1

Lechia Gdańsk

1

• Koniec meczu! Ruch Chorzów zremisował u siebie z Lechią Gdańsk 1:1.

• Źle przymierzył Zieńczuk, arbiter nie pozwoli już przeprowadzić kolejnej akcji.

• Kolejna żółta kartka w zespole gości, tym razem dla Madery za faul. Będzie rzut wolny i ostatnia szansa dla Ruchu!

• Żółta kartka dla Tuszyńskiego za próbę wymuszenia rzutu karnego.

• Było bardzo gorąco pod bramką Ruchu! Błąd Szyndrowskiego, Grzelczak nie wykorzystał jednak sytuacji sam na sam!

• Była szansa dla Lechii, ale fatalnie dośrodkował Łukasz Kacprzycki.

• Ostrzeżenie dla Matsui, który najpierw sfaulował zawodnika Niebieskich, a następnie kopnął piłkę po gwizdku sędziego.

• Atak pozycyjny Ruchu, jednak do piłki nie doszedł Dziwniel. Aut dla Lechii.

• Bardzo dobry wślizg Madery, który zabrał piłkę Babiarzowi.

• Nieudane dośrodkowanie Deleu, ale przy piłce nadal goście.

• Będzie rzut wolny dla Lechii, a tymczasem sędzia doliczył aż 6 minut do podstawowego czasu gry.

• Marcin Malinowski faulował Dausike Matsui, który wyprowadzał groźną kontrę w kierunku bramki gospodarzy. Zółta kartka dla kapitana Ruchu, Japończyk nie podnosi się z murawy.

• Nieudana akcja Grzelczaka, z kontrą wyszli piłkarze Ruchu, ale dobrą interwencją wykazał się Sebastian Madera. Aut dla Ruchu na połowie Lechii.

• Blisko akcji sam na sam był Kacprzycki, jednak do piłki pierwszy dobiegł bramkarz Ruchu! Było bardzo blisko!

• Znów złe dośrodkowanie Matsui. Piłka dla Ruchu.

• Zagranie Ręką Marcina Malinowskiego. Rzut wolny z około 35 metrów dla gości.

• Z boiska schodzi Przemysław Frankowski, wchodzi Łukasz Kacprzycki.

• Faul Kuświka na Dawidowiczu.

• Znów dośrodkowanie Japończyka wybite przez obrońców Ruchu.

• Dośrodkowanie Matsui wybite przez Szyndrowskiego. Będzie jeszcze jeden rzut rożny dla gości.

• Frankowski podaje do Deleu, jednak piłkę na rzut rożny wybił Malinowski.

• Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Z boiska schodzi Pavel Sultes, a wchodzi na nie były kapitan Lechii Gdańsk - Łukasz Surma!

• Kontratak Ruchu, jednak niecelnie podał Zieńczuk do Sultesa.

• Dobra akcja Matsui, który zakręcił obrońcami w polu karnym Ruchu! Zdołał podać piłkę do Grzelczaka, jednak ten uderzył bardzo niecelnie..

• Zablokowane dośrodkowanie Frankowskiego. Aut dla Lechii.

• Lechia wymienia podania, Ruch stosuje intensywny pressing.

• Dośrodkowanie Oualembo ląduje w rękach Krzysztofa Kamińskiego.

• Miękkie dośrodkowanie Matsui wybite przez obrońców przeciwnika.

• Faulowany Patryk Tuszyński blisko pola karnego Ruchu. Będzie rzut wolny dla gości.

• Bardzo chaotyczna gra w środku pola.

• Zmiana w zespole Lechii. Z boiska schodzi Piotr Wiśniewski, a wchodzi na nie Patryk Tuszyński.

• Zieńczuk podawał do Kuświka, jednak znów piłka wylądowała w rękach bramkarza Lechii.

• Do wejścia przygotowuje się Patryk Tuszyński. Prawdopodobnie zmieni Piotra Wiśniewskiego.

• Dośrodkowanie Zieńczuka, ale pewną interwencją popisał się Mateusz Bąk.

• Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk

• Tłok na połowie Ruchu. Dośrodkowanie do Frankowskiego, ten jednak oddał słaby strzał. Z kontrą ruszają gospodarze.

• Gra wznowiona. Z autu zaczną goście.

• Tomasz Musiał zarządził przerwę na uzupełnienie płynów. Niecodzienna sytuacja w meczu Ruchu z Lechią.

