1

• Koniec meczu! Ruch pokonuje Legię w klasyku!

• Kolejny faul i żółta kartka dla Brozia.

• Żółta kartka dla Dossy Juniora.

• Rzut wolny dla Ruchu pod polem karnym Legii. Krótko rozegrany, ale Legia nie potrafi odebrać piłki rywalom, którzy bawią się w końcowych minutach.

• Cztery minuty doliczone do drugiej połowy.

• Wrzutka i Szyndrowski wybija piłkę głową. Po kolejnym dośrodkowaniu w powietrzu łapie piłkę Kamiński, który ucierpiał w starciu z piłkarzem rywali.

• Dośrodkowanie Żyry zablokowane i tylko rzut rożny dla gości.

• Kucharczyk walczył o piłkę przy linii końcowej, ale nie zdołał utrzymać jej w boisku. Od bramki Kamiński.

• Kolejna świetna parada Kamińskiego! Dobitki już nie było, bo jeden z rywali był na spalonym.

• W końcowych minutach wzmaga się napór Legii. Na razie nie przynosi on jednak rezultatu.

• Ostatnia zmiana w zespole gości. Helio Pinto zmieniony przez Dwaliszwilego.

• Po strzale Kucharczyka Kamiński wypluł piłkę przed siebie, ale zaasekurowali go obrońcy, nie pozwalając rywalom na dobitkę!

• W odpowiedzi próbował uderzać Starzyński, ale został zablokowany.

• Ależ szczęście miał teraz Ruch! Najpierw piłka trafiła w słupek, a po dobitce zdołał już interweniować Kamiński! Było blisko wyrównującej bramki!

• Zapowiadana zmiana. Żyro zmienia Koseckiego.

• Do wejścia na boisko szykuje się Michał Żyro. A tymczasem stoperzy Legii zatrzymali groźne wyjście z kontrą Ruchu.

• Mogło być po meczu. Zieńczuk wyszedł na wprost bramki, zagrał wzdłuż, a tam Sultes uderzył w swoim stylu wysoko ponad bramką!

• Mnożą nam się kartki i faule po przerwie. Tym razem ukarany Łukasik.

• Kosecki zastawiał piłkę w polu karnym, ale dał ją sobie odebrać. Mogło być groźnie.

• Legia już coraz liczniej atakuje na połowie Ruchu. Tymczasem Sultes ukarany żółtą kartką za faul.

• Sultes powalczył do końca o piłkę w polu karny, ale oddał strzał wysoko nad bramką.

• W pole karne z lewej strony ostro dośrodkował Zieńczuk, a Cichocki przed bramką zmuszony był wybijać piłkę na rzut rożny.

• Pierwsza żółta kartka dla Legionisty, Za faul ukarany Saganowski.

• Sultes zmienił Kuświka. Ostatnia zmiana w Ruchu. Jan Urban dalej zwleka z roszadami w składzie.

• W Chorzowie trwa żywiołowy doping. Zapraszamy do galerii zdjęć z trybun! Ruch Chorzów - Legia Warszawa (przed meczem)

• Kuśiwk za mocno zagrał na skrzydło do Starzyńskiego i aut dla Legii.

• Wrzutka Furmana, piłkę zgrał Broź, a z ostrego kąta na bramkę uderzył Łukasik. Piłka minimalnie minęła okienko!

• Babiarz głową wybił piłkę na rzut rożny. Ósmy dla Legii.

• Kartka także dla Malinowskiego.

• Żółta kartka dla Stawarczyka, który faulem taktycznym zatrzymał groźną kontrę Legii.

• Tym razem krótko rozegrany rzut rożny, ale piłka wybita głową przez obrońcę. Ruch jednak ciągle w natarciu.

• W odpowiedzi Ruch wywalczył czwarty rzut rożny. Po wrzutce udało się wywalczyć rzut wolny z boku pola karnego. Po kolejnym dośrodkowaniu... kolejny korner. Już piąty.

