1

Lechia Gdańsk

1

• Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• To raczej zasłużony remis. W przeciągu całego spotkania obie drużyny stworzyły sobie podobną liczbę okazji podbramkowych i obie strzelały bramki o rzutach karnych. To szósty z rzędu remis w bezpośrednich starciach tych obu ekip

• Jeszcze Nazario dośrodkował z rzutu rożnego, ale poradzili sobie z tym zagrożeniem gospodarze. Po tej sytuacji arbiter zakończył spotkanie

• To mogła być bramka! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego uderzał Makuszewski, ale świetnie broni Putnocky!

• Zmiany w obu ekipach. Wiśniewski wchodzi za Milę

• To mógł być gol! Ładna akcja gości zakończona strzałem Makuszewskiego z ostrego kąta - nieznacznie niecelnym!

• Długą piłkę z rzutu wolnego zagrał Grodzicki, ale znów bez problemu interweniował Bąk. Przy piłce Lechia

• Starzyński przymierzył z rzutu wolnego, ale spokojnie interweniował w bramce Bąk

• I to mogła być bramka! Ładna akcja gospodarzy, Gigołajew wyszedł sam na sam z bramkarze i przegrał ten pojedynek!

• Druga zmiana u gości, Kevin Friesenbichler schodzi, a wchodzi Bruno Nazario

• Gigołajew dośrodkował z lewej strony boiska, ale zrobił to za mocno i piłka wyszła za pole karne

• Kolejne uderzenie Grzelczaka. Tym razem z powietrza, ale znów niecelnie

• Zmiana u gości, za Łukasika wchodzi Możdżeń

• Surma faulował Bougaidisa w środkowej strefie boiska

• Grzelczak oddał teraz na bramkę gospodarzy strzał, ale nie trafił nawet w jej światło

• Gigołajew! Visnakovs bardzo dobrze dośrodkował z prawej strony boiska, Zieńczuk i Starzyński przepuścili piłkę, a rezerwowy Ruchu przestrzelił z dobrej odległości!

• Friesenbichler oddał strzał z woleja po dośrodkowaniu Mili z rzutu rożnego, a piłka poleciała baaaardzo daleko od bramki Ruchu

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Pewny strzał Starzyńskiego, 1:1!

• Jeszcze żółta kartka dla Łukasika, za to, że wcześniej faulował Starzyńskiego. Arbiter wrócił do tej sytuacji po gwizdku

• RZUT KARNY DLA RUCHU! Visnakovs faulowany w polu karnym gości przez Bougaidisa!

• Tomasz Musiał właśnie rozpoczął drugą połowę meczu

• To była nieco dziwna pierwsza połowa. Optyczną przewagę, również w posiadaniu piłki, mieli goście, ale to chorzowianie stwarzali sobie lepsze okazje pod bramką rywala. Tyle tylko, że na drugą połowę wyjdą z jednobramkowym debetem. Zobaczymy, czy będzie w stanie odrobić straty

• I teraz arbiter kończy pierwszą połowę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Pewne uderzenie Friesenbichlera, 1:0 dla gości!

• RZUT KARNY DLA LECHII! Arbiter pokazuje, że Grodzicki zagrał ręką we własnym polu karnym, słuszna decyzja!

• Dobra akcja Lechii! Makuszewski pociągnął prawą stroną boiska, dośrodkował do Sebastiana Mili, ale jego strzał w polu karnym był zablokowany

• Dwie minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy meczu

• Starzyński faulował w środkowej strefie boiska Milę

• Bąk! Kowalski dośrodkował z prawej strony boiska, a bramkarz Lechii w ostatniej chwili zatrzymał skaczącego do piłki Starzyńskiego!

• A teraz gorąco pod drugą bramką! Po dośrodkowaniu w pole karne strzał starał się oddać Friesenbichler, ale bardzo dobrze interweniował Putnocky

• Eduards Visnakovs! Po podaniu Zieńczuka świetnie zabrał się z piłką, wyszedł sam na sam z Bąkiem i uderzył nieznacznie za wysoko!

• Friesenbichler dośrodkował z prawej strony boiska, a obrońcy Ruchu poradzili sobie z tym zagrożeniem

• To powinien być gol! Po dośrodkowaniu Zieńczuka z rzutu rożnego strzał głową oddał Visnakovs, a Bąk kapitalną paradą uratował swój zespół!