• Oualembo znakomicie podał do Grzelczaka, ten jednak przegrał bezpośredni pojedynek z Szyndrowskim. Aut dla Lechii.

• Zrobiło się bardzo nudno. Piłkarzom wyraźnie brakuje pomysłu na grę.

• Nieudana akcja Ruchu. Wywalczyli tylko aut.

• Strata Matsui, z kontrą ruszają gospodarze.

• Grzelczak wywalczył aut dla Lechii na połowie przeciwnika.

• Niezłe dośrodkowanie Matsui, niepewne wybicie obrońców Ruchu, jednak z prezentu nie skorzystał Piotr Wiśniewski.

• Rzut rożny dla gości.

• Na trybunach jest około 200 kibiców Lechii.

• Kibice dopięli swego. Z boiska schodzi Filip Starzyński, a zastąpi go Grzegorz Kuświk.

• Groźna sytuacja pod bramką Ruchu! Podania wymienili Matsui z Deleu, jednak strzał tego drugiego został obroniony przez Kamińskiego.

• Zmiana w zespole gospodarzy. Z boiska schodzi żegnany gromkimi brawami Łukasz Janoszka, a zmienia go Kamil Włodyka.

• Błąd obrońców Lechii, jednak z prezentu nie skorzystali zawodnicy Ruchu.

• Gra się wyrównała, piłkarze wymieniają podania w środku pola.

• Kolejna nieudana akcja Filipa Starzyńskiego, kibice dają wyraz swojemu niezadowoleniu.

• Dośrodkowanie Filipa Starzyńskiego z rzutu wolnego, ale piłkę pewnie złapał Mateusz Bąk.

• Rzut wolny dla gospodarzy.

• Znakomite podanie Matsui do napastnika, jednak szybszy przy piłce był bramkarz Ruchu!

• Wiśniewski podał z rzutu rożnego do Matsui, ten odegrał piłkę, jednak w dalszej fazie akcji Wiśniewski stracił piłkę na rzecz obrońców Ruchu.

• Rzut rożny dla Lechii.

• Długie podanie Matsui do Grzelczaka, ten jednak powstrzymany przez Stawarczyka.

• Gra się nieco uspokoiła, dominują niedokładne podania w obu zespołach.

• ... a wśród nich zauważony został Waldemar Fornalik - były trener Ruchu i obecny selekcjoner reprezentacji Polski.

• Na trybunach jest około 5200 osób.

• Długie podanie do Matsui, jednak piłka w rękach Kamińskiego.

• Bardzo dobry początek drugiej połowy w wykonaniu gospodarzy, Lechia stara się uspokoić grę.

• Kolejna znakomita okazja dla gospodarzy! Sam na sam wyszedł Starzyński, jednak trafił wprost w Bąka. Ruch w natarciu!

• Ależ sytuacja! Fatalny błąd Mateusza Bąka po podaniu Jarosława Bieniuka, a do pustej bramki nie trafił Pavel Sultes!

• Ciekawy pomysł na wykonanie rzutu rożnego przez gospodarzy, jednak pewną interwencją popisał się bramkarz Lechii.

• Będzie rzut rożny dla Ruchu.

• Druga połowa zaczęta!

• Nasze przypuszczenia się potwierdziły. Z boiska schodzi Damian Kugiel, a wchodzi na nie Piotr Grzelczak.

• Piłkarze jeszcze nie wyszli na boisko, ale już do gry przygotowuje się Piotr Grzelczak. Prawdopodobnie zmieni on Damiana Kugiela.

• W pierwszej połowie minimalnie lepsze wrażenie sprawiła Lechia Gdańsk. Początek meczu zapowiadał fenomenalne widowisko z pięknymi bramkami, jednak później tempo gry wyraźnie siadło. Miejmy nadzieję, że w drugiej części spotkania również zobaczymy fantastyczne goli i wiele akcji bramkowych.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy Ruch remisuje z Lechią 1:1.

• Frankowski nabił Janoszkę. Aut dla Lechii.

• Sędzia doliczył dwie minuty.

• Płaskie dośrodkowanie Deleu, ale piłkę wybija Stawarczyk.

• Bardzo dobre przerzucenie piłki do Frankowskiego, jednak ten nie poradził sobie w bezpośrednim pojedynku z obrońcą Ruchu.