• Kolejna okazja Legii, ale ponownie górą Kamiński! W drugiej połowie goście atakują zdecydowanie lepiej.

• Na spalonym złapany Kuświk.

• Siódmy już dzisiaj rzut rożny dla Legii. Po wrzutce z lewej strony wybił głową piłkę poza pole karne Kuświk.

• Żółta kartka dla Surmy, który faulem powstrzymał wychodzącego z akcją Brozia.

• Zmiana w Ruchu. Babiarz zmienił Gieragę.

• Ruch Chorzów - Legia WarszawaRuch Chorzów - Legia Warszawa

• Mamy dane o frekwencji. Na trybunach jest dzisiaj 8500 kibiców, w tym 555 fanów z Warszawy.

• Kosecki po podaniu z głębi pola wykorzystał swoją szybkość i wyszedł sam na sam z Kamińskim. Ponownie jednak przegrał z nim pojedynek jeden na jeden!

• Po długim podaniu Saganowski przed kolejną szansą, ale tym razem uprzedził go Kamiński.

• Jest bramka kontaktowa! Saganowski trafił po podaniu Furmana!

• Dobra akcja i okazja dla Legii. Kucharczyk wbiegł w pole karne, ograł zwodem obrońcę i mając sporo miejsca uderzył po ziemi w krótki róg. Do piłki rzucił się jednak Kamiński i pewnie wybronił.

• Poza wymuszonymi zmianami w pierwszej połowie, w przerwie obaj trenerzy nie zdecydowali się na kolejne roszady.

• Za mocne podanie Furmana do Brozia i od autu zacznie Ruch.

• Od środka drugą część meczu rozpoczęła Legia.

• Jest już także na boisku zespół gospodarzy. Za moment początek drugiej połowy.

• Witana gwizdami na boisku jako pierwsza pojawia się drużyna Legii.

• Kibice Legii w Chorzowie Kibice Legii zjawili się w Chorzowie mocną ekipą. Warszawski zespół z pewnością zawodzi ich na razie swoją postawą. Czy w drugiej połowie będą mieli powody do radości?

• Ruch Chorzów - Legia Warszawa (przed meczem) Kibice Ruchu mają dzisiaj powody do zadowolenia.

• Ruch Chorzów - Legia Warszawa (przed meczem) Dosyć długo przed kamerami odpowiadał na pytania jeden z bohaterów pierwszej połowy, Łukasz Surma. A tymczasem występ cheerleaderek.

• Koniec pierwszej połowy. Kibice wstali z miejsc i brawami żegnają schodzących do szatni piłkarzy Ruchu. Ostatnio rzadki widok przy Ciechej.

• Po kolejnej akcji Legii piłka w rękach Kamińskiego i ponowna salwa braw.

• Próbował jeszcze Kosecki, ale w polu karnym powstrzymał go Gieraga i Kamiński. Piłkarze Ruchu nagrodzeni brawami.

• Tymczasem sędzia techniczny pokazał dwie minuty doliczone.

• Kucharczyk trochę poutykał, ale już jest gotowy do gry.

• Leży na murawie i zwija się z bólu Kucharczyk. Ruch wbija piłkę

• Po dośrodkowaniu piłkę wypiąstkował daleko Krzysztof Kamiński.

• Legia próbuje ataków lewą stroną, ale wrzutki nic nie dają. Szósty rzut rożny dla Legii.

• Cały czas czegoś brakuje w akcjach Legii. Teraz próbował nadrobić walecznością Kosecki, ale siła złego na jednego i stracił piłkę.

• Kuświk ładnie wypuścił Włodykę, ale ten zamiast dalej oddać piłkę, dał się zatrzymać Dossie Juniorowi.

• Tomasz Jodłowiec bardzo szybko opuszcza murawę. W jego miejsce Daniel Łukasik!

• Centro-strzał Starzyńskiego z prawej strony o mały włos nie zaskoczył Kuciaka!

