Ruch Chorzów

2

Korona Kielce

0

• Koniec spotkania! Ruch przerywa passę trzech porażek z rzędu i awansuje na trzecie miejsce w tabeli. Korona straciła dziś szansę na awans do czołowej "ósemki"!

• Pierwszy celny strzał Korny Kielce! Prosto w bramkarza uderzył z pola karnego Janota!

• Żegnany brawami schodzi Zieńczuk. W jego miejsce Janik

• Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

• Ależ okazja Ruchu! W pole karne wpadł Kuświk i uderzył z ostrego kąta w bramkarza, dobijał Włodyka, ale również nieskutecznie, piłkarze Korony wybili piłkę i z dystansu uderzył jeszcze Babiarz, ale prosto w Małkowskiego.

• Po długim czasie nieobecności na boisko wraca Sadlok! Zmienił Dziwniela.

• Ależ okazja Chiżniczenki! Przyjął piłkę na 10 metrze na wprost bramki i huknął wysoko ponad poprzeczką! Lepszej okazji mieć nie będzie!

• Dośrodkowanie Golańskiego z prawej strony na długi słupek, tam przyjął piłkę Janota, przełożył ją sobie na drugą nogę, ale trwało to za długo i stracił piłkę.

• Babiarz prostopadle zagrał w pole karne do Starzyńskiego, ale ten w ostatniej chwili został zablokowany w "szesnastce"!

• Sylwestrzak zaatakował piłkę za wysoko unosząc nogę przy twarzy Włodyki. Rzut wolny dla Ruchu.

• Ostatnia zmiana w Koronie. Kiełb za Petrova.

• Rzut wolny dla Korony na połowie Ruchu. Petrov wrzucił w pole karne, ale tak mocno, że piłka wyszła za linię końcową nie niepokojona przez żadnego z piłkarzy.

• Pierwsza zmiana w Ruchu. Włodyka zmienia Kowalskiego.

• Zieńczuk miał trochę przed polem karnym po podaniu Starzyńskiego, ale jego uderzenie z 20 metrów dosyć niecelne, przeszło nad bramką.

• Ruch od rzutu wolnego spod linii bocznej. Zieńczuk szybko wykonał, wrzucając piłkę w pole karne, ale zupełnie nikt do niej nie wyszedł i przejął ją Małkowski.

• Ponownie za mocne podanie prostopadłe, tym razem w wykonaniu Markovicia. Od bramki Buchalik.

• Janota zdecydowanie za mocno zagrywał do Sylwestrzaka i od bramki wznowi Buchalik

• Dzisiejsze widowisko ogląda z trybun 5000 widzów

• Żółta kartka dla Starzyńskiego za dyskusję z sędzią po faulu.

• Kuświk na spalonym

• Chiżniczenko znalazł się w sytuacji sam na sam jednak zwlekał zbyt długo! Jego strzał został zablokowany przez Stawarczyka

• Marek Zieńczuk wypuścił w bój Grzegorza Kuświka, a ten po przepychance w polu karnym domagał się odgwizdania rzutu karnego. Gwizdek arbitra milczy

• Piłka odbita przez jednego z gospodarzy opuściła boisko.

• Rzut rożny nie przyniósł korzyści drużynie gości. Niebiescy wyszli z kontrą i wywalczyli rzut wolny z narożnika pola karnego Korony

• Janota dośrodkował do Golańskiego, a ten z półobrotu starał się uderzyć na bramkę. Piłka trafiła jednak w obrońcę i wyszła na róg

• Dośrodkowanie Golańskiego zablokowane przez Dziwniela, piłka uderzyła ponownie w gracza Korony i opuściła plac gry. Od bramki wznowi Buchalik

• Golański próbował centrować jednak wyszło z tego uderzenie pewnie wyłapane przez Buchalika

• Druga zmiana w drużynie Korony. Schodzi Pilipczuk a w jego miejsce na placu gry pojawia się Marković

• Można odnieść wrażenie, że Niebiescy prowadzą 2-0 minimalnym nakładem sił. Korona nie prezentuje dziś wysokiej formy i nie potrafi zagrozić bramce strzeżonej przez Buchalika

• Druga bramka dla chorzowskiego Ruchu! Daniel Dziwniel miał sporo miejsca i dokładnie dośrodkował do niepilnowanego Jakuba Kowalskiego, a ten pewnym strzałem głową umieszcza piłkę w siatce!