• Groźna akcja Ruchu! Dośrodkował Sultes, jednak w ostatniej chwili piłkę wybili obrońcy Lechii.

• Poziom meczu wyraźnie spadł. Piłkarze grają bardzo niedokładnie, brak błyskotliwych i skutecznych akcji.

• Piłkę ręką zagrał Matsui, będzie rzut wolny dla Ruchu.

• Nieudana akcja Malinowskiego z Gieragą. Od bramki zacznie Mateusz Bąk.

• Zablokowany strzał Zieńczuka z dystansu.

• Indywidualna akcja Wiśniewskiego, jednak jego strzał został zablokowany przez obrońców Ruchu.

• Niedokładne podanie Babiarza do Starzyńskiego. Aut dla Lechii.

• Dobry pomysł na akcję miał Oualembo, jednak został powstrzymany przez obrońców Ruchu.

• Nieudane dośrodkowanie Matsui z rzutu rożnego. Dobre wybicie obrońców gospodarzy.

• Piotr Wiśniewski wpadł z piłką w pole karne, następnie wycofał ją do wchodzącego Oualembo. Ten próbował przełożyć piłkę na drugą nogę, jednak w sytuacji dobrze zorientował się Gieraga. Rzut rożny dla Lechii.

• Malinowski faulował Pietrowskiego. Rzut wolny dla gości.

• Obrońcy Lechii spokojnie wymieniają podania na swojej połowie.

• Nieudane dośrodkowanie Matsui. Poza polem gry leży Gieraga.

• Dobre podanie Deleu do Pietrowskiego, jednak ten uderzył bardzo niecelnie...

• Rzut wolny dla Lechii w środku pola. Gwizdy na trybunach.

• Błąd popełnił Oualembo, jednak gospodarze nie zdołali wyprowadzić dobrej kontry - szarżujących chorzowian faulem powstrzymał Sebastian Madera.

• Piłkarze Lechii wymieniają podania na połowie Ruchu, starając się zepchnąć przeciwnika do defensywy.

• Teraz chwila chaotycznej gry obu zespołów.

• Kugiel wraca na boisko. Piłkarze wznawiają gre.

• Inni zawodnicy wykorzystują przerwę w grze na uzupełnienie płynów - w Chorzowie bardzo wysoka temperatura, można się usmażyć :)

• Ostra walka na środku boiska. Kontuzji w starciu z Szyndrowskim doznał Damian Kugiel.

• Lechia częściej przy piłce, goście wyraźnie chcą szybko strzelić drugą bramkę.

• Groźnie było również po dośrodkowaniu gości z rzutu rożnego! I tym razem jednak dobrze w zamieszaniu poradził sobie bramkarz Ruchu.

• Wiele się dzieje w Chorzowie! Groźne dośrodkowanie gości, piłkę z trudem wybił Kamiński.

• Żółta kartka dla Piotra Stawarczyka za faul. Będzie rzut wolny dla gości.

• GOOOOOOOOL DLA RUCHU!!!!!! Kolejne fantastyczne uderzenie z dystansu w Chorzowie! Znakomicie przymierzył Marcin Malinowski, bez szans w tej sytuacji był bramkarz Lechii. 1:1!

• Cały czas głośniejsi kibice gości. Fani Ruchu są wyraźnie rozczarowani stratą bramki.

• Prostopadłe podanie Dawidowicza do Matsui, jednak Japończyk nie doszedł do piłki. Od bramki zacznie Kamiński.

• Gra się nieco uspokoiła, zespoły spokojnie konstruują ataki pozycyjne w środku pola.

• Atak pozycyjny Lechii, jednak dobrze zachowali się obrońcy gospodarzy.

• Teraz Ruch przechodzi do ataku, Lechia zepchnięta do defensywy.

• Ależ było groźnie pod bramką gospodarzy! Dośrodkowywał Matsui, a obrońcy Ruchu z wielkimi problemami wybili piłkę, na którą nabiegał Kugiel.

• Dobre podanie do Matsui, ten jednak niedokładnie próbował wymienić piłkę z Deleu.

• Oualembo nabił Zieńczuka, aut dla gości.

• Źle grają na razie gospodarze. Starają się wyprowadzić atak pozycyjny, jednak zawodnicy Lechii radzą dziś sobie bardzo dobrze.

• Za mocne podanie prostopadłe do Frankowskiego. Od bramki zacznie Krzysztof Kamiński.