• Z rzutu wolnego uderzył Zieńczuk, ale prosto w mur.

• Rzut wolny dla Ruchu sprzed pola karnego Legii po faulu Helio Pinto. Był dosyć ostry, ale obyło się bez kartki.

• Uderzenie z ostrego kąta oddał teraz Brzyski, ale piłka minęła bramkę.

• Sam na sam wychodził z Kamińskim Jakub Kosecki, ale przegrał pojedynek z bramkarze Ruchu! Tylko rzut rożny.

• Furman wrzucił piłkę w pole karne. Po sporym zamieszaniu udało się ją wybić, ale po chwili wróciła. Tym razem pewnie wyłapał ją już Kamiński.

• Rzut wolny dla Legii przy linii bocznej, ale sporo od bramki Ruchu. Wrzutka w pole karne i Szyndrowski wybija głową piłkę na rzut rożny.

• Legia próbuje atakować, ale wyraźnie jej to nie wychodzi. W Chorzowie na trybunach już prawdziwe święto, chociaż niecenzuralnych przyśpiewek cytować nie będziemy.

• Coś niebywałego! 2:0 dla Ruchu! Pięknym uderzeniem w okienko sprzed pola karnego popisał się Surma!

• Po bramce szał radości na trybunach. Kibice Niebieskich są wniebowzięci. Trzeba przyznać, że bramka dla Ruchu w pełni zasłużona. Legia zbyt nonszalancko podeszła do tego spotkania. Kolejne roszady w składzie wyraźnie odbijają się na zgraniu zespołu. Kolejny błąd popełnić dzisiaj Dossa Junior, po którego stracie padła bramka.

• Wymuszona kontuzją zmiana w Ruchu. Dziwniela zmienił Konczkowski.

• Goooooooooooooooooooooool! 1:0 dla Ruchu! Podanie Dossy Juniora do Furmana przejął Surma i wyprowadził kontrę. Zagrał w pole karne do Kuświka, który uderzył fałszem i piłka przy słupku wtoczyła się do bramki Kuciaka!

• Po podaniu Helio Pinto na dobrą pozycję wychodził Saganowski, ale naciskany uderzył obok bramki.

• Akcja Ruchu. Gieraga mocno po ziemi dośrodkował w pole karne z prawej strony, ale tam Jodłowiec przejął i wyprowadził piłkę.

• Dwa rzuty rożne. Po drugim dośrodkowaniu Furmana głową uderzył Dossa Junior, ale piłka przeszła niewiele obok słupka bramki Ruchu!

• Kosecki próbował wziąć sprawy w swoje ręce i szarżował lewą stroną, ale piłkę na rzut rożny wybił mu spod nóg Szyndrowski.

• Włodyka zagrał w pole karne do Kuświka i gdyby napastnik Ruchu opanował piłkę, stanąłby oko w oko z Kuciakiem. A tak od bramki golkiper gości.

• Stawarczyk wślizgiem zatrzymał Koseckiego szarżującego w pole karne!

• Próba ataku Legii, ale zakończyła się na nieudanym zagraniu na lewe skrzydło do Koseckiego. Od autu Ruch.

• I ponownie groźnie w polu karnym Legii. Po wrzutce z autu o piłkę pod bramką Kuciaka walczył Kuświk.

• Coraz groźniejsze robią się ataki Ruchu. Włodyka założył siatkę rywalowi i wbiegła w pole karne, ale nie zdołał oddać strzału.

• Zieńczuk krótko rozegrał rzut rożny ze Starzyńskim, ale po dośrodkowaniu tego drugiego na spalonym złapany piłkarz Ruchu.

• W ataku Ruch. W polu karnym spod nóg Kuświka piłkę na rzut rożny wybił Dossa Junior. Trzeci korner dla Ruchu.

• Jodłowiec próbował wypuścić na skrzydle Koseckiego. Podanie za plecy skrzydłowego wylądowało jednak na aucie.