• Pavol Stano był ostatnim obrońcą, a mimo to wdał się w drybling z dwoma gracami Ruchu. Gdyby gospodarze przejęli tą piłkę znaleźli by się w sytuacji 2 na 1

• Goście starają sie przejąć inicjatywę lecz ich poczynania są niedokładne

• Kielczanie zmuszeni do gry w defensywie. Od kilku chwil Niebiescy kontrolują wydarzenia boiskowe

• W poczynaniach graczy Korony sporo niedokładności. Niebiescy wznowią z autu na wysokości własnego pola karnego

• Wolny dla Ruchu z narożnika pola karnego Korony. Dośrodkowanie Zieńczuka nie znajduje adresata i piłka ląduje poza boiskiem. Wznowi Małkowski

• Na sektorze fanów "Niebieskich" pojawiła się ubrana na czarno spora grupa kibiców Korony, która dostała się na stadion dzięki uprzejmości gospodarzy, mimo zawieszenia oficjalnej współpracy z Koroną.

• Konczkowski pognał z piłką kilkanaście metrów jednak jego dośrodkowanie blokują obrońcy. Rożny dla Ruchu

• Kowalski zszedł z prawej strony do środka i dograł do Zieńczuka w pole karne, ale ubiegł go Golański i zdążył wybić piłkę.

• Golański ucierpiał przy walce o piłkę ale jest już gotowy do dalszej gry

• Gracze Korony od razu po wznowieniu drugiej połowy ruszyli do ataku. Chcą jak najszybciej doprowadzić co wyrównania

• Chorzowianie rozpoczęli drugą połowę spotkania

• Obie ekipy już na murawie. Za moment początek drugiej połowy

• W przerwie na murawie tradycyjny występ cheerleaderek Ruchu Chorzów, oraz za chwilę konkurs strzałów na bramkę dla kibiców.

• I koniec pierwszej połowy. Do przerwy Ruch prowadzi z Koroną 1:0 po bramce Stawarczyka, niemal do szatni.

• Rzut wolny dla Ruchu w bardzo bliskiej odległości od bocznej lini pola karnego. Groźna okazja dla Niebieskich zakończona niecelnym uderzeniem

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Golański z wolnego trafia w mur. Gra wznowiona od autu i jeden z graczy Korony faulował Babiarza. Od własnej połowy wznowią Niebiescy

• Gooooooooooool! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ponownie głową uderzył Stawarczyk! Tym razem Małkowski minął się z piłką w powietrzu i obrońca Ruchu miał ułatwione zadanie! Dośrodkowywał Starzyński.

• Paweł Golański wybija piłkę poza linię boiska. Kolejny stały fragment gry dla Ruchu

• Kolejne dośrodkowanie gospodarzy spokojnie wyłapane przez bramkarza Korony

• Babiarz ładnie rozegrał piłkę z Dziwnielem lecz dogranie do Kuświka zostało zablokowane przez obrońców

• Stawarczyk próbował prostopadle podać do Starzyńskiego jednak uczynił to za mocno. Od bramki Małkowski

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dobrze głową uderzył Stawarczyk, ale doskonale w bramce na linii rzucił się Małkowski i wybronił ten strzał!

• Ostatnie spotkanie rozgrywane przy ulicy Cichej przyniosło kibicom tyle emocji co zbieranie grzybów. Piłkarze Niebieskich starają im się to zrehabilitować i grają lepiej niż dwa tygodnie temu jednak ich strzały nie lecą nawet w kierunku bramki. Korona natomiast od kilku chwil zdecydowanie w defensywie

• Konieczna była zmiana. Cebula zmienia kontuzjowanego Trytkę.

• Krótko rozegrany stały fragment gry, a dośrodkowanie Babiarza ląduje wprost w rękach Małkowskiego

• Dośrodkowanie Dziwniela zablokowane przez Sobolewskiego i będzie rzut rożny dla Ruchu

• Wygląda na to, że Trytko nie będzie w stanie kontynuować gry. Korona gra jak na razie w dziesiątkę.

• Przemysław Trytko leży na murawie. Gra zostaje przerwana, a zawodnik jest opatrywany.

• Starzyński nie miał do kogo dograć i zdecydował się na uderzenie jednak piłka o dobre kilka metrów mija bramkę gości

• Dziwniel naciskany przez dwóch zawodników wybija piłkę na aut. Po wznowieniu gry Golański niecelnie zacentrował i od bramki wznowi Buchalik

• Chorzowianie wymienili na połowie Korony kilkanaście podań, piłka trafiła do Dziwniela który pognał kilkanaście metrów i dograł do Zieńczuka. Pomocnik Niebieskich uderzył minimalnie ponad poprzeczką

• Z rzutu wolnego sprzed pola karnego mocno uderzył Starzyński. Piłka minęła minimalnie spojenie bramki Korony.

• Marek Zieńczuk starał się zaskoczyć bramkarza strzałem z narożnika pola karnego jednak jego uderzenie zablokowane przez obrońcę

• Z dośrodkowaniem w pole karne radzą sobie chorzowianie jednak to goście wciąż utrzymują się przy piłce

• Grzegorz Kuświk fauluje na własnej połowie. Rzut wolny dla Korony

• Jakub Kowalski zakiwał się w polu karnym po ładnej akcji prawą stroną i stracił piłkę.