• Faulowany Artur Gieraga. Będzie rzut wolny dla gospodarzy w środkowej strefie boiska.

• Ruch stara się odrobić straty, jednak Lechia stosuje skuteczny pressing.

• GOOOOOOOOOL DLA LECHII!!!!! Fantastyczne uderzenie Deleu! Gospodarze wybili piłkę po rzucie różnym, a znakomicie z dystansu strzelił prawy obrońca gości!

• Dobra akcja Lechii. Deleu nabił obrońcę gospodarzy i mamy rzut rożny dla biało-zielonych.

• Próba skonstruowania akcji przez gospodarzy, jednak dobrze poradził sobie Oualembo.

• Nieudane prostopadłe podanie w wykonaniu Lechii. Piłka w rękach Kamińskiego.

• Zaczęli goście!

• Na razie zdecydowanie głośniejsi kibice gości - zgromadziło się ich w Chorzowie całkiem dużo!

• Piłkarze już na boisku, zaraz zaczynamy!

• Rezerwowi Lechii: Małkowski, Bąk, Zyska, Tuszyński, Kacprzycki, Grzelczak, Adam Pazio

• Rezerwowi Ruchu: Soliński, Konczkowski, Brodziński, Kuświk, Włodyka, Kowalski, Surma

• Na środku murawy włączono zraszacze. Zapewne kibice zgromadzeni na Cichej w Chorzowie marzą o tym, żeby podobny system zastosowano na trybunach... :)

• Skład gospodarzy jest identyczny jak w poprzednim spotkaniu. W Lechii zaszły natomiast dwie zmiany - Mateusza Machaja zastąpi Przemysław Frankowski, zaś Adama Dudę Damian Kugiel.

• Trener Ruchu zdecydował, że były kapitan Lechii - Łukasz Surma - rozpocznie spotkanie na ławce rezerwowych.

• Rok temu w Chorzowie Ruch przegrał z Lechią 0:1. Bramkę w końcówce spotkania zdobył wtedy Kacper Łazaj.

• W Chorzowie upał. Na termometrach ponad 30 stopni. Nie są to wymarzone warunki do gry w piłkę nożną...

• Po pierwszej kolejce liderem tabeli jest broniąca tytułu Legia. Na piątym miejscu znajduje się Lechia, a na siódmym Ruch.

• Ruch - Lechia stadion

• Dzisiejszy mecz będzie szczególnym wydarzeniem dla Łukasza Surmy, który ostatnie pięć lat spędził w Lechii. Od tego sezonu jest zawodnikiem Ruchu Chorzów i jeżeli trener wprowadzi go do gry to Surma wystąpi przeciwko drużynie, w której jeszcze dwa miesiące temu był kapitanem.

• -Lechia to bardzo solidny zespół. Poukładany od tyłu, z dobrą drugą linią. Grający bardzo konsekwentnie, wyprowadzający groźne kontry. Dlatego gdańszczanie w poprzednim sezonie zdobyli więcej punktów na wyjazdach niż u siebie. Ale skoro Lechia straciła dwa gole z bielszczanami, to znaczy, że też popełnia błędy. Czyli można z Lechią skutecznie powalczyć. - powiedział trener Ruchu Jacek Zieliński na przedmeczowej konferencji prasowej.

• W zespole biało-zielonych zabraknie dziś Adama Dudy, który w poprzednim meczu spisał się fatalnie (zmarnował kilka dogodnych sytuacji, w tym przestrzelił z pięciu metrów do pustej bramki!). W jego miejsce zagra Damian Kugiel, który dwa miesiące temu skończył 18 lat.

• Według bukmacherów minimalnym faworytem są gospodarze.

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Tomasz Musiał z Krakowa. Ostatnio stał się bardzo popularny przez zawieszenie, co było spowodowane jego nadwagą.

• Mecze Ruchu z Lechią zawsze dostarczają wiele emocji kibicom. W poprzednim spotkaniu obu zespołów w Gdańsku padł remis 4:4, a lechiści zdobyli dwie bramki w doliczonym czasie gry!

• W pierwszej kolejce oba zespoły zdobyły po jednym punkcie ; Ruch zremisował u siebie z Lechem, a Lechia w dramatycznych okolicznościach z Podbeskidziem.

• Za niecałą godzinę początek meczu 2. kolejki T-Mobile ekstraklasy Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk. Na relację z niego zaprasza Janek Jaźwiński!