony przez debiutanta, Patryka Lipskiego.

• Nieprzyjemne starcie Madery z Kuświkiem. Obaj piłkarze jednak zdołają wrócić do gry.

• Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

• Indywidualna akcja Mystkowskiego zakończona bardzo niecelnym strzałem z dystansu 16-latka.

• Tymiński zmienia Frankowskiego.

• Napastnik Jagiellonii płaskim precyzyjnym uderzeniem z 16 metrów zmniejsza rozmiary porażki białostoczan!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Patryk Tuszyński!

• Kuświk dostał teraz świetne płaskie podanie od Efira, poradził sobie z Maderą i płaskim strzałem podwyższył prowadzenie Ruchu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Grzegorz Kuświk!!!

• Niepilnowany w polu karnym Efir głową uderza po dośrodkowaniu Konczkowskiego i pokonując Drągowskiego przesądza o zwycięstwie Ruchu w tym spotkaniu! 4:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Michał Efir!

• Fatalne uderzenie z powietrza Efira. Piłka wyleciała niemalże na aut.

• Akcja Jagiellonii przerwana faulem... Waldemara Fornalika na arbitrze liniowym, Rafale Rostkowskim.

• Dobra akcja Ruchu. Kuświk z lewego skrzydła zagrywa do wchodzącego w pole karne Gigołajewa, ale ten uderza bardzo niecelnie.

• Michał Efir zmienia w Ruchu Marka Zieńczuka.

• Uderzenie z dystansu Marka Wasiluka wyraźnie mija bramkę Kamińskiego.

• Niemrawo atakuje Jagiellonia. Teraz dośrodkowanie Tuszyńskiego nie dociera do ustawionego w szesnastce Piątkowskiego.

• Ruch bardzo umiejętnie utrzymuje korzystny wynik. Niebiescy z pewnością rozgrywają dziś najlepszy mecz w tym sezonie.

• Rzut rożny dla Jagiellonii po interwencji Stawarczyka.

• Mystkowski zmienia Dzalamidze.

• Piątkowski uderza z narożnika pola karnego, jednak odbita od Surmy piłka wpada w ręce Kamińskiego.

• Starzyński starał się zagrać za linię obrony do Kuświka, ale napastnika Ruchu uprzedził Drągowski.

• Po dobrym dośrodkowaniu Gigołajewa, Zieńczuk głową posyła piłkę obok bramki Jagiellonii!

• Jan Pawłowski zastępuje słabiutkiego Adama Waszkiewicza.

• Dzalamidze poślizgnął się w dryblingu w polu karnym rywala i stracił piłkę. Po chwili rzut rożny dla Jagi kończy się bardzo niecelnym uderzeniem głową Barana.

• Mocno i celnie uderzył z dystansu Rafał Grzyb, jednak pewnie łapie piłkę Kamiński.

• Poślizgnął się Waszkiewicz i sam znalazł się z piłką na lewym skrzydle Gigołajew, ale po jego ostrym dośrodkowaniu dobrze interweniował Baran!

• Dobrze uderzył z rzutu wolnego z 30 metrów Marek Wasiluk! Kamiński nie zdołał złapać piłki i będzie korner dla gości.

• Kuświk z dystansu uderza bardzo wysoko ponad bramką Drągowskiego!

• Krótkie rozegranie białostoczan, jednak słabiutkie dośrodkowanie w pole karne nie przyniosło zagrożenia dla bramki Kamińskiego.

• Romanczuk wywalczył rzut rożny dla Jagiellonii.

• Kolejna okazja Ruchu, ale Kowalski w polu karnym źle dograł przed bramkę do Kuświka, który nie sięgnął jej na tyle, aby oddać celny strzał!

• Już atakuje Ruch! Wracający Romanczuk zatrzymał jednak w polu karnym Starzyńskiego.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Jagiellonia potrafiła w tym meczu wyjść na prowadzenie, ale w kolejnych minutach podopieczni Michała Probierza posypali się w defensywie, z czego skrzętnie skorzystali chorzowianie! 3:1 do przerwy dla Niebieskich!

• Koniec pierwszej połowy!

• Fatalnie zachował się Waszkiewicz, który złamał linię spalonego po wstrzeleniu piłki w pole karne przez Zieńczuka. Gigołajew bez trudu wystawia piłkę Kuświkowi, który ze spokojem pakuje ją do pustej bramki! 3:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Grzegorz Kuświk!!!

• Błąd Barana, którego zdołał uprzedzić Kuświk i zabrać mu piłkę. Słowak ratował się faulem i obejrzał żółtą kartkę.

• Fatalne wyjście z bramki Kamińskiego, który łapiąc piłkę zderzył się ze Stawarczykiem, ale ten zdołał jeszcze wybić futbolówkę.

• Kuświk zza pola karnego uderza prosto w ręce Drągowskiego.

• Popędził lewym skrzydłem Dziwniel i dośrodkował na prawą stronę pola karnego, gdzie zupełnie niepilnowany był Kowalski! Skrzydłowy Ruchu popisuje się efektownym strzałem z powietrza i zapewnia swojej drużynie prowadzenie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Jakub Kowalski!!!

• Wraca do gry bramkarz Jagi.

• Jakiś problem ze zdrowiem Bartłomieja Drągowskiego. Jest potrzebna interwencja medyczna.

• Kolejna bardzo ostra centra z rzutu wolnego Starzyńskiego, jednak świetnie piąstkuje piłkę Drągowski! Po chwili Gigołajew z dystansu uderza na wiwat.

• Źle rozegrali ten stały fragment gry goście, ale cała akcja kończy się bardzo niecelnym uderzeniem głową Madery.