• Nie ma dzisiaj kompletu widzów na stadionie przy ulicy Cichej. Widać ostatnia seria porażek drużyny prowadzonej przez Jana Kociana nie podziałała mobilizująco na fanów chorzowskiego Ruchu.

• Próba ataku Ruchu prawą stroną, Babiarz zagrywał prostopadle w pole karne, ale Konczkowski nie doszedł do piłki i od bramki Małkowski.

• Atak Korony, ale pierwszy strzał z pola karnego zablokowany, a poprawka Petrova z dystansu minęła bramkę Ruchu.

• Ruch w ataku, zamknął Koronę w jej polu karnym, ale nie potrafił wypracować okazji do strzału.

• Faul zawodnika Korony 40 metrów od bramki Małkowskiego. Przy piłce trzech zawodników Ruchu, w końcu Starzyński wrzucił piłkę na piąty metr, a tam Stadno głową wybił futbolówkę.

• Kilka błędów z jednej i drugiej strony, po jednym z zagrań aż złapał się za głowę hiszpański szkoleniowiec Korony. Skończyło się jednak na strachu, bo Ruch również nie gra dziś bezbłędnie.

• Rzut wolny dla Korony na połowie Ruchu. Wrzucał Golański, ale za mocno i piłka opuściła boisko, Zaczyna Buchalik.

• Ładnie lewą stroną przedarł się Dziwniel, dograł przed pole karne do Starzyńskiego, który miał miejsce by przyjąć piłkę, ale uderzył ponad bramką.

• Trytko próbował przebić się lewą stroną, ale został powstrzymany przez rywali.

• Rzut wolny dla Ruchu z okolic prawego narożnika pola karnego. Bezpośrednio z rzutu wolnego uderzył Zieńczuk, ale prosto w ręce Małkowskiego.

• Za mocne dośrodkowanie z rzutu rożnego Ruchu, piłkę przejął po lewej stronie Malinowski, ale przegrał pojedynek z Chiżniczenką i od bramki Małkowski.

• Uderzał z 12 metrów Konczkowski, ale trafił w głowę Malarczyka.

• Rzut rożny dla Ruchu po zablokowanym uderzeniu Surmy i rykoszecie.

• Z pierwszej piłki próbował uderzyć Babiarz, jednak jego uderzenie sprzed pola karnego wylądowało bliżej narożnej chorągiewki niż bramki rywala.

• ZIeńczuk dobrze zagrał górną piłkę do Kuświka, ale ten nie poradził sobie z przyjęciem, w efekcie skończyło się na aucie dla Korony.

• Dwie długie piłki w pole karne Ruchu. Najpierw futbolówka opuściła boisko i Buchalik zaczął od bramki, za drugim razem przejął bezpańską piłkę zagraną w "szesnastkę".

• Starzyński próbował zagrywać prostopadłą piłkę do Kuświka, ale zagranie zostało zablokowane przez obrońcę.

• Ruch stara się budować akcję od własnej połowy, ale silny pressing Korony zmusza Niebieskich do zagrania piłki do bramkarza. Buchalik musiał wykopywać piłkę daleko na połowę rywala.

• Pierwszy gwizdek i od środka zaczęła Korona.

• Okrzyki motywacyjne obu zespołów w "kółeczkach", sędzia ustawia piłkę na środku i powoli będziemy zaczynać.

• Oba zespoły już na murawie, przywitanie i zajmują miejsca na murawie. Jeszcze tylko losowanie i jesteśmy gotowi do startu.

• Boisko już opustoszało, trwa ostatnie zraszanie murawy. Na trybunach ciągle sporo wolnych miejsc, jak to na poniedziałkowych spotkaniach Ekstraklasy.

• Do pierwszego gwizdka sędziego pozostał kwadrans. Piłkarze Korony schodzą już z rozgrzewki, za chwilę do szatni udadzą się także "Niebiescy". Kibice powoli zapełniają trybuny. Sektor gości pusty, ponieważ Korona zawiesiła współpracę ze stowarzyszeniem kibiców po incydencie z przerwaniem meczu z Pogonią z powodu rozpalenia rac i zadymienia boiska przez fanów "Złocisto-krwistych".

• Poznaliśmy składy obu zespołów. Ławka rezerwowych Ruchu: Kamiński, Janik, Jankowski, Sadlok, Mularczyk, Włodyka, Szyndrowski Rezerwowi Korony: Małecki, Cebula, Korzym, Marković, Ałdaś, Kiełb, Biejsiebiekow

• Witamy w relacji na żywo ze spotkania Ruchu Chorzów z Koroną Kielce. Do pierwszego gwizdka około pół godziny. Piłkarze obu zespołów rozgrzewają się na murawie. Ruch - Korona