• Zieńczuk dośrodkował z lewej strony boiska, a piłka po odbiciu się od Janickiego wyszła na rzut rożny

• Gorąco pod bramką gości! Długi wyrzut z autu spowodował, że z piłką w pole karne wpadł Starzyński, a piłkę po jego dośrodkowaniu w ostatniej chwili wybił Borysiuk! Gdyby nie to, któryś z napastników wpakowałby ją do pustej bramki

• Grzelczak faulował na połowie Ruchu Kowalskiego

• Starzyński zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, a piłka dość wyraźnie minęła bramkę Lechii.

• Prawą stroną zaatakowali przed chwilą gdańszczanie, ale zostali szybko powstrzymani. Skuteczną interwencją popisał się Surma

• Arbiter daje znak, od środka gospodarze

• Piłkarze obu drużyn są już na boisku, właśnie skończyła się zapowiadana minuta ciszy. Za chwilkę zaczynamy!

• Dzisiejsze spotkanie to podróż sentymentalna dla Łukasza Surmy, który w przeszłości był piłkarzem Lechii Gdańsk. - Miło wspominam okres gry w Gdańsku, ale to już parę lat minęło od mojego odejścia, a szczególny jest zawsze ten pierwszy mecz, kiedy gra się przeciwko swojej byłej drużynie. Wtedy jest on emocjonujący i wyjątkowy. Teraz to już będzie moje piąte spotkanie przeciwko Lechii. Mam szacunek do tego klubu i miło wspominam czas w nim spędzony - powiedział sam zainteresowany przed tym meczem (za ruchchorzow.com.pl)

• Dzisiejszy mecz zostanie poprzedzony minutą ciszy. - W związku z niedawną śmiercią Henryka Śliwińskiego, byłego członka zarządu Ruchu Chorzów, oraz Mariana Szei, byłego reprezentanta Polski, i Bohdana Tomaszewskiego, wybitnego dziennikarza sportowego, dzisiejsze spotkanie z Lechią zostanie poprzedzone minutą ciszy - czytamy na oficjalnej stronie internetowej Ruchu Chorzów

• Co ciekawe, aż pięć ostatnich starć między tymi dwiema ekipami kończyło się remisami, 12. maja 2013 roku padł nawet rezultat 4:4. Ostatnim zwycięzcą była Lechia. 9. listopada 2012 roku gdańszczanie zwyciężyli w Chorzowie 1:0, a strzelcem jedynej bramki był Kacper Łazaj

• Ostatnie starcie tych dwóch drużyn, a zarazem pierwsze w tym sezonie, było dość niezwykłym widowiskiem, okraszonym aż sześcioma golami. Obie drużyny podzieliły się wtedy punktami i przekonamy się dzisiaj, czy ktoś będzie w stanie być lepszym w tym dwumeczu

• Rok 2015 nieco lepiej zaczęli gdańszczanie. Lechia najpierw pokonała 1:0 Wisłę Kraków, a następnie zremisowała bezbramkowo z Zawiszą Bydgoszcz. Ruch po pokonaniu 2:0 Piasta Gliwice, przegrał na wyjeździe z poznańskim Lechem, 1:2

• Mazek to wychowanek warszawskiej Legii, jesień tego sezonu spędził w Dolcanie Ząbki. Zobaczymy, czy dziś będzie mógł zadebiutować w nowych barwach

• I ławka gospodarzy: Skaba, Gigołajew, Stawarczyk, Szyndrowski, Urbańczyk, Mazek, Efir. Co ciekawe, Kamil Mazek znalazł się pierwszy raz w kadrze meczowej pierwszej drużyny Ruchu

• Ławka Lechii: Budziłek, Gerson, Vranjes, Colak, Wiśniewski, Bruno Nazario, Możdżeń

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów. Za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych, a tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu, którą przygotował dla Was Jacek Czaplewski

• Witamy! Zapraszamy na relację live ze spotkania, które zainauguruje 22. kolejkę Ekstraklasy. Ruch Chorzów podejmie Lechię Gdańsk, początek za nieco ponad pół godziny!