• Wasiluk ze skrzydła dograł piłkę w pole karne Niebieskich, gdzie nie opanował jej Tuszyński. Po chwili Wasiluk zdaniem sędziego został sfaulowany w narożniku pola karnego przez Konczkowskiego.

• Kuświk potrzebuje pomocy medycznej. Przerwa w grze.

• Ruch stara się iść za ciosem! Ostre dośrodkowanie z rzutu wolnego Starzyńskiego poszybowało nieznacznie ponad głowami ustawionych w polu karnym chorzowian.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Starzyński mocnym strzałem doprowadza do remisu!

• Rzut karny dla Ruchu! Martin Baran fauluje wbiegającego w pole karne Konczkowskiego!

• Centra z prawego skrzydła Jakuba Kowalskiego pada łupem Bartłomieja Drągowskiego.

• Seria rzutów rożnych dla Ruchu, jednak na razie goście świetnie sobie radzą w defensywie przy stałych fragmentach gry.

• Akcje z jednej i drugiej strony boiska! Atak Ruchu skończył się bardzo nieczystym uderzeniem zza pola karnego Surmy, a kontra Jagiellonii nieudanym dośrodkowaniem spod linii końcowej Frankowskiego.

• Na razie nie. Starzyński posyła dośrodkowanie na głowę dobrze ustawionego Wasiluka. Po chwili Piątkowski wygrał chyba już pojedynek ze Stawarczykiem, który jeszcze faulował napastnika Jagi, a sędzia Borski gwiżdże faul w drugą stronę...

• Kowalski wywalczył rzut rożny dla Ruchu. Czy Niebiescy są w stanie odpowiedzieć?

• Romanczuk ucierpiał w starciu z rywalem, ale Ukrainiec szybko się pozbierał i wrócił do gry.

• Świetnie rozegrany rzut rożny przez gości!!! Romanczuk urwał się obrońcom Ruchu i po centrze Tuszyńskiego popisał sie piękną główką z jedenastu metrów!!! Jagiellonia prowadzi w Chorzowie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Taras Romańczuk!

• Frankowski zdobywa rzut rożny dla gości.

• Romanczuk! Wasiluk świetnie przedarł się przy linii końcowej w pole karne, po czym wycofał piłkę na 16. metr do Romanczuka, którego płaski strzał odbił Kamiński!

• Zieńczuk z dystansu trafił prosto w dobrze ustawionego Barana.

• Prosta strata Grzyba na własnej połowie, jednak kontra Ruchu kończy się dośrodkowaniem Gigołajewa, które trafiło na głowę Madery.

• Ładna akcja Piątkowskiego, który z prawego skrzydła ściął do środka w pole karne, ale jego mocne uderzenie z narożnika szesnastki pewnie broni Kamiński!

• Kamiński pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu Dzalamidze.

• W kontrataku Jagi Romanczuk szukał prostopadłej piłki do Piątkowskiego, ale zabrakło mu dokładności.

• Żółta kartka dla Romanczuka za stempel na nogę Starzyńskiego.

• Szybka kontra Jagiellonii! Tuszyński sam środkiem przedarł się pod pole karne Ruchu, ale jego uderzenie z 16 metrów poszybowało ponad poprzeczką.

• Kuświk został złapany w pułapkę ofsajdową.

• Dużo gry w środku pola. Na razie obie drużyny nie potrafią się przedostać pod bramkę rywala.

• W pierwszych minutach przy piłce jest głównie Jagiellonia. Ruch czeka na możliwość skontrowania przeciwnika.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!!!

• Kapitanami obu drużyn są Rafał Grzyb (Jaga) oraz Piotr Stawarczyk (Ruch). Nie najlepsza frekwencja przy Cichej, gdzie jest także około 150 kibiców Jagi.

• Sędzia Marcin Borski z Warszawy wyprowadza obie drużyny na plac gry.

• Kogo dzisiaj brakuje w obu drużynach? W Ruchu nie zobaczymy dziś kontuzjowanego Marcina Malinowskiego i zawieszonego za kartki Bartłomieja Babiarza. W Jagiellonii za nadmiar żółtych kartoników pauzuje Maciej Gajos, a kontuzje leczą Filip Modelski i Michał Pazdan.

• Przedmeczowa grafika związana z dzisiejszym spotkaniem

• Tak wygląda aktualna tabela Ekstraklasy

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Ławki rezerwowych:

• Ruch: Mateusz Prus, Michał Helik, Jan Chovanec, Rafał Lipski, Wołodymir Tanczyk, Michał Efir, Eduards Visnakovs.

• Jagiellonia: Jakub Słowik, Jonatan Straus, Łukasz Tymiński, Jan Pawłowski, Przemysław Mystkowski, Tomasz Porębski, Karol Świderski.
  • Jagiellonia Białystok jest z kolei jedną z rewelacji obecnego sezonu. Białostoczanie zajmują w tabeli trzecie miejsce i są na dobrej drodze do pierwszej ósemki. Co ciekawe, podopieczni Michała Probierza są najlepiej grającą drużyną na wyjazdach w trwających rozgrywkach.

• Gospodarze tego spotkania, Ruch Chorzów, w lidze ostatnio spisują się koszmarnie. Podopieczni Waldemara Fornalika, którzy pod wodza nowego szkoleniowca nie zdobyli nawet punktu, zdobyli w 14 meczach zaledwie osiem oczek i zajmują dopiero przedostatnie, piętnaste miejsce w tabeli. Co więcej, Niebiescy jeszcze nie wygrali w tym sezonie ani jednego meczu na własnym stadionie.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 15. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Ruch Chorzów zmierzy się z Jagiellonią Białystok!