• Krótko rozegrany rzut rożny i... ponowny korner. Po kolejnej wrzutce Dossa Junior walczył w powietrzu z Szyndorwskim i zawodnik Ruchu nie zdołał oddać strzału głową.

• Groźnie pod bramką Legii. Po wrzutce w pole karne Broź zmuszony był szczupakiem wybić piłkę na rzut rożny.

• Mocne podanie na lewe skrzydło do Zieńczuka. Za mocne i piłka na aucie.

• Dziwniel długo czekał na powrót na boisko, podczas gdy w ataku była Legia. Ostatecznie sędzia zezwolił, a boczny obrońca Ruchu od razu próbował wykorzystać szansę i podlączył się do ataku na skrzydle. Koledzy nie skorzystali jednak z jego pomocy, a Legia szybko przerwała akcję.

• Dziwniel już poza linią boczną, opatrywany dalej. Gra wznowiona i w ataku Legia, ale piłka ląduje w rękawicach Kamińskiego.

• Opatrywany na boisku leży jeden z zawodników Ruchu.

• Dziwniel odebrał piłkę szarżującemu skrzydłowemu Legii, za co został nagrodzony brawami z trybun.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę głową wybił Zieńczuk. Chwilę później Kosecki próbował dośrodkować z lewej strony, ale został zablokowany przez Gieragę.

• Już pierwsza okazja dla Legii! Bliski zdobycia bramki po dośrodkowaniu z prawej strony był Saganowski, ale uprzedził go obrońca, wybijając na rzut rożny.

• Piłkarz już pod polem karnym Ruchu, ale wspólnymi siłami radzą sobie obrońcy Niebieskich.

• Rzut wolny dla Ruchu na połowie Legii. Krótkie rozegranie i próba przerzutu na prawe skrzydło, ale podanie przeciął Cichocki.

• Od środka rozpoczęli piłkarze Ruchu! Gramy!

• Ruch Chorzów - Legia Warszawa (przed meczem)Ruch Chorzów - Legia Warszawa (przed meczem)Ruch Chorzów - Legia Warszawa (przed meczem)

• Tradycyjne przywitanie i zespoły zajmują swoje miejsca na murawie.

• Oba zespoły wyszły już na murawę. Gra skoczna muzyka. Prawdziwie śląskie szlagiery i śląskie klimaty.

• Spójrzmy na składy. Wyraźnie widać, jak długą ławkę rezerwowych ma Jan Urban. Dzisiaj wystąpi od pierwszych minut niemal zupełnie inny zespół niż w meczu z Molde, a i tak nie widać w nim słabych punktów. Na bokach obrony Bereszyńskiego i Wawrzyniaka zastąpili Broź i Brzyski. Na środku defensywy ponownie szansę otrzyma młody Cichocki. Za plecami Saganowskiego, który zastąpił Dwaliszwilego zagra natomiast Helio Pinto, który zastąpi Radovicia. Na bokach obrony zagrają Kosecki i Kucharczyk, w miejscy Żyry i Ojamy. Ivicę Vrdoljaka zastąpił Furman. Jedyna trójka zawodników, którzy zagrali w środę to Dusan Kuciak, Dossa Junior i Tomasz Jodłowiec!

• Kibice miejscowych raz po raz "pozdrawiają" kibiców Legii niewybrednymi przyśpiewkami. Od razu da się poczuć, jaki ciężar gatunkowy ma dzisiejsze spotkanie.

• Trybuna gości dzisiaj pełna. Kibice gospodarzy też powoli zapełniają trybuny.

• Rezerwa Legii: Wojciech Skaba, Henrik Ojama, Wladimer Dwaliszwili, Jakub Wawrzyniak, Jakub Rzeźniczak, Michał Żyro i Daniel Łukasik.

• Rezerwa Ruchu: Bartosz Soliński, Bartłomiej Babiarz, Bartosz Brodziński, Łukasz Janoszka, Martin Konczkowski, Pavel Sultes i Jakub Kowalski